Dom cienia

Okładka książki Dom cienia K.F. Breene, Shannon Mayer Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Dom cienia
K.F. BreeneShannon Mayer Wydawnictwo: We need YA Cykl: Akademia mrocznych zaklęć (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Akademia mrocznych zaklęć (tom 2)
We need YA
2021-07-28
2021-07-28
Agnieszka Brodzik

Okładka książki Korona z Płatków i Lodu Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Korona z Płatk... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Tron z piór i kości Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Tron z piór i ... Shannon Mayer, Kell...

Wyróżniona opinia i

Dom cienia

przeczytanych książek 1095 napisanych opinii 314

Przyjemna fabuła, krótka książka więc szybko się czytało. Brakowało mi tylko tego czegoś

2078

Niby się dzieje dużo, ale jakby trochę o niczym? Nie wiem, chyba to nie jest po prostu moja seria :). Plus nie znoszę tego typu urwanych w połowie akcji zakończeń. W ogóle ta seria sprawa wrażenie, jakby została napisana jako jedna książka i podzielona randomowo na trzy tomy :/.

Czy przy pierwszej części mówiłam już, że okładka nie oddaje treści?
Na szczęście, bo w przypadku tej serii okładki mnie zniechęciły, a szkoda! Są to takie powieści, które czyta się bardzo szybko - nawet nie wiadomo kiedy, a już byłam w połowie książki.
Bardzo mi się podobało, polecam i sięgam po kolejną część :)

Czy przy pierwszej części mówiłam już, że okładka nie oddaje treści?
Bardzo mi się podobało, polecam i sięgam po kolejną część :)

Nastoletniej Wild coraz ciężej jest utrzymać swoją płeć w tajemnicy. Członkowie jej ekipy, jeden po drugim odkrywają jej sekret. Drużyna przystępuje do kolejnej próby, po której znika goblin. Wild chce go odnaleźć, jednak akademika nie daje im wytchnienia i kolejnego dnia odbywa się trzecia już próba. Podczas niej Wild spotyka jednorożce i skrzydlorożce. Dziewczyna nie może się po hamować z radości co wzbudza coraz więcej podejrzeń co do jej płci. Ostatecznie całą grupą kończą wyzwanie jako najlepsi. Ale co z goblinem? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Wild? Do której frakcji powinna należeć? 🤔 🤔 🤔

Książka, tak jak jej poprzedniczka wciąga od pierwszego rozdziału. Jest krótka, lecz pełna akcji. Polubiłam główną bohaterkę już w poprzednim tomie. To dziewczyna pewna siebie, odważna, odpowiedzialna, ale także coraz bardziej świadoma swojej odmienności. Sama zauważa, że posiada cechy więcej niż jednego, a nawet dwóch domów. Kiedy jej tajemnice odkrywają współzawodnicy, stara się nadal ciągnąć swoje przedstawienie, aby nie narażać rodzeństwa na niebezpieczeństwo. Często ładuje się w kłopoty, ale potrafi zwinnie się z nich wypłatać.
Jej zupełnym przeciwieństwem jest Ethan - bananowy chłopak, który próbuję przejść wyzwania ze ściągami od tatusia. Koleś ciągle działa wszystkim na nerwy i ogólnie oprócz pochodzenia i wpływów rodziców jest mało przydatny.
Sama książka jest bardzo ciekawa, jednak jak dla mnie za krótka - około 250 stron to troszkę mało, bo człowiek zdąży się wkręcić w ten świat, a zaraz musi go opuścić.

Polecam serdecznie

Poprzedniej części dałam kredyt zaufania, bo była pierwsza i dało się poczuć powiew świeżości. Teraz już nie mam złudzeń: ta seria to porażka. Skończę ją, bo mam nerwicę, ale to porażka. Te trzy pierwsze tomy nie są jednym chyba wyłącznie, żeby wycisnąć z czytelników więcej hajsu, bo jak na razie żaden z dwóch, które przeczytałam, nie zakończył się jak pełnoprawna książka i NIE DZIEJE SIĘ w nich wystarczająco dużo ma pełnoprawne książki, nawet będące częściami serii. Choć, biorąc pod uwagę jak powtarzalnie się zrobiło, gdy w jednym tomie zawarto próby dwóch domów, to gdyby je ścisnąć wszystkie w jednym, pewnie ludzie by dosłownie zasypiali.

W ogóle jestem pod wrażeniem, jak INFANTYLNA jest ta seria, której główni bohaterowie są przecież osiemnastolatkami, mamy nawet nawiązania do seksu i przekleństwa, Hell, targetem zdają się młodzi dorośli wychowani na HP i Igrzyskach śmierci, czyli tak CO NAJMNIEJ DEKADĘ TEMU, a cała budowa świata, wszystkie postaci i przede wszystkim STYL przypominają wszystkie wady PJO skumulowane w dużo mniejszej objętości. Nawiasem mówiąc, jak na książki skupione na akcji, to sceny akcji są tak napisane, że ni wacława nie jestem w stanie ich sobie zwizualizować.

Przeczytałam po długiej przerwie od pierwszego tomu i niestety miałam kilka zaników pamięci co do fabuły, a raczej bohaterów, bo w sumie pamiętałam wydarzenia, na szczęście ogarnęłam mniej więcej co i jak i skończyłam po dluuugiej przerwie w trakcie

Próby śmierci zaciekawiły mnie na tyle, że chętnie sięgnęłam po Dom cienia. Byłam niesamowicie ciekawa dalszych prób oraz rozwoju pewnych wątków. Czy drugi tom był wart poświęconego mu czasu?

Przyjemnie się czyta, ale mam cały czas poczucie, że te książki są niedopracowane. Bohaterowie są fajnie napisani, ale świat przedstawiony wydaje się pusty, niewyjaśniony, wręcz nieistotny. Dodatkowo, książka jest napisana tak, że ma się wrażenie, że bohaterowie są jedynymi, którzy coś robią w tym świecie, jak w kiepskiej grze RPG, gdzie postacie NPC nic nie robią dopóki nie pojawi się gracz, potem odgrywają scenkę i znikają.

Książka bardzo dobrze napisana. Dużo akcji, ciekawa fabuła, wspaniali bohaterowie. Wild jest postacią wielowarstwową, charakterną, jej historia rozwija się przez cały czas. Akcja jest szybka, kolejne próby interesujące i zaskakujące. Wszystkie tomy współgrają ze sobą. Warto przeczytać.

Druga część jak dla mnie jest ciekawsza. Więcej się dzieje i mamy okazje poznać bohaterów trochę bardziej. I pojawia się wątek romantyczny! No i oczywiście urzekły mnie jednorożce i ostatnia scena w książce była urocza 🥰 polecam do odstresowania się jak najbardziej ☺️

• Przeczytane w 2021
  • Młodzieżowa