Czarny Maciek i wenecki starodruk

Dariusz Rekosz Wydawnictwo: Wydawnictwo Tandem Cykl: Czarny Maciek (tom 1) literatura dziecięca
2021-01-26
2010-02-03
Wydawnictwo Tandem
Czarny Maciek (tom 1)
literatura dziecięca
2021-01-26

Klimatem nieco przypomina Niziurskiego, ale nie jest aż tak porywająca. Czegoś mi tu zabrakło. Owszem, narracja jest przyjemna, akcja wartka, ale nie jest to przygoda, o której długo będę pamiętał. Wychowankom też bym nie polecił, bo postawy bohaterów pozostawiają wiele do życzenia.

"Zapadła grobowa cisza... Włosy stanęły mi dęba... z trudem przełykałem ślinę."

Sensacja dla dzieci z końcowych klas szkoły podstawowej. Chętnie zanurzą się w opowieść o rówieśnikach, zwłaszcza, że bogata w fantastyczne, nieco irracjonalne nuty, co tylko podkręci wyobraźnię. Przygody detektywistyczne atrakcyjnie zaprezentowane, obfitują w spektakularne incydenty. Nie...

Najfajniejszy Czarny Maciek

Super.

Bardzo mi się podobała nie sądziłam, że to! Z tego wyjdzie.

Serdecznie, polecam ;)

• Dla dzieci i młodzieży