Biel

Czarno na białym

Kolory Zła nie zwalniają akcji.
Co ma wspólnego zabójstwo prostytutki sprzed niemal 20 lat i samobójstwo obiecującej studentki prawa? Jakie mroczne sekrety kryją się w przeszłości? Czy Prokurator Bilski zaakceptuje bolesną prawdę o swoim ojcu i rozwiąże jego ostatnie śledztwo?
To już trzeci tom tej zachwycającej serii i wciąż nie bardzo mam na co narzekać. Biel jak przystało na dobry kryminał pełna jest mrocznych tajemnic i demonów przeszłości. Tym razem główny bohater musi stawić czoła nie tylko trudom śledztwa ale też „duchowi” ojca, którego zagadki śmierci do tej pory nie udało mu się rozwikłać. Nici, które połączą obie sprawy zaskoczą tak Leo jak i czytelników.
Dawno nie miałam już w rękach serii, która byłaby tak wciągająca i dopracowana. Biel również trzyma poziom. Środowisko gangsterów z Trójmiasta i „stróżowie prawa”, którzy stoją w opozycji do nich, zastraszane prostytutki, skorumpowana władza i paskudne sekrety, które prędzej czy później wyjdą na jaw.
No i oczywiście prokurator Bilski! Ujęło mnie jak autorka prowadzi jego charakter, jak z typowego twardego macho mana powoli próbuje przepoczwarzyć go w zrównoważonego, opanowanego człowieka, który zna swoje wady i zalety, czy jej się uda? Zobaczymy, bo przede mną kolejny tom, po który sięgam z ogromną ciekawością
Nieustająco minusem są dla mnie częste przeskoki między czasem akcji i bohaterami, które wprowadzają zamieszanie, ale powoli się do nich przyzwyczajam. Biel wydaje mi się również nieco bardziej wulgarna od poprzednich tomów, choć nie mogę tego nazwać wadą. Czerwień i czerwień przedstawia zupełnie inny typ „złego” podczas gdy w Bieli „wykonawcy” to proste, nieskomplikowane umysłowo karki, nie ma się więc co spodziewać filozoficznych dysput między nimi.
Dla mnie 9/10

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu W.A.B.
#współpracarecenzencka
#współpracabarterowa
#współpracareklamowa

Kolory Zła nie zwalniają akcji.

W porównaniu z poprzednimi częściami bardzo słaba. O ile początek wciąga to później staje się bardzo nużąca. Tematy literatury erotycznej nie bardzo mnie wciągają, dlatego literatura opisująca co robią panie i panowie w domu publicznym nie interesuje mnie ani trochę. Nie jest to wg mnie też temat na kryminał. Do tego służą gatunki taniej literatury erotycznej i tam ta książka powinna się znaleźć. Ile można czytać opisów takich kawałków. Nie wiem, może autorka ma w tej kwestii jakieś niespełnionej marzenia i dlatego tak ochoczo o tym się rozwodzi, ale to mnie znudziło i położyło się cieniem na wątku kryminalnym, który tutaj zajmuje mało miejsca. Tej części zdecydowanie nie polecam.

Biel bardzo fajnie spięła w całość wszystkie części trylogii. Ciekawa, wciągająca, kończąca wszystkie wątki.

Niezła kontynuacja dwóch poprzednich części, wiarygodny i dobrze rozpisany główny bohater, ale też świetnie nakreślone sylwetki pozostałych ważnych postaci (Kita, Pająk). Dość brutalna to historia, chwilami wulgarna, ale taki był zamysł, wszystko jest spójne. Jedynie wątek słabego dość "romansu" głównego bohatera i pani asesor psuł mi trochę efekt całości ;) Ale dla niektórych to pewnie ważna część tej historii. Niektóre wątki zakończenia były zaskoczeniem, za to plus.

Trzecia część wciągająca, dobrze poprowadzona fabuła, nie można się nudzić. Wiele szczegółów które nie są denerwujące bo jednak łączą się w całość. W Bieli odkrywamy nowe oblicze prokuratura, jego optymistyczniejszą naturę. Ciesz esie ogromnie, że autorka odkryła prawdę o śmierci ojca prokuratura i tym samym świetnie, wręcz po mistrzowsku opisała realia Polski w PRL. Autorka zaskoczyła mnie też zakończeniem i odkryciem nie tyle mordercy ale osoby odpowiedzialnej za większe zło.
Gorąco polecam!!!

Ostatnia część trylogii była równie dobra jak wcześniejsze. Dużo wątków, które ostatecznie się logicznie połączyły, chociaż w pewnym momencie zastanawiałam się czy autorka na pewno dobrze to rozpisze. Przyjemnie i szybko się czytało, bohaterowie byli przez wszystkie części mądrze poprowadzeni, nie było dziwnych i nielogicznych zachowań.

Chyba najsłabsza z trylogii. Fabuła nieco bardziej przewidywalna i jak dla mnie "naciągana". Za to bardzo lubią postaci drugoplanowe - policjantów Kitę i Pająka.

Doskonała opowieść! Zupełnie nowa odsłona prokuratora Bilskiego. Kolejna zagadka, tajemnica z osobistej przeszłości. Cenne jest to, że tym razem śledztwo diametralnie różni się od poprzednich, a ekipa pozostaje ta sama.
Prawdziwa przyjemność!

Prawdziwa przyjemność!

Leopold Bilski wraca do Trójmiasta. Zaczyna terapię. W Sopocie młoda studentka popełnia samobójstwo. Bilski prowadzi sprawę z ramienia prokuratury. Powraca sprawa śmierci Miłosza Bilskiego, ojca Leopolda, który prowadził dochodzenie w sprawie śmierci prostytutki w latach transformacji. Obie sprawy mimo upływu lat łączy sprawa wykorzystywania kobiet, nocnych klubów, powiązań ze służbami, handlem narkotykami.

• Audiobooki