Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze

Okładka książki Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze Iwona Kienzler
Okładka książki Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze
Iwona Kienzler Wydawnictwo: Lira biografia, autobiografia, pamiętnik
Lira
2021-09-13
2021-09-13
wydawnictwolira

Okładka książki Chwile przełomu. 25 wydarzeń, które zmieniły dzieje Polski Kamil Janicki, Dariusz Kaliński, Rafał Kowalczyk, Piotr Kroll, Michael Morys-Twarowski, Sebastian Pawlina, Maciej A. Pieńkowski, Paweł Stachnik
Chwile przełom... Kamil Janicki, Dari...
Okładka książki Wybór Anne Applebaum, Donald Tusk
Wybór Anne Applebaum, Don...
Okładka książki Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele Artur Nowak, Stanisław Obirek
Gomora. Władza... Artur Nowak, Stanis...

Prywatne i zawodowe życie Edwarda Gierka

Bardzo ciekawy okres historii Polski i ciekawie napisana książka. Nie tylko o samym Gierku, ale też o jego współpracownikach, rodzinie. Dobrze się słuchało.

Bardzo sympatycznie się czytało :-) i często uśmiało :-D

Bardzo sympatycznie się czytało :-) i często uśmiało :-D

1965

Dla mniej obeznanych w temacie PRL-u. Jeśli ktoś przeczytał już trochę książek o tamtych czasach, to dla takiej osoby, może to być "kolejna książka o Gierku". Mimo, że przeczytałam takich lektur już kilka, nie nudziłam się. Pozycja nie tylko o Gierku, ale i pozostałych osobach z otoczenia pierwszego sekretarza.

audiobook

audiobook

Dobra pozycja na start do tematu, żeby rozeznać się, jak historia Gierka wyglądała z wysokiego poziomu, jakie było tło, kto był kim. Czytało się bardzo dobrze i lekko, dowiedziałam się też kilku nowych rzeczy. Autorka sympatyzuje z Gierkiem i pokazuje raczej jego ludzką twarz, nie jestem więc pewna na ile subiektywny jest to opis. Brakuje mi nieco rozszerzonej analizy jego poczynań jako przywódcy i polityka, podsumowania skutków jego działań, też tych długoterminowych.

Trochę więcej spodziewałem się po tej książce, momentami miałem wrażenie że czytam przepisane informacje z Wikipedii.

6/10

6/10

Bardzo dobra książka. Lekko i przyjemnie się czyta. Można się sporo dowiedzieć nie tylko o samym Gierku, ale też Jaroszewiczu i innych z ekipy "pierwszego". Poza tym to też historia najnowsza, historia PRL-u, czyli w szkole właściwie temat pominięty.

Ktos ponizej juz napisal - kolejna ksiazka o Gierku.
No moze nie tylko, wyraznie i bez emocji zarysowane kulisy owczesniej sceny politycznej. W tym postac Piotra Jaroszewicza.

Ktos ponizej juz napisal - kolejna ksiazka o Gierku.

Kolejna książka o gierku.

Kolejna książka o gierku.

• Audiobooki
  • PRL

Dodaj cytat z książki Gierek i jego czerwony dwór. Partia, rodzina, towarzysze