Bez winy

Okładka książki Bez winy Charlotte Link
Okładka książki Bez winy
Charlotte Link Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Kate Linville (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Kate Linville (tom 3)
Ohne Schuld
Sonia Draga
2021-09-15
2021-09-15
Dariusz Guzik

Thriller psychologiczny, to gatunek literacki, po który sięgam najchętniej i Charlotte Link, kiedyś była dla mnie jedną z przodujących autorek w tym temacie. Dobrze skonstruowana warstwa obyczajowa, mocne wątki kryminalne i pokręcone, skomplikowane ludzkie umysły- to najmocniejsze atuty jej powieści.

Jak wyszło teraz?

• strzały w pociągu oddane w stronę niczym nie wyróżniającej się żony zarządcy mieszkaniowego
• zamach na nikomu nie wadzącą młodą nauczycielkę
• zaginięcie innej kobiety
• skrywane sekrety wszystkich tych kobiet
• adopcja upośledzonego chłopczyka z dalekiej Rosji
• śmierć małego dziecka w przeszłości

Co może łączyć te wszystkie sprawy, czy w tym bezsensie jest jakiś sens?
Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź sierżant Kate Linville, która już na dzień dobry w nowym miejscu pracy dostaje do prowadzenia śledztwo w sprawie, w której nic się nie klei.

Pomysł na historię dobry, ale czy fabularnie to porywa?
Dużo się dzieje i mimo iż wszystko wydaje się od sasa do lasa i na zasadzie- co ma piernik do wiatraka, to jednak w końcowym “wymieszadle” wszystko ładnie łączy się w całość.

Dlaczego więc ta książka mnie zmęczyła? To chyba zasługa tej jubilerskiej precyzji autorki, by wszystko opisywać z drobiazgowością, zwłaszcza myślowe rozkminki bohaterów. Spora część książki zapełniona jest tym co się dzieje w ich głowach niż samą akcją i przez to ciekawa intryga się rozmywa.

I mam wrażenie, że interesująca historia została przedstawiona w nieciekawy, rozwleczony sposób.
I nie wiem czy ja się teraz przestaję lubić z tą autorką? Przecież pierwsze jej książki mnie zachwycały, a w tej chwili zaczyna brakować iskry między mną a jej twórczością.

Jak wyszło teraz?

• strzały w pociągu oddane w stronę niczym nie...

Kolejna czesc serii, przyjemna i typowa. Charlotte Link nigdy nie zawodzi pomimo lekko rozwleczonych opisow.
Zakonczenie lekko niepokojace bo w sumie nie wiadomo do konca jak sie potoczyly losy jednej z bohaterek.

Lubię książki Charlotte Link i za to ma u mnie już plusy. Przeczytałam chyba wszystkie i wiadomo, były bardzo dobre i dobre. "Bez winy" zakwalifikowałabym do tych dobrych ale wciągających. Pisarka jest przykładem, że można napisać dobry thriller bez wulgaryzmów, niepotrzebnych obrzydliwych opisów zbrodni, w który akcja rozkręca się i trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Mroczna, wręcz przygnębiająca, historia ludzkich problemów - depresja, brak poczucia odpowiedzialności za swoje czyny, psychopatyczne osobowości. W efekcie powstała jedna z trudniejszych książek tej autorki

Lubię pióro Charlotte LInk, lecz to jedna z mniej wciągających pozycji. Może znaczenie ma też, że tą pozycję przesłuchałam. Autorka porusza różne problemy społeczne, zagłębia się w relacje między ludźmi przez co nieco odciąga czytelnika od zagadki. Wszystko to podane w charakterystycznym, niespiesznym stylu, z dopracowaną fabułą.

Kolejna część historii pani inspektor, a jednak wcale nie nuży. Zaskakujące zwroty akcji i wartka opowieść to znów świetne strony książki. Zabieram się za kolejny tom.

W książce "Bez winy" tytułowej winy jest dużo. Winne są ofiary oraz agresorzy, sprawiedliwość nie jest sprawiedliwa, a kara nie jest proporcjonalna do winy, prawdziwej lub wyimaginowanej. Ot, po prostu życie.

2092

"Bez winy" Charlotte Link to trzeci tom z cyklu Kate Lenville na tropie.
Mroczny thriller psychologiczny niekwestionowanej mistrzyni tego gatunku.
Pierwsza książka przeczytana przeze mnie ze stosu hańby.
Charlotte Link to moja ulubiona autorka. Thriller psychologiczny to gatunek literacki po który najchętniej sięgam. Jednak ta książka musiała poczekać. Pewnie dlatego, że moja własna.
"Bez winy" to rewelacyjny thriller. Intryguje i trzyma w napięciu od samego początku. Przy czym napięcie rośnie z każdą stroną. Zwroty akcji przyprawiają o zawrót głowy.
Retrospekcja wydarzeń sprzed lat sprawia, że ciekawość czytającego nasila się. Fabuła zawłaszcza nie pozwalając odłożyć książki choć na chwilę.
"Bez winy" można śmiało czytać nie znając poprzednich tomów. Każdy zawiera inną historię kryminalną. GORĄCO POLECAM!

"Bez winy" Charlotte Link to trzeci tom z cyklu Kate Lenville na tropie.
Mroczny thriller psychologiczny niekwestionowanej mistrzyni tego gatunku.
Pierwsza książka przeczytana przeze mnie ze stosu hańby.

Trochę dłuży się na początku ale potem nawet całkiem spoko

Trochę dłuży się na początku ale potem nawet całkiem spoko

2052

Czemu tak dużo czasu zajmuje mi sięgnięcie po kolejne książki autorki?! Nigdy tego nie zrozumiem. Co prawda czułam się trochę zmęczona w trakcie słuchania, ale to wina beznadziejnego tygodnia, nie samej książki, bo fabularnie była świetna! Tęskniłam za przygodami tego duetu i absolutnie się nie zawiodłam. Dla mnie jest trochę spokojniej niż w dwóch poprzednich tomach, ale to nie jest wada, po prostu skupia się na zupełnie innych wątkach. Świetnie poprowadzona fabuła, nieoczywiście moralni bohaterowie, nic tylko brać. W dzień, w którym kończyłam miał premierę tom czwarty, więc dodatkowa radość ♡.

• Audiobooki