Druga żona

Jacek Żuławnik

Wyróżniona opinia i

Druga żona

przeczytanych książek 420 napisanych opinii 277

„Druga żona” to historia, przyciągająca uwagę już samym opisem. Kobieta, która zaczyna żyć życiem swojej zmarłej przyjaciółki brzmi intrygująco, prawda? I taka właśnie była ta książka - tajemnicza, na swój sposób oryginalna i dobrze nakreślona. Główną postacią tej historii jest Rebecca, która po śmierci swojej przyjaciółki zamieszkuje jej dom, pocieszając przy tym jej pasierbicę, oraz męża pogrążonego w żałobie. Rebecca nie wierzy w to, że jej przyjaciółka popełniła samobójstwo. Postanawia dowiedzieć się prawdy. Lecz im dłużej przebywa w nieskazitelnym domu zmarłej znajomej, tym więcej elementów zaczyna jej zgrzytać. Czy to faktycznie było samobójstwo? A może morderstwo? Czy ktoś taki jak Nicole mógłby mieć wrogów? Czy faktycznie była tą, za jaką ją uważano?

„Druga żona” to bardzo wciągająca lektura, zapewniająca fajną i intrygującą zabawę psychologiczną. Historia ta została przedstawiona z perspektywy kilku bohaterów, a sama akcja rozgrywa się na przestrzeni dwóch tam czasowych - w chwili obecnej, jak i rok przed śmiercią Nicole. Uwielbiam tego typu narrację, jak i przeskoki czasowe, prowadzi to bowiem do pewnej tajemniczości, owianej nutą niepewności. Szczególnie, kiedy rozdziały kończą się w tych kluczowych momentach, tak, jak właśnie w tej powieści. Historia ta na każdej płaszczyźnie wytwarza aurę manipulacji i sekretów. To książka, w której ciągle coś się dzieje. Wprawdzie akcja nie pędzi na łeb na szyję, ale sporo rozrywki zapewniają świetnie wykreowani bohaterowie - głównie ich psychologiczna gra - którzy na każdym kroku biją się także z własnymi myślami i analizami dziwnych rzeczy, jakie dzieją się wokół nich. Książka w dużej mierze opiera się na schemacie przyjaźni, miłości - tej prawdziwej, jak i toksycznej, spełnionej i niespełnionej. Krzywdzącej, ciężkiej i powracającej jak bumerang. Ciężkim życiu, ale również i pięknych momentach. Niepewności, dylematach moralnych i szukaniu prawdy. Prawdy, która może wywrócić do góry nogami niejedno życie.

„Druga żona” to lekka, ale w jakiś sposób bardzo intrygująca i wciągająca lektura, z którą niejeden odbiorca miło spędzi czas! Wprawdzie książka ta w pewnym momencie staje się bardzo przewidywalna i schematyczna, łatwo można domyślić się zakończenia, co nie zmienia faktu, że ze względu na przyjemne pióro autorki, książkę do samego końca czyta się z wypiekami na twarzy. Wielkie brawa dla Autorki za świetnie oddane studium psychologiczne postaci. To zdecydowanie najmocniejszy punkt książki, nadający całej fabule fajnego charakteru. Sięgając po tę książkę pamiętajcie - nie zawsze wszystko jest tak, jakby się mogło z początku wydawać. Polecam!

Dobrze napisany thriller psychologiczny, dobrze scharakteryzowane postaci głównych bohaterów, chociaż faktycznie za dużo ochów i achów nad Richardem. Niestety zakończenie bardzo mnie rozczarowało, było mało prawdopodobne i nieco mętne. A niestety to jakie jest rozwiązanie intrygi jest w książkach tego typu niezwykle ważne.

Książka mi się bardzo podobało. Dobry thriller. Książka do końca trzymała mnie w napięciu. Choć zakończenia można się spodziewać bo i tak czyta się z zapalemy.

Pierwsze 30 % powodowalo ze chciałem chwycić inna pozycje aż tu nagle miłe zaskoczenie i akcja ruszyła z kopyta. Ciężki temat ale cóż i życie niektórym śle podobne scenariusze. Daje do myślenia. Jest OK ale …. I tu mam dylemat … najlepiej przeczytaj i ocen sam ;)

Na zewnątrz atrakcyjna powierzchowność, zgrabne słówka, udawane emocje, a w środku samo zło w czystej postaci. Potwór w ludzkiej skórze, opakowany w pozłotko.Mami ofiarę , osacza, aż ta w końcu wpada w sidła drapieżcy. Na szczęście nosił wilk razy kilka... Polecam

Książka jakich wiele.

Książka jakich wiele.

Bardzo dobry thriller ,gęsta atmosfera ,akcja dobrze się rozkręcała :) polecam

Bardzo dobry thriller ,gęsta atmosfera ,akcja dobrze się rozkręcała :) polecam

A może, jeśli tak naprawdę chce się pocierpieć, to lepiej przytrzasnąć sobie palec, niż się zakochiwać? Może to jednak bezpieczniejsze?

Rebecca i Nicole, to dwie przyjaciółki trzymające ze sobą od czasów studiów. Wspierające się i kibicujące sobie nawzajem.
Kiedy Nicole mająca za sobą małżeństwo pełne przemocy, ponownie się zakochuje, Rebecca trzyma za nią kciuki. Wreszcie przyjaciółce trafił się troskliwy i kochający mężczyzna, więc co mogłoby pójść nie tak?
Dlatego niemałym szokiem jest dla niej wiadomość o tym, że Nicole popełniła samobójstwo.
Czemu to zrobiła? co doprowadziło ją do tak ostatecznego kroku? wiele pytań i brak odpowiedzi. Co prawda niektóre jej wiadomości świadczyły o tym, iż na firmamencie małżeńskiego szczęścia pojawiają się chmury, ale przecież tam była miłość, prawda? ...Prawda?!
Pogrzeb, smutna ceremonia. Żegna ją mąż - idealny, przystojny, szarmancki i zrozpaczony. Taki bez wad. No może za bardzo pobłaża swojej córce, ale który kochający ojciec tego nie robi?
Rebeka chce sprawdzić jaki tak naprawdę jest Richard. Przyjaźń z nim przychodzi jej bardzo łatwo... niestety jeszcze łatwiej się w nim zakochuje.
Zaczyna poniekąd pomykać po ścieżkach, którymi stąpała jej przyjaciółka. Z czasem odkrywa, że nie tylko Nicole miała swoje sekrety, ale również jej nowa rodzina była pełna tajemnic.
Co przyniesie Rececce zajęcie miejsca swojej przyjaciółki u boku Richarda?

Fabuła naiwna, do bólu przewidywalna, schemat troszkę powielony, ale z kilkoma elementami, które potrafią zaskoczyć.
Czy to była zła lektura? wręcz przeciwnie. Ma ona swój mroczny, niepokojący klimat. Zawarte w niej psychologiczne gierki, toksyczne związki, kłamstwa, sekrety sprawiają, że historia jest pełna emocji.
Może trochę zbyt szybko jest nam podany zarys rozwiązania, ale czytając i tak możemy nastawić się na dobrą rozrywkę.

Pozycja lekko przeciągnięta, za dużo zachwytów nad główną postacią męską, ale historia dość ciekawa.

Głównymi bohaterkami są Nicole i Rebbeca dwie przyjaciółki, które od czasów studiów są nierozłączne.
Dzielą się swoimi sukcesami, radościami i troskami.
W momencie gdy Nicole rozstaję się z byłym mężem tyranem, poznaje miłego, troskliwego, kochającego i wspierającego Richarda.
Rebbeca trzyma kciuki za swoją przyjaciółkę.
Na początku nowe małżeństwo jest idealne, Nicole aż promienieje ze szczęścia...niestety do czasu. Nicole popełnia samobójstwo.
Rebbeca na jej pogrzebie poznaje Richarda- idelanego męża swojej zmarłej przyjaciółki.
Nicole choruję na depresje przez co popełniła samobójstwo ....ale czy na pewno to było powodem tej decyzji?
Czy ta promienna, wesoła i ambitna dziewczyna, która tak wiele w życiu przeszła naprawdę targneła się na własne życie?
Rebbeca nie może w to uwierzyć i chce sprawdzić czy, aby na pewno Richard był takim, jakim opisywała go Nicole.
Chcąc bliżej przyjrzeć się całej sytuacji, Beki wprowadza się do Richarda i jego córki.
Im dłużej z nimi mieszka i zagłębia się w całą sytuację, w jej głowie pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości...
Z czasem Rebecca zakochuje się w Richardzie...
Jak zakończy się ich relacja?
Czy Rebbeca dowie się, co tak naprawdę skłoniło przyjaciółkę do samobójstwa?

Thriller psychologiczny, który ukazuje nam, jak łatwo jest zniszczyć drugą osobę.
Jak zasiać niepewność i brak wiary w siebie w drugim człowieku.
Ile jesteśmy wstanie zrobić i znieść w imię miłości.
Książka jest rewelacyjna!
Uczucia, które mi towarzyszyły przy słuchaniu to istny rollercoaster!
Czułam każdą radość, smutek i strach naszych bohaterek.
Nie mogłam oderwać się od słuchania tej książki, a gdy musiałam na chwile ją odłożyć, to nie mogłam się doczekać ponownego sięgnięcia po nią!
Jedynym minusem jak dla mnie skakanie w czasie.
Wątki głównych bohaterów są mieszkane między tymi, które dzieją się w obecnej chwili a tymi z przed roku.
Wolałabym, żeby wszystko działo się chronologicznie, ale no cóż, nie można mieć wszystkiego.

Ocenka: 10/10

Dzielą się swoimi sukcesami, radościami i troskami.
Rebbeca trzyma kciuki za swoją przyjaciółkę.
Na początku nowe małżeństwo jest idealne, Nicole aż...