Kobieta w oknie

W.A.B.
2018-01-30
2018-01-30
Jacek Żuławnik
podglądanie agorafobia psycholog literatura angielska literatura brytyjska
Inne

Oficjalne recenzje i

Między prawdą a ułudą

Link do recenzji

841 1 238

Wciągający thriller - do końca trzyma w napięciu i tajemnicy czytelnika.

Wciągająca. Nieodkładalna, a nawet jeśli zdołasz ją odłożyć to nieustannie żyjesz fabułą.

Przeczytana w jeden dzień.
Przewidziany akurat przeze mnie zwrot akcji (czyżby już za dużo przeczytanych kryminałów?), ale nadal bardzo dobra.

Książka trafiła do mnie przypadkiem, ale nie żałuje. Co prawda początek troszkę się dłużył, lecz w miarę szybko zaczęło się wszystko rozkręcać. Zakończenie mnie wbiło w fotel! Rozdziały są krótkie dzięki czemu bardzo szybko się tą książkę czyta, jednakże za dużo cytatów z filmów i tytułów filmów. Nie mówię, że to złe, ale nadmiar czasami odbieram jak wciskanie czytelnikowi,...

Bardzo dobra książka, czyta się ją dynamicznie i szybko. Nieco zbyt rozbudowana i przeciągnięta, ale jest w porządku. Może nie aż tak pasjonująca, jak wskazywałyby recenzje z tyłu okładki, ale faktycznie - wciąga.

Nie da się jej odłożyć nawet na sekundę

Trzyma w napięciu. Świetnie ukazuje pojęcie "unreliable narrator".

"Kobieta w oknie" to typowy dreszczowiec - thriller. Kobieta, którą zostawiła rodzina, cierpiąca na chorobę, która uniemożliwia jej wyjścia z domu, spędza czas na podglądaniu sąsiadów, piciu alkoholu i na surfowaniu w sieci. Rodzina Russelów wprowadza się niedawno i główna bohaterka zauważa dziwne rzeczy dziejące się w ich domu...
W książce zaskakują zwroty akcji, można się...

Pierwsze spotkanie z tym autorem, spodziewałem się więcej. Niemniej jednak wciągająca historia, wg mnie świetnie zekranizowana - choć jak to bywa film uprościł wiele elementów. Ciekawie obejrzeć zaraz po przeczytaniu książki. Może już nie zaskakuje tak fabułą, jednak to inny rodzaj zabawy - w porównania scen z filmu z wyobrażeniami na podstawie książki.

Motyw zdrady, zabójstwa i tajemnicy często pojawia się w thrillerach. Także tutaj to nic nowego, jednak miło ze strony autora, że pokazał schorzenia psychiczne, które nas dotykają, a także jak wpływają na nasze życie.
Widziałam także film, fabuła trochę nużąca, rozciągająca się w czasie

5 717
    2 935