Miecz w kamieniu

Okładka książki Miecz w kamieniu Mike Phillips, praca zbiorowa
Okładka książki Miecz w kamieniu
Mike Phillipspraca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Cykl: Legendy arturiańskie (tom 3) Seria: Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem] opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Legendy arturiańskie (tom 3)
Klasyka dla dzieci [wydawnictwo Tandem]
The Legends of King Arthur: The Sword in the Stone
Wydawnictwo Tandem
2021-03-09
2021-03-09
Karolina Podlipna
Legendy Artur

Okładka książki Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę Grzegorz Kasdepke, Joanna Kłos
Mruczando na t... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpieg, szmara... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Mroczna czarodziejka Tracey Mayhew, Mike Phillips, praca zbiorowa
Mroczna czarod... Tracey Mayhew, Mike...

Excalibur.
Skała.
Artur

Excalibur.
Skała.
Artur

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Adaptacja Legend arturiańskich jest przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia, ale młodsze dzieci chętnie wsłuchają się w głos rodzica, który za sprawą opowiadanej historii przeniesie słuchaczy do czasów średniowiecza.

Wcześniejsze adaptacje legend arturiańskich bardzo spodobało się naszemu dziesięciolatkowi, który jest zafascynowany czasami średniowiecza, rycerzami, walkami, łucznictwem. Jego zainteresowania przekładają się nie tylko na zabawy, ale także wybór książek. Zatem nie zdziwiłam się, że był ciekaw kolejnych części legend w tym historii o Dwunastu zbuntowanych królach i Mieczu w kamieniu.

Serdecznie zapraszam Was do przeczytania krótkich recenzji autorstwa mojego syna Marcina.

W trzeciej części bliżej poznajemy rodzinę, która zaopiekowała się Arturem, od kiedy był małym dzieckiem. Kay, jego starszy brat, traktował go jak rodzonego prawdziwe rodzeństwo. Tak samo tata, bardzo kochał ich obu. Pewnego dnia chłopcy uratowali starszego mężczyznę przed rabusiami. Od niego dowiedzieli się o turnieju, który odbędzie się w Londinum. Turniej miał rozstrzygnąć, kto zostanie następnym władcą Brytanii.
Kay bardzo chciał wziąć udział w turnieju, więc tata zadecydował, że będzie mu towarzyszyć Artur, jako jego pomocnik. Jednak wszystko się zmieniło, gdy dostrzegli miecz wbity w kamień.

Bardzo podobają mi się ich przygody oraz to, że mają dobre serca.

Super jest ta seria książek. Idealny wstęp do legend arturiańskich. Podoba się zarówno mojej córce, jak i mi. W przypadku tej części, uważam, że była najsłabsza z tych, które do tej pory słuchałem, ale nie umniejsza to całej serii.

Szczerze polecam w formie audio dla dzieci, które jeszcze nie czytają. Lektor prezentuje opowieść w sposób żywiołowy i utrzymuje uwagę dziecka przez całe nagranie.

Nietrudno się domyślić, jaką legendę tym razem przedstawi nam Wydawnictwo Tandem w swojej serii o legendach arturiańskich. Nawet dla tych mniej zorientowanych szybko wszystko stanie się jasne. Oczywiście, bohaterem jest znany wszystkim król Artur, który przejdzie do historii mitologii kultury europejskiej jako wielki, odważny władca i założyciel rycerskiego Bractwa Okrągłego Stołu, poszukiwaczy świętego Graala.
Jednak my poznamy Artura jako zwykłego chłopca, który wraz z przybranym bratem wychowuje się na wsi, a do miasteczka jeździ tylko po to, aby handlować nabiałem i w ten sposób zarobić na życie. To starszy, impulsywny i skłonny do przechwałek Kay jest w ich małej rodzinie chłopcem marzącym o karierze rycerza; Artur jest spokojny i wrażliwy, uwielbia spacery, pracę w polu i ani mu się śni udział w wielkich wojnach i pojedynkach. Kocha to swoje wiejskie życie i nie zamierza nic zmieniać, jednak kiedy odwiedza ich tajemniczy nieznajomy, który napomyka o rywalizacji wszystkich brytańskich rycerzy mającej na celu wydostanie z kamienia tajemniczego miecza, widząc pragnienie Kaya, postanawia udać się wraz z nim na zamek i dopilnować, aby ukochany brat przeżył swoją życiową przygodę. Jak głosi legenda ten, kto wyciągnie miecz z kamienia – zostanie ogłoszony królem i niepodzielnym władać Brytanii. Oczywiście, chętnych jest całe mnóstwo – prawdziwi rycerze i mający królewskie marzenia śmiałkowie. Bracia wyruszają w podróż do zamku, a na miejscu okazuje się, że oprócz odwagi, hardości i brawury potrzebne jest coś jeszcze. Coś o wiele, wiele ważniejszego.
Piękna, dostosowana do potrzeb młodszego czytelnika wersja legendy, która zachwyci chłopców i dziewczynki. Przekład łatwy i zrozumiały, większa czcionka ułatwiająca czytanie i większe odstępy między wersami, proste słownictwo i treść podzielona na niedługie rozdziały. Prosto, lekko i przystępnie. Do tego elegancka, twarda okładka, a w środku całe mnóstwo oddających klimat średniowiecznych czasów czarno-białych ilustracji. Wszystko to sprawia, że nawet sześciolatek będzie w stanie podjąć czytelnicze wyzwanie. Tym bardziej, że książeczka jest niewielkiej grubości, co niewątpliwie w oczach dziecka będzie zaletą. Prawdziwa klasyka dziecięca, do której sięgnąć może także dorosły, koniecznie z wcześniejszymi tomami. Polecamy ogromnie dzieciom 6+ .

Świetna zabawa dla dzieci,idealna nauka historii od małego,cudna seria

Świetna zabawa dla dzieci,idealna nauka historii od małego,cudna seria

• Książki
  • Olga
  • 📋 2024

Dodaj cytat z książki Miecz w kamieniu