Pokusa w garniturze

Okładka książki Pokusa w garniturze Victoria Black
Okładka książki Pokusa w garniturze
Victoria Black Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2022-02-22
2022-02-22

Całkiem fajna :) Pierwsze rodziały odrobine nużące ale później super sie rozkręca. Fajna fabuła, ciekawie napisana. Super, że uczucia miedzy bohaterami nie wybuchły tak nagle ale rozwiały sie powoli podczas czytania. Minusem jest okladka, opis na niej i tytuł. Jak dla mnie totalnie nie pasują do treści ksiażki. No i uważam, że niektóre fragmenty spokojnie można by wywalić z książki bo kompletnie nic nie wnosiły do fabuły. Miło spedzilam czas, z czystym sumieniem polecam te książkę!

Jeśli lubicie romanse biurowe, a na dodatek sporą różnicę wieku między bohaterami, to ta książka będzie idealna. Szczególnie, że nie jest to typowy romans biurowy, gdzie wszystko jest słodko i gładko, przeplecione mnóstwem scen uniesień. Co to, to nie. Oboje bohaterowie dźwigają na swoich barkach spory bagaż doświadczeń. Dzięki temu ta historia jest wyjątkowa i czyta się z zapartym tchem. Autorka odwaliła tutaj kawał dobrej roboty. Wszystko jest bardzo dopracowane. Począwszy od bohaterów, przez akcję, emocje i piętrzące się problemy.
Bardzo polubiłam Dellę i Rivera. Autorka bardzo dobrze ich wykreowała i dopracowała. Della mimo młodego wieku jest bardzo dojrzała, spokojna i podejmuje racjonalne decyzje. Nie da się jej nie lubić. River za to nie jest playboyem. Wręcz przeciwnie jest to strasznie pogubiony i doświadczony życiowo mężczyzna. Ma najważniejszy cel w życiu, odzyskać córkę. Czy w tym jego dążeniu do celu jest miejsce i czas na romans? Zwłaszcza że River jest bardzo nieufny w stosunku do kobiet i w pewnym momencie strasznie się gubi. Toczy zacięta walkę między sercem, a rozumem. Czy da szansę miłości i pozwoli sobie na szczęście?
Życie bywa przewrotne co doskonale pokazała nam autorka. Niczego nie można brać za pewnik. Dodatkowo czasami warto dać sobie szansę na szczęście i otworzyć się na drugą osobę..
Historia tej dwójki tak mnie wciągnęła, że ciężko było się oderwać. Byłam ciekawa jak potoczą się ich losy, oraz czy uda się rozwiązać ich problemy. Szczególnie interesowała mnie walka Rivera o córkę. Czytając jak mężczyzna walczy o dziecko robiło mi się cieplej na sercu. Mimo mnóstwa przeszkód nie poddawał się.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać na kolejne dzieła autorki. Na szczęście już za chwilę pojawi się kolejna historia spod jej pióra 😍❤️‍🔥

Przez całą powieść nie miałam pojęcia, że napisała to Polka, ani że było to pierwotnie na wattpadzie.
Sama piszę na tej platformie i doskonale wiem, jaki szit tam czasami jest.
Potem nawet zostaje wydane i staje się, o zgrozo, hitem.
Ta pozycja to jednak perełka.
Nie spodziewałam się tego, w ogóle choć przez moment nie było czuć, że to kiepskie. (takie typowe z watt)
I bardzo dobrze, fajnie się czytało.
Oby więcej takich milutkich opowieści

Sama piszę na tej platformie i doskonale wiem, jaki szit tam czasami jest.
Potem nawet zostaje wydane i staje się, o zgrozo, hitem.
Ta pozycja to jednak perełka.
I...

🦓 Książka dostałam z biblioteki z polecenia pani bibliotekarki.

🦓 Na okładce widać ostrzeżenie "dla osób o mocnych nerwach", oj tak ja bardzo lubię takie ostrzeżenia!
Jeśli nie jesteście w stanie przeczytać o krzywdzie dziecka, manipulacji, zdradzie to nie czytajcie.

🦓 Mamy tutaj niesamowicie dobrze wykreowanych bohaterów. Po opisie książki sądziłam, że wiem w jakim kierunku pójdzie ta historia. I uwaga autorka mnie zaskoczyła. Powoli rozwijała się więź między bohaterami. Czuć było, że główny bohater River został mocno poturbowany przez życie. Wcale mu się nie dziwiłam, że boi się zaufać, czy zbliżyć bardziej do Delli, naszej głównej damskiej bohaterki.
Ogrom problemów i trudności z jakimi ona się mierzyła też był adekwatny do jej zachowania.

🦓 I tutaj uwaga moje drugie zaskoczenie. Chciałam sprawdzić czy autorka posiada więcej książek, bo ta naprawdę mi się podobała. Niespodzianka! Autorka tej świetnej książki jest Polką!

🦓 Jakie jeszcze znalazłam tutaj plusy? Pokazanie nam jak wygląda pisanie książki od tej drugiej strony. Więc z tego miejsca chciałabym pogratulować redakcji, osobom odpowiedzialnym za korektę, projekt okładki. Jeśli kogoś pominęłam to wybaczcie. Tutaj zobaczyłam jaki ogrom pracy wkładacie również Wy.

🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓🦓

🦓 Książka dostałam z biblioteki z polecenia pani bibliotekarki.

Super książka. Już od pierwszej strony bardzo mnie wciągnęła i trzymała aż do końca.

📕Recenzja:

Victoria Black mile mnie zaskoczyła, poprzez ciekawy przekaz emocjonalności bohaterów. Delikatna, mało zawiła obyczajówka, jest idealna na odpoczynek. Sam wątek romansu biurowego, dodał smaczku, tak jak i zawarta perspektywa dwóch postaci. Jednak samoistnie mnie nie wciągnęła, zabrakło jakiegoś bodźca kulminacyjnego.

📕Recenzja:

Zapowiadało się ciekawie, potem zrobiło się nudno a na koniec irracjonalnie. Same myśli Rivera o próbie wybaczenia "bratu", gdzie jedynymi argumentami był fakt ich pokrewieństwa i stwierdzenie, że każdy popełnia błędy, były żenujące i strasznie irytujące... to nie były zwykłe przewinienia! Ich konsekwencje były druzgocące i nie wpłynęły tylko na psychikę Rivera, ale również małej dziewczynki!
Cała książka opierała się w większości na monologach wewnętrznych głównych bohaterów. Z czasem zrobiło się to męczące, z każdym kolejnym akapitem wzdychałam z myślą, że "to już było".
On nieufny, zdołowany, żyjący nadzieją i próbujący poukładać swoje życie na nowo (chociaż po części) a ona zmęczona swoim losem, ale zawzięta, waleczna, pełna zapału i nadziei na lepsze jutro.
Autorka skupiła się na ich osobnych historiach, więc brakowało mi tu budowania i kolejno rozkwitu ich relacji. Wspólnych chwil Rivera i Dell było bardzo mało a i wtedy miałam wrażenie jakby zamknięto mnie w głowie jednego z bohaterów. Brakowało mi akcji i dialogów. Nie poczułam chemii między nimi i nie znalazłam przełomowego momentu w ich relacji.
Było płasko i nużąco a końcówka mnie dobiła.

Ksiazka jest warta przczytania. Cala historia i bohaterowie sa super wykreowani. Byly male minuski. Wg mnie za duzo przemyslen głównych bohaterów i czestych powtorzen tych samych sytuacjii. Dlatego byly fragmenty dosc monotonne, a nawet nudne. Zabraklo mi tej "iskry", tych fajerwerkow.

Della i River- dwoje ludzi których dzieli wiele -od wieku po status majątkowy i rodzinny. Połączyła ich w założeniu przygoda na jedną noc, coś co miało pomóc zapomnieć na chwile o trudnej rzeczywistości. Jak to czasem bywa plany i założenia to jedno a życie pisze odmienne scenariusze. Oboje musza się odnaleźć w sytuacji gdy pracują razem a wzajemny pociągnie nie wygasł a wręcz narasta i utrudnia normalne, profesjonalne funkcjonowanie na płaszczyźnie zawodowej. Della jako młodsza w tym układzie wydaje się bardziej rozsądna, dojrzała emocjonalnie. Na pewno trudne przeżycia spowodowały ze nie jest taka jak jej rówieśniczki, zabawa i beztroska to już pieśń przeszłości. River jako ten starszy ma większy bagaż doświadczeń a jednocześnie posiada coś czego nie ma Della- wsparcie najbliższych i ich bezwarunkową miłość.
Ciekawą opowieść zaserwowała nam autorka. Bohaterowie powoli dojrzewają do decyzji by być razem, muszą pokonać własne lęki i uprzedzenia. Ponoć najdłuższa droga jaką się pokonuje to ta wiodąca od rozumu do serca. I ta opowieść pięknie nam to pokazuje. Polecam przeczytać samemu i ocenić książkę. Ja miło spędziłam czas 🙂

Della niewątpliwie nie zachowuje się jak standardowa dziewczyna w swoim wieku. Z woli nieszczęśliwego losu, który w jednej chwili zabiera jej mamę i tatę jest zmuszona wkroczyć w całkowitą dorosłość z dnia na dzień. Chęć przejęcia opieki nad nastoletnim bratem jest tak silna, że dziewczyna odsuwa na bok całe swoje dotychczasowe życie i stara się stanąć na wysokości zadania. Podczas gdy jej rówieśnicy bawią się po zajęciach na uczelni, ona pracuje do późna jako kelnerka żeby zapewnić normalne życie dla siebie i brata. Ma 22 lata, kończy licencjat z dziennikarstwa, planuje zacząć magisterkę i kształcić się na redaktora. Jest wyczerpana psychicznie i fizycznie, a w jej życiu pojawia się mały promyk nadziei na lepsze jutro gdy podejmuje staż w dobrze prosperującym wydawnictwie. Okazuje się, że swojego nowego szefa poznała już wcześniej w dość gorących okolicznościach.
Książka w cudowny sposób pokazuje stratę, oddanie i chęć walki o to co jest nam najdroższe na świecie- rodzinę. ❤️ Czytelnik łatwo odnajdzie się w fabule. Z każdą stroną główni bohaterowie Della i River(jego specjalnie nie opisywałam żeby nie psuć Wam radości z poznania tej jakże ciekawej postaci męskiej) stają się nam coraz bliżsi, wzbudzają coraz więcej emocji i sprawiają, że zaczynamy im po cichu kibicować. Jest to pozycja z którą zdecydowanie można spędzić miły wieczór i nie znudzi nas w połowie treści.

• Przeczytane 2022
  • 2023 rekord
  • Romans
  • Ebook 📱

Dodaj cytat z książki Pokusa w garniturze