Amerykański sen

Okładka książki Amerykański sen Alexa Lavenda
Okładka książki Amerykański sen
Alexa Lavenda Wydawnictwo: Lipstick Books Cykl: Kontynenty przyjemności (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kontynenty przyjemności (tom 2)
Lipstick Books
2021-02-24
2021-02-24
miłość namiętność Ameryka kulinaria show

Ogolnie przeczytalam ja z polecenia kolezanki bo mi ja pozyczyla i dopiero teraz po przeczytaniu dowiedzialam sie ze to jest drugi tom z serii. A ja wiekszosc czasu zastanawialam sie dlaczego nie jest wyjasnione co wydarzylo sie wczesniej 🤣 Książka bardzo lekka i łatwa. Czyta się szybko i przyjemnie ale ma też wątek trzymający w niepewności i zastanawiający do samego końca? Zdecydowanie polecam jeśli ktoś ma przestuj czytelniczy i chce coś przyjemnego i szybkiego.

🌁❤️ RECENZJA ❤️🌁

„Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest”.

Świetna kontynuacja „Żaru Australii”.
Tym razem przenosimy się do Ameryki.

Patrycja po złamanym sercu przez Maxa postanawia wyjechać do Nowego Jorku. Tam dostaje szansę na wzięcie udziału w popularnym show kulinarnym „Master Cook”.
Pragnie za wszelką cenę zapomnieć o mężczyźnie, którego obdarzyła prawdziwym uczuciem, a on w zamian bardzo ją zranił i upokorzył. Od teraz marzy, żeby zacząć życie od nowa i skupić się na sobie oraz swojej karierze.
Max zaprzepaścił swoją szansę, okropnie, krzywdząc Patrycję, zdał sobie z tego sprawę, dopiero jak ją stracił, jednak nie należy do osób, które łatwo się poddają, nigdy nie rezygnuje z tego, czego pragnie i zrobi wszystko, żeby ją odzyskać.
Czy mężczyzna dostanie drugą szansę?
Czy Patrycja będzie umieć wybaczyć Maxowi?
Czy czeka ich wspólna przyszłość?
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
Przyznaje, że po przeczytaniu pierwszej części nie mogłam się doczekać, aż sięgnę po drugą część tej serii. Jak pierwsza część mnie pochłonęła, to muszę przyznać, że w tej części się zatraciłam od pierwszej strony do samego końca.
Jest to powieść emocjonująca, pełna pożądania, namiętności, tęsknoty, rozterek oraz grozy.
Już w pierwszym tomie bohaterowie skradli moje serce, a tutaj pokocham ich na nowo.
Zakończenie mocno wbija w fotel, pozostawia duży niedosyt.
Gorąco polecam z całego serca. ❤️❤️

Czy dla miłości warto zrobić wszystko?
Jestem tego zdania, że jeśli się kogoś kocha szczerze, to jak najbardziej tak.

🌁❤️ RECENZJA ❤️🌁

„Kochać kogoś, to przede wszystkim pozwalać mu na to, żeby był, jaki jest”.

Świetna kontynuacja „Żaru Australii”.
Tym razem przenosimy się do Ameryki.

Pragnie za wszelką cenę zapomnieć o mężczyźnie,...

Trochę lepiej niż w pierwszym tomie ale do efektu WOW dużo jeszcze brakuje.

Trochę lepiej niż w pierwszym tomie ale do efektu WOW dużo jeszcze brakuje.

Amerykański Sen to tytuł, którego słuchałam na empikgo :)
O ile przy australijskiej części mówiłam, że tak naprawdę szczególnie dużo się tam nie dzieje, tak w amerykańskiej dzieje się sporo!
Spodziewałam się wprawdzie czegoś trochę innego, przede wszystkim myślałam, że telewizyjne kucharskie show będzie dominowało w tej części, tymczasem było jedynie nikłym (choć ważnym dla bohaterki i dalszej fabuły) tłem. Autorka poszła w zupełnie innym kierunku, ale ten kierunek zdecydowanie mi się spodobał!
Dodatkowo Patrycja wydawała się naprawdę dojrzalsza i nie irytowała tak swoim zachowaniem względem Maxa. Bo tak, oczywiście że Max poleciał za dziewczyną do Ameryki ;)
Pati dzięki programowi dużo zyskała, sława, pieniądze, ale też...w jej życiu pojawił się pewien anonimowy adorator? Stalker? Ta sprawa zdaje się coraz bardziej niebezpieczna!
Tak jak wspomniałam, dzieje się dużo, natomiast zakończenie książki sprawiło, że musiałam sięgnąć i po ostatnią część tej serii :)

Amerykański Sen to tytuł, którego słuchałam na empikgo :)

W tej czesci działo się trochę więcej , przyjemna historia z różnymi emocjami. Podoba mi się i polecam .

Kolejna część zapowiadała się ciekawie ale momentami nudziła, końcówka ciekawa. Szkoda że trzeba za kolejną część się zabrać by dowiedzieć się co dalej.

Pierwszy tom tej serii był przyjemnym romansem, chociaż miałam swoje małe uwagi, które sprawiły, że nie wychwalałam go jakoś wyjątkowo. Byłam ciekawa dalszych losów bohaterów, bo po takim zakończeniu zapowiadało się bardzo dobrze!

Patrycja po wyjeździe, który był ucieczką przed własnymi uczuciami, miała wziąć udział w telewizyjnym konkursie kulinarnym. Kobieta spełnia tym samym swoje marzenia, ale gdzie w tym wszystkim jest Max? Czy jest szansa na ich wspólną przyszłość?

Wiecie, że zawsze piszę dokładnie to co czuję, a czuję niedosyt. Bardzo fajnie zapowiadała się ta książka, bo kobieta postanawia zadbać o siebie, spełnić marzenia, udowodnić sobie i pewnie mężczyźnie, że ona też może odnieść sukces. Niestety wątek, na którego rozwinięcie bardzo liczyłam był tylko krótkim w opisie epizodem. Liczyłam na ten konkurs kulinarny, na emocje z tym związane, na wciągnięcie czytelnika w klimat zmagań Patrycji w konkursie. Spodziewałam się, że będę trzymać kciuki, kiedy będzie spełniać marzenia, a tu poszło to w ekspresowym wręcz tempie. Miałam nadzieję na fabułę, w której ona będzie się spełniać, a on będzie udowadniał, że na nią zasługuje, ale tak naprawdę nic się nie zmieniło. Kobieta oszukuje samą siebie, że nie chce tego mężczyzny, a on liczy na powrót chociaż, czy rzeczywiście się stara, czy tylko chce? Książkę czyta się miło, ale miała naprawdę potencjał, który nie został wykorzystany, a w zamian za to dostałam jak to często przy tego typu seriach bywa, ciąg dalszy rozterek, które i tak wiadomo od początku jak się skończą. Czy dużo się dzieje w tej książce? Coś się dzieje, ale to nie są wydarzenia, przy których gryziemy palce i pędem przewracamy kolejne strony. Sytuację ratuje zakończenie, ale osobiście trochę się boję, czy jego moc zostanie wykorzystana. Czy polecam? Jak zaczynamy serię to ciężko nie skończyć. Ja utwierdzam się w przekonaniu, że jeśli bohaterowie pozostają Ci sami, to napisać serię tak dobrą jak dobra może być książka zamknięta w jednym tomie, to zadanie bardzo trudne.

🔥Alexa Lavenda "Amerykański sen"
Wyd. @lipstic 🔥
-------------------------------------------
Patrycja bierze udział w konkursie kulinarnym. Jej kariera w tv nabiera rozpędu a wywiady i kontrakty co chwilę sie nawiązują. Jednak zapomnienie o Maxie jest trudne. Dziewczyna mimo, że spełnia się zawodowo to jednak brakuje jej normalnego życia. Max pojawia się w Ameryce i chce odzyskać Patrycję. Wie, że ją skrzywdził i musi zrobić wszystko aby ją odzyskać. Kupił wydawnictwo, gdzie bohaterka wydaje swoją książkę kucharska i to właśnie tam się spotykają po długiej rozłące. Od tamtej pory wszystko się zmienia . Czy miłość przetrwała i uda się ją odzyskać ?
Jest to druga część trylogii "Kontynenty przyjemności". Autorka pisze tak dobre książki, że ciężko jest się od nich oderwać. Zawsze sięgam po nie z wielką przyjemnością i czekam co nowego dla nas przygotowała. Ta część podoba mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Widać tutaj te starania Maxa i bardzo mi się to podoba. Caly czas kibicuje tej dwójce i mam nadzieję, że to wszystko skończy się Happy endem bo takiego zakończenia potrzebuje ❤️ uwielbiam postać Maxa. Mimo, że ma wielkie bogactwo to nic to na niego nie wpływa. Ma bardzo dobre serce i widać co dla niego jest najważniejsze. Ta część skrywa także tajemniczego mężczyznę, który chce zaszkodzic dziewczynie. Kiedy okazuje się kto za tym stoi byłam w wielkim szoku. Trochę takich wydarzeń też jest potrzebnych aby przyciągnąć czytelników. Brawo kochana po raz kolejny ❤️

🔥Alexa Lavenda "Amerykański sen"
Wyd. @lipstic 🔥
-------------------------------------------

Przyznam się , że pierwszej części nie czytałam .To nie problem , ponieważ jest dużo wspomnień. Książka lekka i przyjemna polecam

Drugi tom to dalej ci sami bohaterowie, ale inne rozterki serca - zarówno Maxa jaki i Patrycji.
Oboje dochodzą do pewnych wniosków, tylko te są różne tak jak oni. Nie mniej jednak w bohaterach zachodzą zmiany: ona - osiąga sukces zawodowy, jej status społeczny zmienia się, ale w dalszym ciągu jest skromna i ma serce, a on - nie zmienił się, ale wie gdzie popełnił błąd i chce go naprawić.
Autorka tak samo jak w pierwszym tomie niesamowicie daje odczuć emocje bohaterów. Oboje nie zapomnieli o sobie, a chemia między nimi jest niczym wulkan przed erupcją. Najbardziej wysuwają się w tej części rozterki serca i to one sprawiają, że czytelnik zostaje uwięziony zaczarowanych sidłach. Sceny erotyczne są delikatne i bardzo wyważone, ale potrafią przyprawić o rumieńce. Fabuła w moim odczuciu jest bardziej dynamiczna i nie brakuje w niej ostrych zakrętów. Finał drugiego tomu zaskakujący..., ale nic nie zdradzę. Musicie przeczytać sami ❣️

• Przeczytane 2021