Kochanka

Okładka książki Kochanka Edyta Folwarska
Okładka książki Kochanka
Edyta Folwarska Wydawnictwo: Edipresse Seria: Pink Book literatura obyczajowa, romans
Pink Book
Edipresse
2021-04-14
2021-04-14

Nie przepadam za romansami, ale po przeczytaniu kilku kryminałów z rzędu czas na odskocznię. Szybki zakup w jednym z marketów kilku romansów z serii pink book i czas na pierwszą opinię. Spodziewałam się nic nieznaczącej fabuły i kiczu, ale tym razem książka mnie mile zaskoczyła. Dobra fabuła, intrygi w świecie bogaczy, niedopowiedzenia. Taki rzeczywisty świat. Polecam.

Tym razem miałam okazję przeczytać coś absolutnie niezwykłego, co mnie zachwycało i zaskakiwało do samego końca. Chodzi mi mianowicie o książkę pt. "Kochanka" Edyty Folwarskiej stanowiącą zupełnie nową opowieść. Jest to bowiem historia małżeństwa, niegdyś dwojga kochających się ludzi Poli i Pawła, na których drodze stanęła inna kobieta.

Wszystko zaczyna się niepozornie. W pięknym domu panuje szczęście, a jego owocem jest kilkuletni Adaś – oczko w głowie rodziców. Ta sielanka trwa jednak do czasu, gdy pewnego dnia kobieta odkrywa zdradę ukochanego męża. Wtedy cały jej świat rozpada się na milion kawałków. Pola będzie musiała zawalczyć o siebie, więc dotąd cicha i spokojna szara myszka nagle pokazuje, że potrafi postawić na swoim. Staje się kobietą sukcesu i… dosięga ją kolejny cios – list od zmarłego teścia, który burzy jej nowy świat. Czy Poli uda się poukładać sobie życie? Ile jest warta duma zdradzonej kobiety? Przypuszczalnie tego nie wie nawet ona sama, dopóki nie spotka na swojej drodze kogoś, kto będzie chciał to sprawdzić.

Fabuła książki usiana jest intrygami, wielką niewiadomą oraz ogromem emocji wyrażonych w prosty, niezwykły sposób, co powoduje, że nie można oderwać się od tej historii, która wsiąka w czytelnika jak gąbka. Zmienność stanów emocjonalnych Poli oraz nieoczekiwane zwroty akcji sprawia, że nie jesteśmy w stanie odgadnąć, co wydarzy się za chwilę.

Miłość tutaj to nie tylko akt fizyczny, ale też niezwykłe emocje oraz bliskość absolutna. Bohaterowie są jak dwie połówki jabłka. Uzupełniają się i stanowią jedność. Czy zdołają przetrwać ten kryzys? Tego dowiecie się, czytając "Kochankę".

W tej opowieści nic nie będzie takie, jakim się wydaje. Zaskoczenie i złość przeplatają się z miłością oraz tęsknotą. Główni bohaterowie to ciekawie nakreślone postaci, o których dosłownie nie można powiedzieć nic złego. Są w pełni pozytywni i oboje zasługują na szczęście. Czy jednak uda im się przezwyciężyć trudności? Czy ich miłość wygra? Sprawdźcie sami. Zapraszam do lektury.

Wszystko zaczyna się niepozornie. W...

Pola jest szczęśliwą kobietą, ma idealnego męża, ukochanego syna Maxa i piękny dom. Kiedy dowiaduje się, że mąż zdradził ją z sekretarką, jej życie rozpada się jak doemk z kart. Teraz musi zawalczyć o siebie i swoje dziecko. Na szczęście poznaje Janinę, która pomaga jej stanąć na nogi. Urocza starsza pani nie tylko wynajmuje jej piękne mieszkanie z widokiem na morze w Rewie, ale także daje pracę w swojej kawiarni i zastepuje jej ukochana zmarłą babcię. Pola z cichej szarej myszki zmienia sie w pewną siebie kobietę sukcesu. Kiedy wydaje się, że wszystko ma pod kontrolą, dostaje list, który tuż przed śmiercią napisał jej teść. I znowu wszystko się rozpada. Czy Pola powinna spełnić ostatnie życzenie pana Jana?
I czy potrafi wybaczyć wszystkim tym, którzy ją zawiedli...

Ooo, to 3 książka z serii Pink Book, i o dziwo tu mi się historia podobała.
Oczywiście było sporo niedociągnięć, jakieś przeskoki w czasie, które się nie zgadzały, ale historia sama w sobie piękna.
Warto rozmawiać. Trzeba !
Opisy ciast narobiły mi smaka ;)

"Ile jest warta duma zdradzonej kobiety?
Pola jest szczęśliwa, ma idealnego męża, ukochanego synka Maksia i piękny dom. Niestety do czasu… Kiedy kobieta dowiaduje się, że mąż zdradził ją z sekretarką, jej życie rozpada się jak domek z kart. Pola musi zawalczyć o siebie i swoje dziecko. Z cichej szarej myszki zmienia się w pewną siebie kobietę sukcesu. A kiedy wydaje się, że wszystko ma pod kontrolą, dostaje list napisany przed śmiercią przez zmarłego teścia. I znowu wszystko się rozpada…"

Ooo, to 3 książka z serii Pink Book, i o dziwo tu mi się historia podobała.
Warto rozmawiać. Trzeba !
Opisy ciast narobiły mi smaka ;)

"Ile jest warta duma zdradzonej kobiety?
Pola jest szczęśliwa, ma idealnego męża, ukochanego synka Maksia i piękny...

Dobrze się czyta, w zasadzie na jeden wieczór, ale książka bardzo średnia.

Dobrze się czyta, w zasadzie na jeden wieczór, ale książka bardzo średnia.

To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką, zakończone lekkim rozczarowaniem. Miałam wrażenie, że jest tylko wstęp i zakończenie tej książki, a zabrakło rozwinięcia. Dlatego pewnie jest taka krótka. Dosłownie na jeden wieczór. Trochę szkoda, bo pomysł był niezły.

Życie ją doświadczyło, a może to mąż. Stała się przez to silniejsza.

Życie ją doświadczyło, a może to mąż. Stała się przez to silniejsza.

Książka lekka, nie wymagająca dużo od czytelnika. Czyta się ją bardzo szybko. Nie zaskoczy nas niczym.

Za mną kolejna z serii Pink Book. Znacie? To książki które wyróżnia nie tylko kolor różowy, ale także kobieca tematyka, życiowe rozterki, romanse i... mała ilość stron 😜.

@edyta.folwarska 🌺
@edipresseksiazki 🌺

'Kochanka' opowiada historię Poli, która po nakryciu męża na zdradzie, wyprowadza się zachowując wysoko podniesioną głowę. Stara się stworzyć nowy dom dla swojego synka. Czekając na rozwód przechodzi przemianę w kobietę sukcesu, swoją szarość i nijakość zostawiając gdzieś w tyle.
Tymczasem dostaje list od zmarłego teścia...

Autorka po raz kolejny mnie zaskoczyła, zarówno fabułą, jak i bohaterami. Przemiana Poli robi na nas wrażenie, a postacie teściów są wprost interesujące. Taka prawdziwa historia.
Mamy zdradę i układanie życia na nowo, wewnętrzną przemianę oraz przedstawienie ważności dialogu i rozmowy jako klucza do sukcesu. 😊

@edyta.folwarska 🌺
@edipresseksiazki 🌺

Witajcie kochani. Dziś przychodzę do Was z recenzją kolejnej książki z serii Pink Book autorstwa Edyty Folwarskiej pod tytułem ,,Kochanka”. W przypadku Katarzyny Haner i serii ,,Efekt Ericka” mieliśmy do czynienia z kontynuacją w kolejnym tomie. W przypadku Edyty Folwarskiej natomiast każdy tom można czytać osobno bez znajomości części poprzednich.

Pola Król jest młodą i atrakcyjną kobietą oraz szczęśliwą żoną i matką. Ma męża Pawła i synka Maxa. Małżeństwo mieszka w pięknym domu. Pewnego dnia niestety jej szczęście zostaje zaburzone, kiedy dowiaduje się, że mąż zdradził ją ze swoją sekretarką. Pola wyprowadza się z domu i składa papiery rozwodowe.

Po wszystkich ciężkich przeżyciach Pola poznaje panią Janinę. Starsza pani pomaga Poli zacząć życie od nowa. Wynajmuje jej mieszkanie w Rewie z widokiem na piękne morze. Pani Janina pomaga Poli w opiece nad dzieckiem. Pola natomiast pomaga pani Janinie w prowadzonej przez starszą panią kawiarni. Jej życie ponownie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pewnego dnia otrzymuje list od zmarłego teścia. Okazuje się, że jego syn wraz z żoną mogą odziedziczyć ogromny majątek. Jest jednak jeden warunek. Musieliby zamieszkać ponownie razem na pół roku. Po raz kolejny główna bohaterka ma przed sobą do podjęcia bardzo trudną decyzję. Co wybierze? Czy spełni ostatnią wolę teścia? Przekonajcie się sami sięgając po ,,Kochankę”!

Znakomita książka. Jest to moje drugie spotkanie z twórczością Edyty Folwarskiej i serią Pink Book. Uważam je za bardzo udane. Po raz kolejny miałam przyjemność przeczytać lekką historię. Czytało się ją bardzo przyjemnie i szybko. Lektura nie jest zaskakująca. Bardzo przyjemnie spędziłam z nią czas. Polecam ! Dziękuję autorce oraz wydawnictwu Edipresse Książki za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Pola Król jest młodą i...

• BookBeat

Edyta Folwarska Kochanka Zobacz więcej