Jak odzyskać dziewczynę twojego życia. Od A do Z. Krok po kroku

Okładka książki Jak odzyskać dziewczynę twojego życia. Od A do Z. Krok po kroku Grzegorz Kubik
Okładka książki Jak odzyskać dziewczynę twojego życia. Od A do Z. Krok po kroku
Grzegorz Kubik Wydawnictwo: E-bookowo poradniki
poradniki
Jak odzyskać dziewczynę twojego życia. Od A do Z. Krok po kroku
E-bookowo
2016-03-16
2016-03-16

Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, zawiera sporo sensownych porad nie tylko dotyczących relacji damsko-męskich. Czytany z pewnym dystansem może dać wiele korzyści i pomóc ustrzec się popularnych błędów. Niestety polszczyzna tragiczna i nie mam bynajmniej na myśli wulgaryzmów. Tekst nie przeszedl chyba żadnej redakcji i korekty przed publikacją.

6 najczęstszych błędów, przyczyniających się do rozpadu związku:
- utracenie statusu "żywiciela" - czyli jesteś bezrobotny lub kiepsko zarabiający,
- toksyczna zazdrość - czepiasz się ją o drobnostki, awanturujesz o innych, kontrolujesz i ograniczasz dziewczynę,
- rutyna - to się zaczyna pojawiać po dłuższym czasie, gdy brakuje nowości i świeżości w waszej relacji, czyli nuda u was po prostu,
- "pieskowanie" - spełniasz każdą zachciankę swojej dziewczyny i ją tak rozleniwiasz, ze jesteś jej zwykłym pantoflarzem
- przewidywalność - ona wie, czego się po Tobie spodziewać i nie umiesz już jej pozytywnie zaskoczyć, podobne do rutyny, no ale związane z Toba, ze jesteś już znany na wylot
- zdrada - czy zrobiłeś to celowo, czy pod wpływem jakichś używek, to NIGDY się nie przyznawaj do tej zdrady, bo dziewczyna może już tego nie wybaczyć, a nawet gdy się dowie, to zaufanie będzie już ograniczone w dużym stopniu aż do końca waszego związku i tego nie zmienisz w żaden sposób, bo czasu nie cofniesz, dlatego szkoda psuć, jeśli Ci zależy wciąż, a nie umiałeś zapanować nad sobą i się dopuściłeś, do czegoś takiego.

20 oznak zbliżającego się końca związku oraz straty atrakcyjności u kobiety:
- mniej seksu,
- mniej całowania,
- mniej wspólnych zdjęć razem,
- mniej dotyku,
- ona teraz częściej spotyka się z przyjaciółmi,
- dawno nie powiedziała, że Cię kocha,
- mniej pikantne i spontaniczne wiadomości tekstowe oraz rozmowy przez telefon,
- wydaje się być nieobecna i zamyślona,
- wkurza się, jeśli dotkniesz jej telefon lub komputer (jakby miała coś do ukrycia),
- jeśli znałeś jej hasła, to zmieniła je bez powodu i wyjaśnienia,
- zaczynasz ją irytować nawet rzeczami, którymi kiedyś ją bawiłeś,
- zaczyna wytykać Twoje wady,
- macie coraz więcej kłótni,
- ośmiesza Ciebie przed innymi osobami,
- zaczynasz zauważać jej drobne kłamstwa, których kiedyś nie było,
- jej znajomi zachowują się inaczej wobec Ciebie niż w czasie, gdy wasza relacja była dobra,
- mijacie się, ona już nie mówi Ci o swoich problemach jak kiedyś, bo wygaduje się komuś innemu,
- zaczyna nagle dbać o siebie bardziej, żeby przypodobać się komuś,
- jesteś inaczej zapisany w jej telefonie (np. imieniem koleżanki),aby po nazwie nie dało się poznać, że możesz być jej chłopakiem,
- w towarzystwie z Tobą zaczyna się inaczej zachowywać niż kiedyś.

Dziewczyna najczęściej kończy związek poprzez:
- zróbmy sobie przerwę - na 99% musiał się już pojawić ktoś inny, z kim może nie być pewna, że będzie lepiej, ale może chcieć to sprawdzić i w przypadku, gdyby okazało się inaczej, to może chcieć wrócić.
- zostańmy przyjaciółmi - nie zgadzaj się na to, bo będziesz się męczyć przez uczucia, lecz rozstań się w pozytywnych relacjach, zwłaszcza nie wyzywając jej ani nie blokując (jeśli chciałbyś ją jeszcze spróbować kiedyś odbić/odzyskać lub przywrócić kontakt, a zostawiając złe wrażenie na koniec zostaniesz już źle zapamiętany).
- mówi, że to koniec i odchodzi do kogoś innego, więc już raczej na pewno byłeś zdradzony wcześniej, bo raczej nie mogła pójść do pierwszej lepszej osoby bez uprzedniego upewnienia się, że z nim będzie lepiej.

W książce jeszcze autor opisuje błędy popełnianie po zerwaniu, które mogą utrudnić odzyskanie dziewczyny lub całkowicie zaprzepaścić na to szanse. Są porady jak poradzić sobie po zerwaniu i aby przeanalizować swój związek i dziewczynę pod kątem "korzyści", gdyż bardzo możliwe, że dziewczyna miała więcej wad niż zalet, a jej zachowanie podchodziło już pod toksyczne, więc nawet nie powinno się już tęsknić za taką osobą, lecz większość osób jest na tyle zaślepiona, że będą nawet i na siłę usprawiedliwiać swoją byłą, a błędy wytykać tylko sobie. Jeżeli sumiennie się oceniasz, że popełniałeś błędy, które faktycznie miały wpływ na to, aby dziewczyna nie chciała już z Tobą być, to pora na zmianę siebie w lepszą osobę. Metamorfoza musi się odbyć w:
- sferze fizycznej - mniej tłuszczu, więcej mięśni, modny strój i nowa fryzura,
- sferze psychicznej - wysoka pewność siebie, stabilność emocjonalna, ambicje i determinacja w dążeniu do celu,
- sferze finansowej - lepsza praca, większe oszczędności.
Niezwykle istotny szczegół, że musisz całkowicie nie mieć kontaktu ze swoją byłą dziewczyną, a pojawić się dopiero, gdy będziesz gotów.

Według autora 6 miesięcy to taki standardowy czas, aby pojawić się w życiu swojej byłej dziewczyny, po dokonanych zmianach w swoim życiu. Oczywiście w niektórych przypadkach może to zająć znacznie dłużej, a niektórym może i krócej, jednak na pewno nie wydarzy się to zbyt szybko i trzeba się z tym liczyć.

Jest to naprawdę wartościowa książka pod względem relacji, ponieważ można także wyciągnąć wnioski nawet gdy w aktualnym związku nie dzieje się nic złego lub na przyszłość, gdyby miało dojść do jakiegoś związku. Podobało mi się także, że autor często podkreślał, aby jego porad nie traktować zbyt dosłownie, gdyż przesadzone mogą mieć odwrotny skutek od zamierzonego. A także końcowe przesłanie, że nawet gdyby nie udało się odzyskać byłej dziewczyny, to jest na tyle fajnych dziewczyn, że nie ma co w kółko rozpaczać. No i przede wszystkim stać się osobą za którą to dziewczyna bardziej powinna się starać niż my sami. Tego właśnie wam życzę.
Minusem są różnorakie literówki oraz to, że idealny scenariusz nie istnieje, bo nie da się wszystkiego zawsze przewidzieć, no ale z tym po prostu trzeba się liczyć od samego początku i żaden poradnik na to nie pomoże.

6 najczęstszych błędów, przyczyniających się do rozpadu związku:

Mając za sobą już kilka poradników dla mężczyzny od mężczyzny w końcu, trafiłem na perełkę. Sama forma tej książki może i nie jest odkrywcza, powiedziałbym wręcz że powtarzalna na tle wielu innych tytułów. Chcę za to zwrócić uwagę na trafność i doświadczenia samego autora. Można tu zauważyć wręcz samca alfa, który na związkach, rozstaniach i powrotach wręcz zjadł zęby. Metody i zalecenia są jak najbardziej realne do wykonania, przy odpowiednim nastawieniu na osiągniecie celu.

Minusem jest ilość wulgaryzmów, które moim zdaniem są kompletnie zbędne.

Dodaj cytat z książki Jak odzyskać dziewczynę twojego życia. Od A do Z. Krok po kroku