Tego nie mogę ci powiedzieć

Okładka książki Tego nie mogę ci powiedzieć
Justyna Sznajder Wydawnictwo: young literatura młodzieżowa

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

bardzo super historia;3

bardzo super historia;3

przypomina mi troszkę książkę "najgłośniej krzyczy serce", nie wiem czemu, ale od razu mi się skojarzyło gdy zaczęłam czytać pierwsze strony :> czytało się szybko, ale nie zrobiła na mnie żadnego efektu 'wow'. oczywiście, porusza ważne tematy, zawiera swoje bardzo dobre momenty, ale drugi raz bym nie czytała :(

Jak zaczełam czytać, nie mogłam się oderwać. Zdecydowanie nie jest to książka dla wszystkich. Jeśli ktoś nie przepadam za tematami alkoholu, przemocy i wahań emocjonalnych, książka może mu się nie spodobać. Ale dla mnie historia Karoliny i Kuby jest naprawdę niezwykła. Cieszę się, że trafiłam na tą książke.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Spoko książka ale drugi raz bym nie przeczytała.

Spoko książka ale drugi raz bym nie przeczytała.

Przyjaźń Karoliny i Kuby zaczyna się w grze komputerowej Lol. Obydwoje uciekają do wirtualnego świata, by chociaż na chwilę zapomnieć o swoich problemach. Chłopak wpada na pomysł by w końcu poznali się na żywo. Nie ma nic do ukrycia. Każdego dnia opowiadał Karolinie o swoich problemach w domu z patologicznym ojcem. Dziewczyna nie jest przekonana do pomysłu "poznania się na żywo", bo nie była taka wylewna jak on. Na różne pytania odpowiadała "Tego nie mogę Ci powiedzieć". Jednak kiedy kolejny raz czuję się niezrozumiana w domu, zgadza się na propozycje Kuby, bo w sumie co złego może się stać ? 🤷‍♀️

Historia Karoliny i Kuby do mnie trafiła i nie rozumiem dlaczego książka jest tak hejtowana. Fakt jest taki, że w połowie książki dowiadujemy się czego Karolina nie mogła powiedzieć Kubie, ale dopiero na końcu dowiadujemy się co się tak naprawdę stało. To samo tyczy się historii Kuby. Dopiero na samym końcu poznajemy co tak naprawdę wydarzyło się w jego rodzinie. W żadnym wypadku nie można tego wywnioskować w połowie książki 🤭🤭

Raczej przyjemna lektura, taka na jedno popołudnie. Postacie raczej powierzchowne, bez specjalnych ekscesów. Meh.

Jest to pierwsza książka po mojej rocznej przerwie od czytania i nie czuje się zawiedziona. Historia przedstawiona w prosty sposób, opisująca ciężkie tematy. Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać historię Kuby i Karoliny. Jednak muszę przyznać, że zakończenie trochę mnie zawiodło. Liczyłam na rozwinięcie niektórych niedokończonych tematów, ale ostatecznie i tak było mi przykro rozstawać się z tą książką. Na pewno z wielką chęcią sięgnęłabym po inne wydania autorki. :)

Nie często czytam książki polskich autorów i najczęściej czytam zagraniczne jednak ta bardzo mi się spodobała. Naprawdę da się poczuć emocje, które towarzyszyły bohaterom. Przynajmniej ja tak to odczułem. W niektórych postaciach odnalazłem nawet cząstkę siebie i dało mi to do myślenia. Polecam serdecznie :D

Jeny. Ta pozycja była straszna. Nudna, kompletnie nie da się polubić bohaterów. Laska jest tak toksyczna, tak dramatyczna i depresyjna, że aż się chce porzucić historię. Ja rozumiem, że to skutek wypadku, ale przez jej zachowanie i te okropne myśli, nie da się jej współczuć nawet.
Zaskoczenia też nie ma, bo dowiadujemy się w połowie, czego właściwie nie może powiedzieć. Abstrahujac od tego, czemu w ogóle nie może tego zrobić.
No ogólnie koszmarnie nudna, i dłuży się, choć jest krótka. Nie polecam.

Książka dobra...choc krotka...dwoje poranionych przez życie młodych ludzi, probuje ocalić siebie nawzajem..Polecam