Grzech Reeda

Okładka książki Grzech Reeda Agnieszka Siepielska
Okładka książki Grzech Reeda
Agnieszka Siepielska Wydawnictwo: Akurat Cykl: Sinners & Reapers (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Sinners & Reapers (tom 4)
Akurat
2022-06-29
2022-06-29

2001

Historia Reeda i Ellie to lekka lektura z odrobiną niebezpieczeństwa oraz dużą dawka poądania.
Reed brat Paxtona, po jego ślubie z Nikki opuszcza klub i wszyscy uważają, że zrobił tak, bo kochał Nikki .
Ellie od lat kocha się skrycie w Redzie i teraz po latach wraca do miasteczka. Nie jest zbyt lubiana przez Sinnersów, którzy winią ją za tragedie, która ich spotkała.
Ellie i Reed spotykają się na cmentarzu, gdy ona zostaje postrzelona a Reed jest w szoku. Od tego czasu ich spotkania są częstsze bo Reed ma za zadanie wyciągnąć z Ellie informacje.
Wreszcie dowiadujemy się, kto stoi za procederem handlu organami i kto i dlaczego strzelał do Ellie na cmentarzu.
Dużo się w tej powieści dzieje, ale mnie doprowadzała do szału Nikki i jej durnowate pomysły, które niby miały być śmieszne a były żenujące.
Dotychczas autorka używała humoru z umiarem co mi się bardzo podobało. Niestety w tej części ten humor już mnie nie bawił , tylko denerwował , bo było go za dużo i wszystkie żony bikerów zachowywały się jak wariatki.
Dobrze że jest kolejny tom i kolejna miłosna historia.

Ellie...

Mogę śmiało stwierdzić, że 4 tom serii "Sinners&Reapers" jest moim ulubionym. Na tę historię najbardziej czekałam. "Grzech Reeda" pochłonął mnie bez reszty. Gdy kończył się rozdział musiałam natychmiast zacząć kolejny, by dowiedzieć się jak dalej potoczy się historia. Najbardziej emocjonalny pod względem relacji głównych bohaterów.

Ellie, Reed i Nikki znają się od dziecka. To właśnie już w czasach dzieciństwa Ellie podkochiwała się w Reedzie. A on od zawsze był dla mnie opryskliwy, wredny, a ona mimo to zawsze mu pomagała i wspierała go. Ich relacja jeszcze bardziej skomplikowała się, gdy po ślubie Nikki i Paxtona przespali się ze sobą. Jak pamiętacie z poprzedniego tomu Reed wyjechał wtedy z miasta. Gdy na dodatek wyszło na jaw, że Ellie jest wplątana w handel organami, nienawiść całego klubu względem niej sięga zenitu. Reed powraca, a trzeci tom kończy się postrzeleniem naszej bohaterki. W "Grzechach Reeda" poznajemy kto jest sprawcą. Dowiadujemy się, kto rządzi całym nielegalnym precedensem. I co wspólnego ma z tym Ellie.

Ellie to doświadczona przez życie bohaterka. Mimo młodego wieku trzyma na swych barkach ogromny ciężar, dodatkowo przeszłość i teraźniejszość ją coraz bardziej przytłaczają. Za wszystkie nieszczęście, jakie dotknęły Sinners&Reapers powinna zapłacić śmiercią. Paxtona wymyśla intrygę, namawia Reeda by wykorzystał fakt zauroczenia nim Ellie, by wykorzystać ją, wdając się z nią w romans i wyciągnąć wszystkie informacje. Czy Reed ulegnie namowom brata? Jest jeden warunek, jeśli się w niej zakocha, zdradzi tym samym swoich braci.

„Grzech Reeda” Agnieszki Siepielskiej, to historia, od której nie sposób się oderwać! Autorka serwuje czytelnikom prawdziwą mieszankę wybuchową: silne kobiety, niebezpieczni mężczyźni i mroczne tajemnice, które-gdy tylko wyjdą na jaw-zmienią wszystko! Nie zabraknie także szalonej Nikki, której pomysły wplątują kobiety w duże kłopoty.

Książki Agnieszki Siepielskiej połyka się na raz. Są niezwykle wciągające i porywającego. Świat bikerów jest niezwykle realistyczny. Tęskniliście za serią motocyklową? Słyszałam, że autorka ma w planach wydać kolejny tom. Liczę, że będzie on o Hunterze.

Ellie, Reed i Nikki znają się od dziecka....

#13/2023

Ostatnia część z cyklu o motocyklistach, choć zakończenie mogłoby powiedzieć co innego. Przy tej części może napiszę nieco dłuższą recenzję.
A więc.. wszystkie książki były fajne. Historie były ciekawe i wciągające. Było nieco humoru, ale też chęci zabicia panów za ich głupie czyny.

Dziwne fakty.. hmm.. każdy motocyklista najpierw odpycha kobietę do której jednak coś czuję, rani ją żeby później, nawet nie błagać, a wręcz żądać żeby była jego "starą" ( Brrrr nie lubię tego określenia ). Rozumiem, że od nienawiści do miłości krótka droga, ale tak powtarzany motyw był mega przewidywalny i trochę znudził mnie.
Na szczęście humorystyczne dialogi poprawiły mój nastrój, a ciekawość losów bohaterów zwyciężyła i wszystkie części odsłuchane były błyskawicznie.
Bardzo fajnym pomysłem było (chyba od drugiej części) uzupełnianie historii z punktu widzenia innych członków klubu.
Pierwsza część opisująca Paxtona i Niki można powiedzieć w całości była ich książką jednak czytając drugą i kolejne pozycje zagłębiałam się w świat tego klubu i ich członków i stawałam się częścią tej rodziny.

Ogólnie książki były dobre. Fajne. Historie może powtarzalne, oklepane czy płytkie, ale ktoś kto będzie chciał przeczytać, zrobi to.
Polecam

#13/2023

Dziwne fakty.. hmm.. każdy motocyklista najpierw odpycha kobietę do której...

Oo całkiem fajna. 7/10
Kontynuacja akcji z poprzednich cz. i wyjaśnienie całej intrygi. Szkoda mi Elle.
Polecam.

Oo całkiem fajna. 7/10
Polecam.

"Będziesz moim przewinieniem przeciwko każdemu punktowi z kodeksu klubu. Będziesz moją winą wobec moich braci. Będziesz moim grzechem. Ale tylko moim."

" - Powiedziałem Ci, że ty będziesz moim grzechem, ale to gówno prawda..
- Moim największym grzechem było trzymanie się od Ciebie z daleka."

Sumienie Ellie jest obciążone winami, o których nie chce nikomu mówić. Szef motocyklistów z klubu Sinners & Reapers jest gotowy na wszystko, byle tylko uzyskać od dziewczyny informacje, które pozwolą mu dokonać należnej zemsty. Angażuje więc swojego brata Reeda, do którego Ellie zawsze miała słabość, by wdał się z dziewczyną w romans pod wpływem którego dziewczyna wreszcie się otworzy. Reed jeszcze nie wie, że jego plany nie potoczą się zgodnie z zamierzeniami klubowych braci, a on odkryje w sobie uczucia, za które przyjdzie mu ponieść wysoką cenę.

Najnowszy tom serii o motocyklistach Agnieszki Siepielskiej ujął mnie przede wszystkim genialną kreacją głównej bohaterki, której daleko było do doskonałości, która popełniła wiele błędów, której można było wiele zarzucić, ale której przeżycia nie mógłby nastawić mnie przeciwko niej negatywnie. Jej historia i miłość do Reeda jest poruszająca, pełna emocji, bólu i cierpienia, a intryga, w którą autorka ją wplątała chwytała za serca i od pierwszej do ostatniej strony trzymała w napięciu. Jak i w poprzednich tomach, tak i w tym zadbała ona, by oddać klimat klubu motocyklowego, wulgarność, brutalność i porywczość jego członków, ale i ich wielkie, gotowe do poświęceń, lojalne i służące wsparciem serca. Myślę, że książka ta udowadnia, że uczuciami nie można się bawić, że uczuć nie można sobie zaplanować, a drugą szansę wcale nie tak łatwo jest uzyskać. Pokazuje też, jak ważne jest kochanie samego siebie, samoakceptacja, pozwolenie sobie na szczęście, bo tylko wtedy można cieszyć się miłością najbliższych. Bardzo polecam

" - Powiedziałem Ci, że ty będziesz moim grzechem, ale to gówno prawda..
- Moim największym grzechem było trzymanie się od Ciebie z daleka."

Sumienie Ellie jest obciążone winami, o których nie chce nikomu mówić. Szef...

W mojej ocenie, całkiem dobra część o motocyklistach jaką pani Siepielska dała swoim czytelnikom.

Zakończenie poprzedniego tomu jasno sugerowało, że tym razem na tapetę trafią w końcu Ellie i Reed. Długo na nich czekałam i obawiałam się, czy autorce uda się zbudować akcje tak, by zaskoczyć, a jednocześnie stworzyć autentyczność ich relacji. Sama już nie wiem, czy się udało zrobić to do końca autentycznie, ale było zaskakująco!

Ellie od zawsze była blisko Nikki i braci Hays - a właściwie jednego z nich - Reeda. Był jej niespełnioną miłością...
A teraz wróciła do ich życia i przez niefortunnie usłyszane słowa stała się czymś w rodzaju wroga. Bo jak Reed i klub mają odbierać Ellie, która wycofała się ze znajomości z nimi, ale też od której usłyszeli, że mogła zapobiec tragedii w klubie?
Motocykliści biorą sobie za cel dowiedzieć się w jaki sposób Ellie była zamieszana w atak na ich klub. Konkretniej mówiąc - Reed, ma się tego dowiedzieć... Czy jednak dla niego zbliżenie się do dawnej przyjaciółki będzie tylko zadaniem? Czy Reed nic nie czuje do Ellie?

I porwania jakie tutaj mamy, i szeryfa, który zaskakuje... I naszych energicznych bohaterów...
Cały wątek handlu organami trochę mną wstrząsnął - szczególnie, że w związku z nim stało się tyle innych rzeczy....

Jednak to wątek przeszłości Ellie naprawdę mnie zaskoczył. Jak bardzo ludzie potrafią grać... Ale też jak ludzie potrafią krzywdzić. Ta dziewczyna zniosła tak wiele, a jednak czuła się wszystkiemu winna. Ellie miała tak zaniżone poczucie własnej wartości, że z pokorą przyjmowała na siebie winę za wszystko.... A czy faktycznie była czemuś winna?
Przekonajcie się sami.

Przez długi czas podobała mi się tu postać Reeda- jego zdecydowanie, gdy pogodził się z tym, że Ellie będzie jego tytułowym grzechem przeciwko klubowi.... Ale potem poleciał po całości i stracił u mnie masę punktów. Ja na miejscu Elli kazałabym, żeby pocałował mnie tam gdzie słońce nie dochodzi.
Koniec końców - dobrze się kończy, ale jednak oczekiwałam konkretnych przeprosin dla El, a nie....

Ogólnie książka warta polecenia, jednak trzeba znać poprzednie części...

Cała seria jest świetna, wciągająca , opisuje nam historie poszczególnych braci z klubu . Każda historia jest inna ale tworzą rodzine , która jest dla nich najważniejsza . Kam nadzieje ze nie będziemy czekać długo na kolejne historie, już się cieszę ! Polecam!

Reeda mogłam poznać już w pierwszej części gdzie jest przyjacielem Nikki. Z początku byłam przekonana do uczuć, jakich żywił do przyjaciółki, lecz w tej części autorka bardzo dokładnie opisuje nam uczucia i przemyślenia głównego bohatera.

Reed po ślubie brata i przyjaciółki przespał się z koleżanką z dzieciństwa. Po wszystkim postanawia odejść od braci i przemyśleć sobie wszystko. Zmierzyć się z demonami, lecz po czasie wraca do klubu. Tam okazuje się, że Pax ma dla niego zadanie, czyli uwieść Ellie i wyciągnąć od niej informacje. Dziewczyna ukrywała coś, co było dla mężczyzn ważne do schwytania niebezpiecznego człowieka, który krzywdził ich bliskich.

Czy uda się Reedowi wyciągnąć najważniejsze informacje?

Kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za krzywdy bliskich członków klubu Sinners & Reapers?

Kto postrzelił Ellie?

Co tak naprawdę ukrywa dziewczyna?

Każdy szczegół zawarty w powieści a nawet z przeszłości ma swoje jakieś miejsce. Nie spodziewała się aż takiej historii, która w pewnym momencie czułam, iż nie mogłam się podnieść. Każda tajemnica po pewnym momencie miała swoje zakończenie a przeszłość i duchy z przeszłości wracają w najmniej spodziewanym momencie.

Jeśli szukasz książki, dzięki której będziesz mogła zapomnieć o tym, co dzieje się wokół ciebie to ta książka jest właśnie dla ciebie. Jest tak dobrze napisana, iż przeczytałam ją w jeden wieczór a po wszystkim ciągle rozmyślałam o historii Ellie i Reedzie, która trafiła prosto do mojego serca.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Język i styl pisarki jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć książki dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Muszę wam powiedzieć, że najbardziej podobało mi się zakończenie i wiem, że wam na pewno też się spodoba. Przekonajcie się sami, że warto sięgnąć po tę książkę, jaki wiele innych powieści tej pisarki, które zapadają w pamięci.

Czwarty tom cyklu Sinners &Reapers okazał się dla mnie pasjonującą lekturą, przez którą zarwałam pół nocy, ale uważam, że warto było. Historia trafiła w mój gust i naprawdę świetnie spędziłam te kilka godzin na czytaniu. Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów to nie zrażajcie się. Każdą książkę można czytać osobno, jednak dobrze jest znać wszystkie.

Reed to brat Paxtona, w którym podkochuje się Ellie. Klub motocyklowy podejrzewa, że jest ona zamieszana w handel organami i wie kto odpowiada za wszystkie nieszczęścia jakie ich spotkały. Dlatego Reed zmuszony zostaje do nawiązania romansu z tą kobietą. Mimo niechęci mężczyznę pociąga coś w Ellie i budzą się w nim uczucia, o których chciałby zapomnieć. Rozdarty Reed między lojalnością do rodziny a uczuciem do dziewczyny, wplątuje się w wielkie kłopoty.

Kto tak naprawdę stoi za handlem organami? Czy Ellie posiada informacje, które tak bardzo pragnie poznać Paxton? Dlaczego Reed unika miłości i zaangażowania w związek? Czy zdoła przezwyciężyć wszystkie przeciwności i okazać uczucia?

Książka okazała się bardzo ciekawa i trzymała mnie w niepewności aż do samego końca. Fabuła wciąga i wywołuje wiele emocji, dynamiczne zwroty akcji intrygują oraz zaskakują, a zakończenie nie jest oczywiste i przewidywalne. Postaci są charakterne, o silnej osobowości, zdecydowanie wyróżniające się z tłumu.

Autorka ma lekki i przystępny styl, co ułatwiało zrozumienie treści oraz pozwoliło na szybkie czytanie. Na łamach powieści dużo się dzieje, nic nie jest oczywiste.
Niebezpieczeństwo, intrygi, wątek kryminalny, wciągająca akcja i mega gorące sceny królują w tej książce.

Kalejdoskop uczuć jakie we mnie się pojawiały były bardzo silne i totalnie różne. Pałałam gniewem i złorzeczyłam na głównego bohatera, by za chwilę zmienić do niego swój stosunek i rozpływać się w zachwycie. Do tego ile pasji i namiętności w scenach zbliżeń. Oj dzieje się tam! Zapewniam was kochani.

Moim zdaniem koniecznie powinniście sięgnąć po ten tom jak i całą serię, która zapewni wam niezapomniane wrażenia oraz na pewno zaciekawi. Nuda wam nie grozi. Jeszcze długo po zakończeniu czytania będziecie o niej rozmyślać. Polecam.

Reed to brat Paxtona,...

Uwielbiam pióro autorki. Każda książka ma w sobie lekkość co sprawia, że czyta się jej książki rewelacyjnie. To tom czwarty serii i muszę przyznać się, że pierwszy, jaki czytam. Po tym, co przeczytam muszę jednak szybko nadrobić pozostałe książki w serii.

Ellie to młoda dziewczyna, która ma za sobą ciężkie dzieciństwo. Od zawsze była zakochana w Reedzie, ale ten nie zwracał na nią uwagi. Kiedy po postrzale dochodzi do siebie jej życie zmienia się o 180 stopni. Wplątana w szereg różnych rzeczy próbuje odnaleźć spokój. Ale wydarzenia nie ułatwiają jej tego. W dodatku Reed nie ułatwia jej życia. Jednocześnie przyciąga i odpycha dziewczynę. Co nim kieruje?

Reed ma za zadanie uwieść Ellie i wyciągnąć od niej informacje. Początkowo nie chce brać w tym udziału ale dziewczyna go do siebie przyciąga. Jednocześnie jej nienawidzi co chce ją chronić. Wydarzenie sprawiaj, że Reed musi wybrać czy chronić Ellie przed braćmi, czy przed sobą samym.

Historia napisana jest rewelacyjnie. Nie ma miejsca na nudę, pełno tajemnic, intryg, niedomówień ale i gorących scenek erotycznych. Nie zabraknie ostrych scen , kłótni i zabawnych momentów. Dodatkowym atutem są rozdziały, które pisane są nie tylko z perspektywy Elli czy Reeda ale i pozostałych bohaterów. Każdy rozdział jest podpisany, tak że wiemy kto będzie narratorem danego rozdziału. To duże ułatwienie. Początkowo są to rozdziały głównie Ellie i Reeda, z czasem dochodzą te z punktu widzenia Nikki czy Paxtona. Każdy idealnie wkomponowuje się w ten kolejny. Nie ma nieścisłości, wszystko do siebie pasuje.

Postacie są świetnie opisane, aż czuć ich emocje. Autorka ma talent do tworzenia takich historii i bohaterów, które pochłaniają nas w zupełności. Dodatkowo rozdziały są krótkie, co sprawia, że nie mamy przesytu danego wątku. Historia nie należy do słodkich. Pełna emocji, trudnych przeżyć, niedomówień i bohaterów działających pod wpływem chwili i emocji. Zakończenie zaskakujące i intrygujące oraz sugerujące nam,że będzie tom 5. Kto będzie bohaterem kolejnej części? Mam pewne podejrzenia. Polecam

• Przeczytane 2022
  • Romans