Oblicze zła

Lucky
2021-02-10
2021-02-10
literatura polska

Lekarstwo by przetrwać ten deszczowy i ponury okres? Sięgnąć po książki, zwłaszcza te, które mocno odbijają się w Naszej pamięci nie dając zapomnieć o faktach, które dopiero co poznaliśmy. Mroczne, czasem krwawe, pełne tajemnic, bólu, niesprawiedliwości. Tak między innymi jest powieść Pana Mariusza Leszczyńskiego "Oblicze zła". Opowiada losy Tomasza Sadowskiego, zatraconego w żałobie po stracie rodziny w wypadku samochodowym. Nie byłoby w tym nic mrocznego jak fakt mataczenia w śledztwie osób, które uskuteczniały niewyjaśnienia sprawy. To wszystko powodowało, że Jego ból, strata jak sama żałoba przyjęła inny obrót jej przeżywania. Nie przez przypadek poznaje mecenas Annę Klimczak, dla której owe spotkanie miało być kolejną podpisaną umową z klientem a okazało się drogą bez powrotu i śmiercią niewinnych osób.
Czy Tomasz Sadowski to bezwzględny zabójca, który wciąż prowadzi śmiertelną grę? Czy zemsta potrafi przykryć resztki sumienia i człowieczeństwa? Jak zakończy się znajomość Tomasza i Anny?

"Oblicze zła" zarówno w życiu jak i książce ma początkowo, niezapowiadający nic, spokojny obraz . Pierwsze strony książki to delikatne wprowadzenie czytelnika w codzienność bohatera.
Lekkie pióro, budowanie klimatu i napięcia, ciekawa fabuła, elementy zagadki, śledztwa, to wszystko sprawia, ze z kartki na kartkę sprawa nabiera tempa. Zamiast siorbania herbatki zaczyna się obgryzanie paznokci i typowanie...kto kogo i dlaczego a może jak to możliwe?
Czuję, że toczyłam z bohaterami tę walkę o odkrycie prawdy, odkrywając kolejne kawałki tej skomplikowanej układanki. Sekrety z przeszłości, szantaże, manipulacje, przemoc, śmierć niewinnych osób, i druga twarz, która wychodzi z czeluści kłamstw skrywanych od dawna! Och, co to była za historia! Czytało mi się ją wyśmienicie, chcąc jak najszybciej poznać zakończenie i zrozumieć niejasne zachowania jak i motywy bohaterów. Pozostaje mi tylko polecić tę pozycję. Jak nie macie przeszkód "domowych" to przeczytacie ją w dwa wieczory. Naprawdę warto.

„Zło ma wiele twarzy i nie zawsze trzeba kogoś zamordować, by pokazać jego oblicze”.

Anna Klimczak to młoda prawniczka, w życiu której nie bez powodu pojawia się Tomasz Sadowski. Mężczyzna stracił w wypadku żonę i dwie córki, nie ma więc nic do stracenia i bezwzględnie realizuje swój plan.

Tomasz umawia się z Anną, która ma go reprezentować w sądzie, po czym zabija... Najpierw Sylwię, siostrę naszej bohaterki, a później… no właśnie. Morderstwo goni morderstwo.

Śledczy Piotr Tomaszewski i komisarz Jan Borowski rozpoczynają dochodzenie. Przy okazji łączą Sadowskiego z niewyjaśnioną sprawą Kata. Po kilku latach nadal nie udało się odnaleźć sprawcy, a w obecnych okolicznościach podejrzenie pada na Tomasza. Mężczyzna nie działa jednak sam. Kto mu pomaga? Czy wspólnik jest jeden czy Sadowski zmanipulował większą grupę osób?

Tajemnice sprzed lat, niedopowiedzenia i tuszowanie przewinień – to tylko niektóre aspekty jakie serwuje nam pan Mariusz Leszczyński. Brutalny i mocny kryminał, od którego nie mogłam się oderwać, bo chciałam wiedzieć jak historia potoczy się dalej. Zakończenia się nie spodziewałam, choć podoba mi się to, co zrobiła nasza miła pani adwokat.

Idealna książka na zbliżające się długie jesienne wieczory. Bardzo polecam.

„Czas nie leczy ran, tylko oszukuje, zacierając w naszej pamięci wszystko, co było ważne”.

Dla równowagi powinnam chyba dać 1 gwiazdkę, gdyż jak czytam, wydawnictwo szczodrze obdarowało czytelników darmowymi książkami. Ci pseudo recenzenci w ramach rewanżu bardzo zawyżyli ocenę.
Mnie zadziwił karygodny błąd, czyli konflikt interesów w sądzie. Prawniczka musi być wyłączona ze sprawy, jeśli jest związana z którąkolwiek ze stron, a tym bardziej jeśli to jej rodzina... Wiadomo wolne sądy i nietrzymanie się litery prawa się zdarza (wcale nierzadko),ale nie wmawiajcie młodym czytelnikom, że to jest dozwolone, bo NIE JEST.
Brak mi informacji o kilkudziesięciu zakładach pogrzebowych i cmentarzach, w których złożono te kilkadziesiąt zwłok. To taka prawie Teksańska masakra piłą mechaniczną xD
Jeśli masz pomysł na swoje życie, omiń tę książkę bardzo szerokim łukiem.
pozdrawiam :)

Mamy tu dwie głównie postaci – Tomasza Sadowskiego, kierowanego żądzą zemsty za doznaną krzywdę, który konsekwentnie realizuje swój mroczny plan. A także młodą mecenas Annę Klimczak, wplątaną w niebezpieczną i tajemniczą grę prowadzoną przez Tomasza.
Jest tu wiele zbrodni, a także niewyjaśniona sprawę Kata sprzed lat. Czy brutalne morderstwa łączy coś ze zdarzeniami z przeszłości?
Autor zabiera czytelnika w emocjonującą podróż w głąb psychologicznej gry pomiędzy bohaterami, w której nie wszystko jest takie, jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Książka łączy elementy thrillera psychologicznego, kryminału i poniekąd dramatu, biorąc pod uwagę zawarte w niej motywy – zemstę, tajemnice przeszłości, zawiłe relacje rodzinne.
Kreacja bohaterów jest wyśmienita. Tomasz to sprytny manipulator, który wykorzystuje Annę jako narzędzie w swojej zemście. To niezwykle mocno zraniony człowiek, posiadający obsesyjne pragnienie odwetu. Annę cechuje ogromna siła determinacji i zdolność do przetrwania w obliczu coraz większego niebezpieczeństwa. Dodatkowo głęboko skrywane rodzinne sekrety rzucają inne światło na obecne wydarzenia.
Książka ta porusza temat ludzkiej natury i różnych oblicz zła, bo nie tylko morderstwo do nich należy. Każda krzywda jest złem. Zemsta jednak nie zawsze przynosi ulgę, a manipulacja i pragnienie władzy mogą prowadzić do przerażających konsekwencji.
Podsumowując, „Oblicze zła” to przemyślana i intrygująca powieść, która eksploruje różne aspekty ludzkiej natury. Zarówno to, jak i ciągłe zwroty akcji, trzymają czytelnika stale w napięciu. Zaznaczę, że opisy morderstw są dość mocne i wrażliwe osoby mogą poczuć się nieswojo. Lekturę tę polecam miłośnikom mocniejszych wrażeń.

Jak ocenic ksiazke ktora od pierwszych stron porywa aby pozniej zaczac sie dluzyc, akcje coraz bardziej nieprawdopodobne i gdyby nie moja ciekawosc jak to sie wszystko skonczy i kto jest tym morderca psychopata nie doczytalabym ksiazki do konca. Dobra, przecietna czy bez gwiazdki. (Niektore sceny zalatuja mi troszke Minierem)

Ta książka miała olbrzymi potencjał ale wydaje mi się, że zbyt wiele zbiegów okoliczności w jednej książce zbyt wiele wątków, zbyt wiele morderstw

Mariusz Leszczyński "Oblicze zła"
Tomasz Sadowski zamordował siostrę Anny Klimczak w zemście za śmierć swojej żony i dwóch córeczek. Zginęły w wypadku samochodowym, a winą obarczono jego żonę. Tomasz wie, że sfałszowano wyniki śledztwa i konsekwentnie usuwa każdego kto miał związek z tą sprawą. Jednak szczególnie skupia się na Annie Klimaczak, która była zupełnie nieświadoma i nie miała z tym nic wspólnego. W tamtym czasie przebywała w USA. Anna nie miała i nadal nie ma dobrych relacji ze swoim ojcem, Bogdanem Klimczakiem, który po śmierci matki molestował ją i siostrę. W miarę rozwoju wypadków, Anna dowiaduje się, jak bardzo złym człowiekiem jest jej ojciec i jakie mroczne sekrety skrywa. Jej zależało tylko na swojej siostrze, którą teraz chce pomścić. Tomasz jest bardzo inteligentny i konsekwentnie realizuje swój plan, w którym szczególną rolę odgrywa Anna. Jak skończy się ta historia? Odpowiedź tylko w książce.
Ta powieść to mroczny i brutalny thriller. Fabuła jest tak genialnie poprowadzona, że trudno się oderwać od czytania. Trzeba być jednak przygotowanym, że krzywda może się stać każdemu, a pozornie miła osoba, potrafi być okrutna i bez zahamowań. Pomimo mocnych scen, książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, a kreacja Anny i jej siła jest dla mnie niesamowita. Polecam wielbicielom tego gatunku

Mariusz Leszczyński "Oblicze zła"

Mam mieszane uczucia co do tej książki.Dużo się tu dzieje, czasami miałam wrażenie że zbyt wiele.
Mnóstwo błędów, także ortograficznych.

Mnóstwo błędów, także ortograficznych.

Jak dla mnie bardzo przeciętna... Zupełnie mnie nie wciągnęła. Początek zapowiadał się nawet interesująco, ale im dalej tym gorzej. Dialogi nijakie, jednym słowem nuda.

Anna Klimczak jest młodą prawniczką, w której życiu pojawił się tajemniczy mężczyzna.
Intrygująca znajomość bardzo szybko przeradza się w zabójczą grę, z której nie wszyscy wyjdą z życiem.

Zaczyna się gra, której zasady znają tylko nieliczni.

Seria morderstw, tajemniczy kat i niewyjaśnione sprawy.

Czy kobiecie uda się ocalić istnienie swoich bliskich? Czy zło może mieć tylko jedno oblicze?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Tym razem od samego początku zostajemy wciągnięci do gry psychologicznej. Autor dawkuje nam informacje, intrygując i zaciekawiając.

Głowni bohaterowie zostali wykreowani w sposób, jaki lubię najbardziej - nie odkrywają się od razu i pozwalają nam stopniowo wizualizować swoje oblicza.

Przez całą lekturę (a nie jest to krótkie opowiadanie) pragnęłam coraz więcej informacji. Nie mogłam się doczekać kolejnej strony, jednocześnie napawając się tym, co czytałam.

Śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepsza książka autora i jeden z moich ulubionych kryminałów.

Każdy krok został wnikliwie przemyślany, a ślady, jakie zostawia po sobie złoczyńca, okazują się być przynętą dla naszego czytelniczego głodu.

Choć sam kat został przeze mnie szybko namierzony, to jego motyw sprawił, że zatrzymałam się na moment, aby przemyśleć dotychczasową akcję. Z pewnością nie tego się spodziewałam. Autor przeszedł moje oczekiwania - i za to ogromny plus!

Ta książka posiada wszystkie elementy dobrej powieści, jakie widnieją w moim kryterium. Bardzo lubię, kiedy pisarze potrafią umiejętnie manipulować okiem myślenia swoich czytelników.

Z każdym rozdziałem zastanawiałam się, jaki będzie kolejny ruch Anny oraz Tomasza.
To była świetna lektura!
Dziękuję Lucky🖤

Zaczyna się gra, której zasady znają tylko nieliczni.

Seria morderstw, tajemniczy kat i niewyjaśnione sprawy.

Czy kobiecie uda się ocalić istnienie swoich bliskich? Czy zło może mieć...

• Thriller