Carter

Okładka książki Carter Klara Leończuk
Okładka książki Carter
Klara Leończuk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Narzeczona mafiosa (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Narzeczona mafiosa (tom 1)
NieZwykłe
2021-04-07
2021-04-07
Mafia literatura polska

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Na półkach: , , , , ,

Poznajemy Scarlett młodą 26-letnią dziewczynę dorabia ona biurze w firmie prawniczej pracuje jako sekretarka.
Pomaga też właścicielowi samemu Jeremiemu Cambrini w obowiązkach domowych.
Pewnego dnia jest świadkiem egzekucji w jego domu Jeremi zostaje zamordowany,pragnie to wyjaśnić i dowiedzieć się kto to zrobił,jednak nie udaje się jej,zostaję porwana przez Cartera szefa mafii gangstera zabiera ją do swego domu,lecz nie nie jest jego zakladnikiem,bierze dziewczynę za swoją narzeczoną.
Między nimi po pewnym czasie rozkwita piękne,glebokie uczucie Carter zakochuje się w Scarlett,dziewczyna odwzajemnia jego uczucie.
Lubię romanse mafijne często po nie sięgam,a ta historia świetna,wciągająca była,akcja zaskakiwała mnie szybka,zaskakująca z każdą stroną książki,fabuła bardzo dobrze napisana przez pisarkę,trzymała mnie lektura w mocnym napięciu.
Wciągnęła mnie bardzo książka pochłonęłam ją bez reszty, z zapartym tchem czytałam ten super romans mafijny.

Pomaga też właścicielowi samemu Jeremiemu Cambrini w obowiązkach domowych.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka nie jest warta przeczytania.
Mimo szybkiego przeczytania to historia mnie nie wciągnęła bardzo się nudziłam czytając.

Książka nie jest warta przeczytania.

Na półkach: , , , , ,

Ojej… Ta książka była tak zła, że aż mi przykro. Już dawno nie czytałam nic aż tak kiepskiego. Od początku historia to istny absurd… Zachowanie bohaterów jest abstrakcyjne, a żaden element fabuły nie wciąga ani nie trzyma w napięciu. Autorka ma tendencję do używania jednych i tych samych sformułowań i opisów, co naprawdę staje się męczące. Wiele wątków nie ma sensu, co sprawiało, że przewracałam oczami.
Już dawno nie chciałam tak szybko skończyć książki tylko po to, żeby o niej zapomnieć. Niestety, strata czasu… Nic nie trzyma się kupy.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Co ja tu mogę powiedzieć, książka nie powala. Jak dla mnie ta historia nie ma sensu. Wszystko dzieje się za szybko, bohaterowie czują coś do siebie od razu co jest absurdalne. Nie podobała mi się, mimo że styl pisania był fajny. Jak dla mnie autorka ma potencjał, ale książka jest mocno niedopracowana. Momentami skręcało mnie gdy to czytałam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Czasami człowiek nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ ma teraźniejszość na przyszłość"

Scarlet Johnson spokojną, opanowaną 26letnią kobietą, która pracuje, jako sekretarka w kancelarii prawnej. Dodatkowo dorabia sobie pomagając w codziennych obowiązkach pewnemu mężczyźnie. Jeremy Harrison jest bardzo skrytym, milczącym starszym Panem. Pewnego dnia Scarlet jest w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie i staje się świadkiem jego zabójstwa, a następnie zostaje porwana i wywieziona do Włoch.

Carter Cambrini to przystojny mafioso, który w ramach zemsty zabija Jeremiego Harrisona. Nie przewidział jednak, że świadkiem tego zdarzenia będzie pewna kobieta. Choć powinien pozbyć się świadka, nie jest w stanie tego zrobić, dlatego postanawia zabrać ją ze sobą do Włoch.

Jak potoczą się losy bohaterów?

Mam bardzo mieszane uczucia, co do tej książki i mówię tu zarówno do 1 i 2 części. Fabuła nawet i ciekawa, natomiast bohaterowie mało charakterni. Scarlet od razu zaakceptowała sytuację, momentami pokazywała pazury. Carter niby mafioso, który bardzo się zmienia.

Ogólnie czas spędzony z książką nie był stracony, jednak nie było tu niczego "wow". Jest to raczej historia dość szybko rodzącego się uczucia między porywaczem i porwaną. Cała koncepcja była ciekawa jednak nie w pełni wykorzystana. Książka ma mało stron więc jest idealna w sam raz na jeden wieczór.

niestety książka bez polotu

niestety książka bez polotu

Hm, i co tu napisać?
Najlepiej by było przemilczeć tę recenzję… Przeczytałam do końca tylko ze względu na pewien bookchallenge.

No słabe to było (mówiąc delikatnie). Utarty schemat : ona i on, niebo i grom…..ble ble ble…Scarlet- uprowadzona, która zakochuje się w swym porywaczu, Carterze.
On niby mafioso sycylijski, ale taki nijaki.
Wszystkie dialogi sztuczne, zero uczucia, zero jakiejś głębszej fabuły.
I fragment rozmowy między bohaterami:
- Jesteś cała? (pyta Carter)
- Nie, nic mi nie zrobił …

No ja nie polecam, ocena 2/10.

Hm, i co tu napisać?

On niby mafioso sycylijski, ale taki nijaki.
Wszystkie dialogi sztuczne, zero...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"Carter" to była dla mnie dość trudna w ocenie książka. Choć krótka, to ciężko było mi wyrobić sobie pewne zdanie. Zarys mi się podobał, jednak wykonanie w moim odczuciu nie wyszło idealnie.
Autorka ma fajny styl, bo jest lekko napisana, a ten dał się od razu polubić, jednakże treść nie była już taka fajna.
Książkę przeczytałam szybko i cieszę się, że nie męczyłam sie przy niej, mimo ciężkiego wnętrza.
To debiut, dlatego da sie przymknac oko na pewne sprawy. Błędy niestety rzucaly sie w oczy.
Zbyt dużo rzeczy w moim odczuciu zostało koloryzowanych. Za dużo było w tej książce słodyczy i niedorzeczności.
Główna bohaterka okazała się irytująca. Denerwowala mnie jej osoba, nie polubilam jej.
Ogolnie kreacja bohaterów wyszla moim zdaniem bardzo srednio.
Mimo kilku wad szczerze nie mogę się doczekać kolejnego tomu, chciałabym wiedzieć jak będzie on się przedstawiał, czy będzie można wyczuć jakąś poprawę.
Książka jest lekka i nie pozostawia wiele do myślenia, co dla mnie jest na plus.

Książkę przeczytałam szybko i cieszę się, że nie męczyłam sie przy...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czasem nie wiemy z kim mamy do czynienia. Czasem pozory bardzo mylą.
Błędne wyobrażenia potrafią doprowadzić do tragedii. Ale czy to jest tragedia dla każdego? Dla nas na pewno.
Nie znamy tego świata a wyrwano nas z naszego. Może nie był idealny ale był nasz.
Zdajemy sobie sprawę co się dzieje. Gdzie trafiliśmy, jednak....... nie zawsze zło jest do końca złem. Dla nas może być największym dobrem.

Czasem nie wiemy z kim mamy do czynienia. Czasem pozory bardzo mylą.

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Carter to debiutancka powieść początkującej autorki Klary Leończuk.
Dużym plusem podczas czytania okazał się prosty i zrozumiały język, przez co, brnąć przez strony można było się zrelaksować.
Historia już niemal od samego początku wydawała się mieć spory potencjał.

Podczas jednego z monotonnych dni w swojej pracy, młoda Scarlett staje się światkiem zabójstwa swojego pracodawcy, po czym zauważona przez oprawce zostaje porwana.
I tu właśnie potencjał książki się kończy.
Normalnie w takiej sytuacji, porwana kobieta przechodzi wachlarz emocji, dominować powinien strach. Została porwana, pozbawiona wolności i własnego wyboru. Jednak gdy porywaczem okazuje się seksowny Carter, strach jaki powinna czuć bohaterka pakuje walizki i zmyka przez okno. On chce uczynić ją swoją narzeczoną, a ona się zgadza. W końcu się w sobie zakochują. Zdecydowanie czegoś mi w tej książce brakowało. Autorce jednak gratuluję debiutu.

Carter to debiutancka powieść początkującej autorki Klary Leończuk.
Historia już niemal od samego początku wydawała się mieć spory potencjał.

• 2021
  • Legimi