Krew z krwi

2021-05-19
9788382520125
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Ile jesteś w stanie poświęcić i jak daleko się posuniesz, żeby uratować własne dziecko?

Link do recenzji

1198 98 80

Kolejna fantastyczna książka Przemysława Piotrowskiego.
Chwyciłam ją w bibliotece, gdy leżała na półce nowości - nie wiedziałam o premierze tej powieści.

Bardzo lubię styl pisania Piotrowskiego, konkrety, logiczne i spójne historie, a przy tym bardzo życiowe a co za tym idzie nierzadko smutne.

Tak było właśnie z tą historią, Daniel Adamski jest mało znanym autorem kryminałów, ale przede wszystkim jest ojcem śmiertelnie chorego pięcioletniego Leosia. Życie nie oszczędza Adamskiego a tym bardziej jego syna. Porzuciła ich żona i matka, nie mają pieniędzy na drogie leczenie, a i zbiórki praktycznie nie przynoszą zamierzonych efektów.
Ile można poświęci dla swojego dziecka, to przecież krew z krwi.

Wszystko zmienia się gdy dochodzi do pierwszego morderstwa, którego ktoś dokonał w identyczny sposób jak w swojej książce Motyl opisał Adamski, to dopiero początek serii morderstw. Kto zabija, czy Adamski jest mordercą czy ma coś z tym wspólnego?

Bardzo dobrze napisana książka. Niezwykle przejmująca i poruszająca. Chyba nie ma dla rodzica nic gorszego niż patrzeć na cierpienie dziecka.
Pan Piotrowski pięknie przedstawił relację ojca z synem, nie tylko w obliczu śmiertelnej choroby, ale takiej miłości jaka jest między ojcem a dzieckiem.
Bardzo dobra historia.

Kolejna fantastyczna książka Przemysława Piotrowskiego.

Tak było właśnie z tą historią, Daniel Adamski jest mało znanym autorem...

U tego autora standardowe kryminały czytało mi się lepiej. Miejscami jakby brakuje słów aby opisać moc uczuć .

Jestem rozczarowana i zawiedziona.
Na początek chciałabym powiedzieć że bardzo szanuje Autora (w planach mam serię z Igorem B.), doceniam pomysł na fabułę i nawet próbuje zrozumieć konstrukcje i zamysł słowotwórczy jednak ilość powtórzeń jaka miała miejsce to dla mnie za wiele.
Gdybyście zapytali mnie o czym była książka powiedziałabym: o Danielu Adamskim pisarzu którego syn krew z krwi jest śmiertelnie chory, jego żonie co to biegała w runmageddonach i ćwiczyła krav magę ale od niego odeszła, o matce Daniela z którą nie miał chemii bo była tylko kobietą krzątającą się w kuchni i o tym że główny bohater niczego nie jest pewien.
Wszystkie te powtarzające się zwroty sprawiły że odbiór książki która porusza tak ważne tematy jak choroba dziecka, cierpienie, bezsilność ale i walka za wszelką cenę stał się bardzo płytki.
Nie było tu plot twistów a od pierwszych rozdziałów wiedziałam też kto jest Motylem 😒
Uwierzcie tak bardzo chciałam polubić tę książkę wiem jednak że zbiera całą masę pozytywnych recenzji więc liczę na to że ta moja, mniej przychylna, jakoś się zatrze...

Jestem rozczarowana i zawiedziona.

Niestety ta pozycja dosyć mocno mnie zawiodła. Pomysł ciekawy, ale mam wrażenie, że akcja związana z kryminałem ciągnie się jedynie gdzieś na odległym planie, a sama fabuła to raczej obyczajówka.

Jest to smutna książka opowiadająca o wielkiej miłości ojca do dziecka. Zakończenie mnie zaskoczyło.

62/2022 (E)

62/2022 (E)

#recenzja
👤 Przemysław Piotrowski - profil autorski
📗"Krew z krwi"
📇 wydawnictwo Czarna Owca
🗓️2021r

Po trylogii z Igorem Brudnym sięgnęłam po te pozycję i powiem Wam że początkowo nie mogłam się odnaleźć czytając ją.Dlaczego? Bo to zupełnie inna "jazda". Temat ciężki -sama jestem matką dwójki dzieci- czułam się rozbita i nie za bardzo mogłam się pozbierać...tak sobie czytałam i myślałam a co temu się stało że wytoczył takie ciężkie działo- rak mózgu,SMA. Po co?
Rozmawiałam ze znajomą na temat tej pozycji
-Wiesz chyba Ci tego nie polecam,to nie Piotrowski jakiego lubię ,wkurza mnie te Jego powtarzanie się odnośnie choroby i tego że ta żona go opuściła...
(Myślę że autor w ten sposób nakreślił charakterystykę bohatera)
Czytam dalej ,akcja toczy się swoim tempem , dzieje się . Mam już sobie poukładane własne "śledztwo" ,swoje myśli ,już myślę a no wiem wiem co ten autor chce mi przekazać...by później dostać solidnego "kopa w tyłek". Zakończenie😳🔥i tyle było z mojego toku myślenia!
Tak teraz siedzę po przeczytaniu tej książki i jeden nasunął mi się wniosek-myslalas że mu nie wyszło,zapomniałaś że się wzięłaś za Piotrowskiego!
Moja droga czytaj śmiało! Nie zapominaj że to pozycja Przemysława Piotrowskiego jak zwykle orginalna i "mocna" i śmiało można ją polecać!

#recenzja
👤 Przemysław Piotrowski - profil autorski
📗"Krew z krwi"
📇 wydawnictwo Czarna Owca
🗓️2021r

Dla mnie osobiście nudna, gdyby nie to, że czytam książki zawsze do końca, odłożyłabym ją w połowie na półkę.

Nie wystawiam tym razem oceny, bo po prostu nie wiem w jakiej skali mogłabym ją ocenić.

"𝙆𝙧𝙚𝙬 𝙯 𝙠𝙧𝙬𝙞" Przemysław Piotrowski

„Po­świę­ci­li­by­ście życie in­ne­go czło­wieka, aby ura­to­wać chore dziec­ko? Swoje dziec­ko? Swo­jego uko­cha­nego syna?”

Gdy pewnego ranka policjanci z wydziału zabójstw pukają do jego drzwi, Daniel Adamski nie wydaje się zaskoczony. Zaniepokojony, zestresowany, zdenerwowany – tak. Ale tej wizyty akurat się spodziewał. W końcu to dopiero pierwszy raz, kiedy ktoś zabił człowieka dokładnie tak, jak Adamski opisał to w jednej ze swoich książek.
Daniel Adamski jest nie tylko autorem kryminałów. To przede wszystkim samotny ojciec wychowujący śmiertelnie chorego Leosia. Kiedy los uśmiecha się do nich w najbardziej szkaradny sposób, zsyłając mordercę psychopatę, Adamski postanawia zrobić wszystko, by uratować syna. Tego dnia rozpoczyna się przewrotna gra między policją, pisarzem i jego najbardziej zabójczym fanem…
🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸
Czy autor, którego lubisz i na którego książki czekasz może rozczarować? Otóż może, i chociaż nie jest to przyjemne to zdarza się. Jak było w tym przypadku?

Mam bardzo mieszane uczucia względem "Krew z krwi", bo historia Daniela Adamskiego jest jednocześnie dobra i zła.
Powieść zakwalifikowana do gatunku thriller, kryminał, sensacja. Nie wiem w którym miejscu, ale ja tego tu nie widziałam.
Myślę, że gdyby od początku była określona jako powiedzmy obyczaj z nutą dramatu, z wątkiem kryminalnym w tle, wielu czytelników, w tym ja inaczej odebrałaby tą książkę.
Wersja autora - "thriller" very light chyba jednak nie jest dla mnie.
Jednak mimo, iż czuje niedosyt względem powieści, to z drugiej strony autor stworzył niebanalną, oryginalną i zaskakującą historię. Najważniejszym powodem dla którego brnęłam w tą powieść i czytałam dalej, był Leoś i to przez niego, a raczej dzięki niemu odczuwałam podczas czytania pełną paletę emocji. Chociaż myślę, że w tym przypadku nawet najtwardsze serce zostało by skruszone pod wpływem tego pięciolatka. Ta niemoc, bezradność w stosunku do własnego dziecka, tego po prostu nie da się opisać słowami. Serce mi się krajało i nie jestem w stanie wyobrazić siebie w sytuacji w jakiej był Daniel Adamski.
Do tego dochodzi jeszcze zakończenie, zakończenie które wbija w fotel...
Do czego zdolny jest rodzic gdy w grę wchodzi dobro jego dziecka?
Jak daleko Ty byś się posunął/ęła? Ja nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie... 😐

"𝙆𝙧𝙚𝙬 𝙯 𝙠𝙧𝙬𝙞" Przemysław Piotrowski

Kryminał - no może trochę,
sensacja - nie bardzo
thriller - ciekawe gdzie ?!
Przeczytałam i nie mogę polecić , wieje nudą, brak akcji brak napięcia charakteryzującego dobrą sensację i kryminał. Gdyby to zakwalifikować jako powieść obyczajowo-społeczną albo może dramat to nie byłoby takiego rozczarowania i ocena byłaby inna podobnie jak oczekiwania.

Kryminał - no może trochę,
sensacja - nie bardzo
thriller - ciekawe gdzie ?!