To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

Okładka książki To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep Julia Biel
Nominacja w plebiscycie 2021
Okładka książki To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep
Julia Biel Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: LoveStory (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
LoveStory (tom 3)
Media Rodzina
2021-06-02
2021-06-02
Ella Jonasz Dla młodzieży Love Story młodzieżówka Utah Poznań ironia sarkazm humor literatura polska

Wyróżniona opinia i

To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep

przeczytanych książek 162 napisanych opinii 133

Nie mam weny na pisanie poprawnych recenzji więc wypiszę wszystko w punktach:
❤️‍🔥 studio tatuażu specjalizujące się w tatuowaniu blizn
❤️‍🔥tajemnice skrywane przez jednego z głównych bohaterów
💔niektóre momenty potwornie mi się dłużyły
💔dalej nie połapałam się, kto jest kim i kto jest Z kim

Nie mam weny na pisanie poprawnych recenzji więc wypiszę wszystko w punktach:
❤️‍🔥 studio tatuażu specjalizujące się w tatuowaniu blizn
❤️‍🔥tajemnice skrywane przez jednego z głównych bohaterów
💔niektóre momenty potwornie mi się dłużyły
💔dalej nie połapałam się, kto jest kim i kto jest Z kim

"To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep" to opowieść o miłości zupełnie niespodziewanej i pełnej tajemnic, która ogrzeje nawet najbardziej zamarznięte serca.
Wera i Aleks mają w sobie niezwykłą moc przyciągania - taką, która sprawiła, że na poznanie ich historii starczył mi zaledwie jeden wieczór. W tym czasie zdążyłam zżyć się z nimi i ogromnie kibicować ich relacji. Śledziłam ich losy z zapartym tchem, a każda kolejna prawda na temat życia Aleksa była dla mnie zaskoczeniem.
Książka idealna na letnie i zimowe wieczory, na pewno warto po nią sięgnąć.

Ostatni tom "To nie jest do diabła love story" Julii Biel nie jest poświęcony Elli i Jonaszowi, co nie znaczy, że nie dowiemy się co u tej dwójki słychać.

Tym razem poznajemy bliżej Werę, siostrę Jonasza. Dziewczyna ma problem z samoakceptacją, jest pogubiona, samotna i sceptycznie nastawiona do świata. Pewnego dnia z opresji ratuje ją Aleks, który kiedyś przeżył traumę. Chłopak mimo tego, że nosi na ciele blizny i musi mierzyć się ze swoimi wewnętrznymi demonami stara się pomóc Weronice pokonać jej słabości. Czy zatuszowanie blizn pozwoli także zatuszować wspomnienia?

Julia Biel pisze książki po mistrzowsku. Niejednokrotnie śmiałam się z przekomarzanek Wery i Aleksa, ale nie zabrakło też wzruszeń, a o ciarkach na skórze już nie wspomnę. Kiedy myślałam, że już wiem jak cała historia się skończy nastąpił nagły zwrot akcji.

Autorka porusza bardzo ważne problemy, z którymi boryka się wiele osób. Sama noszę blizny i nigdy nie wpadłam na pomysł, że można zamienić je w coś pięknego.

Mówi się, żeby nie oceniać książki po okładce i jest to absolutna prawda, ale akurat ta okładka zasługuję na docenienie. Jest piękna 😍

„(…) i ty, i ja jesteśmy zbyt piękni, żeby brano nas za potwory.”

Wera została naznaczona przez los głębokimi ranami – psychicznymi i fizycznymi. Kiedy pewnego dnia zostaje uratowana z dziwnej opresji przez Aleksa, nie spodziewa się, że połączą ich... blizny. Im bliżej Wera poznaje swojego wybawiciela, tym bardziej ją do niego ciągnie. Czy warto jednak odkrywać swoje rany przed innymi?

Na “To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep” Julii Biel czekałam z ogromną niecierpliwością. Kiedy została wydana akurat zajmowałam się kończeniem studiów, jednak nareszcie udało mi się ją przeczytać! I było na co czekać, bo to cudowna książka, przy której doskonale się bawiłam. Autorka ponownie stworzyła bardzo intrygującą, zabawną i pełną wspaniałych bohaterów historię, którą zwyczajnie wciągnęłam (albo ona wciągnęła mnie 😄). Niezwykle polubiłam Werę i Aleksa, cieszę się też, że w książce pojawili się Jonasz i Ella, za którymi zdążyłam się stęsknić. Nowi bohaterowie to kolejne bomby charakterkowe, które wywołały we mnie sporo emocji. Uwielbiam ich relację i nie obraziłabym się za ciąg dalszy ich historii. 😇

Za ogromny plus tej książki uważam wątek blizn i ich wpływu na ludzkie życie a także świetny pomysł na wątek tatuaży. Blizny bowiem często mają na nas ogromny wpływ, a każdy z nas traktuje je inaczej. Warto jednak o nich mówić i uczyć ludzi, że mogą być one naszą zaletą i da się je zaakceptować a czasem nawet pokochać. Podobała mi się stworzona przez Julię Biel przeszłość Aleksa, która szokuje i daje do myślenia a także plot twisty zafundowane nam przez autorkę. W “TNJDDLSSD” nie brakuje także genialnego humoru! Przyznaję, że śmiałam się trochę mniej niż przy poprzednich częściach, jednak te kilka wybitnych zabawnych kwestii dało radę całkowicie poprawić mi humor i zapaść mi w pamięć.

“To nie jest, do diabła, love story. Skin Deep” Julii Biel to cudowna książka. Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać bliżej siostrę Jonasza a także poznać wspaniałego Aleksa. Ta książka daje nadzieję, bawi i sprawia, że uśmiech jest nieodłączną częścią jej lektury. 😊

„(…) i ty, i ja jesteśmy zbyt piękni, żeby brano nas za potwory.”

Tym razem poznajemy historię starszej siostry Jonasza - Wera spotyka w niesprzyjających okolicznościach Aleksa - jej bohatera który wybawia ją z opresji. Weronika jest tą aspołeczną siostrą bliźniaczką. Nie wychyla się, wręcz chowa w domu. Została naznaczona przez los i przez jej blizny obawia się konfrontacji z ludzkością. Aleks również ma swoje blizny - demony z przeszłości. Czy pokaleczone dusze mogą pomóc sobie nawzajem?

Równie dobra jak poprzednie części. Coś co zauważyłam to bardziej zagadkowy klimat. Praktycznie do końca nie wiemy o Aleksie praktycznie nic (ku irytacji Wery!). Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw, próbowałam prowadzić spekulacje co może kryć się ze bliznami chłopaka - szczena mi opadła gdy dowiedziałam się prawdy. Pojawianie się relacji Elli i Jonasza bardzo na plus (jak ja za nimi tęskniłam!). Czytając książki autorki zapomina się o upływie czasu - można TOTALNIE się wyluzować i zapomnieć o codziennych smutkach. Myślę, że mogę z pewnością powiedzieć że sięgnęłabym po każdą książkę Pani Julii w ciemno - bez wcześniejszego czytania o czym jest i bez czytania opinii innych.
Czytajcie, bo warto!🫶🏻

'Miłość jest iluzją, a jeśli nikomu nie zaufasz i nie dasz ani kawałka siebie, nikt nie będzie mógł cię zdradzić i zranić.'

'To nie jest, do diabła, love story' zdecydowanie wpada do najlepszych książek przeczytanych nie tylko w tym roku, ale i w ogóle! O najlepszej książce młodzieżowej nie wspominając!

W trzecim tomie serii, 'Skin Deep', poznajemy lepiej siostrę Jonasza, Weronikę, oraz Aleksa. Ich historia jest równie emocjonalna, co historia Jony i Elli - ale jest to inny rodzaj emocji. Tym razem spotykamy się z problemem samoakceptacji, z traumą fizyczną i złamanym sercem dziecka w taki sposób, w jaki nigdy nie powinno zostać złamane.

Julia Biel wie, jak pisać, aby trafiać do czytelnika i spod jej pióra wychodzą same nieodkładalne książki. Relacje między bohaterami są realne, a dialogi pełne uczuć, które można poczuć w postaci przyspieszonego bicia serca czy gęsiej skórki. Każda z postaci ma swoje konkretne miejsce i swego rodzaju funkcję, którą spełnia względem głównych bohaterów. Niesamowicie podobała mi się Jagoda, o której losach bardzo chciałabym poczytać w osobnym tomie.

Ta książka (i cała seria) nie tylko pokazuje, z jakimi problemami zmagają się nastolatkowie, ale że każdy radzi sobie z nimi na swój sposób, każdy musi je przezwyciężyć w sobie. I przede wszystkim, że nie wolno młodych ludzi zostawiać samych sobie. Oni na nas liczą, nawet jeżeli nie powiedzą tego wprost.

I na koniec - kiedy myślałam, że osadzenie akcji w Poznaniu jest turbo miłym zaskoczeniem, to autorka zaskoczyła mnie jeszcze bardziej przenosząc na chwilę akcie do.. Darłowa. Mojego Darłowa! 💖

Żeby nie było wątpliwości - polecam!

W trzecim tomie serii, 'Skin Deep', poznajemy lepiej siostrę Jonasza,...

Skin Deep urzekła mnie przede wszystkim poruszanymi tematami, traumami i chęcią zawalczenia o siebie, swoje zdrowie psychiczne i pewność siebie. Bardzo polubiłam Weronikę i zrozumiałam jej wycofanie, które da się zobaczyć w poprzednich częściach. Jest silną ale niepewna siebie kobietą, która chce zwalczyć traumę z dzieciństwa i przestać się bać, to godne podziwu.
Alex również jest postacią złożoną i staumatyzowaną, która pomimo walki ze swoimi demonami nie jest gotowa się z nimi rozstać i dać im odejść.
Czasami mam dosłownie facepalm, jak Wera zachowuje się w stosunku do Alexa, ale zdecydowanie można jej to wybaczyć.

Bardzo chciałabym kolejną część, bo Skin Deep kończy się jakby autorka miała jeszcze chęć pokazać nam życie kolejnego z członków rodziny Millerów, na co bardzo liczę.

Alex...

Autorka jak zwykle mnie zaskoczyła. Historia Wery i Aleksa była według mnie lepsza od historii Elli i Jonasza. Śmiałam się, prychałam pod nosem, obrażałam się... Odczuwałam wszystkie emocje, które zaserwowała mi Julia Biel. Pomysł na całą fabułę był fenomenalny. Włączenie do książki studia tatuażu, tatuaż Wery i cała jego pielęgnacja, dawał nam pogląd jak to wszystko wygląda. Wykreowanie wspólnych przeżyć głównych bohaterów (blizny) sprawiło, że od razu pokochałam tę dwójkę. Jest to opowieść o akceptacji siebie. Zmieniona Weronika pokazuje nam, że zawsze jest czas na zmiany. Tajemnice Aleksa i jego historia zaparły mi dech. Mogę powiedzieć tylko tyle, że ta książka to cudo.

Pierwszy tom był świetny i bardzo się z nim polubiłam. Na drugim się zdecydowanie zawiodłam. Trzeci po prostu mnie zachwycił i zdecydowanie wylądował najwyżej z nich wszystkich. Poczułam ten powiew świeżości, gdy zamiast Elli i Jonasza dostałam historię starszej siostry chłopaka, Wery. Jak się okazało, danie jej na główny plan to był strzał w dziesiątkę! Wera i jej towarzysz Aleks zapunktowali u mnie i sprawili, że czytałam ich przygodę, nie mogąc się od niej oderwać!

Relacja między bohaterami, którą autorka zaprezentowała, skradła moje serce bezapelacyjnie. Ich emocje są fenomenalnie opisane, szczególnie punkt widzenia Wery. Część Aleksa niesamowicie mnie intrygowała, gdy snułam swoje teorie, co mogło się stać w jego życiu i szczerze takiego zakończenia się nie spodziewałam! Zrobiło na mnie spore wrażenie. Według mnie „Skin Deep” jest najlepszą częścią z całego „To nie jest, do diabła, love story”. Historia tu zaprezentowała, wciągnęła i zachwyciła mnie najbardziej ze wszystkich. Byłam oczarowana procesem zmian, jakie nastąpiły w głównej bohaterce i tym, jak proces posiadania tatuażu został tu zaprezentowany. Coś pięknego.

Ponownie pojawiło się tu dużo zgrabnego humoru autorki i jej przyjemnego stylu, od którego ciężko mi się było oderwać (bardzo pomogło to przy dwójce!). Oczywiście nie zabrakło tu poprzednich bohaterów, jednak tym razem wątki z udziałem Elli i Jonasza czytało się całkowicie przyjemnie. Jestem zadowolona, że nie porzuciłam tych książek, po nie najlepszym spotkaniu z dwójką, bo ostatni tom zdecydowanie mi to wynagrodził. Choć nawet tu pojawiły się dziwne sytuacje związane z zachowaniami bohaterów, którymi byłam niesamowicie zniesmaczona (głównie u postaci pobocznych, które drażniły, gdy się pojawiały).

Podsumowując, serdecznie polecam ten tom, zdecydowanie jest najprzyjemniejszy i najlepiej według mnie rozpisany z całości. Chętnie poznałabym dalsze losy postaci tych książek. Ostatecznie, mimo niezadowolenia z dwójki, jestem usatysfakcjonowana całością i być może kiedyś wrócę do tych książek.

" To nie jest do diabła love story" Skin deep ~ J. Biel
Czytaliście już książki autorki?
Znacie Jonasza i Elle?

[...] Życie składa się z przypadków ze skłonnością do upadków.

[...] z każdym pocałunkiem oddawałem jej kawałek siebie, a może odbierałem jej po kawałeczku ją...

Gdy sięgnęłam po pierwsze dwa tomy książki @julia.biel.story nie mogłam sie oderwać. Długo sie zbierałam do nich, ale nie żałowałam. Stworzyła coś cudownego!

Skin deep to kolejna część, która tym razem opisuje historie innych bohaterów.

Wera - starsza siostra poznanego już wcześniej Jonasza - skrzywdzona przez życie dosłownie i w przenośni.
Aleks, który obwinia los o swoje krzywdy.
Ta dwójka wie co to ból, cierpienie i strach. Jeden incydent łączy ich drogi, które już nie chcą iść w przeciwnych kierunkach. Czy ta " tragicznie skrzywdzona para przez los" odnajdzie szczęście?

Wow 😍 i w sumie tyle by wystarczyło, ale to kompletnie nie oddaje tego co czułam gdy czytałam tą książkę!

Pełna emocji - ból, cierpienie, strach, radość, miłość, szczęście.. Julia zafundowała nam wachlarz emocji, który z każdym rozdziałem się zwiększał i zwiększał. Tyle poczucia humoru ile jest w książkach tej autorki nie ma chyba w żadnej. Autorka świetnie trafia w gust czytelnika - mimo iż historia opowiada o młodzieży nie jest w niczym gorsza od dojrzalszych miłości. Weronika to bardzo ciekawa, magnetyzmująca postać której nie da sie nie lubić. Przekomarzanki jakie przygotowała dla nas Julka są taką idealna wisienką na torcie! Aleks również zdobył moją sympatie jest facetem który przyciaga swoją historią, sposobem życia i żeby nie było tak kolorowo wcale nie zgadzałam się ze wszystkim co autorka stworzyła - byly niektóre zachowania, zdarzenia bądź zdania które wzbudzały we mnie złość, ale przecież oto chodzi prawda? Książka ma przynosić emocje, a najlepiej skrajne.

Cała książka jest cudowna! Okladka czarna na żywo robi furore, a zabarwione kartki dodają oryginalności. Dodatkowym plusem jest to, że w książce poruszane są problemy dnia codziennego, z którymi wiele osób sie zmaga. Autorka pokazała, że każdy człowiek musi sam pokonać swoje demony, ale wsparcie bliskich jest bezcenne!

Bardzo się cieszę, że moglam przeczytać książki To nie jest do diabła love story! Polecam je wam kochani czytelnicy z calego serducha!!! ❤️

" To nie jest do diabła love story" Skin deep ~ J. Biel
Czytaliście już książki autorki?
Znacie Jonasza i Elle?

[...] Życie składa się z przypadków ze skłonnością do upadków.