Zakazany owoc

K.A. Figaro Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
Lipstick Books
2022-07-13
2022-07-13

Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...
Okładka książki Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska, K.A. Figaro, Maya Frost, Anna Kasiuk, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Agnieszka Rusin
Gorące sekrety Zuzanna Arczyńska,&...

Nie rozumiem skąd tyle pozytywnych opinii że książka wciaga już od pierwszych stron...dla mnie jest nudna i tak naprawdę przeczytałam ja bo się zmusiłam. Na pewno nie sięgnę po nią ponownie

Książka ciekawa, dobrze napisana i przyjemna ale momentami pikantna. Jedynym minusem jest zakończenie, które było krótkie i rozczarowujące. Po przeczytaniu ostatniego zdania zadałam sobie pytanie "Serio, tak to się kończy?"

Mam mieszane uczucia, co do tej książki. Niby znam finał, ale mimo to... Sięgnę po kolejną część, aby poznać dalsze losy Zuzi i jej rodziny.

Zdecydowanie nie dla mnie. postać narzeczonego przerysowana i groteskowa, główna bohaterka z tych niezbyt bystrych a zakończenie bez zakończenia właściwie. nie cierpię kiedy książka wydaje się ucięta nagle a czytelnik zostaje z pytaniem czy to na pewno koniec czy może jednak ktoś wyrwał kartki.

Nie dałam rady przejść przez tą całą historię. Rozczarowanie totalne!

Nie dałam rady przejść przez tą całą historię. Rozczarowanie totalne!

Książka "Zakazany owoc" nie jest z tych, obok których przejdziecie obojętnie. Nie da się jej także przeczytać jednym tchem bo nie do końca. Początkowo fabuła nie zapowiadała takich rewelacji jak końcowa książki. Czy warto po nią sięgnąć?

Zuzanna t młoda kobieta, która jest w udanym związku z Fabianem. Przyjęcie z okazji 30 tej rocznicy ślubu jej rodziców kończy się nie tak jak siebie to wyobrażała. Jej rodzice nie akceptują jej chłopaka. Na przyjęciu po pewny incydencie Zuza wyjeżdża zdenerwowana. Po drodze ma wypadek, z którego budzi się nic nie pamiętając. Sprawcą jest młody mężczyzna, który podaje się za księdza. Tylko coś Zuzie nie pasuje i coś ją do niego przyciąga. Ich relacja wkrótce się komplikuje.

Artur to młody mężczyzna, koty udaje księdza. Wszystko się zgada bo tka osoba istnieje. Szybko między nim a uzą nawiązuje się relacja. Początkowo Zuza widzi w nim księdza z czasem coś się zmienia. Czy relacja między nim a Zuza wykroczy poza ramy? Kim jest prawdziwy ksiądz Artur?

Fabuła dość dobrze przemyślana. Jest w niej potencjał. Postacie są dobrze wykreowane. Historia ciekawa, choć nie wiem dokładnie, w jakiej roli ją obsadzić. Jest tu romans, trochę tajemnic, i nie do końca jasnych sytuacji. Taką niejasnością są rodzice Zuzanny. Początkowo ich obraz wykreowany jest na snobów a ich obie córki wyłamują się z tego obrazu. Po wypadku Zuzy ich obraz mamy zupełnie inny. Dodatkowo mamy nie jasny obraz ojca Zuzy, który początkowo apodyktyczny potem pokazuje swoja inna twarz. Prowadzi interes i domyśla się, że wypadek Zuzy nie był do końca wypadkiem. W całości mamy też wątek kryminalny choć ten owiany mgłą tajemnicy.

Całość czyta się przyjemnie, nie ma za dużo opisów a historia jest ciekawa choć dla niektórych może być kontrowersyjna. Początkowo akcja dość spokojna z czasem nabiera nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ciekawą postacią jest Fabian. Początkowo sympatyczny , młody i zakochany w Zuzie mężczyzna z czasem wychodzi o nim coraz więcej faktów. A końcówka zupełnie pokazuje nam innego człowieka. Samo zakończenie historii to zupełnie coś, czym autorka zaskoczyła. Po pierwsze wyjaśniło się kim jest ksiądz Artur, dwa autorka zakończyła nam całość w takim momencie, że niejedną osobą powie pewno słowa na "k". I teraz pytanie do autorki. Czy taki jest koniec? A może to początek dalszego ciągu? Czy tylko autorka wywraca nam świat bohaterów do góry nogami bez tzw. ciąg dalszy nastąpi?

Książka bardzo fajna, ciekawa fabuła.. momentami erotyka, ale jak dla mnie bez rewelacji a nawet trochę zbędna.
Ogólnie nie jest to Książka która przeczytasz jednym tchem, w której bohaterce dopingujesz i utożsamiasz się z jej sytuacja itp. Zakończenie przewidywalne, niektórych rzeczy można się domyślić.
Ocena 7.8 zdecydowanie nad wyrost, spodziewałabym się po niej dużo więcej.

Ocena 7.8 zdecydowanie nad wyrost, spodziewałabym się po niej dużo...

Świetna książka , chciałabym dalszy ciąg …

Świetna książka , chciałabym dalszy ciąg …

Zuzanna Potocka jest córką bogatych rodziców. Jej ojciec, Kazimierz, przedsiębiorczy człowiek o silnym charakterze, trzęsie całą rodziną. Posiada sieć stacji paliw, więc o pieniądze nie musi się martwić. Zależy mu na dobru córek. Marlena, siostra Zuzy, spotyka się z pilotem a Zu romansuje z Fabianem, którego Kazimierz nie akceptuje. Matka sióstr, Aldona, ma własną siłownię.

Podczas świętowania trzydziestolecia małżeństwa państwa Potockich w eleganckiej willi dochodzi do nieprzyjemnego incydentu z udziałem rodziców Zuzy i Fabiana. Dziewczyna po kłótni z ojcem roztrzęsiona wsiada w samochód. Dochodzi do wypadku. Druga osoba, która w nim uczestniczyła to mężczyzna podający się za księdza.

Zuzanna po uderzeniu w głowę tymczasowo traci pamięć. Dziewczyna wydaje się bardzo samotna, nie widać wokół niej przyjaciół, niewiele osób odwiedza ją w szpitalu. Zuza zaprzyjaźnia się z księdzem Arturem. Ta dwójka zaczyna czuć do siebie coś więcej, choć dla niego związek z kobietą jest zabroniony.

Wokół rodziny Potockich dzieje się coś niepokojącego. Kazimierz obawia się o bezpieczeństwo córek. Wychodzą na jaw fakty na temat Fabiana i jego ojca. Pojawia się także tajemnicza postać zwana kapłanem. Co wspólnego ma z nim Artur i czy wypadek naprawdę był kwestią przypadku?
Podoba mi się, że wokół romansu autorka zbudowała intrygę kryminalną. Trochę domyślałam się zakończenia. Szybko się czyta.

Początek historii Zu poznałam na wattpadzie. Ożesz jak nie mogłam doczekać się całej powieści!
Standardowy przypadek z niestandardowym zakończeniem!
Zuzanna i Fabian są razem od kilku lat. Planują ślub, chociaż rodzice dziewczyny nie przepadają za nim. W trakcie wystawionego przez nich przyjęcia splot zdarzeń stawia Zu przed wyborem facet albo rodzina. I wtedy zdarza się wypadek! Kto pomoże jej dojść do siebie? Wiele pomocy otrzyma od księdza, który niekoniecznie jest tym za kogo się podaje..

Świetna historia, z nutką intrygi i romansem w tle. Przyjemnie się czyta, akcja wciąga aż kartki same się przewracają. Książka, która rozgrzewa serca i zmysły!
Polecam serdecznie! ❤️

Standardowy przypadek z niestandardowym zakończeniem!

• EmpikGo

K.A. Figaro Zakazany owoc Zobacz więcej