Okładka książki Instamama Chantel Guertin
Wydawnictwo Lekkie
2022-04-27
2022-04-27
Marta Piątkowska

Bardzo przyjemna książka. Na duży plus że bohaterowie potrafią rozmawiać. Dałabym ocenę 6.5.

🤍💖 RECENZJA 💖🤍

"Mówi się, że lu­dzie się nie zmie­niają, że jeste­śmy, jacy jeste­śmy. To szcze­gól­nie praw­dziwe teraz, kiedy pa­trzy­my na świat przez filtr w po­sta­ci so­cial me­diów. Wszyst­ko, co zro­bimy, po­wie­my, każdy nasz błąd bę­dzie nas prze­śla­do­wał wiecz­nie. Bo w inter­ne­cie nic nie ginie. Ale na tym po­le­ga pro­blem: nie pozwa­lamy lu­dziom na zmia­nę. Nie pozwa­lamy im zapo­mnieć o tym, kim są, kim po­win­ni być. Dzie­je się tak dla­tego, że stale przy­po­mi­namy innym, co o sobie kie­dyś mó­wi­li, ocze­ku­jemy od nich pod­trzy­my­wana nie­moż­li­wych stan­dar­dów, nie pozwa­lamy im się zmie­nić".

Tytuł: Instamama
Autor: Guertin Chantel @chantelguertin
Wydawnictwo: Harde / Lekkie @hardewydawnictwo
Data premiery: 27.04.2022 r.

Kit Kidding zarabia na promowaniu marek i udostępnianiu postów o swoim zabawnym, bajecznym, bezdzietnym życiu. Kobieta bardzo lubi dzieci, ale żarliwie wierzy, że kobiety, które nie chcą zostać matkami, nie powinny stawiać czoła poczuciu winy. Will MacGregor jest irytujący, seksowny, wytrwały, niechętny mediom społecznościowym, a z Kit połączy go jednodniowa przygoda. Ale życie zmusi ich do kampanii na Instagramie . Idealna ścieżka kariery Kit nagle zderzy się z inną opcją na przyszłość – chaotyczną, skomplikowaną i o wiele bardziej… rzeczywistą. Jakiego życia naprawdę pragnie Kit? Czy mimo wszystko będzie potrafiła a przede wszystkim chciała ośmioletniej córce Willa - Addie - zastąpić matkę? I czy miłość nadal będzie czekać, kiedy się zorientuje, że to właśnie ON?

Instamama jest książką niezwykle życiową. Mimo lekkiej, momentami bardzo zabawnej fabuły z domieszką pikanterii porusza bardzo ważne tematy, które występują w otaczającym nas świecie. Guertin Chantel w niezwykle umiejętny sposób za pośrednictwem głównej bohaterki jaką jest Kit pokazała jak silny wpływ na ludzkie życie a nawet życie osób nas otaczających mogą mieć media społecznościowe, które na początku stają się naszym hobby aż zaczynają uzależniać a i nierzadko stają się sposobem na zarabianie na życie. Pokazuje jak ważne jest aby rozgraniczyć życie i nasze prawdziwe "ja" od tego przedstawionego w internecie. Oprócz tego pokazuje bardzo ważną rzecz jaką jest zamknięcie się społeczeństwa na pewne utarte schematy jak np. stosunek do kobiet, które rezygnują z potomstwa z wyboru.

"...Nie­po­sia­da­jąca dzie­ci – popra­wiam go. – Jest róż­nica. Słowo „bez­dziet­na” od­no­si się do kogoś, kto nie może mieć dzie­ci, a zwrot „nie­po­sia­da­jąca dzie­ci” od­no­si się do osoby, która nie chce mieć dzie­ci. I dla jasno­ści, może tu cho­dzić za­rów­no o ko­bie­tę, jak i męż­czy­znę. Pro­blem wokół posia­da­nia potom­stwa wy­ni­ka z pre­sji i ste­reo­ty­pów wobec ko­biet, któ­rym wma­wia się, że po­win­ny mieć dzie­ci. To ma być ich obo­wią­zek. A jeśli nie chcą, to zna­czy, jeśli zde­cy­dują, że w ich życiu waż­niej­sze są inne aspek­ty – oce­niane są jako te gor­szej kate­go­rii albo nie­jako ze­psu­te".

Za sprawą książki "Instamama" traficie do świata spowitego blaskiem fleshy i światłami reflektorów. Poczujecie się jak to jest być na przysłowiowym "świeczniku" odczuwając tą samą presję co i nasza bohaterka. To również świat w którym trzeba będzie wybrać co ma dla nas większą wartość.

"Lu­dzie twier­dzą, że media spo­łecz­no­ścio­we to spo­sób na łącze­nie się z in­ny­mi, któ­rych przy nas nie ma – kon­ty­nu­uje Will. – Ale ja w to nie wie­rzę. One dają jedy­nie moż­li­wość pod­glą­da­nia wystu­dio­wa­nych obra­zów. Pozwa­lają my­śleć, że kogoś znasz, bo wi­dzisz jego dzie­ci albo czy­tasz, że zmie­nił pracę, ale to jedy­nie po­wierz­chow­na wie­dza. Tak na­praw­dę nie wiesz, dla­czego ktoś tę pracę zmie­nił: czy do­jaz­dy były zbyt mę­czą­ce, czy cho­dziło o brak czasu dla sie­bie. Nie wiesz, jak nie­prze­spane noce wpły­wają na stan jego umy­słu. Tego mo­żesz się dowie­dzieć jedy­nie pod­czas roz­mowy".

My podczas czytania odczuwałyśmy niebywałą przyjemność i jesteśmy ogromnie wdzięczne @hardewydawnictwo za możliwość przeczytania tego tytułu. To naprawdę cudowna książka, która jest zarówno życiowa, co i ciepła oraz zabawna ale czasami bywa i smutna. Jesteśmy przekonane, że spedzicie z nią równie wspaniale czas tak samo jak i my. Autorka ma bardzo lekkie i przyjemne dla oka pióro co sprawia, że każda strona czytana jest w tempie ekspresowym. Tematyka tego tytułu obecnie dotyka w zasadzie każdego z nas bez względu na to czy jest się blogerem, bookstagramerem czy zwykłym użytkownikiem social mediów w związku z czym jesteśmy przekonane, że tym bardziej Was zainteresuje 🖤❤️

Polecamy!
Książka dostępna na:

🤍💖 RECENZJA 💖🤍

Przyjemnie się czyta książkę napisana lekkim piórem. Ciekawe zwroty akcji. Napisana w pogodnym klimacie

Przyznam, że podczas naszej rozmowy bardzo ją polubiłam, a jej historia uświadomiła mi, że do wszystkiego trzeba dorosnąć, ponieważ niektóre decyzje wywracają nasze życie do góry nogami. Po bohaterce było widać, że mimo swoich 33 lat, do niektórych spraw dopiero dojrzewa.

Pełna recenzja na: http://ksiazki-oczami-amn.pl/2022/07/13/instamama/

Pełna recenzja na: http://ksiazki-oczami-amn.pl/2022/07/13/instamama/

Chantel Guestin
Wydawnictwo Lekkie/ @hardewydawnictwo

W tym #zabawnym, #mądrym, #emocjonalnie przekonującym spojrzeniu na współczesną miłość i odnalezienie swojej prawdziwej ścieżki poznajemy Kit Kidding. Zarabia na promowaniu marek i udostępnianiu fachowo wyselekcjonowanych postów o swoim zabawnym, bajecznym, bezdzietnym życiu. Kit bardzo lubi dzieci, ale żarliwie wierzy, że kobiety, które nie chcą zostać matkami, nie powinny stawiać czoła poczuciu winy. Will MacGregor jest irytujący, seksowny, wytrwały, niechętny mediom społecznościowym, a z Kit połączy go jednodniowa przygoda. Ale życie zmusi ich do kampanii na Instagramie i im więcej czasu spędzą wspólnie z jego mądrą, ośmioletnią córką Addie – tym trudniej będzie im trzymać się z daleka, a tym bardziej utrzymać to, co Will tak sprytnie nazywa „zrelaksowaną twarzą z plaży”. Idealna ścieżka kariery Kit nagle zderzy się z inną opcją na przyszłość – chaotyczną, skomplikowaną i o wiele bardziej… rzeczywistą. Jakiego życia naprawdę pragnie Kit? Czy będzie musiała wymyślić siebie na nowo? I czy miłość nadal będzie czekać, kiedy się zorientuje, że to właśnie ON? Fani Lauren Weisberger („Diabeł ubiera się u Prady”) i Emily Henry (jej powieści mają po 400 tysięcy recenzji na goodreads) nie będą chcieli przegapić tej zabawnej, seksownej i emocjonalnej powieści, która przygląda się współczesnym związkom, nowoczesnym wyborom i redefinicji – nie wspominając o rebrandingu – naszych marzeń oczami wpływowego Instagrama.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Lekka, przyjemna w odbiorze, momentami zabawna, niekiedy lekko irytująca historia. Czyta się ekspresowo. Nie należy do grubasków. Propozycja na wolne popołudnie. Relaksująca i niewymagająca lektura. Typowy "odmóżdżacz", który czyta się ramach odpoczynku z kubkiem kawy lub herbaty. Przyjemne w odbiorze pióro autorki. Dość ciekawa fabuła połączona ze spójną akcją i nieco przerysowanymi bohaterami, dość charakterystycznymi, ciekawie wykreowanymi. Polecam. Czas spędzony z tą książką był miłą odskocznią od wszystkich trudnych pozycji, jakie czytałam w ostatnim czasie. Okładka oryginalna i przykuwająca uwagę. Treść na czasie, wiarygodna. W mojej ocenie mocne 3/5. Nie jest go moja ulubiona tematyka, ale jak na prawdziwego mola książkowego przystało lubię sięgać po nowości, poszerzać swoje czytelnicze horyzonty i od czasu do czasu sięgać po coś, czego na codzień nie czytam.

Chantel Guestin
Wydawnictwo Lekkie/ @hardewydawnictwo

Instamama to wspaniała komedia romantyczna autorstwa Chantel Guertino. Opowiada o niepopularnych wyborach kobiet, zagrożeniach czyhających na nowoczesne związki i odwadze do zmian.A to wszystko w skomplikowanej erze Instagrama. Bohaterka-niezależna singielka etatowa inastagramerka, która nie planowała dzieci, otworzyła się na miłość z wdowcem-ojcem osmioletniej dziewczynki -pozwoliło jej poznać prawdziwą siebie i swoje pragnienia.Zarabia na promowaniu marek i udostępnianiu fachowo wyselekcjonowanych postów o swoim zabawnym, bajecznym, bezdzietnym życiu.Książka Instamama pokazuje drogę kobiety do odkrycia swoich prawdziwych potrzeb. Ukazuje, że życie na instagramie nie ma nic wspólnego z prawdziwym życiem. Postaci wykreowane są ujmujące i zniewalające, a sama historia radosna, pełna nadziei i inspiracji. Idealna, żeby oderwać się od rzeczywistości, a przy tym motywująca do spełniania marzeń.Instamama Chantel Guertin to #InstaSmieszna komedia romantyczna. Dowcipna i porywająca. Przedstawia nowoczesną historię o miłości, która mile zaskoczy czytelnika uroczymi i zabawnymi scenami pierwszych spotkań, pierwszych rozczarowań, pierwszych uniesień. Czyta się ją lekko i szybko. Jest idealna na nadchodzące letnie wieczory. W związku z tym, iż jest obsadzona w dzisiejszych internetowych czasach jest skierowana do czytelników w każdym wieku.
Dzięki tej książce możemy zadać sobie pytanie czy my umiemy żyć bez instagrama? Czy w internecie jesteśmy prawdziwi, czy ukazujemy tylko to co jest idealne?

Czy wierzysz w to, co widzisz w mediach społecznościowych? Czy bezkrytycznie przyjmujesz wszystkie treści? Porównujesz się? Dołujesz? Próbujesz dobić do kreowanych standardów?

Instamama, instatata, instadziecko, instażona, instakochanka...
I wszystko takie idealne. Modne. Wartościowe.
Człowiek od marketingu, powie Ci jak żyć, co mówić, pisać, jak się fotografować - bo to się sprzedaje.
A, gdzie w tym wszystkim Ty?

„Instamama” w sposób lekki i zabawny między wierszami przemyca treści bardzo dziś aktualne. Presji opowiedzenia się po jednej ze stron: modne jest „posiadanie dzieci”, czy „nie posiadanie”, „bycie starą panną” czy „singielką z wyboru”.
I po co te etykiety? To ciągłe tłumaczenie się z tego, jaka jestem.
Co komu do tego?

I tak przez lekką i naprawdę sympatyczną historię wciągnęłam się w rozmyślania nad dzisiejszym funkcjonowaniem nie tylko w social mediach.

Instamama, instatata, instadziecko, instażona, instakochanka...
I wszystko takie idealne. Modne. Wartościowe.

Czyż nie wszyscy oczekują od nas, kobiet, że wydamy na świat dziecko? A co jeśli mamy inne cele i priorytety w życiu, chcemy żyć po swojemu? Czy nam nie wolno? Czy musimy starać się sprostać wywieranej na nas presji, narzuconym schematom i wymaganiom społeczeństwa? Czy zawsze musimy wpasowywać się w ustalone ramy? Chantel Guertin w mądry i zabawny sposób ukazuje obraz współczesnych kobiet.

Autorka na jednej szali stawia osobę, która żyje mediami społecznościowymi oraz jej zupełne przeciwieństwo. Wątek ten zmusza nas do zastanowienia się, w jakim stopniu wirtualny świat przejął nad nami kontrolę oraz jak fałszywa rzeczywistość potrafi zaburzyć postrzeganie tego, co prawdziwe i ważne. Jednak z drugiej strony widzimy też, że social media potrafią być przydatne w codziennym zawodowym życiu.

Wielu z nas w dzisiejszych czasach stawia na siebie i swoje potrzeby, świadomie rezygnując z zostania matką.  Taką decyzję podjęła Kit. Mało tego. Kobieta prowadzi instagramowe konto @KitBezDzieci, na którym przekonuje swoich followersów, że bycie najważniejszą dla siebie samej jest idealnym życiowym wyborem.

"- To, że ktoś nie na dzieci, nie oznacza, że jemu jest łatwiej. (...) Tylu rzeczy nie wiemy o innych ludziach. Przy czym żadna z nich nie może być ani mniej, ani bardziej ważna."

Co się stanie, gdy etatowa singielka i tata na pełen etat się spotkają? Oj, na pewno nie będzie to sympatia od pierwszego wejrzenia...

Postaci zostali wykrywani w sposób, który z miejsca przypadł mi do gustu, mimo iż zachowanie Kit i Will'a niejednokrotnie mnie irytowało. Bez dwóch zdań można się z nimi utożsamić, odnaleźć wspólne cechy i nieco inaczej spojrzeć na nas samych i to, jaką życiową drogę obierzemy.

"Instamama" to ciekawe i błyskotliwe spojrzenie na współczesne związki, nowoczesne wybory, którym stale jesteśmy poddawani oraz influencerów. To wzruszająca, pełna uroku powieść pokazująca, że nic nie jest pewne, a nasze życiowe wybory pod wpływem pewnych osób czy wydarzeń mogą ulec zmianie. Ale do tego trzeba mieć jeszcze odwagę. Czyż nie? To lektura zabawna, romantyczna, seksowna, dająca do myślenia oraz motywująca do spełniania marzeń - przeczytajcie!

RECENZJA „Instamama” Chantel Guestin
***
Czy życie influencerki jest takie kolorowe i łatwe?
Czy wszystko co widzimy w Social Mediach jest prawdziwe?
Dzisiaj dodam post o tym, jak fajnie jest być na wakacjach w Maroko… ale siedzę na kanapie w domu a na wakacjach byłam miesiąc temu…
Czy to już oszukiwanie obserwujących? Czy może praca, która musi wypaść idealnie? Dlaczego nie dodałam postu miesiąc temu bezpośrednio z wakacji tylko dzisiaj? Może dlatego, żeby mój post pasował do nowej kampanii w której biorę udział?

Czy kobieta jest stworzona (nie tylko fizycznie) ale i z przesłania do rodzenia dzieci?
Co jeśli JA NIE CHCĘ ICH MIEĆ?
Łatwo jest przeciwstawić się znajomym? Opinii publicznej?
A może to modne?

Ta książka, którą miałam przyjemność przeczytać między wersami dotyka wielu problemów z jakimi borykamy się codziennie.

Moim zdaniem wcale nie chodzi tylko o czasy współczesne. Bo czyż nie było zawsze tak, że jeśli rodziła się dziewczynka, to wszyscy oczekiwali, że i ona urodzi kolejne dziecko?
Jak patrzyło się na „stare panny”? Dzisiaj modnie nazwane singielkami z wyboru?

Śmiało mogę powiedzieć, że gdybym 11 lat temu nie poznała Łukasza, to całkiem możliwe, że dzisiaj byłabym singielką. I to tak, z wyboru. Dlaczego?
A dlaczego nie?

Cieszę się, że ta książka porusza takie tematy, bo są one jak najbardziej w porządku.
Mam znajomych, którzy boją się samotności, boją się być ocenianymi, starają się żyć pod publikę i robić wszystko POPRAWNIE.

A może by tak spróbować żyć swoim życiem tak jak się chce?

Chcesz mieć dzieci? Jeśli tylko możesz - śmiało.
Nie chcesz? - Nie jesteś wybrakowanym ogniwem wszechświata, tylko to Twój wybór. Twoje życie.
Chcesz być influencerem na pełen etat? Mieć idealne zdjęcia? - Miej! Jeśli tylko Cię to uszczęśliwia. Nie rób niczego BO MUSISZ. Wcale nie musisz.

Do tej pory żyłeś pod pewien wzór i boisz się coś zmienić? Jeśli tylko kwitnie w Tobie taka myśl, to najlepszy czas na to, by podjąć pewne kroki.

Życie mamy jedno więc spróbuj nie bać się żyć po swojemu.

Ja np. Trochę kaszlę po wyjeździe w góry, ale wiecie co? Zjem lody czekoladowe. Bo tak. Bo chcę.

RECENZJA WŁAŚCIWA:

Książka opowiada historię Kit, która prowadzi konto na Instagramie @KitBezDzieci. Jej życie wydaje się być idealne. Kontrakty, wyjazdy, „darmowe” rzeczy. Ale czy na pewno DARMOWE? Co oddaje w zamian?

Czy osoba, która jest publicznie wyzwolona od dzieci może się zmienić?

Książkę przeczytałam bardzo szybko, jest lekka i sympatyczna. Tak, tak. Książka może być sympatyczna.

Powiem tak, spodoba się wielu osobom, bo obdziera z ideału kulisy popularności, ale robi to w zabawny i prosty sposób.
Bohaterzy są wykreowani tak, że jak czytasz o pewnej blond kobiecie, to widzisz ją swoimi oczami i wiesz, że nie będzie to „łatwy orzech do zgryzienia”. Gdy jednak przed oczami wyskakuje Ci 8-letnia Addie, to jedyne czego w tym momencie byś chciał/a to pieczenie z nią babeczek.

Dużym plusem jest to, że historia nie kończy się jakbym to przewidywała, ale ma ciąg dalszy. Pokazuje to, co dzieje się jeszcze trochę po typowym zakończeniu - za co brawo dla Chantel.

Minusem jest to, że pomimo iż książka ma ponad 400 stron, to chętnie przeczytałabym ją w wersji 3 x to! Ale wiadomo, jeśli coś jest zbyt rozwleczone, to też niedobrze. A tak to, miałam lekką lekturę na jedno popołudnie z wartką akcją i przyjemnym zakończeniem.

Moja ocena to 9/10.

Współpraca z

@hardewydawnictwo
#instamama #instagramczyta #czytambolubie #czytaniejestfajne #komedia #książki #kobieta #mężczyzna #romans #miłość #dzieci #prawdziwaja

RECENZJA „Instamama” Chantel Guestin
***
Czy życie influencerki jest takie kolorowe i łatwe?
Czy wszystko co widzimy w Social Mediach jest prawdziwe?

• Samodzielne
  • Zakładki