Krew Nowych Bogów

Okładka książki Krew Nowych Bogów Katarzyna Wycisk
Okładka książki Krew Nowych Bogów
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Kroniki Krwi i Mroku (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Krwi i Mroku (tom 1)
K.Wycisk
2021-08-14
2021-08-14
highfantasy fantasy anioły wampiry bogowie przemoc brutalność alaris knb katarzynawycisk fantastyka

Pełnokrwista fantastyka

Ciekawa pozycja. Pierwszy raz zerknęłam się z tą autorką i jestem pozytywnie zaskoczona. Może akcja trochę za długo się rozkręca, może niektóre fragmenty są zbyt uproszczone, ale jest potencjał. Jestem ciekawa dalszej części.

nawet ok. Jestem jakas dziwna bo wszyscy sie tak zachwycają ta ksiazka a ja ja męczyłam ponad tydzień. nivy słuchałam ale jakos specjalnie mnie nie wciągnęła.

To jest naprawdę bardzo dobra książka. Kawał pełnokrwistej fantastyki i z wieloma wątkami i postaciami.
Nie trafi jednak do moich ulubionych książek. Chyba trochę za bardzo mnie przytłoczyła ilością wątków, tymi szerokimi i rozbudowanymi opisami śmierci, morderstw i robali, a za mało tych zmian w emocjach bohaterów i jakiejś jej wewnętrznej drogi czy zmiany.
Dobrze, że jest druga część, bo mam wrażenie, że pierwsza jest dopiero jakimś wstępem do historii. Bardzo długo książka się rozkręcała, mimo że od początku akcja szła wartko do przodu.
Nie wiem jak ocenić te książkę.... Bo z jednej strony mnie wciągnęła i naprawdę się cieszę, że poznałam te historię. A z drugiej strony... nie pozostawiła po sobie żadnego emocjonalnego śladu. Muszę od niej chwilę odsapnąć i może za jakiś czas sięgnę po drugi tom.

Dobrze, że...

Kolejna książka Pani Katarzyny za mną. Na ten moment najlepsza. Ciekawa fabuła i mnóstwo zwrotów akcji. Autorka nie bierze jeńców!

Baardzo ciekawa, wciągnęła mnie mocno, jednak styl pisania dość.. "drętwy"? Nie wiem ja to nazwać ale ciężko mi było płynnie wejść w tę książkę. Dwa razy ja zaczynałam i za drugim dopiero udało mi się ukończyć. Ale Historia baaardzo ciekawa, i od razu złapałam za kolejny tom bo nie mogę się doczekać zakończenia!

Pozwólcie, że zacznę od kwestii technicznych. Mamy do czynienia z narracją trzecioosobową, przyjemnym językiem i dość minimalistycznymi opisami, za wyjątkiem momentów, w których pojawiają się jakieś dziwadełka, czy insze monstra wymagające dokładniejszego opisu. Jedna rzecz mnie mocno zdziwiła i nie zdołałam przyzwyczaić się do tego zabiegu, choć miałam na to naprawdę dużo czasu. Jak dotąd wszystkie e-booki, które czytałam, były wyjustowane i posiadały wcięcia akapitowe… Nie miałam pojęcia, jak takie formatowanie usprawnia czytanie, dopóki mi go nie odebrano. W powyższych książkach mamy bowiem do czynienia z wyrównaniem do lewej i brakiem wcięć… Myślałam, że to może ja coś poprzestawiałam, bo przejawiam takie zdolności, ale inne książki wyglądają normalnie…

Na czym się skupiałam? Na potworach… Głównie. W gruncie rzeczy to one dominują na kartach powyższych książek i trudno nie zwracać na nie szczególnej uwagi.

Bogowie to potwory, aniołowie to potwory, wampiry to potwory, ludzie to potwory, potwory to potwory, a rośliny to… ludzie, he he he żarcik, rzecz jasna rośliny to też potwory. W świecie, który kreuje autorka, serce zdolne do czystej i niezachwianej miłości, to istny święty Graal i, jak się później okazuje, na całe szczęście, bo byłoby kiepsko…

Pomoc cierpiącemu bliźniemu, wzbudza większe zdziwienie niż wbicie kompletnie obcej osobie noża między oczy, a wyprawa za miasto przypomina wycieczkę do Australii, z jedną drobną różnicą: wszystko chce cię zabić i wszystko może to zrobić (nawet jeśli jest ślicznym, maciupcim, różowym kwiatuszkiem, to cię zeżre razem z kostkami i się obliże…)

Trup ściele się gęsto, krew tryska na wszystkie strony, po czym to, co wydawało się martwe, jest bardziej żywe, niż można by się było spodziewać, a to, za co dalibyście sobie rękę uciąć… no ogólnie już byście tej ręki nie mieli… Jednym słowem autorka robi z czytelnikiem, co jej się żywnie podoba.

Bohaterowie są ciekawi, choć jedni trochę mniej, a inni ciut bardziej, ale myślę, że to kwestia osobistych preferencji. Ostatnio z zaangażowaniem godnym lepszej sprawy, wypatruje szczęśliwych zakończeń, wielkich miłości i żyli długo i szczęśliwie… Od początku miałam nadzieję, że pewna para będzie razem. Z całych sił trzymałam kciuki, a oni z każdym kolejnym rozdziałem zdawali się coraz bliżej… Tylko po to, by autorka wyskoczyła z jadowitych krzaków, wrzasnęła a kuku i wpakowała nóż w postaci zakończenia i epilogu prosto w bebechy! Ha ha ha, bardzo, kurczaczek, śmieszne. Zaś przemiana bohatera, w którym pokładałam największe nadzieje, następująca w drugim tomie, kiedy to okazuje się zimnym, bezwzględnym i idącym po trupach do celu draniem, jest ciosem poniżej pasa… Najgorsze, że po lekturze, wciąż mimo wszystko mam nadzieję, że to się jeszcze jakoś odkręci…

Druga część, choć trudno uwierzyć, jest jeszcze bardziej po… po… porąbana? Jak ktoś jest takim miękiszonem jak ja, to czyta na własną odpowiedzialność. To, co antagonistka odpier… wywija, to mi się w głowie nie mieści, a jak dotąd byłam przeświadczona, że ma bujną wyobraźnię i mało jest rzeczy, które mogą mnie zdziwić… Z ręką na sercu przyznaje się, że się zdziwiłam i to nie raz i nie dwa, i nie zjadłam kolacji… Mąż mi zaczął tak jakoś podejrzanie goblina przypominać i wolałam nie ryzykować, że się ze mną podzieli… gulaszem…

Podsumowując Kroniki Krwi i Mroku czyta się lekko i z ciekawością, bohaterowie wzbudzają różne, choć niekoniecznie pozytywne emocje, świat pomimo tego, że śmiertelnie niebezpieczny, jest intrygujący, a fabuła nie do przewidzenia. Nie mam wątpliwości, że sięgnę po kolejną część i polecam, jeśli ktoś lubi krwawe i mroczne klimaty.

Po więcej recenzji zapraszam na: https://m.facebook.com/people/Czytelnicza-Norka/100093693897871/

Same dobroci. Jest krwawo - jest dobrze. Chętnie bym więcej relacji poczytała

Same dobroci. Jest krwawo - jest dobrze. Chętnie bym więcej relacji poczytała

Hej kochani dzisiaj przedstawiam wam książkę "Krew Nowych Bogów" której autorką jest Katarzyna Wycisk.
OPIS: Alaris zostało zniszczona tysiąc lat temu w Wielkiej wojnie. Ludzie którzy przeżyli zamieszkali w Gnieździe-osadzie zbudowanej przez bogów. Ale obecnie bogowie są wspomnieniem,a światem władają aniołowie wraz ze swoimi sługusami a człowiek nie ma nic do powiedzenia a każdy dzień dla zwykłego człowieka to walka o przeżycie. Pewnego dnia do grupy buntowników do której należy Moon przychodzi tajemnica kobieta i oświadcza że zna sposób na zabiciem ich wspólne wroga..
Świat przedstawiany w książce przez autorkę jest wspaniały i trochę mroczny ale przy tym bardzo ciekawy i wciągający klimat. Wykreowani bohaterowie są wyraziście i wzbudzają zainteresowanie oraz ciekawość ponieważ każda postać posiada niepowtarzalny charakter które wyróżnia każdego bohatera w inny sposób. Jest też wątek romantyczny w tej historii który bardzo mnie urzekła.

Książki od począdku mnie wciagneła i pochłonełe bez reszty w taki sposób że każdej strony pożadałem jak kolejnego oddechu do życia tak tak historia mnie wciagneła a czy więcej i dalej czytamy tym lepiej poznajemy bohaterów z którymi łatwo się zżyc. Podsumowując cała historię jest niesamowita i bardzo wciągająca.
Książki oprócz cudownej historii posiada piekną okładke oraz grafikę która jest na początku i końca ksiażki,a do tego na każdej pierwszej stronie rozdział są piękne rysowany grafiki i mapka na początku ksiażki i sumujące to wszystko mam przepiękną i ciekawą książkę która wciąga nas od samego początku do końca.
To było moje kolejny spotkanie z Panią Katarzyną Wycisk które było bardzo udane i ciekawe i na pewno sięgnę po następne książki autorstwa Pani Katarzyny Wycisk.
Polecam😉

Ostatnimi czasy bardzo lubuje się w fantastyce. Odkrywanie coraz to nowych światów jest pasjonujące i relaksujące.
Tym razem wyruszamy do Gniazda. Jest to miejsce zbudowane przez bogów po wojnie. Rządzą w nim aniołowie a ludzie są wykorzystywani i cierpią ogromne katusze. Grupa rebeliantów z dziwną przywódczynią próbuje znaleźć relikwie do zabicia Bogów. Jak daleko się posunął i czy im się uda?

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Pozytywnie wyszło. Książkę czytało się przyjemnie. Bardzo barwne opisy przenosiły mnie do świata aniołów i wampirów. Czułam się, jakby słowo pisane ożyło w mojej głowie. Historia spójna, bez nadmiernej liczby niepotrzebnych postaci. Losy bohaterów nie były mi obojętne i łatwo się do nich przywiązałam. Ciekawie ukazano naturę boskości i człowieczeństwa, podział na bogatych i biednych, dobrych i złych. Mnóstwo sekretów i niewyjaśnionych zagadek da nam godziny dobrej rozrywki. Myślę, że sięgnę po kolejne części, a wam kochani z czystym sumieniem polecam ♥️

Dawno mnie tak coś nie zaintrygowało. Troszkę zawyżyłam ocenę ale teraz naprawdę ciężko trafić na autora który nie powiela schematów. Polecam!