Koci zaułek

Beata Sarnowska Wydawnictwo: Wilga Cykl: Koci zaułek (tom 1) literatura dziecięca
Wilga
książka dla dzieci koci zaułek koci wolontariat koty
Koci zaułek (tom 1)
literatura dziecięca
książka dla dzieci koci zaułek koci wolontariat koty

“Koci Zaułek” to iście kotastyczna opowieść z bardzo ważnym i mądrym przesłaniem. Myślę, że wielbicielki kociego tła wydarzeń nie powinny czuć się rozczarowane. Tym bardziej, że za sprawą fabuły mogą spojrzeć na przyjaciółki z troską i większym zrozumieniem. Czasami wielkie problemy potrzebują prostych rozwiązań, a gromkie kłótnie odrobiny zrozumienia.

Recenzja w całości:...

Miłość do kotów jest czymś co łączy bohaterki "Kociego zaułka". Cztery przyjaciółki (Julka, Ola, Zuzia i Lena) są wolontariuszkami w fundacji opiekującej się bezdomnymi kotami, więc gdy ich szkoła organizuje festyn z okazji Dnia Zwierząt, dziewczyny chcą to wykorzystać, by znaleźć nowe domy dla zwierzaków.
Ten tom serii skupia się na postaci Julii, która bardzo chce mieć...

"Koci Zaułek" Beaty Sarnowskiej to pierwszy tom serii
o czterech 5-klasistkach, które łączy miłość do kotów (i brak własnego kota).
Koci Zaułek to nazwa fundacji opiekującej się bezdomnymi kotami
i kociego domu tymczasowego, w którym dziewczynki są wolontariuszkami.
Pełnią tu dyżury, bawią się z kotami, czyszczą ich kuwety, a czasem wpadają,
żeby pogadać z koleżanką...

W pierwszym tomie nowej serii książek dla młodszych nastolatek poznajemy 4 dziewczyny Julkę, Olę, Zuzię i Lenę. Każda z nich ma inne zainteresowania ale łączy je jedno – miłość do kotów. Wszystkie są aktywnymi wolontariuszkami w fundacji Koci Zaułek i mnóstwo energii wkładają w to, aby każdy z podopiecznych stowarzyszenia znalazł swój dom.
Według zamysłu autorki główną...

,,Koci zaułek” to książka o czterech nastolatkach z zupełnie innymi charakterami. Julki motto życiowe to „koty i tylko koty”, Lena żyje sportem, Zuzia ma słomiany zapał a Olę interesują trzy rzeczy: taniec, taniec i ... koty. To jedyna rzecz, która łączy dziewczyny. Ale każda oddała by życie za swojego ulubieńca z fundacji w której są wolontariuszkami. Czy nowy kotek po...

• Czytamy z córką
  • Samodzielne
  • Dziecięce
  • Do biblioteki
  • Na półce u dzieci
  • Dzieci

Dodaj cytat z książki Koci zaułek