Krzywda

Okładka książki Krzywda Marek Stelar
Okładka książki Krzywda
Marek Stelar Wydawnictwo: Filia Cykl: Aspirant Przeworski (tom 2) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Aspirant Przeworski (tom 2)
Mroczna strona
Filia
2022-09-07
2022-09-07

Upiory przeszłości

Historyczno-kryminalna fabuła. Za mało akcji jak dla mnie.

Historyczno-kryminalna fabuła. Za mało akcji jak dla mnie.

Bardzo w porządku. Godna kontynuacja, zachowująca formułę historyczno-współczesną z pierwszego tomu. Zrobiła na mnie nieco mniejsze wrażenie niż poprzednia.

Interesująca historia, będąca splątaniem teraźniejszości z wydarzeniami osadzonymi w trudniej, powojennej rzeczywistości. Wyraziste postaci, wciągająca fabuła i świetny klimat Nowego Warpna. To na pewno nie ostatnie spotkanie z twórczością Marka Stelara.

Super polecam.

Super polecam.

Druga opowieść z aspirantem Przeworskim w roli głównej i jak dla mnie - drugi hit! Świetnie nakreślone tło, problem niemiecki i zmaganie się z dziedzictwem historii na ziemiach odzyskanych, wyraziste postacie, a wszystko napędzane wartką akcją. Autor bez wątpienia należy do topowych polskich pisarzy kryminałów.

Wciągnęłam się z aspirantem Przeworskim. Bohater wzbudza dużo sympatii. W książce połączenie teraźniejszości i przeszłości bardzo dobrze się uzupełnia. Watek jest intersujący, a książkę się czyta bardzo dobrze

Była "Skrucha", była "Krzywda"...
Zaprzyjaźniłam się z aspirantem Przeworskim. Naprawdę polubiłam gościa. A Nowe Warpno jawi mi się jako diamencik na mapie Europy. Być może kiedyś odwiedzę, skonfrontuję wrażenia estetyczne z powieści z rzeczywistością.
Intryga kryminalna w obu częściach mnie nie znudziła. Wręcz przeciwnie, entuzjastycznie pochwyciłam "Krzywdę" i się nie zawiodłam. Dociekanie, odkrywanie kolejnych wątków i te towarzyszące temu emocje. Świetny kryminał z ciekawym wątkiem obyczajowym. Polecam szczerze,

Była "Skrucha", była "Krzywda"...

Kolejna książka o Nowym Warpnie i Dominiku Przeworskim głęboko zagłębia się w historię, zwłaszcza II wojny światowej. Autor skupia się na przeszłości, tworząc wyraziste postaci i ciekawą fabułę łącząc różne płaszczyzny czasowe. Pomimo, że powieść bardziej przypomina obyczajową opowieść kryminalną niż thriller to intrygujące wątki historyczne zachęcają do lektury.

Super. Ciekawa historia, bardzo fajnie skonstruowane krążenie wokół wyjaśnienia, ale nie ujawniające najistotniejszych szczegółów do samego końca.

Seria z Przeworskim wciągająca i ciekawa. Kolejne połączenie prawdziwych wydarzeń z fikcją litreracką.

• Przeczytane 2022