Chłopak z sąsiedztwa

2022-03-09

Wyróżniona opinia i

Chłopak z sąsiedztwa

przeczytanych książek 1213 napisanych opinii 876

Lekka, przyjemna i gorąca😈 powieść. Wciąga od pierwszych stron. Wydaje się, że jest to prosty romans, a jednak zawiera istotne przesłanie. Tutaj również mamy poruszony problem alkoholizmu i jego wpływu na najbliższe osoby. A do tego zmaganie się dorosłego dziecka alkoholika z trudną przeszłością i własnymi ograniczeniami.
Z drugiej strony młoda atrakcyjna przyjaciółka, zakochana po uszy w niedostępnym sąsiedzie. Cały czas patrzy na niego z szacunkiem, ciepłem i miłością. I to jej podejście dodaje mu otuchy i sprawia, że chce się zmienić.

Umiejętności autorki sprawiają, że przenosimy się na piękne Podkarpacie i to uczucie bliskości tamtejszej natury i społeczności pozostaje z nami do ostatnich stron. Dodatkowo opisy zbliżeń bohaterów są stworzone z umiarem i ze smakiem. Nie są wulgarne i powoli budują napięcie. Za to bardzo lubię tą autorkę.

Pomimo nieszczęśliwego wypadku końcówka książki daje czytelnikowi nadzieję na szczęśliwe zakończenie historii dwojga młodych sąsiadów.

Z drugiej strony młoda atrakcyjna przyjaciółka,...

"Chłopak z sąsiedztwa" to miła i relaksująca w odbiorze lektura. Fabuła jest prosta i przewidywalna, ale nie rozczarowująca. Schemat znany i powielany; chłopak z przeszłością i zakochana w nim dziewczyna. W książce pojawia się sporo powtórzeń całych fragmentów tekstu. W pewnym momencie miałam wrażenie, że non stop czytam to samo. Historia kręci się wokół seksualnego napięcia i fantazji erotycznych - (na szczęście!) ze smakiem. Język narracji banalny, zawierający sporo niepotrzebnych wulgaryzmów. Mimo tych wielu minusów uważam, że autorka ma lekkie pióro i spory potencjał! :)

Gorąco polecam

Gorąco polecam

Alexa lavenda - Chłopak z sąsiedztwa

Zawsze uważałam, że książki z negatywnymi aspektami życia są ważne. Oczywiście wiadomo nie jest tak kolorowo jak w historiach Disneya. Autorka przedstawia często ignorowany problem, jakim jest przemoc w rodzinie. Możemy poczuć jak, tak skrzywdzona osoba się obwinia, że nie dała rady temu zapobiec, czy też czuję się najgorszym potworem i nie czuje się godna miłości. Największe demony mamy w głowie i tylko od nas zależy, czy będą nadal one pielęgnowane, czy też pójdą w nie pamięć. Przeszłość zostaje przeszłością, łatwiej się to mówi, niż idzie w praktyce. Im więcej, się o tym mówi, to czuję się spokój i taki też stan odczuł Igor.
Powieść czyta się szybko i przy tym towarzyszyły mi różnorodne emocji.
Za to zakończenie mam ochotę udusić, no jak tak można...
Całość oceniam 10/10
"[...] a ja oddałem ci swoje głupie serce. Chcę, żebyś zawsze już była tylko moja, chcę się tobą opiekować, pomagać ci, kiedy tego potrzebujesz, wspierać cię, kochać i zawsze w ciebie wierzyć, tak jak ty uwierzyłaś we mnie [...] "

Alexa lavenda - Chłopak z sąsiedztwa

Ona, małolata zakochana w kumplu swojego brata, i on, chłopak z patologicznej rodziny. Spotykają się po latach . Czy przeszłość wpłynie na ich relacje?
Wspaniała opowieść która porusza serce. Do tego czegoś nas ta opowieść może nauczyć. Polecam bo naprawdę warto

Nic specjalnego.. romansidlo jak każde inne, dopiero samo zakończenie było odstępem od pozostałych książek. Rozdziały powtarzały się, te same sceny i myśli tylko z dwóch perspektyw. Ogólnie według mnie książka jest taka mocno średnia

Dawno gorszej książki nie czytalam. Wszystko opiera sie na kontakcie fizycznym i tym ze ona go chce. Chłop sie pojawia po 4 latach i Liwia z dziewczyny z nastoletnia miłością, staje sie straszna prowokatorka i wrecz zmusza co chwile Igora podtekstami i swoim cialem do zbliżeń. W ksiazke brakuje mi watkow pobocznych oraz jakiegos rozwoju sytuacji. Mysle ze opowiastki na wattpadzie sa bardziej rozwiniete niz ta historia, ktora polega na przyciaganiu i odtracaniu sie przez dwie strony, ktore nie widzialy sie 4 lata i nagle co chwile maja na siebie ochote :) Oprocz tego ksiazka jest strasznie wulgarna..

Już dawno nie czytałam tak świetnej książki. Opowieść o dwójce ludzi którzy tak bardzo się do siebie przyciągali wywołała u mnie nadzieję że jednak można czuć tak silne pragnienie i żar do drugiej osoby. Autorka ma talent do pisania tak ciekawych historii jak ta będę wszystkim polecać ta książkę bo jest mega hot.

Niestety, ale “Chłopak z sąsiedztwa” to książka, w której ciężko było mi znaleźć jakiekolwiek pozytywy. Nie ukrywam tego, że do romansów mam dosyć specyficzny stosunek, ale je lubię, jeśli są w miarę napisane. Autor nie musi wspinać się na wyżyny swojej twórczości, jednak byłoby dobrze, gdyby powieść miała jakiś sens i nie była skupiona tylko na fizyczności bohaterów, jak w przypadku powieści Alexy Lavendy.
Igor i Liwia znają się od dziecka i razem z bratem dziewczyny tworzyli kiedyś zgrany duet, jednak ich dzieciństwo zostaje przerwane przez tragiczne wydarzenie związane z rodziną Igora. Chłopak wyjeżdża, a gdy wraca po kilku latach, jest kompletnie innym człowiekiem. Zimny i zdystansowany, nie wierzy w miłość i trzyma dziewczynę na dystans, jednak ona nie jest w stanie opanować swoich uczuć względem niego. Czy dwoje tak różnych ludzi jest w stanie zbudować zdrowy związek? Szczególnie, gdy jedno z nich jest złamane przez życie?
Zacznę od tego, że jest to podręcznikowa historia z wattpada, która została wydana w formie książki. Autorka oparła powieść na schematach, co mogłoby się udać, gdyby nie fakt, że prócz nich nie mamy nic więcej w “Chłopaku z sąsiedztwa”.
Bardzo płytko zbudowani bohaterowie, a wręcz mogę napisać, że bardziej znamy ich cechy wyglądu niż charakter. Relacja została osadzona jedynie na przyciąganiu fizycznym, co jest bardzo podkreślone. Jestem świadoma tego, że są tam deklaracje miłości, jednak dla mnie są zupełnie bez sensu. Dodatkowo fabuła jest jednotorowa i toczy się w określony, przewidywalny sposób. Nie ma żadnych dodatkowych wątków, a jeśli na początku są próby budowy ich, to później kompletnie odchodzimy od tego na rzecz relacji Liwii i Igora.
Uważam również, że autorka w sposób nielogiczny podeszła do relacji rodziców Liwii z Igorem; jest bardzo podkreślona zażyłość między nimi, jednak dorośli ludzie nie byli w stanie zauważyć śladów znęcania fizycznego na Igorze. Mogłabym pokusić się o założenie, że chłopiec to ukrywał, jednak jeśli spędzał w domu sąsiadów dużo czasu to nie byłoby to możliwe w nieskończoność. Plus, w książce również poruszony jest temat, że o przemocy wiedzieli wszyscy, ale nikt nie zareagował.
Nie mogę polecić Wam tej książki z powodu słabej fabuły, ale również słabego wydania powieści. W książce jest pełno błędów językowych, które nawet nie zostały wyłapane na poziomie przygotowywania audiobooka, co dla mnie jest potwierdzeniem tego, że wydawnictwa przykładają coraz mniejszą wagę do wydawanych przez siebie pozycji, a jak wszyscy wiemy, książki nie robią się tańsze i nie kosztują kilkanaście złotych. Cieszę się, że nie wydałam na “Chłopaka z sąsiedztwa” ani złotówki, tylko przesłuchałam go w ramach abonamentu aplikacji z audiobookami.

Nie spodobała mi się ta książka, ale nie była też najgorsza. Nie przypadł mi do gustu sposób narracji - miałam wrażenie, że czytam zebraną w jedną całość historię z wattpada. Fabuła się nie rozwijała, nie było żadnych pobocznych wątków a historia ogólnie to taka zwykła, prosta i lekka.

• Audiobooki
  • Romans