Na krawędzi prawdy

Okładka książki Na krawędzi prawdy Victoria Black
Okładka książki Na krawędzi prawdy
Victoria Black Wydawnictwo: Amare Cykl: Związani lojalnością (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Związani lojalnością (tom 2)
Amare
2022-03-23
2022-03-23
9788382197549

Część 1 " Na tropie sensacji " była fajna, ale ta jest jeszcze lepsza !! Bardzo emocjonalna, poruszająca i trafiająca do serca! Główną bohaterką jest Letty, której historia budzi grozę. Jej przeszłość odsłaniana jest stopniowo, więc musicie się zadowolić informacją, że to opowieść smutna i tragiczna . Podobnie jej wybranek - Metteo, od lat zdany na siebie, wychowany w rodzinach zastępczych, żyje na bakier z prawem, ale robi to w szczytnym celu- aby zapewnić bratu i siostrze najlepsze warunki do życia. Ona, córka gliniarza, on przemytnik samochodów... Nie ma tu schematów i konwencji, jest galimatias uczuć, tragizm sytuacji, wielki smutek i strach. O siebie, o bliskich. Zdrada, zemsta. Walka o sprawiedliwość, ale też walka o własną godność, szacunek do podstawowych wartości. Żeby zachować twarz i honor. Może naiwna, ale porywająca historia. Bardzo wciągająca, wątki z przeszłości przeplatają się ze współczesnością, perspektywa Letty i Matteo. Czy można odbudować związek na kruchym gruncie, gdzie spoiwem jest tylko uczucie, a wrogiem otoczenie? Gdzie zostało nadszarpnięte zaufanie ? Szczypta sensacji, garść rozpaczy i dramat w całej okazałości...

Szczególnie przypadł mi do gustu główny bohater, który owszem był narwany, wbił sobie do głowy vendettę i nie mógł uwolnić się z kajdan przeszłości, ale kochał bezwarunkowo, z największym oddaniem i poświęceniem. Wątek mafijny jest wątkiem marginalnym, tego się nie obawiajcie. Sceny miłosne też są wysmakowane i nie ma ich dużo.

Czasem potrzebne są do poduchy takie historie o prawdziwej miłości, która wszystko przezwycięży. Banał? no tak, ale to prawda. Zapiszcie sobie - bardzo fajna historia ♥️

Zupełnie się tego nie spodziewałam. "Na krawędzi prawdy" to jeden z najlepszych romansów sensacyjnych jaki miałam okazję przeczytać! Było emocjonująco, intrygująco i gorąco!

Niecodzienna jest już sama konstrukcja powieści. Prowadzona jest nie tylko z dwóch perspektyw, ale również w dwóch liniach czasowych. Historia doskonale się zazębia. Nie brakowało mi w niej niczego. Mimo, że to drugi tom serii, nie czułam bym traciła cokolwiek, przez nieznajomość pierwszej części. Autorka doskonale wprowadziła nas w świat włoskiego półświatka. Początkowo bałam się, że otrzymam wątek mafijny, którego nie dążę sympatią, jednak obawy okazały się zupełnie bezzasadne.

Pierwszy raz miałam do czynienia z książką, w której rozwiązanie znacznej części historii nastąpiło niejako już w połowie powieści. Czytając na czytniku byłam niemal przekonana, że to już końcówka. Działo się tak za sprawą wspomnianych dwóch linii czasowych. Nie oznacza to, że "Na krawędzi prawdy" była rozwleczona.

Jako, że to romans, muszę wspomnieć o scenach miłosnych. Są, jednak nie wiodą prymu w powieści. Idealnie wkomponowane i wyważone, nie przyćmiewają fabuły. A ta jest naprawdę ciekawa. Podobnie jak poprzednią książkę autorki ("Pragnienia serc", tę również pochłonęłam w jeden wieczór. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać.

Bawiłam się doskonale i mam nadzieję, że Wy również będziecie.

Letticia to kobieta z ogromnym bagażem doświadczeń, któa pomimo traumatycznych przeżyć stara się normalnie funkcjonować. Niestety, nie potrafi zaufać mężczyznom, przez co nie jest w stanie się otworzyć się na uczucie, jakim jest miłość. Kiedy dostaje zlecenie dotyczące Matteo Cardone nie zdaje sobie sprawy z tego, że to będzie trudniejsze niż przypuszczała, a jej uczucia zostaną wystawione na ogromną próbę.

"Na krawędzi prawdy" to drugi tom z serii Związani lojalnością. Muszę przyznać, że nie miałam okazji czytać pierwszej części, natomiast po przeczytaniu tej historii jestem jej szalenie ciekawa.
Victoria Black sprawiła, że nie potrafiłam oderwać się od lektury! Jestem oczarowana piórem autorki i jej zdolnością wykreowania tak realistycznych postaci, które z chęcią poznałabym w realnym życiu.
Główni bohaterowie muszą mierzyć się tutaj z naprawdę ogromnym niebezpieczeństwem i niejednokrotnie będą postawieni przed trudnymi wyborami, które będą miały duży wpływ na dalsze życie. Czy będą potrafili mądrze wybrać, gdy w grę wchodzą uczucia wobec osoby, którą się kocha, a rodziną?
"Na krawędzi prawdy" to niezwykle emocjonalna lektura, w której skrajne uczucia walczą ze sobą o miejsce priorytetowe. Kłamstwa, intrygi i miłość - co tutaj zwycięży?
Jestem mocno oszołomiona tą historią i nie ukrywam, że rozbudziła ona mój apetyt na więcej!
Jeśli jesteś fanem akcji trzymającej w napięciu, sieci kłamstw, z których nad wyraz trudno jest się wyplątać i miłości, która pojawia się w niezwykłych okolicznościach to koniecznie musisz sięgnąć po tę lekturę!
Polecam z całego serca!

Drugi tom serii Związani lojalnością @victoria_black_autor od Wydawnictwo Amare] czyli "Na krawędzi prawdy" opowiada o losach Letti i Matteo których mogliśmy poznać już w " Na tropie sensacji"

Już podczas lektury pierwszej części tej serii byłam bardzo ciekawa jak autorka poprowadzi losy pobocznych bohaterów. Zrobiła to w świetnym stylu bo śmiem twierdzić że Matteo i Letti stali mi się bliżsi niż Sal i Chiara.

Matteo to młody człowiek który musiał szybko dorosnąć i wziąć odpowiedzialność za dwójkę swojego młodszego rodzeństwa Cesare i Lucii. Nielegalne wyścigi, szmuglowanie podrasowanych samochodów to tym zajmował się mężczyzna by niczego im nie brakowało. Kiedy Matteo wpada w sidła policji nie ma pojęcia że ktoś bardzo mu bliski za tym stoi. Mijają lata i wreszcie trzeba stawić czoła prawdzie. Czy Matteo zechce wysłuchać ukochanej która tak boleśnie go zraniła? Czy chęć pomszczenia siostrzyczki przyćmi trzeźwy osąd mężczyzny? I wreszcie czy adrenalinę która go dotąd napędzała podczas wyścigów da się od tak wyplenić z życia? Przez dużą część książki przyjdzie wam pewnie tak jak i mnie przyszło zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami, " czy cel uświęca środki? Czy kłamstwo w dobrej wierze jest usprawiedliwione? Muszę przyznać, że kilka wątków w tej książce bardzo mnie zaskoczyło i nie brałam pod uwagę, że tak się mogły potoczyć losy bohaterów. Koniec końców jestem zadowolona,że tak to autorka poukładała.

Na krawędzi prawdy to historia napisana w bardzo wciągający sposób. Przewracając każdą kolejną stronę czytelnik czuję się jakby sam brał udział w pościgach. Jest to też historia o rodzinie i o poświęceniu jakiego czasem trzeba dokonać by uratować tych na których nam najbardziej zależy.

Serdecznie dziękuję Wydawnictwo Amare] za egzemplarz recenzencki i tą emocjonującą przygodę z Matteo i Letti oraz Chiarą i Salem.

nie będę ani trochę ukrywać, że tej książki nie mogłam się doczekać. Po tym, co @victoria_black_autor przedstawiła nam w pierwszym tomie, wiedziałam że muszę poznać historię
Letti i Matteo, którzy stali się dla mnie jedną wielką zagadką. I muszę Wam powiedzieć, że się nie zawiodłam.

Letticia Castelli to kobieta, która przez trzynaście lat żyła w piekle, co zmieniło całe jej życie i sprawiło, że dziewczyna nigdy do końca nie otrząsnęła się z koszmaru, który przeżyła.

Matteo Cardone to mężczyzna, który od dziecka postanowił wziąć na barki opiekę nad własnym rodzeństwem. Przerzucani z jednej rodziny do drugiej, niezrozumiani. Matteo, Lucia i Cesare mieli tylko siebie, a najstarszy z nich Matteo chciał im dać wszystko, co najlepsze.

Dla Letti, Matteo miał być tylko i wyłącznie zadaniem. Życie bywa nieprzewidywalne i sprawia, iż w kobiecie rodzą się uczucia, a Matteo nie jest tym, kogo sobie wyobrażała. Miał być zwykłym przestępcą, a okazał się opiekuńczym i pełnym uczuć mężczyzną, który dla rodziny poświęciłby samego siebie. Letticia i Matteo stają się ratunkiem dla samych siebie, wzajemnie są dla siebie oparciem, którego im brakowało. Niestety splot pewnych wydarzeń sprawia, iż Matteo zostaje zamknięty w więzieniu i wierzy, że jedyną osobą, która mogła do tego doprowadzić była Letti. Po trzech latach wychodzi na wolność i wie, że jego uczucia do kobiety nie osłabły nawet na chwilę. Jednak czy można kochać kobietę, która go zdradziła? A może to właśnie Letti była jedyną osobą, która go nie zdradziła?

Na krawędzi prawdy to historia o dwójce ludzi, którzy spotkali się w najmniej oczekiwanych momencie i w tym samym momencie stali się dla siebie wszystkim. Letticia to bohaterka, której współczułam tego, co przeżyła, a Matteo to mężczyzna, którego polubiłam od pierwszego ich spotkania. Oboje walczyli ze swoimi demonami i mimo nieporozumień wiedzieli, że tylko razem są w stanie stawić czoła wszelkim przeciwnościom.

„Związani lojalnością” to z pewnością jedna z lepszych dylogii, jakie czytałam i naprawdę bardzo polubiłam zarówno fabułę, jak i bohaterów. Z pewnością, z ręką na sercu, mogę Wam polecić obie części i myślę, że będziecie usatysfakcjonowani.

👍

👍

Na półkach: , , , , , , , ,

Prawda zawsze wyjdzie na jaw. Najgorsze, że często nie jest ona taka jakiej sie spodziewaliśmy.

Historia bardzo przypadła mi do gustu. Dużo jest wspomnień bohaterów, długie opisy, dobre dialogi. Książka skupia się na nielegalnych działaniach bohaterów, opowiada o tym, jak chcą zacząć nowe życie, wyrównując rachunki z przeszłością i ma swój klimat. Przyjemnie się czyta, a bohaterowie pasują do historii idealne.

"Wszyscy mamy przeszłość. Jedni lepszą, drudzy gorszą, lecz nikt nie może się jej wyrzec. Możemy jedynie zdecydować, czy chcemy pozwolić, by zniszczyła to, co mamy teraz."

"Nie można żałować miłości, bo tylko dzięki niej to wszystko jest coś warte."

Letticia na co dzień pracuje w redakcji gazety, czasem pomaga również ojcu, który jest policyjnym detektywem. Jako tajna agentka nawiązuje relacje z podejrzanymi, szuka dowodów na ich winy. Jej nowym celem jest Matteo Cardone zajmujący się przemycaniem samochodów. To miało być proste zlecenie, jednak dla Letti to zadanie okazało się najtrudniejsze jakie do tej pory wykonywała. Z jednej strony wie, że to tylko praca i musi trzymać się na dystans, z drugiej zaś buzujące w niej emocje zaczynają brać górę i nie potrafi tego przerwać. A może wcale nie chce tego robić? Czy uda jej się zachować zimną krew i dokończyć zadanie ? Co zwycięży: praca czy miłość? Czy w tej sytuacji istnieje jakiś sposób, aby nie sprzywdzić drugiej osoby?

Pierwsza część była świetna, jednak ta była jeszcze lepsza! Jestem zachwycona! Nie mogłam odłożyć książki, dopóki nie skończyłam czytać. Cieszę się, że autorka stworzyła osobną część dla tych bohaterów.

Letti i Matteo poznaliśmy już w pierwszej części. Letti to przyjaciółka Diany, razem pracują. Były do siebie bardzo podobne jeśli chodzi o ich charakter, polubiłam je obie. Przyznaję, że jakoś nie specjalnie polubiłam Matteo w poprzedniej części i chyba było tak dlatego, że nie do końca znałam jego historię.

Po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam już co nie co o historii Letti i Matteo. Jednak z zaciekawieniem przewracałam stronę za stroną i poznawałam wszystkie szczegóły, byłam ciekawa co będzie dalej. Podobało mi się, że wydarzenia były opisane w dwóch przestrzeniach czasowych. Zaskoczyła mnie przeszłość Letti, aż się w głowie nie mieści co ta dziewczyna przeszła! Zaskoczyły mnie także okoliczności wypadku oraz zniknięcie naszej bohaterki. Nic więcej Wam nie zdradzę, oprócz tego, że emocji w tej książce nie brakuje! Przeżywałam wszystkie wydarzenia bardzo mocno razem z bohaterami. Jak tylko poznałam bardziej Matteo, wiedziałam, że tych dwoje musi być razem. No po prostu musi i już. Świetny facet! Fakt, popełnił kilka błędów, podjął nie takie decyzje jakie powinien, ale miał w tym wszystkim ważny cel. Pasowali do siebie idealnie, oboje skrzywdzeni przez los, a dzięki swojej obecności i miłości odnaleźli w życiu to, o czym skrycie marzyli. Droga autorko, ja chcę więcej!! Nie chce się rozstawać z tymi bohaterami 😘😘😘

"Nie można żałować miłości, bo tylko dzięki niej to wszystko jest coś warte."

Poznałam twórczość autorki w „Na tropie sensacji” byłam zachwycona tą książką, ale czegoś mi brakowało. A mianowicie brakowało mi więcej przygód Letticii, przyjaciółki głównej bohaterki z poprzedniego tomu.
I dostałam co chciałam ☺️
Tutaj to Letticia jest na pierwszym planie. Coś więcej o niej mogę powiedzieć pracuje w redakcji gazety, dźwiga ogromny bagaż doświadczeń i nie koniecznie tych najlepszych. Po traumatycznych latach próbuje normalnie żyć i funkcjonować ☺️
Dodatkowo pracuje jako tajna agentka dla swojego ojca. Dostaje nie lada zlecenie które obróci jej życie do góry nogami ☺️☺️
A dlaczego, za sprawą przystojnego Mattea. Bohater musiał prędko dorosnąć by utrzymać siebie i dwoje młodszego rodzeństwa. Nielegalne wyścigi, przemyt podrasowanych samochodów, wszystko po to by nic im nie brakowało. Lecz niestety ktoś go zdradził, i jak przypuszczał, za sprawą Letticii trafił ma 3 lata do więzienia. Po wyjściu jednak jego uczucia nie zmieniły się, ale czy mógł kochać kogoś kto go zdradził? Przypadkowe spotkanie bohaterów i jak się jednak później okazuje splot wydarzeń z tą dwójką sprawia że zbliżają się do siebie ☺️ Kłamstwa, intrygi i miłość mieszanka wybuchowa, no nie 🤭 A ja uwielbiam jak w powieści się coś dzieje, a połączenie akcji i romansu jest genialnym pomysłem na dobrą książkę. Polecam obie części napewno się nie zawiedziecie ☺️☺️☺️☺️

I dostałam co chciałam ☺️

• Współpraca recenzencka

Dodaj cytat z książki Na krawędzi prawdy