Dom Głosów

Okładka książki Dom Głosów Donato Carrisi Patronat LC
Okładka książki Dom Głosów
Donato Carrisi Wydawnictwo: Albatros kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2019-12-02
Anna Osmólska-Mętrak

Oficjalne recenzje i

Link do recenzji Link do recenzji

Przeczytane 730 Opinie 371 Oficjalne recenzje 43

Wyróżniona opinia i

Książki 373 Opinie 210

Dom głosów to historia opowiadająca o dziecięcym psychologu Piętro, który specjalizuje się w hipnozie i za jej pomocą pomaga wyjść młodym pacjentom z traumy. Pewnego dnia zostaje zaangażowany w sprawę dorosłej kobiety i dzięki jemu hipnozie na jaw wychodzą brudy z przeszłości. Pietro zostaje mocno zaangażowany w tą sprawę, tylko czy zdoła poznać prawdę nim dojdzie na skraj szaleństwa?

Standardowo słuchałam tej książki na legimi i wciągnął mnie ten audiobook w siebie tak mocno, że nie chciałam przerywać słuchowiska ani na minute. Wszystko przez to, że jest tu tak tajemniczo, że ciężko przejść obok bez zagłębienia się w zagadki, dodatkowo autor tak mocno buduję napięcie, że niektóre fragmenty wywoływały ciarki na moich ramionach. Ośmielę się nawet powiedzieć, że było tu niezwykle mroczno choć jednocześnie z jakąś finazjom.

Pomysł na fabułę był mocno oryginalny, a takie pomysły zawsze lepiej się przyswajają ponieważ czuć, że to coś co jeszcze nie zostało przetarte.
Sporo tu zwrotów akcji i jest dynamicznie. W pewnym momencie osobiście domyśliłam się pewnych wątków, udało mi się je sprytnie połączyć ale nie odebrało mi to frajdy z poznania zakończenia tej historii, która Wam polecam.
Nie pożałujecie!

dość dobrze napisana książka cały czas czekałam jak się sprawa wyjaśni i jaką role odegra w niej główny bohater

To było moje pierwsze spotkanie z tym autorem, ale na pewno nie ostatnie. Urzekły mnie język oraz styl pisania oraz niebanalna historia, której nie udało mi się rozwiązać przed przeczytaniem zakończenia. Świetna książka.

bardzo dobry thriller psychologiczny z dosyć oryginalną fabułą, która wzbudza zainteresowanie czytelnika już od niemalże pierwszej strony, i utrzymuje je do samego końca.

nieoczywista to idealne jej podsumowanie - zdecydowanie polecam.

nieoczywista to idealne jej podsumowanie - zdecydowanie polecam.

Donato Carrisi jest jednym z moich ulubionych pisarzy, jest on gwarancją tego, że w czasie czytania skacze mi ciśnienie.
"Dom głosów" mnie nie zawiódł. Powieść jest napisana według przepisu Hitchcoca: najpierw wybuch bomby, a później należy stopniować emocje.
Książka zaczyna się niewinnie. Psycholog dziecięcy, stosujący w swojej praktyce hipnozę, proszony jest przez koleżankę po fachu z Australii o przeprowadzenie sesji z trzydziestoletnią kobietą, która twierdzi, ze w dzieciństwie zabiła brata. Pietro niechętnie podejmuje się przeprowadzeniu hipnozy, a później wszystko wymyka się spod kontroli.
Najbardziej lubię u Donato Carrisi stopniowanie emocji, gęstą atmosferę i zaskakujące zakończenia. Czego więcej można oczekiwać od doskonałego kryminału?

Ile razy widziałeś potwora pod łóżkiem?
Ile razy chowałeś się pod poduszką?
Ile razy prosiłeś,żeby zostawić zapaloną lampkę?
Czujesz tajemne drżenie pod kołdrą,uciekasz przed czymś ale nie wiesz przed czym.Słyszysz głosy.To OBCY.

Jak ja uwielbiam takie książki, gdzie mroczny i gęsty klimat czuć już od pierwszej strony.Kolejne rozdziały czytasz z zapartym tchem, im dalej tym coraz bardziej drapie Cię w gardle.

Autor to niebywały talent.Potrafi wciągnąć czytelnika w taki sposób że nie potrafimy porzucić lektury ani na chwilę.Czujesz ,że jesteś w samym środku historii która Cię pochłania i nie wyjdziesz z niej zanim nie doczytasz książki do ostatniej strony.A prawda którą odkryjecie bardzo Cię zaskoczy.

Kto poznał cudowne pióro autora ten w "Domie głosów" znajdzie wszystko co tak bardzo kocha .Przerażająca,mocna i genialna lektura, która przenika wgłąb ludzkiej duszy i nie pozwoli o sobie zapomnieć.Polecam z całego serducha.Warto !Naprawdę!

Ile razy widziałeś potwora pod łóżkiem?
Ile razy chowałeś się pod poduszką?
Ile razy prosiłeś,żeby zostawić zapaloną lampkę?

“ Hanna Hall nie była tu, by dostać pomoc od niego. Ta kobieta była przekonana, że jest tu by pomóc jemu.”
🔸️
Pietro Gerber, specjalista od terapii hipnozą, zgadza się pomóc Hannie, która pragnie uporządkować swoje wspomnienia z dzieciństwa. Kobieta twierdzi, że będąc kilkuletnią dziewczynką zamordowała swojego młodszego brata, a rodzice uciekając z nią i przenosząc się z miejsca na miejsce tuszowali jej występek. Czy to możliwe, że jej wspomnienia są prawdziwe? I gdzie znajduje się miejsce, w którym rozegrała się największa tragedia?
Z każdym spotkaniem terapeuta odnosi wrażenie, że kobieta coraz zręczniej nim manipuluje i zaczyna ingerować w jego prywatne życie.
Od żony i dziecka, poprzez zmarłego przed trzema laty ojca, aż do jego dzieciństwa.
Co Hanna może wiedzieć o jego rodzinie? Albo o ostatnich słowach tuż przed śmiercią wypowiedzianymi przez jego ojca, lub o nim samym?
Gerber tak mocno angażuje się w sprawy dotyczące pacjentki, że rodzina mu się “rozjeżdża”, obawiając się o ich bezpieczeństwo odsyła ich z domu. Czuje zagrożenie.
Nagle zaczyna się zacierać granica pomiędzy terapeutą, a pacjentką i właściwie już sam Gerber nie wie, kto komu prowadzi terapię.
Wie, że sam musi odkryć kilka prawd dotyczących jego życia, inaczej nigdy nie poskłada go do kupy i wie, że to Hanna jest kluczem do drzwi prowadzących do przeszłości.
🔸️
Właściwie chyba mam problem z tą książką, bo była ona pokręcona, a jednocześnie mocno wciągająca. Na pewno nie ma tam nudy, historia nieoczywista i koniec też nie jest przewidywalny, a to ogromny plus.
Czytając sama miałam wrażenie, że umysł oplotło mi coś bliskie schizofrenii, taki był tam kołowrotek. Może zachwycić, albo zniechęcić, ale… warto przeczytać.
Posplatane ze sobą wątki, ułożone jak układanka z puzzli, dają nam dobrą historię. To opowieść o tym jak błądzi ludzki umysł, jak w jego zakamarkach, na samym dnie czają się wspomnienia...jak czasem warto poszukać.
@wydawnictwoalbatros

🔸️

Lubię prozę Donata Carrisiego – jego pełne niespodzianek, nieprzewidywalne thrillery. „Dom głosów” to trzecia powieść tego autora, która całkowicie mnie porwała. To historia przepełniona mrocznymi tajemnicami, w której pisarz mistrzowsko budował napięcie.

"Dom głosów" Donato Carrisi
Kolejna z listy książka, od której nie sposób się oderwać. Czyta się jednym tchem od pierwszej do ostatniej strony. A z każdą kolejną stroną pojawia się więcej zagadek i pytań.
To książka naładowana napięciem, tajemnicą i niepokojem. Wachlarz emocji, które towarzyszą czytaniu jest bardzo szeroki, a ciekawość co dalej nie pozwala skupiać się na innych czynnościach.
I chociaż w którymś momencie zapaliła mi się lampka, że już wiem, że odkryłam jedną z tajemnic, to kunszt pisarski autora i Jego geniusz przekazu wprawiły mnie w totalne zaskoczenie i zdumienie. Kolejny mistrz mojego ulubionego gatunku. Mistrz thrillera.

"Dom głosów" Donato Carrisi

Książka zdecydowanie nie trafiła do mnie fabuła niezbyt mnie wciągnęła niestety uważam że jest to najsłabsza książka tego autora.