Upadek milionera

Okładka książki Upadek milionera Izabella Frączyk, Jagna Rolska Patronat LC
Okładka książki Upadek milionera
Izabella FrączykJagna Rolska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Kaprys milionera (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Literatura polska

Wyróżniona opinia i

Upadek milionera

przeczytanych książek 599 napisanych opinii 307

O dziwo muszę stwierdzić, że druga część była lepsza niż pierwsza. Akcja była szybka, dynamiczna, intrygująca, losy bohaterów zawiłe w ciekawy sposób. Całokształt spowodował, że odbieram ten tom dużo lepiej niż pierwszy. Nie ukrywam, że miałam nie sięgać po kolejne tomy z racji, że tom 1 kompletnie mnie nie zaciekawił ale mimo to dałam szanse. Jest światełko w tunelu, że trzecia część moze nie okaże się klapą.

Kontynuacja Kaprysu milionera w której znowu krzyżują się drogi Danusi Popiołek i Emila.
Tym razem milioner ,którego przeciwnicy chcą wrobić w aferę pedofilską i handel ludzmi przeżywa nieudaną na szczęście próbę zabójstwa , jak również zamachowiec usiłuje dopaść Dankę , obydwoje zatem dla własnego bezpieczeństwa są wysłani na grecką wyspę ,Emil pod przybranym nazwiskiem i z nową tożsamością Mariana Motyki ,razem z Danusią muszą przetrwać na greckiej wyspie, i utrzymać się z pracy własnych rąk .
Jak zwykle w powieści jest duży ładunek emocji erotycznych, w Emilu budzi się uczucie do Danki i zazdrość o jej greckiego kochanka ,są również chwile grozy ....ale ogólnie powieść się bardzo dobrze czyta i nie jest moim zamiarem streszczenie jej bynajmniej .
Kto polubił pierwszą część , czyli Kaprys milionera , ten z pewnościa chętnie sięgnie po kolejny tom tej trylogii.Ja jestem na tak, ponieważ jak do tej pory podobały mi się wszystkie powieśći Izabelli Frączyk .

Mnie za to ta część strasznie męczyła, nie mogłam się doczekać jej końca. Mam nadzieję, że kolejna okaże się lepsza.

Nooo.... lektor inny i ocena o wiele lepsza. Z takimi lektorami to aż fajnie słuchać książki.
Książka fajna, czekam na kolejną część.

Książka fajna, czekam na kolejną część.

Kłopoty w które wplątali się Danka i Emil sprawiają, że muszą oni kolejny raz uciekać z Polski. Tym razem docierają na piękną grecką wyspę. Oprócz cudownych widoków i klimatu, wyspa funduje im codzienną walkę o przetrwanie.
Oprócz rozterek i trosk, uczą się jak wygląda prawdziwe życie i co jest w nim najważniejsze.

"Upadek Milionera" to kontynuacja "Kaprysu Milionera", poznajemy dalsze losy bohaterów. Książka wciąga od pierwszych stron, i nie wypuszcza do ostatniego zdania.
Polecam!!!

"Upadek Milionera" to kontynuacja "Kaprysu Milionera",...

78/2021

Kontynuacja Kaprysu milionera

Dalsze losy Danki i Emila.
Niektórzy bohaterowie irytujący, ale da się przeżyć.
Polecam.

78/2021

Kontynuacja Kaprysu milionera

Dalsze losy Danki i Emila.
Niektórzy bohaterowie irytujący, ale da się przeżyć.
Polecam.

Kontynuacja przygód "Kaprys milionera". Po jakże burzliwej pierwszej części, Danusia wraz z Markiem - swoją miłością - wraca na "stare śmieci". Wszystko układałoby się idealnie, gdyby nie jeden szczegół, a mianowicie, żona Marka. Danusia z dnia na dzień popada w coraz większą melancholię, zajadając smutki. Kiedy wreszcie zbiera się w sobie i wyjeżdża, by kontynuować zlecenie, ulega wypadkowi. Jak się okazuje, był to zamach na jej życie. Danusia jeszcze nie wie, że przez ten wypadek losy jej i Emila od nowa się połączyły. Ich natychmiastowy wyjazd pod przykrywką, miał dać im bezpieczeństwo. Po drodze jednak los znowu miał dla nich inne plany...
Emil z bogacza stał się Marianem, który pracował, by przetrwać, a Danusia prowadziła na nowo udane życie erotyczne z przystojniakiem z wyspy.
-------
Nie mogło być inaczej. Ta część jest równie dobra, co poprzednia. Nie zabrakło gorących scen, malowniczych widoków, jak i też momentami niesmacznych sytuacji i przykrych wspomnień. Autorki trzymają w dużym napięciu, dozując nam emocje. Postacie dobrze wykreowane, zdecydowanie bardziej w tej częśći polubiłam Emila. Wątek kryminalny jak najbardziej rozwija się idealnie, zagadki są wszędzie i ciekawią niesamowicie. Bardzo podoba mi się to, że oprócz Daniusi i Emila, możemy poznać myśli i czyny bohaterów, którzy mają równie duży udział w książce.

Ciąg dalszy historii Danusi i Emila. Ona zaczyna żyć po nowemu: nowe mieszkanie, nowa praca, nowy związek... Emil nie potrafi o niej zapomnieć... Gdy ich ścieżki znowu się skrzyżują, wspólnie będą musieli uciekać na grecką wyspę i się tam ukrywać. Dodatkowo wszystko komplikuje kradzież pieniędzy... Piękne okolice, nowe warunki, nowa praca i znajomi, wspólne mieszkanie, czy to coś zmieni w ich relacji?
Seria obyczajowa z wątkiem kryminalnym. Druga część troszkę mniej mnie wciągnęła. Są tu piękne opisy krajobrazu, ciekawie jest ukazany zawód fotografa. Książka ukazuje problem handlu ludźmi i prostytucji. W kwestii wątku kryminalnego niewiele się tu wyjaśniło, choć cały czas byli ścigani, a Emil ryzykował życiem i dowiedział się o zdradzie... Danusia nie ma szczęścia w miłości, a do tego ciągle musi stawiać czoła nowym wyzwaniom... Jestem ciekawa zakończenia.

Mamy tutaj idealny przykład tego, jak inni potrafią zręcznie manipulować drugą osobą. Przykład tego, jak można odgrywać swoją życiową rolę, krzywdząc przy tym dobrego człowieka. Postać Świderskiej jest tutaj zdecydowanie czarnym charakterem, autorki przypisały jej najpodlejsze cechy, jakie można znaleźć w złym człowieku. Pokazały również, jak łatwo jest wykorzystać dobrego i naiwnego człowieka, który się tego nie spodziewa.

Jeśli chodzi o Emila, to jego również polubiłam.

Nastąpiła w nim spora przemiana. Z zadufanego, aroganckiego milionera stał się człowiekiem. Dobrym człowiekiem, który zaczął dostrzegać wartości, które przez pryzmat pieniędzy wymykały mu się między palcami.

Niejednokrotnie udowodnił, że ma wielkie serce, które jest w stanie czynić dobro.

Wystarczy tylko odpowiednia kobieta, by te wszystkie pokłady dobrej energii i uczuć, uwolnić i dać im się rozwinąć.

Ta historia pokazuje nam również, że warto rozmawiać o uczuciach, bo czasami to, co nam się wydaje oczywiste, i co bierzemy za pewnik, jest w rzeczywistości zgoła odmienne.

Pomysł na fabułę tej książki, również bardzo mi się podoba. Działo się dużo i było dosyć ciekawie.

Plus za sceny zbliżeń, których nie było za dużo, a jak były, to zostały napisane ze smakiem.

Jedyny problem miałam z wczuciem się w narracje. Momentami miałam wrażenie. Że tekst jest napisany ‘ mechanicznie ‘ . Czasami trudno mi było postawić się na miejscu bohaterów i musiałam użyć swojej wyobraźni, żeby poczuć emocje, które towarzyszyły Emilowi i Danusi. Zabrakło mi odrobinę więcej chemii między bohaterami, która dałaby więcej iskry w ich romans. Romans, który narodził się z przyjaźni.

Polecam książkę. Jeśli lubicie czytać seriami, to z pewnością ta przypadnie wam do gustu!

Danusia to dość złożona postać, która została dobrze wykreowana. Kobieta, która po raz kolejny w swoim życiu musi podjąć decyzję, która zdecydowanie wychodzi poza jej strefę komfortu. Jest skromna, nieśmiała. Czy nadaje się na celebrytkę ? Na kobietę, która będzie umiała żyć, będąc na językach innych ? Czy zgadzając się na to, by przyjąć główną rolę, podjęła dobrą decyzję ?...

Rzadko kiedy twierdzę, że część druga jest lepsza od pierwszej. Tym razem tak właśnie się stało, z czego jestem bardzo zadowolona. Pierwsza część trylogii, czyli "Kaprys milionera" była czymś w rodzaju czytadełka. Ot, obrzydliwie bogaty i przystojny Emil Kastner zakłada się z dwoma kumplami, że w ciągu pół roku z bardzo przeciętnej, wręcz brzydkiej kobiety uczyni cudownego, kwitnącego łabędzia. Wybór pada na nudną Danusię Popiołek. Jej dane personalne są tak banalne, jak i ona sama. Kobieta pracuje w dyskoncie spożywczym, dzieli skromne lokum ze swoją koleżanką z pracy. W dodatku jest nad wyraz otyła, brzydka i zaniedbana, bo nie ma dla kogo się stroić. Emil wygrywa zakład, ale zaczyna też czuć coś głębszego do Danusi. Część druga przypomina nam jednak, że nie wszystko było takie piękne i kolorowe. Danka wybrała bowiem życie z najlepszym przyjacielem Emila, Markiem. Mężczyzna porzucił zdradzającą go żonę i obiecał Danusi złote góry, ale wszystko stało się bardzo ulotne. Kobieta bowiem zauważy, że Marek woli jednak sielankowe życie rodzinne...
W "Upadku milionera" zarówno Danka, jak i Emil znowu się spotkają. Poprzez dawne szemrane interesy Emila główni bohaterowie będą zmuszeni wyruszyć do Grecji, a konkretnie do Kefalonii. Dla Emila wyjazdy kojarzyły się zawsze z przepychem, kompletnym luzem i atrakcjami z najwyższej półki, lecz teraz, jako superprzeciętny Marian Motyka, nie na pewno nie odpocznie. Przeciwnie, będzie musiał ciężko pracować. Czy wówczas doceni wartość pieniądza? Czy zmieni swoje nastawienie do luksusu oraz ludzi niezamożnych? Przeczytajcie, a się dowiecie.
Warto też wiedzieć, że nie tylko jedna osoba bardzo chciałaby pozbawić Emila życia. Bardzo istotną osobą będzie też niejaka Natasza, która dotrze do Grecji wyłącznie po to, by zmierzyć się z Emilem oko w oko. Kim jest owa dziewczyna? Co takiego zrobił jej Kastner? Zapraszam do lektury.
Nie jest też tajemnicą, że w Grecji Danka będzie miała też innych adoratorów. Jednym z nich będzie jej szef, niejaki Yanni. Czy jego starania będą szczere? Kogo wybierze Danusia? Czy dzięki bohaterce będzie można stwierdzić, że stara miłość nie rdzewieje? Cóż, trzeba przeczytać książkę, nie ma innej opcji.
Czy przeczytam część trzecią? Myślę, że tak, ponieważ chciałabym wiedzieć, czy Emil powstanie niczym feniks z popiołów. Jak rozwinie się też kariera fotograficzna Danusi? Pod koniec "Upadku milionera" kobieta miała obiecaną szalenie rozwijającą się karierę. Czy kobieta wykorzysta szansę? Warto byłoby się tego dowiedzieć. Cieszę się też, że zarówno pierwsza, jak i druga część trylogii są skonstruowane w taki sposób, że nie do końca trzeba szczegółowo znać pierwotną część. W "Upadku milionera" dużo wcześniejszych wątków dobrze wyjaśniono. Serdecznie polecam, nawet bardziej, niż część pierwszą!

Dodaj cytat z książki Upadek milionera