Więcej serca niż rozumu

Okładka książki Więcej serca niż rozumu Klaudia Bianek
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Więcej serca niż rozumu
Klaudia Bianek Wydawnictwo: We need YA Cykl: Jedyne takie miejsce (tom 4) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Jedyne takie miejsce (tom 4)
We need YA
2021-05-12
2021-05-12

Wyróżniona opinia i

Więcej serca niż rozumu

przeczytanych książek 1078 napisanych opinii 1061

Fajnie było powrócić do serii Jedyne takie miejsce i spotkać ponownie jej bohaterów. Tym razem prym wiodą Marta i Krystian. Ta dwójka miała przyjemność spotkać się w klubie i spędzić ze sobą noc, po której to chłopak uciekł, zanim dziewczyna się obudziła. Może i przełknęła by te pigułkę goryczy, gdyby nie fakt, że Krystiana spotkała ponownie u swego przyjaciela Aleksa. Od tej pory chłopak nie daje dziewczynie spokoju, ponieważ poruszyła w nim wrażliwe struny. Ona, mimo że chce go nienawidzić, coraz częściej odnajduje w nim jego wrażliwość. Czy ta dwójka da sobie szansę?
Klaudia Bianek wie jak przyciągnąć czytelnika swoimi powieściami. W każdej chodzi o miłość, ale za każdym razem rodzi się ona inaczej. Mówią że od nienawiści do miłości jest jeden krok i właściwie tego doświadczają bohaterowie, między którymi czuć chemię i przyciąganie, chociaż ewidentnie Marta się przed tym uczuciem wzbrania.
Została mi jeszcze jedna książka z tej serii do przeczytania i coś czuję, że będzie to kolejny raz sama przyjemność.

Kolejny i już przedostatni tom serii spod pióra Klaudii Bianek pochłonęłam w ekspresowym tempie. Wątek pracy w straży pożarnej mogliśmy już poznać przy okazji historii z drugiego tomu. Muszę przyznać, że niezmiernie przypadł mi on do gustu więc przeogromnie ucieszyła mnie możliwość powrotu do niego. Tym razem w roli strażaka poznajemy Krystiana, przyjaciela Aleksa. Kiedy jego postać przewijała się gdzieś w tle w innych tomach, kompletnie nie przypadł mi do gustu. Co prawda jeszcze nie zdawałam sobie sprawy z tego, że w końcu zostanie on głównym bohaterem w jednej z książek więc nie doszukiwałam się w nim jakiejś ciekawej postaci. Ku mojemu zdziwieniu po przeczytaniu całej książki muszę przyznać, że jest on naprawdę fajnie stworzonym bohaterem mimo, że idealnie wychodzi mu kreowanie siebie jako typowego babiarza. Jak się możecie domyślać jego przeszłość nie należała do kolorowych. Poruszony jest tu wątek odrzucenia od rodziny i samotności, który w moim odczuciu mógłby zostać rozwinięty już o wiele wcześniej co pozwoliłoby poznać Krystiana z zupełnie innej strony i lepiej zrozumieć jego sposób bycia i motyw czasami wręcz absurdalnych zachowań.
Co do głównej bohaterki - Marty, dość długo nie mogłam się do niej przekonać. Rozumiem cały zamysł jej postaci i wszystkie te skrajne uczucia, które żywiła wobec Krystiana ale momentami odnosiłem wrażenie, że zaprzecza samej sobie. Na szczęście z biegiem historii jej nastawienie zaczyna się zmieniać i przede wszystkim stabilizować co działa na plus w odbiorze jej postaci. W historii Marty autorka wprowadza wątek przemocy s*ksualnej w pracy. Bardzo to doceniam i cieszę się, że z pozoru proste historie przekazują też w swojej treści wiele trudnych tematów.
Podsumowując, z bólem muszę przyznać, że ten tom najmniej przypadł mi do gustu. Większość trudniejszych wątków została skumulowana pod koniec książki przez co cały początek, jak nie 2/3 historii opierało się głównie na „kocham cię/nienawidzę cię”.

Początek mnie niezbyt zadowolił, potem było troszkę lepiej, jednak i tak się na niej zawiodłam...

Przeczytałam tę książkę łącznie w niecałe cztery godziny. Zarwałam nockę i kompletnie tego nie żałuje, a wręcz jestem dumna, że nadal potrafię tak wciągnąć się w lekturę.
Główni bohaterowie to Krystian i Marta. Po wspólnie spędzonej nocy Krystian ucieka, a Marta postanawia od tej pory go nienawidzić. To tak w ogromnym skrócie.
"Więcej serca niż rozumu" to czwarta część z serii "jedyne takie miejsce". Niby nie trzeba czytać ich po kolei, ale bardzo Wam to rekomenduje, gdyż w każdej części przewijają się bohaterowie z poprzednich i dobrze jest wiedzieć co każdy z nich przeszedł.
Uwielbiam książki Klaudii Bianek za to, że sprawiają wrażenie lekkich i przyjemnych, natomiast są w nich poruszane bardzo trudne aczkolwiek życiowe tematy. Tak jak tutaj... molestowanie seksualne w pracy czy strata bliskiej osoby. Ogromne brawa dla autorki również za zgłębienie wiedzy na temat pracy w straży pożarnej. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej wczuć się w postać Krystiana i zrozumieć, że pod powłoką bawidamka i bezczelnego chłopaka skrywa się zraniony, bardzo wrażliwy mężczyzna, który pragnie zaznać jedynie szczęścia i miłości.
Mimo, że podejrzewałam jak historia Marty i Krystiana się zakończy to z wielką chęcią i ciekawością przerzucałam kolejne strony. Bardzo lubię kiedy książka ma drugie dno i pokazuje, że każdy z nas nosi ze sobą bagaż ciężkich i trudnych doświadczeń, który skrywa pod twardą skórą.

"Więcej serca niż rozumu" to czwarta część...

Szczerze ta część mi się najmniej podoba

Szczerze ta część mi się najmniej podoba

Ledwo zaczęłam. Strasznie słaba... opis myśli głównych bohaterów odrzuca. Nie polecam

Z wielkim bólem serca wystawiam tak złą ocenę, ponieważ ta książka bardzo odstaje od poprzednich z serii.
Jest niezwykle dziecinna (mam na myśli przede wszystkim wyzwiska dotyczące Krystiana),napisana prostym językiem, który niestety zawiera powtórzenia i momentami przesadzone czasowniki ( na przykład ,,opanowała gofrownicę" XD)...
Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na postać Krystiana, ale niestety liczne mankamenty ją przyćmiły.
Ogólnie rzecz biorąc wyszło słabo...

Autorka miała bardzo ciekawy pomysł na...

Jestem w szoku, dysproporcja tematów w tej książce aż bije po oczach. Przez 2/3 mamy do czynienia z niedojrzałą relacją na zasadzie ,,nienawidzę tego dupka" - ,,przelecę ją i zostawię" a ostatnia część nagle przybiera tak poważne tony, całkiem niezgodne z tym początkiem. Pojawiają się choroby psychiczne, molestowanie, gwałt, śmierć... No jak do tego doszło ? Chyba najsłabsza książka tej autorki.

❤️ Przyjemnie i szybko mi się tę książkę czytało. Wątek pracy strażaka bardzo mi się podobał, psychika takiej osoby podczas służby, jak i w tragicznych przypadkach.

❤️ Fajna książka jednak, tę troszkę mniej mi się podobała, niż inne. Zachowania bohaterów trochę mnie irytowały podczas tych kłótni. Czasami zachowywali się jak dzieci. Tutaj akurat był wątek hate-love, jednak mógł być trochę inaczej przedstawiony.

❤️Ta książka była fajna, podobała mi się. Jednak inne historie akurat bardziej przypadły mi do gustu.
Instagram @zaczytana_dziewczyna18

Odległość od miłości do nienawiści i odwrotnie jest bardzo maleńka. Życie zaś nieprzewidywalne. Polecam tę historie