Pragnienia serc

Victoria Black Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2022-08-26
2022-08-26

Książka pod tytułem "Pragnienia serc" opowiada historię Evelyn, która pracuje w bibliotece i jest pisarką oraz Jace, który pracuje w firmie mająca sieć hotelów. Młoda kobieta kryje ciężką przeszłość a młody mężczyzna musi zmagać się z trudną teraźniejszością i oskarżeniami o śmierć dziadka. Nie wszytko njesr takie jwki3 wydaje sie na pierwszy rzut oka jeśli chcesz sie przekonać czy Evelyn odkryje kto wrabia Jace przeczytaj książkę autorstwa Victori Black.

Świetnie spędziłam czas z tą książka 🙌🏻

Lekka i przyjemna z wątkiem kryminalnym. Bardzo polubiłam główną bohaterkę. Drobnym minusem jest to, że autorka poświęciła sporo czasu wątkowy kryminalnemu przez co troszkę ucierpiała kreacja bohaterów. Jak do relacji między głównymi bohaterami nie mam zarzutów tak to kreacji pojedynczych postaci troszkę tak.

W książkę pojawiają się wątki fake dating i friends to lovers

Świetnie spędziłam czas z tą książka 🙌🏻

W książkę pojawiają...

Z upływem stron ta książka stawała się coraz ciekawsza. Po drodze okazało się, że nie jest to tylko historia o miłości, jak na początku się spodziewałam. W tle mamy ciekawy wątek i lekko kryminalny klimat. Jako czytelnik możemy się domyślać, kto stoi za pewnymi sprawami i próbować rozwikłać zagadki razem z bohaterami. Dodatkowy plus za poruszanie trudnych tematów z różnych perspektyw.

Mamy także do czynienia z ciekawie zbudowanymi postaciami, mimo to można powiedzieć, że zdarzały się irracjonalne i mało wiarygodne zachowania i decyzje. Jednak wszystko ma plusy i minusy. Jednym z minusów jest fakt wprowadzenia kilku wątków, które niewiele wnoszą. Były fragmenty, które mogły być wspaniale rozwinięte (i tego się spodziewałam),więc odbieram je jako niewykorzystany potencjał, który miał tylko nakreślić tło i lekko zająć miejsce. Możliwe, że to tylko moje spojrzenie na ten aspekt i że miałabym inny pomysł na niektóre postacie.

Ogólnie, mimo kilku niespójności, to uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja, która w przyjemny sposób dotyka trudnych tematów, a jednocześnie nie pozostawia czytelnika zestresowanego i spiętego przy czytaniu.

Niezależnie od tego, co myślisz o tej książce, jedno jest pewne - nie można narzekać na brak niespodzianek. Opowieść o Evelyn Hudson, której życie zamienia się w kłębowisko zwariowanych romansów, jest pełna dramatów i konfliktów. Ale hej, to nie jest nic złego! Przecież czasami potrzebujemy odrobiny dramatyzmu w naszym życiu, prawda?
Od samego początku autor zaczyna nas zaskakiwać. Okładka sugeruje uroczy romans i delikatność, ale historia, którą odkrywamy, jest zupełnie inna. Wydarzenie za wydarzeniem, dramat za dramatem, i każdy kolejny jest jeszcze bardziej abstrakcyjny.
Opowieść jest pełna skandali, awantur, i rodzinnych konfliktów. Evelyn wciela się w rolę narzeczonej Jace'a O'Connella, spadkobiercy bogatej rodziny. I muszę przyznać, że relacje między postaciami są bardzo interesujące. Czasami trudno uwierzyć, co się dzieje, a każda kolejna strona przynosi nowe potknięcia i kłopoty.
Niemniej jednak, dla mnie osobiście było trochę za dużo dramatów. Czasami trudno było nadążyć za chmurami burzowymi, które gromadziły się nad bohaterami. Chciałbym zobaczyć więcej zrównoważenia i głębi w relacjach między postaciami, zamiast samej abstrakcji dramatów.

Od samego początku autor zaczyna nas...

Evelyn Hudson spełniła swoje marzenie. Pracuje jako bibliotekarka, ma zaufaną przyjaciółkę, jej życie biegnie powoli bez niespodzianek. Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy poznaje Jace. Ten pewny siebie mężczyzna jeszcze nigdy nie spotkał się z odrzuceniem przez kobietę, która w najmniejszym stopniu wzbudziła jego zainteresowanie. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy ta zdawać by się mogło cicha i niepewna siebie dziewczyna z miejsca odmawia mu randki. Nikt nie zakłada, że zostaną najlepszymi przyjaciółmi. Dzieli ich wszystko, a jednak sporo łączy.
Początek jest bardzo sugestywny. Czytałam wiele podobnych książek, jednak autorka zaskakuje czytelnika. Schematyczny wstęp bardzo szybko umyka z pamięci odbiorców na rzecz niezapomnianej akcji dalszych stron. Rodzina Jaca potrafi zaskoczyć i na długi czas zapaść w pamięć. Romans przeplata się z walką o władzę, tajemnicami, rodziną, rodzeństwem, firmą. O'Connellowie to znana i bardzo bogata rodzina. Każdy ich krok szeroko komentowany jest przez prasę, toteż wydarzenia które miały miejsce podczas rodzinnego zjazdu kładą się cieniem na całej rodzinie. Tajemnice mnożą się a bohaterowie mają trudność ze wskazaniem winnego. Evelyn ma szansę na zmierzenie się z własnymi słabościami i kompleksami. Demony przeszłości, które trzymały ją w swoich szponach tracą moc, a sama kobieta zaczyna odkrywać dotychczas nieistniejącą kobiecość oraz pewność siebie. "Pragnienia serc" to historia gdzie romans przeplata się z wątkiem kryminalnym. Lektura była wciągająca, przeczytałam ją w błyskawicznym tempie. Uważam, że dobrze sprawdzi się jako lekka książka na wakacje, poprawę humoru oraz odskocznię od trudnych spraw dnia codziennego.
Akcja znacznie bardziej złożona niż może to sugerować wstęp. Podobał mi się wątek włączenia w całą fabułę rodziny Jaca a nie tylko jego. W ten sposób opisywane wydarzenia stały się ciekawsze, a także wzrosła liczba możliwości podczas typowania sprawcy. Wątek kryminalny nie jest wybitny, jednak w pełni angażuje czytelnika. Momentami można było zaobserwować skracanie pomniejszych wątków, a szkoda, ponieważ ciekawie mogły rozbudować akcję. Autorka postawiła na ciekawą kombinacje humoru, dobrej zabawy oraz smutku, wątpliwości i łez. Bawiłam się dobrze podczas lektury i wspominam ją z uśmiechem. Mam nadzieję, że podczas czytania będziecie się bawić równie dobrze!

Evelyn Hudson może uważać się za szczęściarę. Pracuje w największej bibliotece w Seattle, bo kocha książki, a na dodatek jej pierwsza powieść właśnie okazała się hitem. Teraz wystarczy, że młoda kobieta pójdzie za ciosem i napisze kolejną część historii. Niestety, zupełnie brakuje jej weny. Tymczasem los szykuje dla Evelyn niespodziankę, która sprawi, że jej życie zacznie przypominać fabułę nieco zwariowanego romansu. Jace O’Connell, spadkobierca jednej z najbogatszych rodzin w Stanach, proponuje jej układ: podczas rodzinnego wyjazdu młoda kobieta ma odgrywać rolę jego narzeczonej. Mimo wątpliwości Evie zgadza się i… trafia w sam środek skandali i konfliktów O’Connellów. Wkrótce okaże się, że awantury wywołane przez rozpieszczoną siostrę czy matkę próbującą zniechęcić do małżeństwa narzeczone swoich synów, to dopiero początek kłopotów…

Cokolwiek czyni cię tak niepewną, nie sprawi że będę zawiedziony. A wiesz dlaczego? Bo nic, co dotyczy ciebie, nie może mnie zawieść.

Sięgając po książkę, zwracam uwagę na opis i to po nim wnioskuję, czy chcę poznać historię danych bohaterów, zdarzają się jednak przypadki, gdy okładka tak bardzo przypadnie mi do gustu, iż nie muszę sięgać do opisu, by wiedzieć, iż właśnie ją chcę przeczytać, tak właśnie było z książką pt. “Pragnienia serc”. Spoglądając na okładkę, ma się wrażenie, iż będzie to bardzo uroczy romans, gdzie głównym tematem będą uczucia bohaterów i budowanie ich relacji, całość będzie bardzo delikatna. Jakże było moje zdziwienie, gdy okazało się, iż jest to historia, w której dramat goni dramat, a każdy kolejny okazuje się coraz bardziej abstrakcyjny. I o ile nutka dramatyzmu w tego typu historiach, nigdy nie jest czymś złym, tak tutaj zdecydowanie było tego za dużo.

Całość recenzji https://www.czytelnika.pl/2023/09/pragnienia-serc-victoria-black.html

Nic górnolotnego. Czyta się szybko. Nie jest typowym irytującym romansem, rozwija się w dobrym tempie i nie wracamy do punktu wyjścia raz po raz. Przyjemny wątek kryminalny.

W tej książce można znaleźć wszystko - romans, erotyk, kryminał, o dziwo nawet sens. Nie zmienia to jednak faktu że książka jest lekko przydługa i potrafi człowieka znużyć.

Nie powiem żeby nie czytała (a raczej słuchają) jej z przyjemnością, jednak w pewnym momencie zamiast skupiać się na fabule po prostu chciałam już skończyć.

Wątek kryminalny dość zaskakujący i nie taki prosty i przewidywalny jakby się wydawało co jest niebywałym plusem. Romans mimo iż na początku przesłodzony, później zmienia się w coś poważnego. Pojawia się również wątek nieprzepracowanych traum.

Bohaterowie jednak dość nijacy. Jace to bogaty chłopak z charyzmą, Evelyn to słodka bibliotekarka, skrzywdzona w przeszłości.

Autorka wydaje się póki coś początkującą artystką. Ma jednak szanse na rozwój i trzymam za to kciuki!
6/10

Wątek kryminalny dość zaskakujący i nie...

Nużąca;pod koniec opuszczałam większość tekstu,byle dobić do brzegu.Zaczęlo się słabo,bohaterami bez wyrazu.Bibliotekarka-dziewica i milusi,bogaty przystojniak.Co prawda, za dziewczyną ciągnie się traumatyczna przeszłość, ale nie wczułam się w to kompletnie.Przez chwilę jest między nimi słodziutko,a potem romans przerywa niewiarygodny kryminał.Trochę prawdziwych uczuć i emocji pojawia się podczas nielicznych,jednak dobrze opisanych scen zbliżeń.To zdecydowanie za mało, by nie żałować tej straty czasu.

Przyjemna historia romantyczna o przyjaźni która zmienia się w miłość i pomaga pokonać demony przeszłości:)

• Romans

Victoria Black Pragnienia serc Zobacz więcej