Dom cienia

Okładka książki Dom cienia K.F. Breene, Shannon Mayer Patronat LC
Okładka książki Dom cienia
K.F. BreeneShannon Mayer Wydawnictwo: We need YA Cykl: Akademia mrocznych zaklęć (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Akademia mrocznych zaklęć (tom 2)
We need YA
2021-07-28
2021-07-28
Agnieszka Brodzik

Okładka książki Tron z piór i kości Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 6,8
Tron z piór i ... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Dwór miodu i popiołu Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 6,0
Dwór miodu i p... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki A Crown of Petals and Ice Shannon Mayer, Kelly St. Clare
Ocena 5,7
A Crown of Pet... Shannon Mayer, Kell...
Okładka książki Noc cudów K.F. Breene, Shannon Mayer
Ocena 6,8
Noc cudów K.F. Breene, Shanno...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Wyróżniona opinia i

Dom cienia

przeczytanych książek 946 napisanych opinii 169

Przeczytałam po długiej przerwie od pierwszego tomu i niestety miałam kilka zaników pamięci co do fabuły, a raczej bohaterów, bo w sumie pamiętałam wydarzenia, na szczęście ogarnęłam mniej więcej co i jak i skończyłam po dluuugiej przerwie w trakcie

2017

Próby śmierci zaciekawiły mnie na tyle, że chętnie sięgnęłam po Dom cienia. Byłam niesamowicie ciekawa dalszych prób oraz rozwoju pewnych wątków. Czy drugi tom był wart poświęconego mu czasu?

Przyjemnie się czyta, ale mam cały czas poczucie, że te książki są niedopracowane. Bohaterowie są fajnie napisani, ale świat przedstawiony wydaje się pusty, niewyjaśniony, wręcz nieistotny. Dodatkowo, książka jest napisana tak, że ma się wrażenie, że bohaterowie są jedynymi, którzy coś robią w tym świecie, jak w kiepskiej grze RPG, gdzie postacie NPC nic nie robią dopóki nie pojawi się gracz, potem odgrywają scenkę i znikają.

Książka bardzo dobrze napisana. Dużo akcji, ciekawa fabuła, wspaniali bohaterowie. Wild jest postacią wielowarstwową, charakterną, jej historia rozwija się przez cały czas. Akcja jest szybka, kolejne próby interesujące i zaskakujące. Wszystkie tomy współgrają ze sobą. Warto przeczytać.

Druga część jak dla mnie jest ciekawsza. Więcej się dzieje i mamy okazje poznać bohaterów trochę bardziej. I pojawia się wątek romantyczny! No i oczywiście urzekły mnie jednorożce i ostatnia scena w książce była urocza 🥰 polecam do odstresowania się jak najbardziej ☺️

lekka, bardzo szybka lektura. Lepsza od pierwszego tomu.

lekka, bardzo szybka lektura. Lepsza od pierwszego tomu.

książka fajna. Czemu kończą się w najgorszym monecie ? Polecam wypożyczyć lub zakupić od razu całą trylogię.

Trzyma poziom poprzedniej części, niezbyt skomplikowana fantastyka, dobra jako łatwy start w gatunek dla młodszych.
Na minus jest to, że znowu nie za wiele się dzieje. Rozegrały się tylko dwie próby (co znaczy, że w kolejnej części będą pozostałe dwie...). W międzyczasie oprócz małego cyrku z ukrywaniem tożsamości, pojawia się nowy problem do rozwiązania. Ale znowu nie wiele z tego wiemy.
Mimo wad, historia jest dla mnie idealna jako przerywnik między innymi książkami. Szybko się czyta, i nie wymaga ode mnie większego skupienia.

więcej Pokaż mimo to video - opinia

Moim zadaniem książka bardzo słaba. Główna bohaterka to typowa główna bohaterka w książkach dla młodzieży (wszystko jej się udaje, chce wszystkich uratować, myśli, że jest najmądrzejsza, itp.), książka schematyczna i mam wrażenie, że autorki nie mogły się zdecydować, czy piszą książkę bardziej "cukierkową" i lekką, czy też poważną i "groźną".

Ponad to Wally polubiłam w pierwszym tomie, za to, że miała coś innego, coś z czym pierwszy raz się spotkałam w literaturze młodzieżowej (dziewczyna często rzucała różnymi statystykami związanymi ze śmiercią w podobnych okolicznościach w jakich znajdują się paczka bohaterów, których poczynania śledzimy) w drugim tomie tego nie ma, a jeżeli jest to tyle co kot napłakał.

Jedyną rzeczą jaka podobała mi się w "Domu Cienia" to sam pomysł na fabułę.

Ponad to Wally polubiłam w...

O dziwo podobała mi się bardziej niż pierwsza część serii. Trochę więcej się tu dzieje, więcej wyzwań jest stawianych przed bohaterami i pojawia się tajemnica do rozwiązania. Wciągnęła mnie znacznie bardziej niż poprzedniczka :))