Wyższe sfery

Okładka książki Wyższe sfery
K.N. Haner Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Efekt Ericka (tom 2) Seria: Pink Book literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2021-04-14
miłość literatura obyczajowa romans

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Ta część bardziej mi się spodobała niż poprzednia. Więcej akcji. Szybko się czyta. Na pewno w krótkim czasie muszę sięgnąć po kolejną część, aby nie zapomnieć jak ta się skończyła.

Miłość i pożądanie potrafią zaślepić. Meg boleśnie się o tym przekona… Najgorętsza para nowojorskiej śmietanki towarzyskiej przeżywa kryzys. Megan nie jest pewna, co czuje, a wszechobecne tajemnice sprawiają, że w głowie ma jeszcze większy mętlik. Zwłaszcza że Erick w dziwnych okolicznościach traci cały majątek…. Kiedy Meg znowu zaczyna się w nim zakochiwać, na jaw wychodzą kolejne jego sekrety. Dziewczyna uświadamia sobie, że dwaj najważniejsi dla niej mężczyźni – ojciec i chłopak oszukują ją i próbują przeciągnąć na swoją stronę.

Kolejna cześć od Pink Book, kontynuacja serii Efektu Ericka, czyli Wyższe sfery. 😊

Poznajemy dalsze losy naszej pary, tym razem nie będzie już tak kolorowo i spokojnie. Ta część to same problemy, intrygi, kłamstwa i niedopowiedzenia.

Po rozstaniu, Megan traci z Erickiem kontakt. Na wieczorze panieńskim swojej siostry, mimo świetnej zabawy, nagle traci przytomność.
Budzi się w szpitalu, obok czatuje jej ukochany. Nikt nie chce jej wyjawić co się naprawdę stało.

Związek kwitnie, ale towarzyszy mu wiele sekretów. Megan jest śledzona na każdym kroku, a sam Erick unika odpowiedzi na pytania. Ona jest ewidentnie zaślepiona niby uczuciem i seksem. Do tego wychodzi dziwna sprawa z jej ojcem, który znając prawdę pozwala Megan brnąć i zakochiwać się coraz mocniej...

'Wyższe sfery' to krótka i lekka opowieść - w sam raz na jeden raz. Seria nie jest jakaś lotna, trochę przewidywalna. Idealna na odstresowanie i odmóżdżenie. 👍

Budzi...

!!!Recenzja!!!

Ukrywanie prawdy w trosce o innego człowieka, może nieść za sobą przykre konsekwencje, gdy osoba okłamywana się o tym dowie. Pół biedy, jeśli rzeczywiście w jakiś sposób zyskała na tym kłamstwie, chociażby miała mniej stresu lub była bardziej bezpieczna. Gorzej, jeśli pobudki sterujące człowiekiem, który oszukuje były zgoła inne mające na celu ubicie jakiegoś interesu, bądź zyskania jakichś dochodów, które w normalnym przypadku ciężko byłoby zdobyć, a oszukiwana mogłaby skutecznie zablokować ten biznes.

Zarys fabuły

W tymże tomie, Megan podczas wieczoru panieńskiego swojej siostry Kimberly zostaje porwana i odurzona jakimiś narkotykami. Porywacze w ten sposób wymusili na Ericku zrzeczenie się majątku na ich rzecz, jako zadośćuczynienia po zerwaniu współpracy. Bohaterka po obudzeniu się w szpitalu nic nie pamiętała, co zaszło, natomiast pogodziła się z Erickiem, który cały czas czuwał przy jej łóżku. Para zakochanych zaręczyła się i wspólnie zamieszkała w domu Garego i jego żony Scarlett, czyli rodziców Megan, dlatego że tam mieli czuć się o wiele bezpieczniej, gdyż groziły im wieczne ataki paparazzi. Wkrótce para oficjalnie ogłosiła zaręczyny. Komu jest na rękę upokorzenie Megan? Czego dowiedział się Gary o przyszłym zięciu? Kiedy Erick mówi prawdę, a kiedy kłamie? Co dalej ze związkiem dwójki młodych bohaterów? O tym w książce „Wyższe sfery” autorstwa K.N. Haner.

Kłamstwo

Większość bohaterów w jakiś sposób mija się z prawdą, cały czas kłamią po to, by kogoś z otoczenia nie denerwować, nie smucić albo ochronić. Gorzej, że były przypadki gdzie głównym powodem kłamstwa były zapewne jakieś interesy. Osobiście uważam, że postępowanie bohaterów było karygodne, natomiast z drugiej strony nadawało to jakiegoś swoistego charakteru tejże książce. Można uznać, iż dzięki autorce mamy możliwość ujrzenia do czego w konkretnych przypadkach kłamstwo może nas, jak i okłamywanych doprowadzić. Główna bohaterka się tym od początku brzydziła dlatego starała się unikać ludzi z wyższych sfer, niestety miłość nie wybiera i dlatego została wplątana w sieci różnych, niekiedy ciemnych biznesów, co może zagrażać jej życiu i ogólnemu bezpieczeństwu jej rodziny.

Odczucia

Ta książka dosyć mocno mnie zaskoczyła, gdyż okazała się o wiele bardziej wciągająca od pierwszego tomu, który był mało emocjonujący, ale za to dobrze zapowiadał tenże tom. W tym przypadku otrzymujemy masę różnych emocji, a zarazem ilość niedopowiedzeń i zagadek się dość szybko mnoży. W tym przypadku także otrzymujemy zakończenie, które daje nam jasno znać, że warto sięgnąć po kolejny tom, gdyż ujawnione kłamstwa, aż się proszą o wyjaśnienie. W tym przypadku autorka trzyma czytelnika w napięciu, a dodatkowo sceny erotyczne dodają nutkę pikanterii, dzięki czemu otrzymujemy dość ciekawy romans. Można śmiało zauważyć, iż pierwszy tom trzeba traktować, jako taki wstęp do prawdziwej akcji, która zaczęła się w tym drugim.

Podsumowanie

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, a nacechowanie jej emocjami sprawia, iż historia dwójki bohaterów nabiera tempa i jest niezwykle wciągająca. Pojawiają się dość krótkie sceny erotyczne, a to przemawia za tym, iż pozycja jest dla czytelników pełnoletnich. Książki należy czytać po kolei, nie należy omijać żadnej z nich, gdyż czytelnik nie będzie wiedział, o co chodzi. Okładka pasuje do omawianej treści przykuwa wzrok czytelnika, zresztą tak jak w każdej książce z tejże serii. Gorąco polecam książkę wszystkim fanom gatunku, którzy poszukują czegoś lekkiego, a jednocześnie z delikatnym dreszczykiem w tle, który wciągnie czytelników do czytania tegoż cyklu.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Stowarzyszeniu Sztukater.

!!!Recenzja!!!

Niestety podtrzymuję opinię z pierwszego tomu, nie wierzę, że to napisała Kasia.
Dokończę czytanie skoro już zaczęłam, ale szału nie ma niestety.
Te 5 jedynie z sympatii, bo reszta książek Kasi jest naprawdę świetna, mocna, ciekawa i zawsze czekam na kolejne części, a tu jakby spadek formy.

Dokończę czytanie skoro już zaczęłam, ale szału nie ma niestety.

,, Gdy poczułam jego oddech na szyi, przeszły mnie przyjemne dreszcze . O tak! To właśnie efekt Ericka, zawsze tak na mnie działał. Wystarczy, że musnął mnie choćby palcem, a ja rozpalałam się do czerwoności”.

,,Wyższe sfery” to druga część znakomitej sagi ,,Efekt Ericka” autorstwa Katarzyny Haner o rodzinie Donellów. Śledzimy tutaj dalsze losy Ericka i Megan. Para przechodzi kryzys. Megan ma ogromny mętlik w głowie. W żaden sposób nie potrafi zapomnieć o Ericku. Nawet przygotowania jej siostry do ślubu, które są tak czasochłonne nie pozwalają głównej bohaterce oderwać się od myśli o ukochanym. Dziewczyny organizują wieczór panieński Kim w klubie Ericka. Niestety tego wieczoru Megan wpada w poważne tarapaty. Erick i Megan pełni strachu m życie i bezpieczeństwo Megan postanawiają dać sobie drugą szansę. Ostatecznie Erick w obecności rodziny Megan prosi dziewczynę o rękę, wyznając swoje uczucia. Niestety ich spokój nie trwa długo.

Pewnego dnia Erick traci swój majątek. Wraz z kolejnymi kartami odkrytymi kartami na jaw wychodzą kłamstwa i tajemnice Ericka. Megan zaczyna mieć wątpliwości, co do szczerości jego uczuć. Czy Erick po raz kolejny zawiedzie Megan? Czy miłość jest im pisana? Co ukrywa się Erick?

Ta część sagi zaintrygowała mnie jeszcze bardziej, niż poprzednia. Rewelacyjna. Wspaniali są główni bohaterowie oraz pomysł na fabułę. Nie jest tajemnicą, że uwielbiam styl pisania Katarzyny Haner. Ta historia wciągnęła mnie na tyle, że książkę przeczytałam jednego dnia. Przyjemnie spędziłam czas z tą książką. Polecam! Dziękuję za zaufanie autorce oraz wydawnictwu Edi Presse za zaufanie oraz egzemplarz do recenzji.

Polecam

Polecam

Takie książki wydaje się chyba wyłącznie dla beki?

Takie książki wydaje się chyba wyłącznie dla beki?

Jeszcze nudniej niż w 1 części.

Jeszcze nudniej niż w 1 części.

Super

Super