Rocker project

Lipstick Books
2022-06-29
2022-06-29
wokalista zespół

Opis książki sugeruje, że coś będzie się w niej działo🙈 natomiast jest to książka tak cukierkowa, że aż mdła. Dużo powtórzeń opisu tej samej sytuacji z dwóch perspektyw. Do ponad połowy ksiazki są opisane 3 dni🤯. Jeżeli jesteś fanką aranżowanych małżeńst, niebezpiecznych interesów i akcji. Nie polecam. Sięgnij po nią jeżeli lubisz słodkie romanse że szczyptą niebezpieczeństwa.

Posiadam książki Alexy Lavendy, ale pierwszą jaką przeczytałam to jest "Rocker projekt".

Nel żyje w złotej klatce. Niczego jej w życiu nie brakuje. Gdy dziewczyna dowiaduje się, że jej ojciec chce ją wydać za mąż za jakiegoś mafijnego bosa w zamian za umorzenie długów, ucieka z domu. Ukrywa się w domku po babci na wzgórzu.

Alex jest młodym muzykiem. Wraz z kumplami mają zespół i koncertują. Po ostatnim koncercie, po którym chłopaka nabroili, mają przerwę. Chłopak spędza czas w domu na wzgórzu.

Drogi tej młodej pary łączą się na owym wzgórzu. Są sąsiadami. W domku dziewczyny nie ma ogrzewania i dziewczyna jest chora. Chłopak postanawia się zająć Kornelią, opiekuje się nią. Poznają się bliżej, coś między nimi iskrzy. Jednakże Nel nie jest tam bezpieczna, gdyż boss mafii próbuje ją odnaleźć.

To co dzieje się w tej książce na końcu, czekałam na to od początku czytania. Nuta niebezpieczeństwa to jest to co lubię. "Rocker projekt" to typowa miłosna historia młodych ludzi. Książka na jeden weekend. Na pewno czytelnik spędzi z nią miło czas.

Czekam na kolejną część, bo mam nadzieję, że taka będzie, gdyż jestem ciekawa jak potoczą się dalsze losy siostry Nel.

Alex jest młodym muzykiem. Wraz z kumplami mają...

🌻108/2023 #recenzja 🌻

Obserwowani, a niewidzialni
Tak bardzo ważni, a nieważni
Wypełniają swoje przeznaczenie,"

Moja recenzja:
Lubicie muzyczne klimaty? Jeśli tak to “Rocker project” jest dla was 😉 Kornelia pochodzi z bardzo bogatej i wpływowej rodziny, studiuje i kocha grać na wiolonczeli. Żyje jednak w złotej klatce, którą wybudował jej ojciec, a decyzje podjęte za nią sprawiają, że dziewczyna zaczyna się w niej dusić. Emocje biorą górę i wydarzenia, których jest świadkiem na przyjęciu sprawiają, że Kornelia ucieka w jedyne znane jej bezpieczne miejsce.
Aleks jest gwiazdą rocka, który żyje pełną piersią i korzysta z życia. To z kolej powoduje, że wpada w medialne tarapaty. Ląduje na przymusowym urlopie, na który wysyła go jego agentka. Rockman zaszywa się w swoim domku w górach, gdzie postanawia się wyciszyć i zresetować.

Po serii kontynenty jestem zakochana w piórze autorki. Kto czytał ten wie co mam na myśli. A kto nie czytał musi nadrobić. Tu w przypadku tej historii nie jest inaczej u mnie, świetna książka. Ta historia jest idealna na letnie wieczory! Piękna i klimatyczna opowieść o dwojgu młodych ludziach, którzy znaleźli się można powiedzieć pod ścianą i to oboje. Fabuła jest pięknie skomponowana, wszystkie wydarzenia są logicznie poukładane i nie brakuje w niej dramatu, ani humoru. Wszystko jest w idealnych proporcjach. Od pierwszych stron jest intrygująca i pełna emocji. Historia napisana z perspektywy Aleksa i Korneli naprzemiennie, dzięki temu mamy możliwość poznać oboje, a także ich emocje, uczucia i rozterki. Autorka subtelnie wplata w historię tych dwojga romans, który nadaje historii charakteru. Uczucia jakie rodzą się między bohaterami można porównać do rozpalanego ognia w kominku - powoli obejmują ich jak płomienie polana, by w końcu strawić ich i pochłonąć. Sceny erotyczne pikantne, ale subtelnie podane. Sceneria, postacie drugoplanowe i dialogi sprawiają, że historia wydaje się jak najbardziej prawdziwa. Poza tym palącym uczuciem, każde z nich walczy o siebie jako jednostkę, chcą odnaleźć siebie i walczą o swoje marzenia, o to co im odebrano lub co zagubili w sobie. Zakończenie tej historii pozwala sądzić, że będzie ciąg dalszy, ponieważ autorka zrzuca na sam koniec taką bombę, że zapiera dech. Alexa gratuluje świetnej książki i czekam na ciąg dalszy ;-)

#czytamksiążki #booklover #bookstagram #książka #czytampolskichautorów #czytaniejestfajne #czytelniczka #kochamczytać #bookshelf #instabook #książkoholiczka #recenzjaksiążkowa #romans #czytambolubie #polishbook #polecajka #czytanietopasja

🌻108/2023 #recenzja 🌻

Obserwowani, a niewidzialni
Tak bardzo ważni, a nieważni
Wypełniają swoje przeznaczenie,"

Moja recenzja:
Lubicie muzyczne klimaty? Jeśli tak to “Rocker project” jest dla was 😉...

Ostatnia z książek Alexy Lavendy, którą miałam zaległą do przeczytania!
Ale w końcu jest, nadrobiłam i tę powieść i mogą powiedzieć, że jestem na bieżąco z książkami tej autorki, a co za tym idzie... mogę męczyć ją z czystym sumieniem o kolejne, bo jak dotychczas wszystkie mi się podobało. Poprzednie recenzje możecie znaleźć na profilu, a tymczasem zapraszam Was na parę słów o tej książce.

"Rocker projekt" to powieść w klimacie muzycznym. Ona lubi grać na wiolonczeli, ale przede wszystkim została postawiona pod ścianą. Podjęte za nią decyzje sprawiają, że decyduje się na ostateczność, czyli ucieczkę. A on - gwiazda rocka, w życiu którego trochę się namieszało i stara się wyciszyć na totalnym pustkowiu i nie rzucać w oczy fanom. Taki kompletny reset.

U Alexy zawsze podziwiam lekkość stylu jakim się posługuje. Czytanie tych książek to przyjemność sama w sobie, a dodając do tego jeszcze świetną fabułę - mamy wszystko co potrzeba do udanej lektury! Jestem z tą autorką od samego debiutu i każda kolejna książka równie mocno mi się podobała. Każda jest w innym klimacie, ale każda jest świetna i choć największy sentyment mam do kontynentów przyjemności, to zarówno sąsiad jak i gwiazda rocka są równie świetni i zasługują na polecenie!

Polecam serdecznie!

Ostatnia z książek Alexy Lavendy, którą miałam zaległą do przeczytania!

Historia Nel i Alexa od samego początku jest intrygująca , pełna emocji i gorąca . Czyta się świetnie , ciężko odłożyć , chyba ze to już koniec . Mam nadzieje ze będzie tu jakiś ciąg dalszy , bo zakończenie jest zaskakujące . Jest to pierwsza książka autorki , która przeczytałam i szczerze polecam!

Mamy tutaj przedstawioną historię dwójki różnych ludzi.
Nel młoda wiolonczelistka która była wizytówką swojego ojca, chowana w kloszu przed światem, mająca zaplecze finansowe.
Alex znany wokalista zespołu rockowego, żyjący pełną piersią, czerpiący z życia pełnymi garściami.

Ich drogi się w końcu spotykają kiedy Nel ucieka przed ojcem który chce ja przehandlować nie patrząc na nic.
Alex znowu ucieka w cisze i samotność po ostatnich wydarzeniach związanych z koncertem i wezwaniem policji.

Mała zaciszna górska miejscowość połączy tych dwoje, lecz na początku żadne z nich nie przypuszczało by że ich losy się tak potoczą.

Czy ojciec Nel znajdzie ja i sprzeda za długi ?
Czy ten romans przerodzi się w coś niespotykanego ?

Można w tej historii odpocząć i zobaczyć że muzyka nie ważne jaka zawsze znajdzie wspólny język.

Jest to ciepła lecz także momentami pikantna historia, która jest pisana na przemiennie , dzięki temu możemy bardziej zbliżyć się do naszych bohaterów.

Autorka stworzyła bardzo silne charaktery tej dwójce dlatego nie można powiedzieć aby książka nie wciągała by was od pierwszej kartki.

Dziękuję za możliwość współpracy przy tym tytule.

Mamy tutaj przedstawioną historię dwójki różnych ludzi.

„Tylko dzięki mojej pasji potrafiłam sobie poradzić z problemami i samotnością. Muzyka była moim prawdziwym domem, moją ucieczką od zmartwień, samotności i jedyną prawdziwą miłością”.

Kornelia pochodzi z zamożnej rodziny, która ogromną wagę przykłada do tego, jak postrzegają ją inne wpływowe familie. Dlatego też od najmłodszych lat uczona była dobrych manier i posłuszeństwa. Żyła w złotej klatce pozbawiającej ją jej własnych marzeń i pasji. To, że ojciec był hazardzistą wiedziała nie od dziś, ale czara goryczy przelała się w momencie, gdy postanowił przehandlować ją jak jakąś rzecz rosyjskiemu biznesmenowi, niejakiemu Borysowi Petrovowi, by spłacić swoje długi.
Dziewczyna nie widzi innego wyjścia jak ucieczka. Zaszywa się w niewielkiej górskiej miejscowości, w domku po zmarłej babci, mając nadzieję, że ojciec jej tu nie znajdzie.

Alex jest wokalistą znanego zespołu rockowego „Rocker Project”, który od pewnego momentu zbiera niezbyt pochlebne opinie, a to ze względu na styl życia, jaki chłopaki prowadzą. Managerka zespołu Sara dwoi się i troi, by wybielić członków zespołu w oczach prasy i fanów, ale oni jej tego nie ułatwiają. Oliwy do ognia dolewają imprezą zorganizowaną po jednym z koncertów, która kończy się interwencją policji.
Sara nie widzi innego rozwiązania jak zakończyć trasę w tym momencie i przeczekać burzę. Alex, chcąc odciąć się od wszystkiego, co wiąże się z byciem gwiazdą rocka wyjeżdża w góry. Piękny dom z dala od paparazzi, wścibskich, napalonych fanek i sąsiadów. To idealne miejsce na wypoczynek.

Jeszcze tego samego dnia Alex orientuje się, że w pustym do tej pory domku obok ktoś zamieszkał. Sąsiadka od razu wpada mu w oko i budzi instynkt opiekuńczości. Orientuje się również, że Kornelia jak się przedstawiła nie rozpoznaje w nim muzyka, co pozwala mu na swobodę i bycie sobą. Chemia, która wytwarza się między tą dwójką jest nie do opisania. Wkrótce przekonują się, że jest jeszcze coś, co ich łączy.

Uwielbiam romanse, w których znaczącym elementem fabuły jest muzyka i kiedy zobaczyłam tę książkę nie mogłam jej się oprzeć.

Historia, którą Alexa Lavenda nam przedstawia jest niezwykle przyjemna i ciepła, ale przede wszystkim niesamowicie realistyczna. Zachowania bohaterów, ich przemyślenia, dialogi to było tak prawdziwe, że miałam wrażenie, iż autorka opisuje życie kogoś, kogo dobrze zna. Bohaterów „Rocker Project” nie da się nie polubić. Zarówno główne postacie, jak i te drugoplanowe wdzierają się do serca i wiją tam sobie wygodne gniazdko. Wyjątkiem są oczywiście rodzice Nel, którymi ma się ochotę potrząsnąć.
I emocje… Kochani, ta książka jest nimi przepełniona, więc przygotujcie się na przejażdżkę, po której przez dłuższy czas nie będziecie mogli dojść do siebie.
Gorąco polecam.

7,5/10
Bardzo przyjemna historyjka, idealna na odprężenie się i jako przerwa pomiędzy "cięższymi" pozycjami. Nie przeszkadzało mi nawet, że akcja dzieje się w Polsce, bo nie lubię takich powieści. Bardzo polubiłam cały zespół i ich otoczenie. Jeśli będzie kolejny tom, to chętnie przeczytam.

7,5/10

Autor: @alexalavendablog
📖

Ona żyje w złotej klatce z ojcem, który oczekuje od niej perfekcyjnego odgrywania roli posłusznej córki.
On jest wokalistą znanego rockowego zespołu, któremu czasem zbyt szybko puszczają nerwy, a z konsekwencjami tego przyjdzie mu zmierzyć się już wkrótce.
Kornelia i Alex, dwójka ludzi pochodząca z różnych światów. I choć wydawać by się mogło, że dzieli ich chyba wszystko, jest jedna rzecz, która ich łączy. Pasja do muzyki.

❤️Moja opinia❤️

Kornelia jest młodą kobietą, która kocha grę na wiolonczeli. Jej życie ułożone jest pod dyktando ojca biznesmena, który ją kontroluje i wymaga od niej nienagannego zachowania i posłuszeństwa względem rodziny. Gdy okazuje się, że jej ojciec, który został hazardzistą oczekuje od niej poślubienia Rosjanina w zamian za spłacenie jego długów, młoda wiolonczelistka ma dość takiego traktowania i postanawia uciec do górskiej chatki, którą odziedziczyła po babci i tam zacząć nowe życie.

Aleks jest znanym wokalistą rockowego zespołu „Rocker project”. Ten młody i przystojny mężczyzna kochający występy na scenie przed publicznością razem z resztą zespołu prowadził życie typowe dla gwiazd show biznesu: imprezy, alkohol i kobiety, choć ostatnimi czasy nawet przebywając w tłumie ludzi czuł się jakby był sam. Gdy na jednej z imprez po koncercie swoim zachowaniem zespół wywołał kolejną medialną burzę, za namową menadżerki mieli zniknąć na pewien czas i przeczekać aż wszystko ucichnie.
Aleks uwielbiał swój dom w górach i to właśnie tam skrył się przed światem, przed ludźmi.

„Rocker project” to romans z wątkiem muzycznym w tle, który pokazuje że dwoje ludzi z różnych światów może znaleźć wspólny język, który ich połączy. W tym przypadku jest to miłość do muzyki.
Ona wychowana w bogactwie i luksusie, kontrolowana przez ojca i traktowana jak przedmiot, który musi ładnie wyglądać.
On wychowany w rodzinie, w której się nie przelewało, ale był wolnym człowiekiem, który miał miłość swojej rodziny.
Tych dwoje naprawdę wiele różni, nawet powody dla których znaleźli się w górach. Kornelia przyjechała tam, aby uciec od despotycznego ojca, a Aleks dlatego że musiał zrobić sobie przymusowy urlop i potrzebował trochę samotności.
Kornelia kontrolowała swoje zachowanie i wypowiadane słowa nauczona przez ojca, że jej wygląd, zachowanie i słownictwo muszą być nienaganne, za to Aleks miał w sobie swobodę, której dziewczynie brakowało, potrafił sypnąć żartem.
Ale skoro tak wiele ich różni, a pasja do muzyki to jedyne co ich łączy, czy jest możliwe, aby tą dwójkę połączyło coś więcej?
Bardzo polubiłam Nel i Aleksa, a w szczególności jego.
Choć był gwiazdą zespołu rockowego, miał sławę, pieniądze i był przystojny, okazał się również być czułym i opiekuńczym mężczyzną.
Zagubiona dziewczyna i opiekuńczy mężczyzna, z poczuciem humoru, który nie zostawił jej gdy potrzebowała pomocy. Między tą dwójką iskrzyło już przy pierwszym spotkaniu, a gdy przybywało przewróconych stron książki to pożądanie zamieniało się w ogień, który w końcu musiał wybuchnąć.
Książka oprócz pikantnych momentów wywołujących na twarzy rumieńce pełna jest przeróżnych emocji, które towarzyszą czytelnikowi podczas czytania począwszy od tych dobrych poprzez te złe.
Na uznanie zasługują również przyjaciele i rodzina Aleksa.
To powieść pokazująca, że każdy potrzebuje bliskości drugiej osoby, kogoś kto będzie nas kochał, wspierał i wierzył w nas, a wtedy i my odnajdziemy wiarę w siebie.

❤️Moja ocena:❤️
⭐4,5/5

#rockerproject #alexalavenda #lipstickbooks #książka #book #bookphoto #instabook #instagramczyta #czytambokocham #czytanieuzależnia #czytanietopasja
#polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino
#romansowelove #mojaopinia

❤️Cytaty❤️

🍷[...]ja wciąż poświęcałam się dla rodziny, zostałam zmuszona do ślepej posłuszności, a jedyne co w zamian otrzymywałam i jedyne na czym mi tak naprawdę zależało, to muzyka.

🍷Kochałem występy, kochałem mój zespół, muzykę i wszystko to, co działo się na scenie. Tutaj moje żyły wypełniała czysta ekstaza, na scenie, przed mikrofonem wiedziałem, kim jestem i czego chcę, gorzej było, kiedy haj ulatniał się po występie, a ja czułem się tak, jakbym nigdzie nie pasował i zatracił sens wszystkiego.

🍷[...]Kochałem patrzeć na tłum ludzi poruszających się w jej takt, na to, jak spijają słowa z moich ust, jak śpiewają teksty których byłem autorem, jak pozwalają, żeby moja kompozycja nimi zawładnęła…
To wszystko dawało mi moc i strasznie mnie kręciło.

🍷[...] A ja… ja chciałam tylko odrobiny ciepła, miłości i akceptacji, czegoś, czego nigdy w domu nie zaznałam. Mój ojciec, kochał swoją karierę i prestiż, jakie dawały mu pieniądze i nazwisko, reszta nie była dla niego ważna.

🍷Ponadto musiałam przyznać, że mój sąsiad był niesamowicie przystojny, a jego widok z futerałem gitary przewieszonym przez ramię sprawił, że wydawał się podwójny intrygujący i atrakcyjny.

🍷Wysoki, dobrze zbudowany… miał w sobie to coś. To niepokojące, nęcące coś, co intrygowało, przyciągało i sprawiało, że po prostu siedziałam tam i gapiłam się na niego.

🍷Podniosłem się od stołu i wyciągnąłem z jej ręki talerze, muskając przy tym jej skórę. Ten przypadkowy dotyk sprawił, że Nel chwilę patrzyła na miejsce, którego dotknąłem i przygryzła wargę, sprawiając, że i ja miałem ochotę wgryźć się w jej usta.

🍷Przestaliśmy grać i patrzyliśmy na siebie. Moje serce waliło niespokojnie, przepełniało mnie coś, czego już dawno nie czułem – tak, jakbym odnalazł cel i swoje miejsce na ziemi.

🍷Miałem przemożną potrzebę, żeby jej dotknąć, pogładzić jej policzek i przyciągnąć do siebie, pozwolić, żeby moje emocje wymieszały się z jej , żeby nas przeniknęły i połączyły jeszcze bardziej.

Autor: @alexalavendablog
📖

Kornelia i Alex, dwójka ludzi...

To typowe zderzenie przeciwieństw: Kornelia pochodzi z poukładanego co do milimetra świata socjety, Alex należy do zespołu siejącego chaos i zgorszenie.

Muzykom ostatnio trochę odbiło, kolejna impreza wymknęła się spod kontroli i skończyła się wezwaniem policji. Menedżerka zespołu, niewielka acz charyzmatyczna Sara, zarządziła przerwę techniczną. Koniec trasy, do czasu uspokojenia wrzawy w mediach chłopaki z zespołu mają zejść z oczu publiczności.

Z kolei Nel ucieka przed despotycznym ojcem, który zamierzał ją przehandlować jak towar jakiemuś rosyjskiemu "biznesmenowi" spod ciemnej gwiazdy w zamian za umorzenie długów hazardowych.

Młodzi poznają się w zacisznej górskiej miejscowości gdy Nel wyładowuje swoje frustracje na niczemu winnym rowerze. Okazuje się, że są sąsiadami. Dziewczyna od razu wpadła w oko Alexowi, tym bardziej, że nie rozpoznała w nim gwiazdora i może w jej towarzystwie zachowywać się naturalnie. Łączy ich pasja do muzyki. Kornelia gra na wiolonczeli. Oboje są znani, ale w innych kręgach. Alex zachowuje się bardzo opiekuńczo wobec Neli, przy niej przypomina sobie kim naprawdę jest, kim był, zanim stał się sławny. Zarówno jego urocza rodzina jak i szaleni kumple z zespołu z miejsca obdarzają Kornelię sympatią. Jedynym kto jej zagraża jest Borys Petrov. Czy towarzystwo celebrytów wystarczy, by ją ochronić, ukryć na widoku?

Bohaterów Lavendy nie da się nie lubić. Narrację prowadzą naprzemiennie obydwoje, odkrywając przed nami swoje prawdziwe charaktery, skrywane przed publicznością.

To ciepła, przyjemna historia o dwójce ludzi z różnych światów, którzy odnaleźli się poprzez muzykę.

• Romans
  • Audiobooki
  • Przeczytane 2022
  • Od wydawnictwa

Dodaj cytat z książki Rocker project