Rozmowa z kotem

2021-05-05
2021-05-05

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Książka po brzegi naładowana informacjami o kotach. Obowiązkowa pozycja dla każdego opiekuna kota, któremu zależy na zapewnieniu podopiecznemu szczęśliwego i zdrowego życia. Mimo że interesuję się tym od kilku lat i bywałam na blogu autorki, dużo informacji było dla mnie nowych, zaskoczyły mnie. Słuchałam audiobooka, ale na pewno nabędę wersję papierową, żeby do niej wracać.

Jedna z lepszych pozycji dla opiekunów kotów. Podstawowa wiedza o opiece nad kotem, którą każdy powinien wiedzieć. Polecam

Małgorzata Biegańska - Hendryk @kocibehawioryzm.pl '' Rozmowa z kotem ''

Czy spodziewałam się, że będę się zachwycać poradnikiem? Kompletnie nie.

Czy pochłonęłam tą książkę w zaledwie dwa dni i jestem nią zachwycona? Tak!

Czy uważam, że jest to najpiękniej wydana książka w mojej biblioteczce? Zdecydowanie!

'' Rozmowa z kotem '' to świetny poradnik dla kocich właścicieli.

Podzielony jest na 10 rozdziałów:

Miejsce kota w ludzkim świecie - czyli o udomowieniu kotów i o życiu kotów w grupie

Rola opiekuna w życiu kota - czyli odpowiedzialność i budowanie relacji

Kocie potrzeby i wymagania - czyli bezpieczeństwo i kotyfikacja przestrzeni

Różne aspekty opieki nad kotem - czyli m.in. kastracja, pielęgnacja, zabawa i cykl łowiecki

Jak zdrowo karmić kota - czyli wszystko o żywieniu

Kot samotnik? - czyli wszystko o dokoceniu i nauce życia w grupie

Sztuka komunikacji i manipulacji - czyli relacje kotów ze sobą, z ludźmi i innymi zwierzętami

Wpływ zdrowia na zachowanie i na odwrót - czyli profilaktyka, choroby i leczenie

Koty o specyficznych potrzebach - czyli traumy, niepełnosprawność i choroby przewlekłe

Gdy trzeba się pożegnać - czyli lata starości i moment odejścia za Tęczowy Most

Każdy temat jest bardzo dokładnie omówiony. Książka wzbogacona jest o odniesienia do badań naukowych oraz o doświadczenia autorki zarówno z jej własnymi kotami jak i z tymi, z którymi pracowała do tej pory jako behawiorystka. Przed każdym rozdziałem znajduje się krótkie wprowadzenie w postaci dialogu człowieka z kotem pasującego do tematu danego rozdziału a wszystkie te dialogi składają się w jedną historię kociego życia. Książka zawiera wiele cudownych zdjęć kotów autorstwa @fotografiamonikamalek i jest wydana po prostu przepięknie! Zdecydowanie polecam ją każdemu właścicielowi kotów 😺.

⭐⭐⭐⭐⭐/⭐⭐⭐⭐⭐

Małgorzata Biegańska - Hendryk @kocibehawioryzm.pl '' Rozmowa z kotem ''

Czy spodziewałam się, że będę się zachwycać poradnikiem? Kompletnie nie.

Czy pochłonęłam tą książkę w zaledwie dwa dni i jestem nią zachwycona? Tak!

'' Rozmowa z kotem '' to świetny poradnik dla kocich...

Na tą książkę trafiłam przypadkiem na EmpikGo, nigdy nie miałam z kotami dużo wspólnego, ot czasami poglaskalam jakiegoś, czyściłam kuwety w schronisku i zrobiłam im kilka zdjęć do ogłoszeń, nie wiedziałam i w sumie nie wiem na ich temat za wiele, dlatego jak tylko zobaczyłam tą książkę pomyślałam że muszę zobaczyć co to takiego. Właśnie skończyłam słuchać audiobooka i uważam, że każdy opiekun kota, każdy kto chce nim zostać a nawet ci co uważają że to tylko kot i kuweta i micha z jedzeniem wystarczy powinni przeczytać tą książkę. Przeczytać i zrozumieć. Ja jestem zachwycona tą książką na tyle że rozważam jej zakup, żeby mieć stały dostęp do informacji, mimo, że nie planuje adopcji kotów to lubię na tyle zwierzęta, że chce wiedzieć o nich jak najwięcej.

Pięknym a często bardzo wzruszającym uzupełnieniem są wstawki rozmowy kota z człowiekiem, czasami mam wrażenie że zwierzęta chcą z nami rozmawiać, tylko my ludzie nie chcemy ich słuchać.
Serdecznie polecam.

Zawiera wiele cennych informacji. Chociaż zabrakło mi tych wszystkim znanych schematów z mowy ciała kota :) mimo to must have każdego kociarza

Mój kot postanowił umrzeć. Prawie nie wychodził z kartonu i w nosie miał jedzenie. Nawet od wody/mleka uciekał jak diabeł od święconej wody. A kiedy coś zjadł, po niedługim czasie treść żołądka lądowała na dywanie. Takie to rozkoszne życie staruszka. Jest tylko jedno ALE. Nie można ot, tak wziąć i umrzeć, zwłaszcza kotu.

Jedna głowa nie jest w stanie ogarnąć kociej egzystencji, ale zawsze można próbować. W momentach krytycznych sięgałam po lekturę „Rozmów z kotem” Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk, która opanowała na tyle kocie reakcje i zachowania, że postanowiła podzielić się tą niemal tajemną wiedzą ze światem, i wyszedł z tego bardzo praktyczny, ale też niesamowicie klimatyczny podręcznik z instrukcją obsługi kota. Autorka jest dyplomowaną behawiorystką, a wieloletnia praktyka uczyniła z niej istotę magiczną, która jak nikt inny, tłumaczy wszystkie kocie fanaberie. Mnóstwo wiedzy praktycznej, dużo ciekawostek i tytułowe rozmowy z kotem. Jeśli macie jakieś futro na pokładzie to serdecznie polecam Wam zapoznać się z tą pozycją, bo one też mają chwile słabości, też dopadają je choroby, zmienia się ich zachowanie, a przede wszystkim od pewnego momentu starzeją się jak wszystko żywe na tym świecie, i choć to najtrudniejszy okres w życiu zarówno kota, jak i człowieka, to dobrze jest go przejść DOBRZE, z godnością, poszanowaniem, zrozumieniem i oceanem cierpliwości za pasem.

IG @angelkubrick

Jedna głowa nie jest w stanie ogarnąć kociej...

Jestem psiarą. Nie jestem kociarą. Jednak koty moich sąsiadów są puszczane wolno i ciągle gdzieś u mnie przesiadują wywołując niezwykłą ekscytację mojej suni. Chciałam dowiedzieć się więcej o tajemniczych kocich stworzeniach. Ta książka na pewno w tym pomogła.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam kota od kilku miesięcy. To było marzenie mojego dziecka i nie spodziewałam się że kota tak bardzo pokochamy my wszyscy. My którzy nie prosiliśmy a tak bardzo potrzebowaliśmy. I jako dla takiej ciągle niedoświadczonej kociary ta książka okazała się bardzo przyjemna, bogata w informacje, porządkująca pewna rzeczy. Ciekawa forma - np te wstawki rozmowy kota z człowiekiem. Może i część poglądów autorki jest bardzo radykalna ale widać że wynika to tylko z miłości do kotów i traktowania ich podmiotowo co jest fantastyczne. Przesłuchałam w audiobooku ale chętnie sobie kupię papierowe wydanie by móc zaglądać. Ponadto podobno jest pięknie wydana więc myślę że to będzie dobry zakup

Encyklopedia wiedzy o naszych kocich przyjaciołach :) Jestem zachwycona tą książką. Doceniam również fakt dostarczenia jasnych wskazówek nt. tego jak mam dbać o moje kocie bobasy (np. jakie badania i jak często powinnam im je robić).

Człowiek żyje z kotem od tylu lat i myśli, że dobrze go zna a potem trafia na taką książkę. Świetna i wartościowa wyprawa wgłąb kociego świata.

Dodaj cytat z książki Rozmowa z kotem