Claimed

Okładka książki Claimed J.R. Ward
Okładka książki Claimed
J.R. Ward Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: The Lair of the Wolven (tom 1) fantasy, science fiction
The Lair of the Wolven (tom 1)
Kindle Edition
2021-07-27
2021-07-27

Fajne...jest akcja ...są wyraziści bohaterowie i troszkę Bractwa. Natomiast końcówka jak dla mnie nie trzyma się kupy...mimo że jest cd. Zobaczymy jak Ward to rozkręci dalej....

2056

Na półkach: , , , , , ,

Pierwsza książka z nowej serii J.R. Ward, to zaskakująca tajemnicza / trzymająca w napięciu historia paranormal z romansem wypełnionym chemią. Jest to spin-off z serii Bractwo Czarnego Sztyletu i chociaż sama historia jest samodzielna, istnieje ścisły związek, który czytelnicy spoza BCzSz mogą mieć trudności ze zrozumieniem.
Lydia Susi jest behawiorystą zwierząt, która pracuje dla organizacji non-profit, z pasją chroniąc lokalne wilki i ich siedliska. Jej największym przeciwnikiem jest duża sieć hoteli, która buduje nowy ośrodek w lesie obok jej rezerwatu, a ona podejrzewa, że trują miejscowe wilki, by chronić swoich gości. Kiedy więc odkrywa dowody na to, że ktoś skrada się po jej domu, a potem jej szef znika, desperacko próbuje dowiedzieć się, kto za tym stoi i co się dzieje.
Na szczęście ma u boku swojego nowego dozorcę, Daniela. Ochronny, opiekuńczy i trochę twardziel, Daniel bierze na siebie ochronę Lydii i pomaga w jej śledztwach, ich wzajemne zainteresowanie jest widoczne od samego początku. Ale ona chroni swoje serce i trzyma go na dystans, w każdym razie, na początku ich znajomości.
Dostajemy gorący, powolny romans, ale zdecydowanie w tle czai się tajemnica, kto stoi za atakami, dlaczego i co tak naprawdę dzieje się w miejscu pracy Lydii.
Jest wiele tajemnic do rozwikłania, a sam Daniel ukrywa coś o swojej przeszłości i obecności w mieście, a to kręta droga pełna niespodzianek, gdy wszystko się rozgrywa. Tak jak powiedziałam, to tylko pierwsza część historii, więc chociaż otrzymujemy kilka odpowiedzi, wciąż jest o wiele więcej do odkrycia i jestem naprawdę ciekawa, jak to się potoczy.
Ta seria ma miejsce w świecie BCzSz i chronologicznie pasuje do serii po książce The Sinner. Istnieje dodatkowa fabuła Xhex, która przedstawia Bractwo i ich świat, a wiedza o Xhex i jej pochodzeniu jest zdecydowanie pomocna, aby w pełni zrozumieć, co się dzieje. Wciąż jest to trochę zagmatwane, ale ta książka tworzy intrygującą fabułę dla Xhex, która będzie kontynuowana w następnej książce, i jestem bardzo ciekawa, dokąd to zmierza i jak to wszystko będzie się łączyć.
Ta książka nieco różni się od zwykłych książek J.R. Ward, to nie jest pełna historia. To początek historii, która będzie kontynuowana jeszcze w dwóch książkach. Zostajemy więc trochę na klifie, co pozostawia historię niedokończoną. Niesie to za sobą kilka niespodzianek i wiele emocji. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak historia Lydii i Daniela i Xhex będzie kontynuowana w następnej książce.

Lydia Susi jest behawiorystą zwierząt, która...

Nowy cykl łączący się z Bractwem Czarnego Sztyletu. Całkiem nieźle się zapowiada. W rezerwacie ktoś zatruwa wilki. Ich opiekunka Lydia, pracownica fundacji opiekującej się wilkami, chce udowodnić, kto za to odpowiada. Ale niepokojących zdarzeń wokół niej jest coraz więcej. Giną ludzie, pracownicy fundacji. Pomaga jej i stara się ją chronić Daniel, włóczęga, ale z wieloma tajemnicami.
Zakończenie zapowiadające rozwój sytuacji w kolejnym tomie. Czekam z cierpliwością:)

• Romans,
  • Kindle