Stalker

Okładka książki Stalker Stefan Weisbrodt
Okładka książki Stalker
Stefan Weisbrodt Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
Filia
2022-09-21
2022-09-21
literatura polska

Okładka książki Stulecie kryminału Anna Bińkowska, Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Sebastian Imielski, Margota Kott, Rafał Lewandowski, Robert Małecki, Rafał Pawlak, Grzegorz Skorupski, Ewa Spławska, Łukasz Szuster, Stefan Weisbrodt, Marcel Woźniak
Stulecie krymi... Anna Bińkowska, Woj...
Okładka książki OkoLica Strachu 11/12 (3/4) 2018 Krzysztof Abriszewski, Dagmara Adwentowska, Maciej Bachorski, Piotr Borowiec, Dariusz Brzostek, Wanda Dittrich, Łukasz Marek Fiema, Rafał Głuchowski, Tomasz Jacek Graczykowski, Michał Gralak, Krzysztof Grudnik, Wojciech Gunia, Dawn G. Harris, Marcin Knyszyński, Mikołaj Kołyszko, Maria Langren, Graham Masterton, Antoni Nowakowski, Olaf Pajączkowski, Jacek Radzymiński, Jakub Tyszkowski, Stefan Weisbrodt, Mariusz Wirski, Adrianna Wiśniewska, Mariusz Wojteczek, Anna Maria Wybraniec, Marek Zychla
OkoLica Strach... Krzysztof Abriszews...
Okładka książki Magazyn literacko-kryminalny Pocisk Nr 19/20 (Lipiec - Sierpień 2018) Krzysztof Bochus, Marta Guzowska, Katarzyna Kacprzak, Magdalena Layer-Sarzotti, Mateusz M. Lemberg, Jakub Małecki, Zdzisław A. Raczyński, Magda Stachula, Stefan Weisbrodt
Magazyn litera... Krzysztof Bochus, M...

Dobrze że nie przeczytałam wcześniej tutaj opinii bo nie wiem czy bym po nią sięgnęła a bym żałowała .
Jednak brać,czytac i samemu się przekonać .
Dla mnie bardzo dobra książka.

Jednak brać,czytac i samemu się przekonać .
Dla mnie bardzo dobra książka.

Ogólnie książka to strata czasu. Postacie w niej, zachowują się głupiej niż małe dzieci. Fabuła równie ciekawa, jak jajecznica zalana mlekiem. Najgorsza jest, porażająca głupota postaci.

Książka niedorzeczna, marnując czas czytelnika, nie dająca niczego wartościowego -nawet miłego spędzenia czasu, na poznawaniu fabuły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka niesamowicie mi się ciągnęła. Na całe szczęście były krótkie rozdziały.
Wciągnęła mnie dopiero pod sam koniec.
Od początku można było przewidzieć podejrzanego.

Książka niesamowicie mi się ciągnęła. Na całe szczęście były krótkie rozdziały.
Wciągnęła mnie dopiero pod sam koniec.
Od początku można było przewidzieć podejrzanego.

Stefan Weisbrodt w swoim thrillerze "Stalker" zapędził mnie do mrocznego labiryntu intryg i tajemnic.
Ta powieść wzbudza niepokój. Czytając ją doszłam do wniosku, że kariera znanej i rozchwytywanej aktorki jest zupełnie nie dla mnie.
Wciągający thriller psychologiczny, gdzie wiara i zaufanie są wystawione na ciężką próbę.

Bohaterką "Stalkera" jest sławna aktorka serialu Oddział dziecięcy Maja Kania. Maja, wcielając się w rolę Teresy Wysockiej, nie wie, że jej rzeczywistość jest o wiele bardziej przerażająca niż fikcyjny świat, który odtwarza na ekranie.
Spotyka na swojej drodze człowieka, który wielbi ją i stawia na piedestale. Dawid Skala, cichy wielbiciel, który wręcz pochłonął cały serial, postanawia zmienić zasady gry. Jego obsesyjna miłość wędruje po granicy szaleństwa, gotowa pokonać każdą przeszkodę, aby zyskać Maję tylko dla siebie.
Z każdym rozdziałem wkraczałam w psychikę stalkera, odczuwając dreszcze emocji, gdyż granice między miłością a obsesją się tu zacierały.

Akcja książki prowadziła mnie przez zakamarki umysłu tytułowego stalkera, a policjantka Małgorzata Warga, wspaniała w swojej determinacji, bardzo zaangażowała się w dochodzenie. Jednak wciąż zostaje pytanie, czy ta determinacja wystarczy, aby powstrzymać bezwzględnego stalkera. Musicie to sami sprawdzić.

Nie jest to książka, która pochłonęła mnie do granic, ale warto ją przeczytać. Ze stalkerami nie miałam nigdy do czynienia i bardzo mnie to cieszy, stąd moje zainteresowanie tym tematem.

Sięgnijcie po "Stalkera", by poznać mroczne głębiny ludzkiej psychiki. Czy będziecie gotowi wkroczyć w świat, w którym miłość staje się obsesją, a granice rzeczywistości i fikcji zacierają się na zawsze? Odkryjcie prawdę i przenieście się w psychodeliczny świat zagrożeń.

Bohaterką "Stalkera" jest sławna aktorka serialu...

Muszę przyznać, że książka jest na prawdę wciągająca. Jednak zawiodłam się bardzo zakończeniem.. Uważam, że potencjał na zaskakujące zakończenie był ogromny.

Maja Kania jest bardzo znaną aktorką i samotną matką Olka. Nie ma szczęścia w miłości. Próbuje jakoś ogarnąć swoje życie na tym polu, przez jakiś czas jest z Gabrielem, ale szybko dostrzega, że, delikatnie mówiąc, nie jest to mężczyzna odpowiedni do związku.
Tymczasem Dawid, kierowca limuzyny, jest szaleńczo zakochany w Mai. Zatrudnia się na planie serialowym, aby zbliżyć się do kobiety. Zrobi absolutnie wszystko, żeby z nią być i żeby nikt ich nie rozdzielił...

Bardzo fajna książka. Kolejne pozytywne zaskoczenie, jeśli chodzi o polskich autorow :D

Zdecydowanie bardziej mi się podobała od "Socjopaty". I chociaż w miarę wcześnie można było odgadnąć kto jest stalkerem to nie przeszkadzała mi ta wiedza. Tym razem coś się dzieje, napięcie rośnie, pojawiają się emocje. Przykro, że cała sytuację muszą także oglądać dzieci. Chociaż nie polubiłam żadnego z bohaterów to całkiem nieźle się bawiłam.

Ale pozory przecież mylą, a człowiek to istota, która sztukę kamuflażu ma opanowaną do perfekcji...
- Katarzyna Misiołek

Stefan Weisbrodt w swoim thrillerze psychologicznym ; Stalker ; zabiera czytelnika na plan filmowy, gdzie poznacie Maję Kanie która na scenie gra doktor Teresę w serialu ; Oddział dziecięcy ;. Można uznać że szczęście w życiu jej dopisało, jako nastolatka wygrała konkurs Miss Nastolatek Ziemi Warmińskiej, samotnie wychowująca syna, stara się być odpowiedzialna, przyjęła rolę statysty, a potem to już poleciało. W swoim życiu zdobyła sławę, pieniądze, prestiż, lecz jej uczucia były przeważnie źle lokowane, Gabriel rockowy muzyk, niespełniony w swym fachu, kombinator, zadłużony, wmieszany w gwałt na nieletniej, postanowił uknuć plan. Intryga polegała na tym że miał zwabić Maję do studia nagrań by mu pomogła wydać płytę. Sama jej wizytówka była oczekiwaniem, że producent się ulituje i puści jego płytę z doskoku, wypłacając mu zaliczkę na którą zresztą bardzo liczył. Jednak na drodze kobiety staje mężczyzna, który jest kierowcą firmy której obowiązek to usługiwanie w dowózce aktorom na plan filmowy. Ten powściągliwy, nieco skromny, acz chowający się za zasłoną nieśmiałości facet, zbliża się do Mai bardzo powoli acz nieoczekiwanie, próbuje ją do siebie zwabić, niby przypadkiem opiekuje się synem, kiedy ona jest zajęta, niby jest w pobliżu, ale jego cel jest inny. Tymczasem powstaje program puszczony na żywo, gdzie aktorka wciela się w serialową Teresę, gdzie odpowiada na zadane pytania fanów. Jednym z nich był głos mężczyzny który twierdzi że ona jako pani doktor, znajduje się w toksycznym związku i on sprawę załatwi. Kiedy zostaje zamordowany kolega z planu, tempo akcji przybiera na sile, sprawą zajęła się policjantka Gośka która usiłuje dorwać sprawcę. Po nitce do kłębka dowiadujemy się wielu szczegółów odnośnie tego, kim jest stalker, lobbujący Maję, obsesyjnie stawiając siebie na miejscu jej wybranka, kiedy ta poznaję Maksa, on nie próżnuje. Kto jest odpowiedzialny za całą masakrę, czy Mai coś grozi, kim okaże się psychopata, jak łatwo można się pomylić w ocenie drugiego człowieka. a może to już choroba?

Autor fabułę poprowadził bardzo skrupulatnie, nie wrzucił mnie na bulgoczące bagno, zasnutej mgłą, nie wymusił na mnie emocji, powoli dozował napięcie, pozwalał na zrozumienie i poznanie każdej z osób która brała udział w zdarzeniach. Grom nastąpił po fakcje zabójstwa, gdzie wszystko zaczęło się toczyć brawurowo, co było fajne, że wszystkie drogi, ścieżki, karty wskazywały na osobę na którą postawiłam największy krzyżyk, ciesząc się że udało mi się rozszyfrować zagadkę - kim jest stalker! jakże się pozytywnie ucieszyłam, kiedy ową postacią była najmniej spodziewana, niby działająca z ukrycia, cicha jak myszka, a jednak obsadzona w znaczącej roli. Zwrot akcji był ciekawy, uważam że ta książka była dobra jako kryminał, mocna i dosadna, ale brakowało mi tutaj wgłębienia się w psychologię i brakło magii thrillera, tej tajemnicy, mroku, lekkiego lęku, to co sprawia że powieść staje na granicy grozy, manipulacji. Czy posiadała moc przekazu, czy była w nim zawarta puenta? Nie abstrahując książka dobra na każdą okazję, po to by zobaczyć działania stalkera, dlaczego i czym się kierują takie osoby, czego w życiu im brakuje że muszą się utożsamiać z kimś innym, tak bardzo pragnąc obecności że każda wzmianka to podniecenie najwyższych szczytów, choroba, ucieczka od rutyny, obsesja, miłość do grobowej deski. Sami się przekonajcie.

Wydawnictwo: Filia.

- Katarzyna Misiołek

Jeszcze nigdy nie czytałam tak dobrego thrillera psychologicznego. Historia na pewno zapadnie mi długo w pamięci. Po przeczytaniu opinii, stwierdzam że jest to naprawdę jest to dobra książka, godna polecenia.
Po przeczytaniu tej historii, takie rzeczy naprawdę występują w realnym świecie show-biznesu, ale i nie tylko. Każdy z nas może mieć cichego stalkera o którym nie wiemy, a może być blisko nas.
Choć historia Mai jest do przewidzenia, to i tak trzyma w napięciu i chce się więcej.

Nawet nieźle się czyta.

Nawet nieźle się czyta.