Patronat LC
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Cykl: Jakub Kania (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
2020-03-11
dzieło sztuki literatura polska niebezpieczeństwo obraz oszustwo tajemnica tajna misja thriller
Jakub Kania (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
2020-03-11

Dobra ale niestety tylko dobra. Spodziewałem się czegoś więcej.

Na książkę trafiłem tu, na portalu. Zachęcony ogólnym opisem kupiłem, przeczytałem i jestem zadowolony. Książka może i nie zwala z nóg, ale pozwala spędzić kilka godzin na przyjemnej lekturze. Czyta się szybko, akcja nie pędzi co prawda jak kolejka w wesołym miasteczku, ale jak dla mnie ma taką zaletę że dzieje się Tu. W Polsce, w miastach które znam i w których bywałem, w...

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Agora miałam możliwość przeczytać jedną z książek Macieja Siembiedy "Wotum".To moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora i z pewnością nie ostatnie.

Wotum to najnowsza powieść opowiadająca historię jednej z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ikon kościoła,jakim jest obraz jasnogórskiej Matki Boskiej.Sprawą zaginięcia...

Genialna powieść sensacyjna. Autor doskonale łączy motywy i osadza je w naszej rzeczywistości. Chwilami nasuwały mi się porównania z Danem Brownem i jego Kodem. Wotum jest równie wciągającą powieścią z równie obrazoburczym motywem:) Intrygująca powieść. Przeczytałam jednym tchem.
Napisana dobrym językiem, bez dłużyzn i zbędnych ekwilibrystycznych zdarzeń. Zwyczajnie...

Tak do połowy było nieźle. Choć bez specjalnego napięcia. Główny bohater, Jakub Kania, też tak do połowy książki budził moją sympatię. Bo taki zwyczajny, z nadwagą. Ale ponieważ po rozpoczęciu drugiej połowy napięcia jak nie było tak nie było, a Kania z tą swoją zwyczajnością okazał się po prostu bezbarwny, to zaczęłam nudzić się jak mops.

W moim odczuciu to nie jest...

„Wotum” to trzeci tom cyklu o Jakubie Kani, prokuratorze IPN i rewelacyjnym detektywie. Zagadki historyczne nie mają najmniejszych szans, jeśli ten człowiek zabierze się za ich rozwiązanie, zaś czytelnik nie ma możliwości odłożenia powieści na dłużej, kiedy jest to historia opisana przez Macieja Siembiedę. Już od pierwszych stron autor przykuwa uwagę czytelnika. I nie mam...

Maciej Siembieda to jeden z tych autorów, których książki, bez względu na tematykę biorę w ciemno. Bo wiem, że będę się rozkoszować każdym zdaniem. I nie chodzi tylko o historię, ale przede wszystkim o jakość pisania, o dobór słów, o styl.

Nie inaczej było z „Wotum”, czyli najnowszą powieścią autora, opowiadającą historię jednej z najbardziej rozpoznawalnych ikon...

wszystko na plus

rewelacyjnie napisana książka która trzyma w napięciu i zaskakuje ciekawostkami historycznymi . Wspaniale sie czyta a jeszcze lepiej słucha :)

Facet jest niesamowity.
Rzadko piszę opinię, ale w tym przypadku się nie da. Przeczytałem tę książkę w jeden dzień!
Tematyka, styl, humor, normalnie rewelka! Dla mnie 10 a nawet 11!

Dyskusje

• 2020