Klątwa Lucyfera

Okładka książki Klątwa Lucyfera
Krzysztof Bochus Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Adam Berg (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Adam Berg (tom 3)
Skarpa Warszawska
2021-03-24
2021-03-24
literatura polska

Okładka książki Zabójczy pocisk. Dziedzictwo Krzysztof Bochus, Wojciech Chmielarz, Ałbena Grabowska, Joanna Jax, Katarzyna Kacprzak, Grzegorz Kapla, Jacek Ostrowski, Małgorzata Rogala, Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Zakrzewska
Ocena 7,3
Zabójczy pocis... Krzysztof Bochus, W...
Okładka książki 1920 Nadzieja nie umiera nigdy Anna Bińkowska, Krzysztof Bochus, Marcin Ciszewski, Joanna Jax, Edyta Świętek, Sylwia Zientek
Ocena 7,3
1920 Nadzieja ... Anna Bińkowska, Krz...

3x TAK: za fabułę, wykonanie i styl. Typowe dla Berga zagadki historyczne w gęstym sosie kryminalnym. A w tle rodzinna tajemnica, dzięki której ta książka, to zdecydowanie coś więcej niż tylko zgrabny thriller przygodowy. Czyta się świetnie!

Klasztorne klimaty, zaginione dzieła sztuki, wykoncypowane morderstwa - w trzecim tomie przygód Adama Berga dzieje się dużo, a autor zaskakuje zwłaszcza w finale. Kapitalna lektura i rozrywka na wysokim poziomie!

Coraz gorzej. To pierwsza książka w ostatnich latach, którą porzuciłem. Pomijając już słabość fabuły, to nachalne wtręty o bieżącej polityce, o stosunkach państwo-kościół są zwyczajnie niesmaczne.

Zagadkowa kradzież cennej głowy świętego Jana rozpoczyna serię tragicznych wydarzeń w klasztorze sióstr szarytek na Kujawach. Na prośbę przeoryszy Berg przyjeżdża do Chełmna. Wkrótce ginie tam jedna z sióstr. Czy Adamowi uda się rozwiązać tę zagadkę?
Z pewnością znajdzie to czego się nie spodziewał. Co odkryje w pewnej klasztornej celi?

Lektura umiliła mi kilka chwil, nie mogło być inaczej, jako że autor jest jednym z moich ulubionych i jak widzę wciąż w formie. Powiem krótko, podobało mi się, jeśli nie czytaliście zachęcam was do sięgnięcia po tę książkę.

W trakcie lektury miałam dwa skojarzenia, jedno z książką "Imię Róży" a drugie związane z chorwackim przyjacielem Berga, wypisz wymaluj znany wszystkim krakowianin, kto wie może prywatnie również znajomy autora.
Ciekawa jestem czy komuś jeszcze przyszły na myśl podobne skojarzenia.

Książkę polecam oczywiście serdecznie.

Lektura umiliła mi kilka chwil, nie...

Kolejna odsłona mojej ulubionej serii o dziennikarzu śledczym Adamie Bergu. Kapitalna lektura: ma tempo, klimat i oryginalną, wciagającą intrygę. Dla mnie podwójnie ciekawą, bo poznajemy sekrety rodzinne Adama Berga. Do tego tajemniczy klasztor, profanowane dzieła sztuki, piękna kobieta na horyzoncie - i recepta na bestseller gotowa. Trudno się oderwać!

Autor niestety miał bardzo zły okres pisząc tę książkę. Fabuła średnia, niewyraziste postacie, kompletnie zbędne wątki, błędy merytoryczne i niestaranność w opisach - to główne zarzuty wobec autora. Po świetnej serii książek z wachmistrzem następuje potężne rozczarowanie.

Adam Berg znowu w akcji. Mamy tutaj ciekawą historię, bo autor pokusił się, żeby przybliżyć nam dzieciństwo Berga. Tylko trochę nas przy tym przeczołgał po klasztornych krużgankach i piwnicach. A co tam odnajdziemy? Przeszłość głównego bohatera i zarazem teraźniejszość i kryminalną zagadkę w jednym.

Świetny i wciągający kryminał. Ciekawa historia z poplątaną intrygą, z szeregiem zaskakujących zwrotów akcji.

Połknięte w dwa wieczory. Dobra sensacja ulokowana w klasztornych wnętrzach. Wciąga!

Wcześniej czytałam dwa pierwsze tomy z Bergiem. Teraz, zachęcona opisem Wirtuoza, postanowiłam nadrobić zaległości i sięgnęłam po Klątwę. Jak to się świetnie czyta! Podobał mi się pomysł ulokowania akcji w klasztorze, dodaje to smaczku i tajemniczości całości. Trochę zaskakujący był zwrot w stronę sekretów rodzinnych, ale w dynamicznym finale okazało się że wszystko siedzi na swoim miejscu. Świetna lektura.

Krzysztof Bochus Klątwa Lucyfera Zobacz więcej
Krzysztof Bochus Klątwa Lucyfera Zobacz więcej