Dom głosów

Okładka książki Dom głosów Donato Carrisi
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dom głosów
Donato Carrisi Wydawnictwo: Albatros Cykl: Pietro Gerber (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Pietro Gerber (tom 1)

Przeczytane 914 Opinie 458 Oficjalne recenzje 72

Wyróżniona opinia i

Książki 746 Opinie 452

1920 ocen

Wyciągnęła mnie z czytelniczego letargu. Jak to dobry thriller - łapie i wciąga w wir wydarzeń, aż w końcu musisz się dowiedzieć jak to się skończy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Opis książki wskazuje nam jaka treść czeka w środku ale mimo wszystko dla mnie brakuje “tego czegoś” w tej książce. Musimy poświęcić chwilę bo akcja książki zaczyna się dość późno.. Mamy długi wstęp ale autorowi zależało na tym, aby czytelnicy mogli poznać pacjentkę i jej przeżycia. Niestety nie czułam w trakcie czytania fascynacji, “zmuszałam się” aby tę książke przeczytać…Zakończenie może spowodować tylko uniesienie brwi. Jedyną zaletą tej książki są krótkie rozdziały dzięki czemu przes książkę będzie można przebrnąć szybko.

Niezły początek, bardzo naciągane rozwiązanie zagadki.

Niezły początek, bardzo naciągane rozwiązanie zagadki.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zazwyczaj nie sięgam po thrillery psychologiczne, ale coś w opisie tejże książki tak mnie zaciekawiło, iż postanowiłam dać jej szansę. I nie żałuję! Już od pierwszych stron zostają nam przedstawione wydarzenia, które czyta się wręcz z wypiekami na twarzy. Co się wydarzyło, co doprowadziło do tego wszystkiego, czy coś jeszcze się przed nami kryje? Autor w taki sposób prowadzi akcję, że ani przez chwilę się nie nudzimy, a wręcz ze zniecierpliwieniem i jednocześnie z niepokojem, odkrywamy kolejne elementy układanki, a po jej ujawnieniu, chcielibyśmy cofnąć czas i nigdy jej nie poznać...

Alez to bylo swietne! Pelna tajemnic i zagadek. Znakomite postaci i zdecydowanie inny swiat, zaskakujace zakonczenie. I do tego ta Florencja. Na pewno siegam po nastepne czesci i polecam goraco!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tam, gdzie pojawia się dziecko, w dodatku dziecko w jakiś sposób skrzywdzone, czy dotknięte jakąś traumą, niestety, ale odzywa się we mnie moja silna potrzeba reagowania. Tak było po przeczytaniu, w moim mniemaniu, świetnego thrillera pana Carrisi.

Początek okazuje się być dość zwodniczy, bo mimo, że mamy psychologa dziecięcego i nietypową, bo dorosłą już pacjentkę i poznajemy historię jej dość specyficznego dzieciństwa, to, tak do końca nie ma pewności, kto tu jest diagnozowany. Nie będę jednak zdradzać dalszych szczegółów, natomiast to co mogę jednoznacznie stwierdzić, to fakt, że jest to dość przewrotna i ekscytująca lektura, po którą warto sięgnąć.

Carrisi umiejętnie manipuluje czytelnikiem, nieustannie go zwodząc i doprowadzając do konieczności intensywnego zaangażowania się. Wprowadzając do fabuły ciekawy wątek hipnozy, o której notabene słyszałam i wiele złego i dobrego, a sama nawet kiedyś myślałam o poddaniu się jej, sprawia, że czytelnik chwilami zastanawia się, co jest jawą a co wizją hipnotyczną.

Dla mnie była to fascynująca lektura z dobrze nakreślonym tłem następujących po sobie osobliwych wydarzeń, świetnie wykreowanymi bohaterami i zgrabną fabułą.

Polecam

„Tak naprawdę nikt nie chce słuchać tego, co mają do powiedzenia dzieci”

Pietro Gerber - psycholog dziecięcy specjalizujący się również w technikach hipnozy miał być tym, który sprzeciwi się tej sentencji. Miał być tym, który usłyszy głos małej dziewczynki. Problem polegał na tym, że nie była ona już małą dziewczynką, a dorosłą kobietą – Hanną Hall. Kobieta pojawiła się w jego gabinecie z przekonaniem, że będąc dzieckiem zabiła swojego małego brata, ale nie pamięta żadnych okoliczności. Terapia u Pietra miała pomóc jej odtworzyć tamte wspomnienia.

Psycholog wraz z pojawieniem się Hanny w jego gabinecie oraz zatarciem granicy pomiędzy terapeutą, a pacjentem, wpadł w sidła tajemniczej intrygi, z których jedynym wyjściem było odkrycie prawdy: co tak naprawdę stało się z małym Ado?

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale jakże udane! Historia niezwykle intrygująca, wciągająca już od pierwszych stron. Autor świetnie kieruje opowieścią w taki sposób, że najpierw czujemy, że udało nam się rozwikłać tajemnicę przed „dotarciem do mety”, po czym „łapie nas za rączkę” i grzecznie prowadzi dalej, bo źle skręciliśmy.
Opowieść cały czas trzyma nas w napięciu, a rozwiązanie całej historii jest zaskakujące. Takich właśnie oczekuję - dobrych i kreatywnych opowieści, a ta bez wątpienia taka była.

Z przyjemnością polecam Wam tę książkę - mam nadzieje, że tak jak mnie, uda się Wam zagłębić w meandry potężnego ludzkiego umysłu i przeżyć ciekawą przygodę podczas czytania tej lektury.

„Tak naprawdę nikt nie chce słuchać tego, co mają do powiedzenia dzieci”

Ani to odkrywcze, ani szczególnie ciekawe, psycholog dziecięcy, jakieś tajemnice z przeszłości, tydzień po skończeniu już nie pamiętałam o czym to było, ani nie pamiętam imion bohaterów, generalnie zabijacz czasu do zapomnienia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Przez historie płynęło sie zaskakująco szybko:) z zapartym tchem śledziłam postępowanie bohaterów i razem z nimi odkrywałam tajemnice. Polecam.

Ps. Przymykam oko na niektóre naciągane momenty ;)

Ps. Przymykam oko na niektóre naciągane momenty ;)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Od początku bardzo ciekawa, intrygująca, ale im dalej, tym coraz gorzej... Nudna i przekombinowana. Spodziewałam się czegoś innego.