Gniew Nowych Bogów

Polecam. Kolejna książka autorki, przy której świetnie się bawię.

Polecam. Kolejna książka autorki, przy której świetnie się bawię.

Książka jest zupełnie inna niż pierwsza część, bardziej dorosła, postacie złożone a historia coraz bardziej zaplątana i pokręcona. Mimo że brakuje mi humoru poprzedniej części i tego że akcja cały czas się kręciła (tu niby też ale jednak mam wrażenie większej statyczności) to uważam, że widać rozwój pisarki w tej książce. Czekam z niecierpliwością na kolejna część i liczę na to że będzie w niej wieeele emocji, wartka akcja na którą zasługuje ta wojna i że zaskoczy mnie nie raz rozwiązaniami, że nie będzie przewidywalna :)

Pierwszą część tej serii przeczytałam w październiku 2021 roku i pamiętam, że bardzo mi się podobała. Czytająć GNB bardzo szybko zostałam sprowadzona na ziemię. Zapomniałam większość z poprzedniej części. Kto jest kim, dlaczego znalazł się w tym miejscu i o co tak właściwie chodzi 🙈 Nie zdarza mi się czytać książek drugi raz, ale tutaj było to konieczne. Na Legimi przesłuchałam audiobooka i cieszę się, że to zrobiłam 😁 Historia nabrała nowych barw i ożyła w mojej głowie. Ponownie wkraczamy do świata Alaris aby towarzyszyć Drake'owi, Moon, Tristanowi i Lavenie. Ich historia pełna jest intryg, brutalności, emocji i magii. Poznajemy nowe talenty, smutną przeszłosć głównych bohaterów oraz wiele fantastycznych stworzeń. Świat jest bardzo dobrze zarysowany a przedstawione wydarzenia są ciekawe i ujmujące. Nie zabraknie walki dobra że złem, delikatnych niespełnionych romansów oraz magicznych sytuacji. Na szczególne uznanie zasługuje pomysł pożywienia Nachtalbów 😈 Z przyjemnością sięgnę po kolejną część i mam nadzieję, że tym razem pamięć mnie nie zawiedzie 😁

@katarzynawycisk to autorka, którą większość z Was miała już okazję poznać. Dowiodła już swoim fanom, iż jest pisarką wszechstronną i utalentowaną. Ja absolutnie pokochałam "Krew Nowych Bogów", z przyjemnością objęłam ją patronatem, a dzisiejsza premiera czyli drugi tom przygód Moon i Drake'a wywarła tak ogromne na mnie wrażenie, że mogę pochwalić się swoim patronatem po raz drugi.

Nad Alaris wisi wizja wojny z potężnym demonem, Drake i Moon muszą znów zacząć współpracować. Potężny anioł pragnie zjednać sobie nie tylko aniołów, ale też i ludzi. Moon odkryje w sobie potężna i prastarą magię. W "Gniewie Nowych Bogów" dostaniemy nie tylko sporo akcji i dobrze napisanych scen walk. Tutaj z kart wylewają się przeróżne emocje bijące od bohaterów, są tu miłość, rządza władzy, okropna strata, ale też i snucie chytrych intryg. Mnie książka niesamowicie wciągnęła i długo pozostaję pod wrażeniem tego jak sama autorka mocno poprawiła swój pisarski warsztat.

GNB to kontynuacja jakiej fani potrzebowali. Nagromadzenie wątków, spisków i przygotowań do wojny tworzą atmosferę jak gęstą i ciekawą, że trudno odłożyć książkę na bok. Obiad do ugotowania? Gotujesz jedną ręką bo w drugiej trzymasz książkę. Pies do wyprowadzenia? Tylko z nosem w książce i pełnym zaufaniem do pupila, że tak naprawdę sam się wyprowadzi! Zachwyciło Was KNB? Po GNB będziecie zbierać się z podłogi 🤍

🪽GNIEW NOWYCH BOGÓW🪽

9/10 ⭐️

🪽Śmierć Keiry nie oznacza końca rozlewu krwi na Alaris. Pojawia się nowy gracz, który przez wieki czaił się na odpowiedni moment, by ujawnić własne istnienie i wcielić nikczemny plan w życie.
Inicjańskiego księcia czeka nierówna, pozbawiona moralności walka. Czy uda mu się odnaleźć choć odrobinę światła w otaczającej go ciemności?
Moon czuje się zdradzona przez Drake’a i nie wie, czy będzie w stanie mu jeszcze kiedykolwiek zaufać. Postanawia wrócić do Gniazda i z pomocą Krwiożerców odszukać księgę Asaela. Ile bólu potrafi znieść i do jakich poświęceń będzie zdolna w obliczu wojny?
Tristan pozostaje więzniem goblinów. Mimo trudnej sytuacji poprzysięga sobie, że nie spocznie, dopóki nie zapewni Lavenie bezpieczeństwa. Nie wie jednak, czy po wydarzeniach, które wstrząsną ich życiem, będzie mu dane znów trzymać ukochaną w ramionach. Co się stanie, gdy światu zagrozi wieczny mrok, a koszmary staną się jawą?🪽

🪽Tom 2
🪽Kochani... Powiem jedno. Ta książka jest genialna! Lepsza od poprzedniej części, ale to nie znaczy, że pierwsza była zła.
🪽Czego się tu możecie spodziewać? A już wam wszystko piszę... bez spoilerów oczywiście ;)
🪽Intrygi, świat pełen nie tylko złych emocji, ale również i dużo miłości i ciepła. Przygotujcie się na bardzo dobrze wykreowane postacie, które łapią za serca, a czasem nawet można się z nimi utożsamić. Znajdziecie również dużo ciekawych zaskoczeń, jakich można się nawet nie spodziewać.
🪽Jeżeli się zastanawiacie, to nie ma nad czym. Bierzcie i czytajcie, bo jest warto!

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #gniewnowychbogow #katarzynawycisk #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽GNIEW NOWYCH BOGÓW🪽

9/10 ⭐️

Moon czuje...

Nie mogłam się doczekać drugiego tomu tej serii i tak jak przypuszczałam nie zawiodłam się. Uwielbiam styl pisania autorki. Dalsza część historii wciąga tak samo jak w pierwszym tomie i po raz kolejny czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.

Pierwsze moje spotkanie z twórczością Kasi nastąpiło właśnie dzięki organizowanemu book tourowi i lekturze Krwi Nowych Bogów. Pamiętam, że wtedy nie miałam zupełnie pojęcia, że jest to część serii i byłam mocno zdziwiona zakończeniem, gdy dowiedziałam się że to zaledwie pierwszy tom trylogii. Teraz po lekturze części drugiej w zasadzie mogłabym powiedzieć, że ten pierwszy tom był mocnym i solidnym wprowadzeniem do całej historii. Poznaliśmy delikatnie historie i postacie, które będą odgrywały swoje role w odpowiednim fragmencie historii, kawał emocjonujące fabuły (która wszak dopiero się lekko rozkręcała) i mnóstwo pytań, na które będziemy dopiero poznawać odpowiedzi.

Drugi tom jest rozwinięciem całej historii -
i to jakim! Nie ma chwili na nudę, bo akcja cały czas idzie do przodu. Każda z postaci jest tu mocniej rozbudowana, poznajemy ich historie i losy przez co możemy spojrzeć na nich zupełnie innymi oczami. Wszystko tu jest bardzo dopracowane i widać to na każdym kroku - bohaterowie zachowują się w określony sposób bo wszystko jest konsekwencją tego co przeżyli. Przyznaje, że po pierwszym tomie miałam spore wątpliwości wobec postaci Najwyższego, ten tom jednak rozwiał je wszystkie. Wyjaśniło się wiele rzeczy ale jednak przed nami jeszcze najważniejsze - zakończenie tej historii powoduje, że chciałabym na już wiedzieć kiedy będzie następny tom? Choć bez epilogu domyśliłam się, że było to częścią planu to ciekawa jestem co też wymyślił Krieger, bo to że jest świetnym strategiem pokazał już nie raz.

W całej powieści znajdziemy mnóstwo intryg, bohaterowie z pozoru wydają się być posłuszni jednej ze stron jednak każdy ma z tyłu głowy swój interes i dlatego jako czytelnik musimy być przygotowani na wszystko. To potęguje tylko ciekawość i jest świetnym zabiegiem ze strony autorki!

Jest mocno, jest brutalnie, nie ma niepotrzebnych dłużyzn a cała historia wymaga skupienia. Zdecydowanie nie są to książki do czytania w ramach odprężenia i chwili relaksu bo pochłaniają całą uwagę czytelnika i odcinają jego kontakt ze światem zewnętrznym. Gdy już wkroczysz do świata Alaris to nie tak łatwo się z niego wydostać. Ten świat Cię pochłonie😉.

Drugi tom który dosłownie przyćmił pierwszy swoją potęgą, różnorodnością i powalająca mocą.
Książka przepełniona jest mrokiem, brutalnością, walkami. Świat nie jest taki jak nam się wydaje ma wiele intryg i ukrytych tajemnic. Niektóre są tak potworne że nigdy nie powinny wyjść na światło dzienne. Co napędza cała ta maszynę wydarzeń? Furia, samozaparcie w dążeniu do celu, przerost ambicji nad celem wyższych intencji.
Spotkamy tu wiele stworzeń które na długo zapadną w waszą pamięć, niektóre będą pomocne, inne niczym stwory z najgorszych koszmarów przyćmią światło dnia.
Nie tylko anioły i demony potrafią stworzyć niecodzienny klimat wielowymiarowego świata który stworzyła autorka.
Można odczuć naprawdę każda sytuację, książka napisana jest tak że razem z bohaterami wzbijacie się w górę do walki by potem opaść bez sił i unikać czyhających na nich niebezpieczeństw. Wiele tematów zostało wytłumaczonych, wiele tajemnic odkrytych, intrygi ujrzą swoje drugie dno..a postać Drake'a przyćmiewa wszystko inne.
Bardzo mi się podoba ogólna koncepcja autorki, umieszczenie wielopoziomowej historii z różnorodnością postaci i stworów oraz ogromnej ilości emocji które na długo targają czytelnikiem🥹
Kochana @katarzynawycisk stworzyłaś naprawdę arcydzieło pięknego świata i wspaniałej mrocznej historii 💜 grafika w książce jak i okładka cudo 💜

Wynudziłam się jak mops, pierwsza część bardzo mi się spodobała, ale ta kontynuacja przygód Moon jakaś taka naciągana. Odsunięcie na boczny plan trzonu fabuły na rzecz epizodycznych bohaterów i ich przemyśleń, nie wyszło tej książce na dobre, powieść straciła na dynamice. Mało magii, jakieś wodne stwory, jedzenie płodów przez gobliny- jak dla mnie to za dużo. Wszechwiedzący narrator odbiera aurę tajemniczości i na domiar męczy tymi wszystkimi emocjami i uczuciami nawet postronnych postaci. Na plus zwrot akcji z zabiciem Drak'a, ten manewr rzeczywiście mnie zaskoczył.

Czy wyeliminowanie istoty dążącej do wojny przyniesie kres przygotowaniom do niej?

Gdy Drake wraca do Gniazda nie zastaje go takim, w jakim pragnął go ujrzeć. W powietrzu czuć nadciągające kłopoty, a rozruchy w mieście dodatkowo potęgują chaos. Z sercem wciąż tęskniącym za przyjacielem musi przywrócić ład i porządek. Jego myśli dodatkowo rozprasza pewna dziewczyna, z którą ostatnio wiele przeszedł. Inicjanin zdaje sobie jednak sprawę, że śmierć Keiry nie na długo powstrzymała rozlew krwi na Alaris. Jeśli chce na trwałe przywrócić pokój czeka go jeszcze wiele pracy.

Jego zadanie wcale nie będzie tak łatwe jak mu się wydaje.

Moon od powrotu do miasta rozpamiętuje ostatnie wydarzenia. Uczucie zdrady tkwi w niej głęboko. Jak mogła dać się tak podejść inicjańskiemu księciu? Wszystko to co przeżyli razem poza obrębem bezpiecznych murów zaczyna mieć dla niej nowe znaczenie. By nie siedzieć bezczynnie dołącza do Krwiożerców. Pragnie odszukać księgę Asaela i nauczyć się z niej tyle ile tylko da radę. Wcale nie potrzebuje do tego pomocy przystojnego anioła, prawda?

Los Tristana wciąż jest parszywy. Jako więzień goblinów nie ma co liczyć na spokój i bezpieczeństwo. Fragmenty wspomnień, które zaczynają w nim odżywać sprawiają, że na wiele spraw patrzy inaczej, lecz przywiązanie jakim darzy swojego pana nie pozostawia mu wiele miejsca na wątpliwości. W całym tym rozgardiaszu panującym w duszy wie jedno- nie pozwoli skrzywdzić Laveny, choćby miał za to zapłacić najwyższą cenę.

Nieoczekiwane wieści sprawiają, że Drake baczniej przygląda się Moon. Dociera do niego, że to właśnie ta młoda kobieta może mieć kluczowe znaczenie w nadchodzących wydarzeniach. Głęboko ukryta w niej moc powoli dochodzi do głosu i zaskakuje inicjanina, choć ciężko mu się do tego przyznać nawet przed sobą samym. Postanawia uczyć ją panowania nad mocą i doskonali Moon w rozumieniu jej. Z pomocą dziewczyny szala może przechylić się na korzyść księcia.

"Gniew Nowych Bogów" Katarzyny Wycisk to powieść z której emocje wręcz wylewają się z kartek, wielowymiarowi bohaterowie zaskakują, a fabuła intryguje. Jednym słowem kawał dobrej fantastyki!

Ten tom był nieco bardziej nastawiony na narrację inicjanina, dzięki czemu Czytelnik mógł dowiedzieć się więcej o jego pochodzeniu i przeszłości. W miarę przewracania kolejnych stron jego postać stawała się równocześnie bardziej swojska, jak i jeszcze mocniej zagmatwana. Relacja, jaką nawiązał z Moon, na pewno jest nietypowa i interesująca, bardzo przyjemnie czytało mi się o tym duecie.

Fabuła jest dobrze skonstruowana i każdy z bohaterów biorących udział w historii wydaje się dobrze w niej odnajdywać. Pojawiają się rozwinięcia kwestii znanych z pierwszego tomu jak i całkiem nowe wątki, które rozbudowują przedstawiony przez Autorkę świat.

Mieliście okazję czytać tę książkę? Który z jej momentów najbardziej zapadł Wam w pamięci?

• Katarzyna Wycisk