Spalić wiedźmę

Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Genius Creations Cykl: Królewska wiedźma (tom 01) fantastyka, fantasy, science fiction
Genius Creations
wiedźmy Kraków Smok Wawelski stolica Polski inkub czarownice
Królewska wiedźma (tom 01)
fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmy Kraków Smok Wawelski stolica Polski inkub czarownice

Nie jestem fanem mariażu współczesności z fantastyką, a już angażowanie w to magii zazwyczaj kończy się serwowaniem nam przez autorów masy kretynizmów pomieszanych z brakiem logiki.
O dziwo w tym przypadku tak nie było, ale to chyba wszystko co można powiedzieć pozytywnego o książce.
Zwykle nie przepadam za formą opowiadań tak tutaj zachęcony wstępem sądzę, że znacznie...

Na półkach: , , , , ,

Twardowski, Smok Wawelski narzekający na Dratewkę, nocny król, dużo magii = całkiem dobrze spędzony czas.
Jeśli przychodzi ochota na jakąś "lekką" książkę, to ta spełnia te wymagania.

Sięgnęłam po książkę zachęcona opisem i ogólnym uwielbieniem dla pyskatych czarownic. Zawsze też chętnie sięgam po opowieści z alternatywną historią.
Prawdę powiedziawszy, trochę się zawiodłam. Sama Sanika bywa zabawna, ale zarazem jest do bólu wredna - nie ma przyjaciół, bo ich nie chce, wymaga zaufania, sama nikogo nim nie obdarzając i w ogóle wszystko jej zwisa....

W skrócie? Mary Sue i duża dawka patosu. Aczkolwiek jak się człowiek nastawia na przyjemne czytadełko, to przymyka oko na pewne niedociągnięcia i może czerpać przyjemność z lektury.

Nudnawe urban fantasy z lekko irytującą bohaterką.

Na plus:
- miejsce akcji: Kraków
- imiona bohaterów: Julian, Sara Weronika, Lidia, Kacper itp.
- ciekawy pomysł: Polska (a raczej Polania) jako monarchia w XXI wieku, wszechobecna magia
- legendy krakowskie (w tym ta o Twardowskim)
- przyjemny lektor: Wojtek Masiak (słuchałam audiobooka)

Zawiodło natomiast wykonanie:
-...

Mam problem przeczytałam ją 5 dni temu, a już nie wiem o czym była. Chyba mówi samo za siebie.

Znalezisko z rodzaju "przypadków" - pozytywnego zaskoczenia, naprawdę czytało się to bardzo szybko, nie nudziło, a postać samej Saniki jest wprost cudowna. Bawi, intryguje, lekko trzyma w napieciu, a co przede wszystkim ukazuje Kraków w zupełnie innym świetle. Dla mnie jak najbardziej na tak, sięgnę po kolejną książkę :)

Trafiłem na dość interesującą książkę fantasy, historii alternatywnych, zatytułowaną „Zabić wiedźmę”, której autorką jest Magdalena Kubasiewicz, młoda pisarka i publicystka w zakresie tematyki fantasy i science fiction. Koncepcja literacka, w której główna bohaterka jest wiedźmą, czarownica teoretycznie nie jest nowa, a w Krakowie, stolicy alternatywnej XXI wiecznej ...

Fantastyczna. Nie spodziewałam się, że w polskiej fantastyce mogę trafić na serię o takim klimacie. Wiele mówi się o serii Miszczuk, dla której elementy słowiańskie są tylko dodatkiem do romansu. Tutaj mamy historię o wiedźmie w alternatywnej rzeczywiści. Czarodziejska atmosfera, dająca się lubić bohaterka i wartka akcja. Trafia na moje osobiste TOP 5. Kubasiewicz ma...

Ciekawa pozycja.

Zaczyna się standardowo: Polska jest królestwem, magia jest powszechna, na dworze króla jest stanowisko nadwornego czarodzieja/czarownika/maga.

Bohaterka nie jest typową czarownicą z opowieści, jest wredna i agresywna, walczy z wrogami i sojusznikami, ciekawa odmiana po wszystkich Odpowiedzialnych Czarownicach. Dodatkowy plus za przeszłość bohaterki,...

Dyskusje

• Fantastyka