Krew Nowych Bogów

Okładka książki Krew Nowych Bogów
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
K.Wycisk
2021-08-14
2021-08-14
highfantasy fantasy anioły wampiry bogowie przemoc brutalność alaris knb katarzynawycisk fantastyka

więcej Więcej

** spoiler alert ** Chciałabym dać tej książce wyższą notę, lecz nie mogę. Po 40% czytania wrzucam ją do pozycji DNF, ponieważ nie jestem w stanie jej zmęczyć. Doceniam pomysł, nie doceniam wykonania. Styl autorka ma dziecinny, gdybym miała wypić szota za każdym razem, gdy w tekście pojawi się "zdać sobie sprawę" byłabym pijana już po dwóch rozdziałach. O przygryzaniu wargi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Alaris. Świat Aniołów, Wampirów i Ludzi. Jedni traktują Anioły jak bogów, inni jak wrogów. Czy da odzyskać się wolność ludzi, co stanie się jeśli zabije się Boga, czy miłość może zwyciężyć zło, co to jest prawdziwa lojalność?

Na te pytania starają się odpowiedzieć bohaterowie powieści, którzy mimo tego, że należą do różnych ras, mają bardzo podobne problemy.

Książka...

Większość ludzi zginęła tysiące lat temu w Wielkiej Wojnie. Tym, którym udało się przetrwać osiedlili się w Gnieździe, osadzie zbudowanej przez Bogów… Większość myśli, że Bogowie już od dawna nie istnieją i pozostaną tylko wspomnieniem. Ale czy na pewno? Światem władają mściwi aniołowie. Życie razy ludzkiej to istny dramat składający się ze strachu, cierpienia i lęku przed...

Na półkach: , , , ,

Nieoczekiwanie bardzo fajna historia!

Ciekawy koncept na fabułę i świat przedstawiony, choć jednocześnie słabo nakreśleni bohaterowie. Ogólnie jednak czyta się dobrze a całość zapada w pamięć.

Dla dobrego pisarza, angażującego się w swoją pracę, chcącego zadowolić czytelnika, zarówno pisanie, jak i czytanie powinno być jednym z głównych zainteresowań. I moim zdaniem Krew Nowych Bogów jest dowodem, na to że Kasia Wycisk oddaje całe swoje serce w to co robi.

KNB jest promykiem nadziei, że pomimo tylu przeróżnych historii zawartych na kartkach papieru, możemy...

Gdybym mogła dać dwa razy 10 zrobiłabym to. Rewelacyjna książka, dawno przy żadnej tak świetnie się nie bawiłam. Mroczna, krwawa, z rozbudowanym światem, delikatnym, ale nienatarczywym wątkiem miłosnym.
Strzał w dziesiątkę!

Czekałam na tą książkę z niecierpliwością. Jak dla mnie absolutny HIT!!! Jest w niej wszystko co powinna mieć książka z hight fantasy. Świat wykreowany przez autorkę wciąga jak magnes. Bohaterowie po prostu pierwsza klasa. Nic tylko czytać i upajać się tym wszystkim. Gorąco polecam

Na co zwracacie uwagę podczas czytania fantastyki? U mnie to zdecydowanie świat oraz bohaterowie. Lubię rozbudowane uniwersa z polityką tworzoną przez autora od postaw, z własną florą i fauną. Dla mnie poznawanie tych fantastycznych światów jest lepsze od wycieczek krajoznawczych.

Uniwersum stworzone przez Kasię Wycisk spełniło wszystkie moje oczekiwania i kupiło mnie już...

"Odkąd tylko pamiętałam, mieszkałam z bratem w Gnieździe - osadzie zbudowanej przez bogów."
Od czasów Wielkiej Wojny rasa ludzka - a raczej to, co się z niej ostało - zdana jest na łaskę i niełaskę bezwzględnych aniołów. Jednak gdy na spotkaniu rebeliantów pojawia się tajemnicza kobieta z propozycją "nie do odrzucenia", buntownicy szybko dają się omamić wizją...

• 2021
  • Fantastyka
  • Legimi
  • Napisane
  • Podpatrzone u innych, albo jeszcze nie wiem czy chcę przeczytać

Dodaj cytat z książki Krew Nowych Bogów