To tylko przyjaciel

Inne

Przeczytane 1432 Opinie 173 Oficjalne recenzje 104

Wyróżniona opinia i

Książki 1143 Opinie 1067

Czytało się dobrze, choć liczyłam na więcej humoru. Generalnie nie jestem fanką takiej literatury. Byłam zaskoczona dramatami wplecionymi w fabułę. Zazwyczaj tego typu książki są takie słodko pierdzące. Jest to na pewno plus. Ten gatunek zawsze ma w sobie sztampę i zakończenie jest do przewidzenia nawet przed rozpoczęciem lektury. Tutaj jednak coś mnie zaskoczyło. Nie jest to arcydzieło ale dość przyjemne czytadło.

Ta książka to takie ledwo 2,3/5. Przez ponad połowę książki niesamowicie się nudziłam, ale wątek bezpłodności oraz relacja głównej bohaterki z jej byłym chłopakiem utrzymała mnie przy tej pozycji. Z tym drugim trochę za mało mi tego było, bo chociaż nienawidzę trójkątów to skoro już jakiś zarys powstał – mógłby być dokładniej poprowadzony.

Josh z jednej strony z początkowym szanowaniem granic wydawał się naprawdę komfortowy, ale jego późniejsze teksty o np. Braku posiadania dzieci, ciągłe podkreślanie "mam siostry, wiem co to prawdziwy wkurw podczas okresu" mnie obrzydziły.

Ostatnie ok. 100 stron to powód dlaczego zdecydowałam się na taką ocenę. [SPOILER] Dosłownie wystarczy, by autor uśmiercił ważną postać dla głównych bohaterów, przedstawił to w emocjonalny sposób i jestem kupiona... dlatego po drugi tom sięgnę dla Sloan!

Josh z jednej strony z...

Fajna książka, trochę irytujaca główna bohaterka, ale bardzo fajny zwrot akcji którego się nie spodziewałam.

Bardzo pozytywna książka, polecam gorąco na poprawę humoru

Bardzo pozytywna książka, polecam gorąco na poprawę humoru

Przyjemna opowieść, ale gdzieś po przeczytaniu 3/4 zaczęła mnie smucić i lekko nużyć. Skróciłabym ją i ucięła dramatyczne wątki oraz to ciągłe powtarzanie Kris jak to pod żadnym pozorem nie może być z Joshem. Rozumiem, że autorka chciała wtrącić więcej dramatyzmu, ale moim zdaniem niepotrzebnie. Czułam się rzeczywiście - zgodnie z tym, co zauważył jeden z bohaterów - jakbym czytała odcinek Chirurgow (tyle, że osadzony w tej powieści). Zupełnie to było niepotrzebne. Poza tym książka mi się podobała. Josh zbyt idealizował Kris, a Kris Josha, ale jestem w stanie to zaakceptować, bo to są odczucia zakochanych osób. My, jako czytelnicy, dostrzegamy jednak ich wady.

Idealna na lato. Skłania do własnej refleksji czego nam w życiu trzeba.

Idealna na lato. Skłania do własnej refleksji czego nam w życiu trzeba.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta. Bardzo często do niej wracam.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta. Bardzo często do niej wracam.

Mam sentyment do tej książki, wyjątkowo ciekawa h9istoria połączenia głównych bohaterów, rozbudowane wątki, wciągająca, szybko się czyta. Wspaniały odmóżdżacz.

Książka opowiada o Joshu i Kristen, którzy szybko przypadają sobie do gustu ale początkowo są dla siebie tylko przyjaciółmi. Ich charaktery i poczucie humoru są tak podobne, że wydają się być dla siebie idealni. Niczym dwie połówki tworzące całość. Niestety najpierw bycie razem uniemożliwia im fakt, że Kristen jest innym związku, a później inne przeszkody stają im na drodze. Historia ma w tle kilka smutniejszych wątków jak walka z bezpłodnością czy utrata ukochanej osoby. Fabuła została przez to wzbogacona o cięższe wątki, ale dzięki nim książka dla mnie wydaje się wartościowa.
Polecam, mnie się bardzo podobała zarówno opowieść jak i jej bohaterowie.

"To tylko przyjaciel" jest książką, która pod wakacyjną okładką i letnią historią miłosną skrywa również temat, który dotyka w obecnych czasach coraz większej ilości kobiet. Główna bohaterka Kristen zmaga się z mięśniakami macicy oraz bolesnymi miesiączkami. Dodatkowo jest umówiona na zabieg histerektomii i pogodziła się już z faktem, że nigdy nie urodzi biologicznego dziecka. Postanawia, że zabieg zrobi niezwłocznie po ślubie Sloan - jej najlepszej przyjaciółki. Kristen jest niezależną kobietą sukcesu, która z powodzeniem rozwija własną firmę. Z jednej strony jest w stabilnym związku z mężczyzną, który wydawać by się mogło ma wszystko, czego może chcieć kobieta, z drugiej jednak strony on nie wspiera jej praktycznie w niczym. Przed planowaną uroczystością poznaje Josha Copelanda, który jest najlepszym przyjacielem Pana Młodego. Można powiedzieć, że od pierwszego spotkania między tą dwójką pojawiają się iskry, które mogłyby wywołać niejeden pożar. Od przyjaźni do miłości dzieli ich zaledwie jeden krok. Jedyną przeszkodą jaka staje na ich drodze jest fakt, że Josh chce mieć dużą rodzinę, a Kristen nie może mu jej dać.

Historia bardzo mi się podobała. Zawierała w sobie ciekawe wątki, a bohaterowie byli wyraziści. Muszę jednak przyznać, że czasami drażniło mnie podejście Kristen do Josha. Było to zachowanie na miarę typowej kobiety wyciągniętej z kawałów opowiadanych przez wujków na rodzinnych imprezach, w stylu "nie, bo nie i koniec". Nie mniej jednak bardzo polecam tę pozycję i zabieram się za drugą część 🙂