Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Okładka książki Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę
Grzegorz KasdepkeJoanna Kłos Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Z parasolem opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Z parasolem
Wydawnictwo Literatura
2021-05-31
2021-05-31
warszawska kamienica kot przygody humor

Okładka książki Potworak i inne ko(s)miczne opowieści Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour
Ocena 7,5
Potworak i inn... Grzegorz Kasdepke, ...
Okładka książki Latający talerz Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Ocena 0,0
Latający talerz Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki Sieci widmo Wojciech Cesarz, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Katarzyna Terechowicz
Ocena 0,0
Sieci widmo Wojciech Cesarz, Ro...
Okładka książki Królik po islandzku Grzegorz Kasdepke, Hubert Klimko-Dobrzaniecki
Ocena 7,0
Królik po isla... Grzegorz Kasdepke, ...

Bardzo przyjemny zbiór opowiadań o kocie Dzbanku. Kupił mnie humor i kocie spojrzenie na życie i ludzkie sprawy. Poza tym są tu cudne i klimatyczne ilustracje oraz fajne postacie, w szczególności pan Marian, ale i pająki z piwnicy. Plus za Agatkę geniuszkę perskusji.
Muszę się jednak przyczepić kilku rzeczy, bo książka dla dzieci powinna też edukować, a pod tym względem trochę kuleje: termometru nie wyrzuca się do zwykłego kosza jak to miało miejsce w opowiadaniu; czekolada jest dla kotów trująca, więc Agatka nie powinna częstować Dzbanka batonikiem. Poza tym polecam i mam nadzieję na kontynuację.

1944
1941

Tyle zachwytów wywołała ta książka wśród recenzentów, tyle pozytywnych opinii, nawet dziecko namawiało mnie, żebym ją przeczytała. Cóż, czasami człowiek się poddaje i ulega presji. Tragedii nie było, żalu wielkiego do namawiaczy nie odczuwam, lecz spodziewałam się czegoś innego. Może dłuższych historii. Może zabawniejszych. Może bardziej realnych. Nie wiem. Już na pierwszy rzut oka wyraźnie widać, że to nie jest książka dla czepialskich. Raczej dla przedszkolaków. Oni będą zadowoleni, a przygodami kota Dzbanka z pewnością dadzą się zauroczyć. Ze mną się nie powiodło. Tak to już jest, gdy czytelnik bierze w ręce książkę napisaną dla kogoś zupełnie innego.

Na półkach: , , , , ,

Ciekawa książka z punktu widzenia kota, a raczej z punktu widzenia pisarza wyobrażającego sobie punkt widzenia kota.

Kilka oderwanych epizodów z życia kamienicy, bardzo nierównych literacko. Jak widać natchnienie rozdziela swoje dary raz tak, raz siak. Kilka historii zabawnych, wykorzystujących grę słów (wyrażenia z kotem lub czymś kosim), a inne zaledwie poprawne.

Ciekawostką są postaci męskie (artyści lub wolny zawód), a żeńskie dość stereotypowo widziane, zwłaszcza żona bajkopisarza, o które powiedziano tylko tyle, że lubi operę, przymierzać sukienki oraz uwielbia swojego męża (hm hm).

Kot i inne zwierzęta okazują się najciekawszymi bohaterami.

Lektura przyjemna i relaksująca, autor skrzętnie unika wszystkich trudnych tematów. Polecam dla odpoczynku.

Mnóstwo gagów, które wyłapią raczej starsze dzieci. Dzbanek nie raz dostarczy wam chichotów i zwrotów akcji. Grzegorz Kasdepke ma fajnych sąsiadów :) polecam wszystkim fanom Autora, kotów, aktorów i muzykalnych dzieci.

Bardzo zabawna!

Bardzo zabawna!

Dodaj cytat z książki Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę