Kepler 62. Część trzecia: Podróż

Okładka książki Kepler 62. Część trzecia: Podróż Timo Parvela, Bjørn Sortland
Okładka książki Kepler 62. Część trzecia: Podróż
Timo ParvelaBjørn Sortland Wydawnictwo: Widnokrąg Cykl: Kepler62 (tom 3) fantasy, science fiction
Kepler62 (tom 3)
Widnokrąg
2020-09-23
Iwona Kiuru

Świetna kontynuacja. Inteligentna, pełna intryg, wyjątkowo zilustrowana. Małe dzieło sztuki idealne dla młodszego czytelnika. I jakie wciągające!

Ten tom mocno jak film "Pasażerowie" z 2016 roku, tyle że w wersji dla dzieci, czyli bez seksu ;)

Nie sposób się oderwać od lektury! Duet pisarski stworzył niesamowicie wciągającą historię dla młodszego, jak i starszego! Jeśli macie możliwość, zaopatrzcie się od razu we wszystkie tomy.

Wielkimi krokami zbliżamy się do wyprawy, która na zawsze zmieni życie bohaterów. Bardzo ciekawa seria, nie tylko dla młodszych.

"Człowiek ma zdolność odczuwania nadziei nawet wtedy, kiedy nic temu nie sprzyja."

Przygoda czytelnicza robi się coraz smaczniejsza, wyśmienity kąsek nie tylko dla wczesnoszkolnych dzieciaków, ale również dla starszej publiczności. Używam słowa publiczność, gdyż wspaniale podążamy za treścią fabuły, ale także fantastycznie wczuwamy się w obrazy niezwykłej oprawy graficznej. Nie można określić, który element wiedzie prym, obydwa są pierwszorzędnie opracowane i mega atrakcyjnie podane. Ilustracje fantastycznie oddziałują na wyobraźnię, podgrzewają atmosferę, dodają głębi powieści, zaś merytoryka dostarcza mnóstwo ciekawej wiedzy ogólnej o kosmosie, kosmonautyce, prawach fizyki i mechaniki. A tym, co łączy, staje się wspólną płaszczyzną, jest frapująca podróż w nieznane i rozległe przestrzenie międzygwiezdne, ekstremalnie niebezpieczna i ryzykowna. Wiele się dzieje, nie ma czasu na wahania, trzeba szybko działać, bo okoliczności przyjmują zaskakujący obrót spraw. A do tego intuicyjne podszepty, że coś się nie zgadza z promowanymi oficjalnymi wersjami, że za wszystkim kryje się jakaś mroczna i groźna tajemnica.

Dwunastka starannie wybranych dzieciaków, każde obdarzone wyjątkowymi umiejętnościami, zostaje przygotowana podczas tajnego programu na obozie szkoleniowym do strategicznej dla ludzkości misji. Zdewastowana przez ludzi planeta, której coraz większym procentem powierzchni są jałowe pustynie, nie może być dłużej bezpiecznym azylem dla gatunku ludzkiego. Dzieci stają się jedyną nadzieją zrujnowanego świata, od powodzenia ich misji zależy przetrwanie Ziemian. Wyznaczeni do roli pionierów torują przestrzeń do życia tam, gdzie nigdy nie dotarł człowiek. Trzy gwiezdne żaglowce, o symbolicznych kolumbowych imionach, zabierają młodych pasażerów, pochodzących z różnych państw, w drogę szukania nowego przyjaznego lądu we Wszechświecie. Ale zanim dzieci zapadną w hipersen w kapsułach, najpierw dostają się wahadłowcami na stację kosmiczną, dokują w niej, i dopiero udają się do sprawiających imponujące wrażenie docelowych statków. Oddalając się z oszałamiającą prędkością od Błękitnej Planety, wiedzą, że nigdy nie wrócą na macierzystą planetę. Co ich czeka w dalekiej przyszłości i wędrówce po galaktykach?

bookendorfina.pl

Seria Kepler 62 to fascynująca i wciągająca historia, pełna przygód i fantazji. Dosyć mocno trzyma w napięciu i wzbudza różne emocje, od ekscytacji, aż po lęk o to co się za chwilę wydarzy i czy główni bohaterowie wyjdą cało z tej całej przygody.
Każda część kończy się w taki sposób, że nie można przerwać czytania na danym etapie, trzeba sięgnąć po następny tom, bo inaczej niczego się nie dowiemy i będziemy mieć wrażenie, że skończyliśmy lekturę w połowie. Poza tym autorzy zadbali o to, by poszczególne części zamknąć w bardzo intrygujący sposób, nie dający nawet pomyśleć, że następnego tytułu nie przeczytam. Ba! Kolejny chce się złapać od razu!
...
Cała recenzja znajduje się na portalu W Roli Mamy -> https://wrolimamy.pl/recenzja/kepler-62-podroz-i-pionierzy/

Na razie najsłabsza część tej serii, ale mimo tego była całkiem dobra. Świetni bohaterowie i totalna zmiana kierunku fabuły. Polecam.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam