Czerń

Zło przybiera barwę czerni

Słabo wciągająca wszystko jak przysłowiowe flaki w oleju.

Słabo wciągająca wszystko jak przysłowiowe flaki w oleju.

Równie dobra jak pierwsza część, wciągająca, zaskakująca

Równie dobra jak pierwsza część, wciągająca, zaskakująca

Świetna książka. Wyraziści bohaterowie, także drugoplanowi. Dobrze napisana historia, z zaskakującym, nieoczywistym zakończeniem. Niewiele tu zbędnej treści, raczej wszystko ma swój sens i swoje znaczenie dla fabuły. Z przyjemnością sięgnę po trzecia część serii.

Po sprawie Skalpela prokurator Bilski zostaje oddelegowany do prokuratury w Kartuzach. Anna zostaje asesorem. Do Kartuz powraca po latach młoda kobieta z synem. Julia jest pisarką i po śmierci męża postanawia wrócić z USA do Polski. Ma za sobą trudną przeszłość i złe stosunki z matką. W tym samym czasie trwają poszukiwania trzynastolatki. Wkrótce na festynie zaginie synek pisarki. Podczas poszukiwań odżywają sprawy z przeszłości . Anna i Leopold znowu współpracują. Dziewczynka mieszkała w Trójmieście, ale zaginęła podczas wizyty u babci w Kartuzach. W tle skomplikowane sprawy rodzinne, układy biznesowe i wykorzystywanie dzieci.

Mam mieszane uczucia co do tej czesci serii o Bilskim i Spolce. Styl autorki nie zawodzi i w tej ksiace - czyta sie ja jednym tchem i trudno odlozyc ja na bok zanim dotrzesz do ostatniej strony. Niestety, w tej czesci jak dla mnie za duzo bylo zarcikow, k*** i ch***. Mimo wszystko czekam na trzecia czesc :)

Dużo gorsza część niż pierwsza. Niestety fabuła nie wciąga, bohaterowie słabo przedstawieni, zakończenie bez szału.

Ta część, podobała mi się znacznie mniej od pierwszej. Mam wrażenie, że nie do końca tutaj wszystko zagrało i nie było też do końca przemyślane. Trochę czasu zajęło, nim się w nią na dobre wciągnęłam. Gdzie, w przypadku pierwszej części, nastąpiło to od razu. Niemniej jednak, była to dobra książka :)

Druga część równie dobra co pierwsza. Znowu ogłoszenie mordercy bardzo mnie zaskoczyło. Z wielką ochotą sięgam po część trzecią.

Przeczytałam całą serię i muszę stwierdzić, że Czerwień i Biel najbardziej mi się podobały. Uważam, że fabuła w Czerni była z lekka naciągana tak jakby pomysł był ale brakowało w nim dobrego rozwinięcia. Zbyt wiele niepotrzebnych wątków, które nie wnoszą byt wiele do treści. Niestety autorka nie zaskoczyła mnie odsłaniając mordercę. Daję 7 ponieważ całość jako trylogia mi się podobała.

Moim zdaniem lepsza od pierwszej części (która też jest dobra). Bardzo wciągająca. Zaskakujące zakończenie.

• Przeczytane 2020