Więcej niż jedno życie

Okładka książki Więcej niż jedno życie Irena Małysa
Okładka książki Więcej niż jedno życie
Irena Małysa Wydawnictwo: Mova Cykl: Baśka Zajda (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Baśka Zajda (tom 2)
Mova
2022-02-23
2022-02-23
śmierć morderstwo zbrodnia szpital rodzina choroba

Walka o życie

Góralka Baśka znowu w akcji. Tym razem próbuje wesprzeć chorego chłopca w jego leczeniu i wplątuje się w sytuację niebezpieczną dla każdego pacjenta. Poznaje też chłopaka- czy się ustatkuje?

Kolejne spotkanie z "góralicą"Baśką. Książka różniąca się od pozostałych autorstwa Ireny Małysy, ale równie wciągająca, trzymająca w napięciu i budząca emocje. Czas i miejsce akcji sprawia, że wątek kryminalny schodzi na dalszy plan uwydatniając rodzinne dramaty.

"Całe życie przy chorym dziecku walczysz, jesteś wojowniczką, a tu nagle każą ci przestać. Nie da się przestać. To już w człowieku zostaje."

Polecam.

Ciekawe wątki kryminalne postawione w bardzo poruszającej przestrzeni szpitala dla dzieci. Początek bardzo trudny ze względu na tematykę, którą porusza książka.

W mojej opinii autorka składa pewnego rodzaju hołd matkom trwającym przy łóżkach swoich chorych dzieci. Cichym, niezłomnym bohaterkom zmagającym się z jednym z najtrudniejszych doświadczeń jakie mogą spotkać rodzica.

Same wątki kryminalne również na wysokim poziomie pierwszej części (W cieniu Babiej Góry).
Polecam!

autorkę odkryłam niedawno ale od razu zostałam fanką. Bardzo polecam. Główna bohaterka łącząca wszystkie części , pani komisarz Barbara Zajda złożona, ciekawa, barwna. Każda historia różni się od poprzedniej ale duch góralki je łączy :) Wszystkie pochłaniam z zainteresowaniem, wciąga mnie , Czytam i słucham w trakcie jazdy samochodem .

Ebook,i maseczki trzeba było brr potem nosić . Fabuła fajna

Ebook,i maseczki trzeba było brr potem nosić . Fabuła fajna

Książki z górami w tle - lubicie?

Tutaj te góry są baaardzo daleko w tle, w przeciwieństwie do poprzedniej książki autorki.
WIĘCEJ NIŻ JEDNO ŻYCIE to drugi tom z cyklu o komisarz Barbarze Zajdzie. Wciągająca fabuła, szybka akcja i przeplatające się strefy czasowe. Coś wartego uwagi.

Baśka Zajda pomogła w zbiórce dla syna sąsiadki, który potrzebuje leczenia w Niemczech. Chłopiec przebywa na oddziale onkologii w Krakowie i tam w głównej mierze dzieje się cała akcja tej książki. W tym samym szpitalu wypada z okna i ginie doktor Marta, więc policja poszukuje kogoś, kto jej w tym pomógł. Na dodatek matka jednej z dziewczynek na oddziale miała ostatnio zatarg z lekarką. Media szukają sensacji, ludzie znikają, a koncern farmaceutyczny się kręci...

Muszę przyznać, że podobała mi się ta książka. Mamy tu ciekawą historię kryminalną, konkretną główną postać i mini wątek romansowy w tle. Irena Małysa zdecydowanie miała świetny pomysł i bardzo dobrze go wykorzystała.
Cała masa sekretów, niedopowiedzeń i wstawki od tajemniczych bohaterów dodają emocji.
Podoba mi się zwłaszcza to, że praktycznie do samiutkiego końca nie wiadomo kto stoi za wszystkimi niewyjaśnionymi w książce kwestiami. Napięcie trzyma w garści i nie pozwala odłożyć tego tytułu, aż do zakończenia.

Kolejne książki z cyklu przede mną, ale myślę, że chętnie po nie sięgnę.

Książki z górami w tle - lubicie?

Po drugą część serii z Baśką Zajdą sięgnąłem z nadzieją na poobcowanie z dziką naturą tak jak to miało miejsce w części pierwszej. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że tutaj z natury to będą tylko opisy wyjazdu Baśki do Zawoji i jej wspomnienia spod Babiej Góry, a całość historii toczyć się będzie w Krakowie. Cóż, zonk na dzień dobry. Autorka wplotła w historię niewyjaśnionego samobójstwa/zabójstwa lekarki w szpitalu los pokrzywdzonych chorych i to najczęściej nieuleczalnie dzieci w tymże szpitalu. W zasadzie całość tej książki dzieje się tam właśnie. Historia sprawnie opowiedziana, choć dla mnie który spodziewał się czegoś zupełnie innego zabrakło tego czegoś. Przeczytałem, dowiedziałem się kto i dlaczego, ale to by było na tyle. Jak dla mnie 6 i nie wiem czy to nie za dużo.

Druga część cyklu o Baśce Zajdzie trzyma poziom części pierwszej.

Niewyobrażalne zbiegi okoliczności, zachowania bohaterów i obowiązujące procedury nieumiejętnie przepisane na polskie realia z filmów kryminalnych produkcji amerykańskiej.

Druga część cyklu o Baśce Zajdzie trzyma poziom części pierwszej.

14/52/2024

14/52/2024

Fajna książka, warto po nią sięgnąć i przeczytać. Kryminał osadzony w realiach współczesnego świata, poszukiwaniu kosmicznych pieniędzy na innowacyjne leczenie i korzyści firm farmaceutycznych.

• Przeczytane 2022
  • Przeczytane 2023