Pocałunki w Londynie

Feeria
2020-11-12
2020-11-12
święta zima teatr miłość Londyn

Powiem jedno ta książka jest idealna żeby sobie odpocząć i przeczytać lekki romans. Jeszcze klimat białego od śniegu Londynu to jest coś.

Mam do Was pytanie. Czy czytacie powieści, których akcja dzieje się w okresie przedświątecznym w innych miesiącach niż grudzień czy styczeń? Kto w ogóle stwierdził, że powieści zimowe można czytać tylko zimą. 😅

Na przekór wszystkim w maju przeczytałam "Pocałunki w Londynie", lekką i ciekawą historię, która przedstawia rozświetlony bożonarodzeniowymi lampkami Londyn. Jednak on jest tylko tłem dla relacji głównych bohaterów. Cassie i Jason poznają się przypadkiem na musicalu "Nędznicy". Ona, Brytyjka z krwi i kości, właśnie została wyrzucona ze studiów i rozstała się z chłopakiem. Ostatnią rzeczą, na jaką ma ochotę, jest powrót do domu, przyznanie się rodzicom i wysłuchiwanie matki, która przewidziała sytuację. On, Jason, Amerykanin, który przyleciał do Londynu na przesłuchanie. Łączy ich miłość do sztuki, teatru i aktorstwa. Jason marzy o karierze aktorskiej, natomiast Cassie, no cóż... Tego musicie się dowiedzieć sami, poznając bliżej naszych niezwykle ciekawych i barwnych bohaterów.

Cassie nie chce wracać do domu, więc chętnie zostaje przewodnikiem Jasona, który po niezbyt udanym przesłuchaniu również woli zostać jeszcze w Londynie. Tak zaczyna się ich przygoda chodzenia od spektaklu do spektaklu i poznawanie siebie nawzajem oraz odkrywania tajemnic. Idealna powieść dla fanów sztuk teatralnych, aktorstwa i wrażliwych na sztukę i piękno. Dodatkowo razem z bohaterami odkrywamy zakątki miasta moich marzeń, Londynu.

Lekka powieść, którą szybko się czyta. Idealny romans dla młodzieży oraz starszych czytelników, którzy nie potrzebują fajerwerek między bohaterami, a chcą zagłębić się w opowieść o zagubionych, młodych ludziach, poszukujących swojego celu w życiu.

Londyn poznajemy z Cassie i Jasonem, bardziej można powiedzieć że odkrywamy artystyczną duszę Londynu. Cassie broni się rękami i nogami przed tym aby zostać aktorką, chociaż ma już na koncie kilka ról. Jason natomiast stawia wszystko na jedną kartę i próbuje się dostać do Królewskiej Szkoły Teatralnej. Przez 7 dni towarzyszymy naszym bohaterom w odnalezieniu swojej drogi w życiu, a także widzimy jak rozkwita uczucie między nimi.

Najmniej podobała mi się ta historia, pewnie dla tego że cały czas kręciliśmy się w koło teatru trochę było to nużące. Osobą z duszą artystyczną powinna się spodobać ta historia.

Pocałunki w Londynie to lekki i przyjemny romans z świetnie wpisanym światem teatru. Ja jako miłośniczka tego świata byłam zachwycona tym wszystkim. Książka ta napisana nie jest rozdziałami,tak jakby raz opowiada ją chłopak, a raz dziewczyna i tak się to przeplata, zabieg idealnie zastosowany. Jednak jestem zawiedziona, że film który jest tam często poruszany nie istnieje bądź ma inną nazwę ja szukałam po opisanym w książce zakończeniu i niestety nie znalazłam, nabrałam ochoty by go obejrzeć. Jednak tytuł totalnie nie pasuje brakowało mi w książce tego pierwszego wyrazu hah. Okładka jest przecudowna, a klimat Londynu zimą cudownie oddany. Te pozycję z czystym sercem mogę polecić 😁.
Instagram: darielka_booklover

Bardzo przyjemna historia, idealna na jakieś cięższe dni, gdy człowiek ma ochotę poczytać czysto dla rozrywki. Zaskoczyło mnie jak rozbudowany jest w tej historii wątek teatru.

Lubię książki z tej serii, fajnie czyta się o miejscach, w których się było. Co prawda historia w poprzednich tomach bardziej przypadła mi to gustu.

Fajna książka na jeden wieczór. Szybko się ją czyta. Typowy romans.

Fajna książka na jeden wieczór. Szybko się ją czyta. Typowy romans.

Bohaterami są Cassie i Jason, którzy trafiają na siebie przypadkiem, gdy próbują zdobyć bilet na spektakl. Pomimo nie najlepszego początku znajomości szybko znajdują wspólny język. Problem w tym, że Cassie mieszka w Londynie, a Jason za parę dni ma wrócić do USA. Czy to będzie koniec tej wyjątkowej znajomości?
Ta część bardzo mi się podobała! Znacznie bardziej niż "Pocałunki w Paryżu"! Mamy tutaj Londyn w pełnej okazałości, a przede wszystkim dużo teatru. Jest to oczywiście tłem dla naszych bohaterów i ich rozterek życiowych - Cassie unika konfrontacji z matką, która koniecznie chce, by jej córka była aktorką. Z kolei Jason boi się rozmowy z ojcem, który nie akceptuje marzenia swojego syna o aktorstwie. Razem to wszystko tworzy świetną opowieść, choć szczerze mówiąc bardziej czuję tu ducha Szekspira niż ducha świąt.
Książkę polecam! Jest to przyjemna młodzieżówka, która przeniesie nas na ulice klimatycznego Londynu!

Ta część bardzo mi się podobała! Znacznie bardziej niż...

7/10

7/10

,,Nie biegnij zbyt szybko przez życie. Nie spiesz się z decydowaniem o tym, czego naprawdę chcesz".

,,Pocałunki w Londynie" to książka, która pokazuje, że każdy człowiek potrzebuje przyjaciela. Kogoś, kto będzie wspierał i uwierzy w niego. Tydzień - czas na przemyślenia i określenie, czego tak naprawdę chcą od życia młodzi bohaterowie. Czas zamknąć za sobą drzwi przeszłości i z odwagą popatrzeć w przyszłość. Czy Cassie i Jason zrozumieją, jak ważne w życiu jest to, by być sobą? Czy posłuchają głosu serca? Dlaczego dorośli starają się mieć nad wszystkim kontrolę? Jak to możliwe, że Cassie nie chce robić czegoś, w czym jest naprawdę dobra? Jakich rad udzieli młodym wyjątkowa babcia - broadwayowska ikona o międzynarodowej sławie? To powieść, która pokazuje, przed jakimi wyborami i dylematami postawieni są młodzi ludzie. Decyzje, które podejmują, będą rzutować na całe ich życie...
A w tle piękny Londyn, w którym tętni życie kulturalne.

• Literatura młodzieżowa
  • Romans