Powrót z Bambuko

publicystyka literacka, eseje
Wielka Litera
2020-09-16
2020-09-16
asertywność empatia felietony humor ironia non-fiction pozytywne myślenie relacje międzyludzkie współczesne społeczeństwo
Inne

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Powrót z Bambuko

przeczytanych książek 172 napisanych opinii 172

Błyskotliwa, szczera, prawdziwa. Śmiałam się do łez, przytakiwała z uznaniem, łączyłam się w bólu. Każdy na swój sposób może się z nią identyfikować. Łyknęłam w dzień. Nie mówiąc o oprawie graficznej - piękna! Kasiu, kolejny raz chapeau bas!

Dostałam tą książkę na urodziny w 2020 roku. Po przeczytaniu 40 stron, pomyślałam sobie: " o czym ta kobieta mówi?" " co za bzdury !" "Dla kogo ona to napisała?". Masło maślane i kolejne celebryckie mądrości. Odłożyłam książkę do szuflady i oto wracam po roku.

Żałuję, że się zatrzymałam :) trzeba było iść dalej, bo potem naprawdę jest tak życiowo, empatycznie, śmiesznie...

Świetnie się słuchało :)

Wybrałam formę audiobooka i to był strzał w dziesiątkę! Głos autorki jest ogromną wartością dodaną. Ta część była bardziej "filozoficzna" od poprzedniej i momentami nieco melancholijna i skłaniająca do przemyśleń. Jednak w kategorii rozrywka bardzo się sprawdziła.

Druga książka pani Nosowskiej. Przeczytałam tradycyjnie po spotkaniu z autorką w bibliotece. Opinie wszystkich były, że bardziej głęboka, że trudniejsza, że jednak inna. To prawda, jest smutniejsza, jest inna. Po przeczytaniu wnioskuję, że pani Kasia nie miała najszczęśliwszego dzieciństwa. Bardzo wrażliwe dziecko wychowywane na jakiś dziwnych zasadach, opartych o...

Przepięknie wydana książka z cudną treścią, do której już kilkakrotnie powracałam. Pokrzepiająca, inspirująca, ciepła i zabawna ... taka, że chce się z niej wyjąć Kaśkę Nosowską i tak po prostu ją przytulić. Idealna pozycja na gorsze dni.

Świetna książka, pokrzepiająca, ciepła i pełna zrozumienia.

🧚🏽‍♂️Powrót z Bambuko to nie kontynuacja poprzedniej książki. Spodziewałam się podobnej, luźnej i śmiesznej lektury. Zderzyłam się z krótkimi, bo kilkustronnicowymi refleksjami o życiu w formie felietonów.
🧚🏽Refleksje o życiu, jak to brzmi - banalnie, poradnikowo. Jednak to nie tak - znajdziecie tu szczerość, otwartość, krytycyzm.
🧚🏻‍♀️Historie z życia. Jedne...

Lubię Nosowską z wielu powodów. Ma Osobowość. Ta książka wyszła jej średnio, miejscami męczy. Doceniam próbę rozprawienia się z własną (imię tylko) przeszłością.

Po przeczytaniu pierwszych kilku zdań już wiedziałem, że czeka mnie kilka godzin świetnej zabawy! I to zabawy ciekawej i pouczającej! Krótkie teksty są bardzo życiowe - przemyślenia nieraz prowadzą do oczywistych wniosków, ale często właśnie potrzeba, by ktoś ubrał to wszystko w piękne zdania! Niektóre puenty jednak nie są tak oczywiste, dają sporo do myślenia, mogą być...

5 404
    1 624