To tylko przyjaciel

Okładka książki To tylko przyjaciel Abby Jimenez
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki To tylko przyjaciel
Abby Jimenez Wydawnictwo: Muza Cykl: The Friend Zone (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Friend Zone (tom 1)
Inne

Przeczytane 1432 Opinie 173 Oficjalne recenzje 104

Wyróżniona opinia i

Książki 1135 Opinie 1059

Przyjemna opowieść, ale gdzieś po przeczytaniu 3/4 zaczęła mnie smucić i lekko nużyć. Skróciłabym ją i ucięła dramatyczne wątki oraz to ciągłe powtarzanie Kris jak to pod żadnym pozorem nie może być z Joshem. Rozumiem, że autorka chciała wtrącić więcej dramatyzmu, ale moim zdaniem niepotrzebnie. Czułam się rzeczywiście - zgodnie z tym, co zauważył jeden z bohaterów - jakbym czytała odcinek Chirurgow (tyle, że osadzony w tej powieści). Zupełnie to było niepotrzebne. Poza tym książka mi się podobała. Josh zbyt idealizował Kris, a Kris Josha, ale jestem w stanie to zaakceptować, bo to są odczucia zakochanych osób. My, jako czytelnicy, dostrzegamy jednak ich wady.

Idealna na lato. Skłania do własnej refleksji czego nam w życiu trzeba.

Idealna na lato. Skłania do własnej refleksji czego nam w życiu trzeba.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta. Bardzo często do niej wracam.

Fajna książka. Przyjemnie się czyta. Bardzo często do niej wracam.

Mam sentyment do tej książki, wyjątkowo ciekawa h9istoria połączenia głównych bohaterów, rozbudowane wątki, wciągająca, szybko się czyta. Wspaniały odmóżdżacz.

Książka opowiada o Joshu i Kristen, którzy szybko przypadają sobie do gustu ale początkowo są dla siebie tylko przyjaciółmi. Ich charaktery i poczucie humoru są tak podobne, że wydają się być dla siebie idealni. Niczym dwie połówki tworzące całość. Niestety najpierw bycie razem uniemożliwia im fakt, że Kristen jest innym związku, a później inne przeszkody stają im na drodze. Historia ma w tle kilka smutniejszych wątków jak walka z bezpłodnością czy utrata ukochanej osoby. Fabuła została przez to wzbogacona o cięższe wątki, ale dzięki nim książka dla mnie wydaje się wartościowa.
Polecam, mnie się bardzo podobała zarówno opowieść jak i jej bohaterowie.

"To tylko przyjaciel" jest książką, która pod wakacyjną okładką i letnią historią miłosną skrywa również temat, który dotyka w obecnych czasach coraz większej ilości kobiet. Główna bohaterka Kristen zmaga się z mięśniakami macicy oraz bolesnymi miesiączkami. Dodatkowo jest umówiona na zabieg histerektomii i pogodziła się już z faktem, że nigdy nie urodzi biologicznego dziecka. Postanawia, że zabieg zrobi niezwłocznie po ślubie Sloan - jej najlepszej przyjaciółki. Kristen jest niezależną kobietą sukcesu, która z powodzeniem rozwija własną firmę. Z jednej strony jest w stabilnym związku z mężczyzną, który wydawać by się mogło ma wszystko, czego może chcieć kobieta, z drugiej jednak strony on nie wspiera jej praktycznie w niczym. Przed planowaną uroczystością poznaje Josha Copelanda, który jest najlepszym przyjacielem Pana Młodego. Można powiedzieć, że od pierwszego spotkania między tą dwójką pojawiają się iskry, które mogłyby wywołać niejeden pożar. Od przyjaźni do miłości dzieli ich zaledwie jeden krok. Jedyną przeszkodą jaka staje na ich drodze jest fakt, że Josh chce mieć dużą rodzinę, a Kristen nie może mu jej dać.

Historia bardzo mi się podobała. Zawierała w sobie ciekawe wątki, a bohaterowie byli wyraziści. Muszę jednak przyznać, że czasami drażniło mnie podejście Kristen do Josha. Było to zachowanie na miarę typowej kobiety wyciągniętej z kawałów opowiadanych przez wujków na rodzinnych imprezach, w stylu "nie, bo nie i koniec". Nie mniej jednak bardzo polecam tę pozycję i zabieram się za drugą część 🙂

Początkowo książka wydała mi się mdła i stereotypowa, no i taka na wskroś amerykańska. Mamy żołnierza marines (a jakże by inaczej) i pozostawioną w kraju czekającą na niego dziewczynę. Na szczęście wątek ten okazał się marginalny, a książka nawet interesująca. Chociaż problemy bohaterów mogą momentami wydawać się wyolbrzymione, może nawet wydumane, to jednak fabuła wciąga. W tej książce przez większość czasu coś się dzieje, więc raczej nie ma nudy ;)

Bohaterowie raczej z tych, których w jakiś sposób się lubi, chociaż postać męska mocno wyidealizowana. No ale w końcu to Ameryka! Tam wszystko jest piękne, mężczyźni przystojni i wysportowani oraz empatyczni i uczuciowi.

No ale czytało się dobrze, tutaj nie mogę powiedzieć... Totalnie relaksująca lektura na weekend spełniła swoją rolę ;) Widziałam, że jest druga część, ale jeszcze nie wiem czy po nią sięgnę

Bardzo dobra powieść. W stylu typowym dla New Adult, ale poza dramatami uczuciowymi mamy tu też realne problemy zdrowotne i dramaty, po których trudno się pozbierać. Ale to właśnie takie ciężkie doświadczenia sprawiają, że inaczej spoglądamy na siebie i swoje otoczenie. Historia Kristin i Josha właśnie taka jest. Plus za fajną, ciekawą charakterystykę głównych bohaterów, którzy poza zaletami mają też swoje wady i przez to całość jest bardziej realna.

Polecam.

53/2023

Książka fajna, choć momentami mi się dłużyła.

53/2023

Książka fajna, choć momentami mi się dłużyła.

Całkiem udany romans. Minus za to, co niestety jest bolączką większości książek tego typu, czyli sztuka konwersacji o tym co bohaterom leży na sercu nie istnieje. Jakby główna bohaterka szczerze porozmawiała z obiektem swoich westchnień, nie byłoby problemu, ale pewnie przez to też książki. Oprócz tego mankamentu, bardzo podobała mi się relacja pomiędzy bohaterami. Przyjemnie się czyta, więc polecam.