Uratować dziecko

2021-06-02
2021-06-02
9788381955270
Malwina Stopyra

Początek trochę nudnawy i rozwlekły później akcja się rozkręca i koniec książki. Jak dla mnie dosyć przewidiwalna.

Plusem tej książki jest fakt, że czyta się ją migiem. Kolejnym argumentem na tak, że wszystko jest jasne i czytelne, mówiąc krótko - lekka powieść i za to ocena 7.
A teraz minusy: tematyka mało odkrywcza. To już było i to w nieco lepszym wykonaniu, z większym napięciem i akcją.
I to tyle, czytało się przyjemnie, aczkolwiek nie zaskoczyło mnie zbyt wiele. Mimo wszystko muszę dodać, że coś w piórze Danzil tworzy klimat, bo pojawiały się momenty, w których MUSIAŁAM dowiedzieć się, co będzie dalej :-)

Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. 3/4 ksiazki pokazuje jakies tam male problemy, nic mocnego nic w zasadzie ciekawego. Wiec 3/4 ksiazki oceniam na 4 maks 5 jednak ta 1/3 jest tym na co czekałam. Czy bylo warto siegnac po ta pozycje mysle ze tak. Książke bardzo szybko sie czyta 🙂

W 2018 roku została wydana " Kobieta w oknie" a trzy lata później "Uratować dziecko ". To w 3/4 ta sama historia Nic więcej nie napiszę, wnioski nasuwają się same

URATOWAĆ DZIECKO
SARAH.A.DENZIL
@wydawnictwofilia

Cóż takiego wydarzyło się w życiu Hannah Abbott, że boi się świata? Żyje na przedmieściach dręczona lękiem przed wspomnieniami. Czy jej życie się zmieni, gdy naprzeciw wprowadzi się rodzina Masonów?
Masonowie sprawiają wrażenie rodziny idealnej. On - przystojny, wysportowany; Ona - kobieta sukcesu, piekna i inteligentna oraz ich córka April - czarnowłosa piękność.
Jednak pewnego dnia Hannah dostrzega w oknie córki Masonów kartkę w wołaniem o pomoc. Co takiego dzieje się za zamknietymi drzwiami domu, że dziecko z ukrycia prosi o pomoc. W tym momencie Hannah już wie, że musi przezwyciężyć swój strach i pomóc bezbronnemu dziecku. Czy się jej uda?

Jak często dajemy się zwieść pozorom? Myślę, że kilka razy dziennie. Oceniamy napotkanych ludzi ze wzgledu na wygląd, wiek, płeć lub po jakiejś przypadkowej sytuacji. Ponadto ludzie często udają kogoś kim naprawdę nie są, stwarzają pozory, kreując swoje życie na lepsze niż się wydaje w rzeczywistości. Być może ta powieść pokaże nam i nauczy byśmy tak łatwo nie ulegali pozorom.
Bardzo fajny thriller, który czyta się w ekspresowym tempie.
Autorka od samego początku świetnie buduje napięcie. Pobudza wyobraźnię czytelnika nie zdradzając w najmniejszym stopniu tworzonej rzeczywistości. A zakończenie nie jednego zaskoczy nawet jeśli w jakimś stopniu je przewidział.
Naprawdę warto sięgnąć po tą pozycję.

URATOWAĆ DZIECKO
SARAH.A.DENZIL
@wydawnictwofilia

Przeczytana,dobre wrażenia.

Przeczytana,dobre wrażenia.

To jedna z tych książek, które można przeczytać jednym tchem. Szybka akcja jest jednocześnie wadą i atutem. Być może bardziej rozbudowana akcja byłaby ciekawsza jednak w pewnym momencie mogłaby stać się nudna. Przez całą książkę nie mogłam też pozbyć się wrażenia, że skądś kojarzę tę historię.

Wow!!! Trzyma w napięciu i zmusza do czytania bez względu na okoliczności 😁 Doskonały przykład tego, co siedzi w głowie i co sobie myślimy o innych ludziach

Zagadki, tajemnice, takie wszystko i nic. Niesamowitym atutem jednak jest pióro autorki, która potrafiła tak to ubrać w słowa, że nieustannie towarzyszył mi niepokój i pragnienie poznania prawdy. Co dalej? Co dalej? Za mało, za krótko. Kapitalna historia, którą aż chciałoby się rozwinąć, pociągnąć. Wystraczająco by rozbudzić apetyt. Niesamowity potencjał autorki, która niepodważalnie ma ogromny talent. Czekam na więcej.

Zapewne każdy kto zauważy że e dziecku dzieję się krzywda będzie chciał mu pomóc. Tak też robi bohaterka książki "Uratować dziecko". Gdy na przeciwko jej domu wprowadza się małżeństwo z córką, Hannah Abbott zauważa że April jest bardzo wycofana jak na swój wiek. Laura Mason pracuje, Matt Mason zajmuje się domem lecz często znika w środku dnia zostawiając córkę samą. Jedna wiadomość, którą April przekazuje Hannah to napis "pomocy", wtedy zaczyna się chęć ratowania dziecka przez nią i oczywiście Hannah mimo że sama nie stroni od kontaktów z innymi ludźmi chce pomóc. Przeszłość ja dopadła i czuje że musi coś zrobić. Masonowie to dosyć pospolita rodzina, ale dla naszej bohaterki która uważa że Matt krzywdzi córkę, pomoc dla niej jest priorytetem. I zaczynają się dziać dosyć dziwne sytuacje, w których niestety to Hannah ponosi odpowiedzialność. Napada na sąsiada, gdy dowiaduje się że April ma siniaki na rękach,po tym incydencie otrzymuje zakaz zbliżania się do rodziny Masonów, ale czy to wystarczy? Owszem nie bo April wszystko zrobi aby ukarać swoich rodziców. Wychodzą na jaw pewne aspekty z życia rodziny Masonów. Mimo iż April uważa się za skrzywdzoną dziewczynkę tak naprawdę to ona potrafi skrzywdzić i zmanipulować dorosłych. W tej książce autorka przedstawia życie zwyczajnych ludzi, lecz to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami sprawia że nasi bohaterowie popadają w delikatny obłęd pomocy czy też zemsty. Na początku myślałam że książka będzie bardziej poświęcona Hannah, jej obsesjami,bo kobieta mało co wychodzi z domu, lecz przy końcu tej historii zauważymy że to April jest główną bohaterką, skrzywdzoną przez los i rodziców, a tajemnice jakie wychodzą podczas czytania dają nam dużą dawkę emocji po wzruszenie jak i odrazę. April od dziecka prowadzi notatnik w którym wszystko zapisuje, aby później wykorzystać na swoją korzyść, lecz bez korzyści dla jej ofiary. Mocny, dobry thriller psychologicznych przedstawiający jak dziecko potrafi zmanipulować dorosłym, wyrządzić mu krzywdę i nie odczuwać skruchy.

• Przeczytane 2021

Sarah A. Denzil Uratować dziecko Zobacz więcej