Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki

Okładka książki Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki
Anna OparkowskaAgnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga Cykl: Mazurscy w podróży (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mazurscy w podróży (tom 5)
Grupa Wydawnicza Foksal, Wilga
2021-11-24
2021-11-24

Okładka książki Sekret białej damy Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Sekret białej ... Anna Oparkowska, Ag...
Okładka książki Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Agnieszka Stelmaszyk
Szpon Gryfa Anna Oparkowska, Ag...

Wyróżniona opinia i

Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki

przeczytanych książek 176 napisanych opinii 171

Tym razem autorkę poniosło. I to ho, ho, jak daleko. Żeby opisać uroki okolic Bydgoszczy zaangażowała szpiegów. I to kilku. A do tego w słusznym wieku. Tak, żeby komponowali się z klubem buń. Przecież starsze panie nie zaufają jakimś nieopierzonym młodzikom. Cóż , jakoś nie potrafię się przekonać do tej serii. Rozumiem zamysł, aby ukazać ciekawe miejsca, lecz wymyślanie na siłę elementów rodem z powieści z dreszczykiem po prostu zgrzyta. Akcja robi się przekombinowana, a rozwiązania proponowane przez autorkę są co najmniej kuriozalne. Niestety inspiracje podróżnicze nie równoważą tych mankamentów. Czytam, ponieważ dziecku się podoba. Lecz z coraz mniejszym zapałem i przyjemnością. Nie odważę się zachęcać do lektury.

Syn nie może się doczekać następnej części. Ja też bardzo lubię książki z tej serii. Zatem czekamy na kolejne przygody Mazurskich! Bunia jest super :)

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatnia część przygód rodziny Mazurskich (może będą następne?). Polecam całą serię - szczególnie rodzicom do czytania z pociechami.

1970

Tym razem akcja toczy się głównie w rodzinnym mieście Mazurskich - Bydgoszczy i okolicach. Akcja toczy sie głównie wokół Klubu Buń i antykwariatu. Pojawiają się "amatorzy" koronek, poszukiwacze szmaragdu, harleyowcy, miłośnicy przyrody, szpiedzy. Akcja jak zwykle toczy się wartko. Nie brakuje humorystycznych zdarzeń i opisów.
Dodatkowy plus za ciekawostki ornitologiczne.

Dodatkowy plus za ciekawostki...

Tak jak inne części Mazurskich nam się podobały, tak ta wydaje się, że została napisana "na siłę" - wątek się nie klei, bez sensu powsadzane są jakieś wyjazdy, dodawane postacie - a ostatecznie książka się kończy bez najmniejszego wyjaśnienia .. tak jakbyście czytali zlepek jakichś pomysłów, które do niczego nie prowadzą.. straciliśmy czas .. naprawdę jestem ciekawa jak autorka z tego wybrnie w kolejnej części - dodam, że chyba nie czytałam jeszcze książki, która kończy się nie wyjaśniając zupełnie niczego - są owszem takie serie, gdzie dana część kończy się zagadką ale zazwyczaj przynajmniej część "tajemnicy" zostaje wyjaśniona w trakcie i pojawia się kolejna zagadka, która ma zachęcić kolejnej.. a tu tego brak

Dla dzieci -ale nic szczególnego. Zabawnie napisana, ale całościowo bez sensu.
Miałam nadzieję na coś w stylu pana Samochodzika -a to jest raczej taka pogadanka o niczym, bez pomysłu na intrygę i rozwinięcie. Postacie strasznie przerysowane. Zakończenia wogóle nie ma.

Pan Samochodzik czy inne podobne książki dla dzieci zachęcały do poszanowania prawa i kultury i zabytków, do współpracy z policją dla dobra wszystkich, a w tej historii zachęca się do łamania prawa i stawiania ponad prawem własnej wygody -wprost się zachęca do oszukiwania policji, tak po prostu dla zasady.
Dziwne to było.

Dla dzieci -ale nic szczególnego. Zabawnie napisana, ale całościowo bez sensu.

Znacie Mazurskich? Wstyd się przyznać, że to pierwsza książka o ich przygodach, którą czytałam 🙈 Ale na pewno nie ostatnia! I już wiem o co poprosić św. Mikołaja 😉

Tym razem Mazurscy pozostają w swoich rodzinnych okolicach. Z nimi nie ma jednak nudy! Babcia Henrysia oraz jej Klub Buń stają w samym centrum wydarzeń międzynarodowej afery szpiegowskiej!

Brzmi nieprawdopodobnie? Włamanie, porwanie, groźby i szereg dziwnych osobników. A wszystko zaczęło się od brukselskiej koronki...

***

Piąty tom "Mazurskich w podróży" obfituje w zagadki i nieoczekiwane zwroty akcji, przeplatając je z dobrym humorem i ciekawostkami geograficznymi czy ornitologicznymi.

Autorka świetnie kreuje bohaterów i niebanalne rozwiązania. Do końca trzyma czytelnika w niewiedzy i zwodzi nim jak małym dzieckiem.

Genialna lektura. Dla mnie to miłość od pierwszego wejrzenia ❤️

Brzmi...

Rodzinka Mazurskich spędza końcówkę wakacji w rodzinnej Bydgoszczy. Na miejscu okazuje się, że babcia Henrysia i jej przyjaciółki są zamieszane w aferę szpiegowską. Jak wiemy z poprzednich tomów, z Mazurskimi nigdy nie jest nudno, jak potoczą się ich przygody?

Polecam te serię szczególnie dla całej rodzinki do wspólnego czytania. Gwarantuje nie tylko niesamowitą zabawę, ale też we wspaniały sposób przekazuje całą masę informacji i ciekawostek. Tym razem poznacie bliżej okolice Bydgoszczy, wspólnie z Mazurskimi będziecie zwiedzać miejsca, które aż chce sie zobaczyć na żywo! A przecież to polskie miasto możemy odwiedzić w każdej chwili, dlaczego by nie zorganizować sobie takiej wycieczki? Jak w każdym tomie, nie brakuje też przepięknych ilustracji, które sprawiają wrażenie, jakbyśmy podróżowali wspólnie z bohaterami. Książka jest lekka, czyta się ją błyskawicznie i będzie wspaniałą propozycję dla całych rodzin, przyszłych podróżników i każdego kogo interesuje historia i geografia. Jest to jedna z propozycji, które nie tylko bawią, ale i uczą. A przy takich bohaterach mogę Wam w ciemno zagwarantować niesamowitą zabawę. Nie brakuje też kryminalnej zagadki, która może Was zaskoczyć. Polecam! 🤍

JĘDREK WRAZ ZE ZWARIOWANĄ RODZINKĄ SPĘDZA RESZTĘ WAKACJI W
RODZINNEJ BYDGOSZCZY, WEEKENDY MIJAJĄ NA ZWIEDZANIU OKOLIC [NP. KASZUB] NIE BRAK RÓWNIEŻ PRZYGODY KRYMINALNEJ😊🤩 ZDECYDOWANIE POLECAM WOJTEK CHORĄŻY JAK ZWYKLE MISTRZOWSKO INTERPRETUJE, JEDEN Z MOICH ULUBIONYCH LEKTORÓW🥰😂

JĘDREK WRAZ ZE ZWARIOWANĄ RODZINKĄ SPĘDZA RESZTĘ WAKACJI W

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2022
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Szpieg, szmaragd i brukselskie koronki