Powrót z Bambuko

Katarzyna Nosowska Wydawnictwo: Kayax, Wielka Litera publicystyka literacka, eseje
Kayax, Wielka Litera
literatura polska
publicystyka literacka, eseje
literatura polska

Przepraszam, ale pisanie o książce zacznę od pisania o innej książce. "A ja żem jej powiedziała" to było cudo, które mnie urzekło swoją trzeźwą i zdystansowaną wizją życia i tego, jak sobie z nim radzimy. Sprawy były poważne, a traktowane z uśmiechem. O rzeczach najważniejszych, a bez koturnu. No i teraz "Powrót z Bambuko". Nadal o rzeczach ważnych, ale dystansu mniej....

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony - książki osób z nieliterackich branż to zazwyczaj tragedie pod różnymi względami. Tutaj jednak odkrycia - nietypowe, lekkie pióro i przedstawione za jego pomocą ciekawe, często poważne tematy, które dają do myślenia. Lekka i przyjemna, polecam.

Nic dodać , nic ująć kolejna " fajowa " książka Kasi Nosowskiej.
Choć nie byłam nigdy zbytnia fanką twórczości zespołu HEY , to twórczość " pisana"" Kasi, skradła moje serce . Książka mądrze traktuje wszystkie aspekty życia , warto mieć w biblioteczce i od czasu do czasu wracać do ciekawych przemyśleń autorki. Polecam obydwie !!!

Druga książka Nosowskiej wydaje się bardziej przemyślana, dopracowana niż "A ja żem jej powiedziała", felietony są tu trafnie spuentowane, ponadto autorka poruszyła kilka tematów bardzo mi bliskich. Bardzo, bardzo polecam.

"Powrót z Bambuko" uświadomił mi, że czasem trzeba się zatrzymać, powiedzieć stop i nabrać trochę zdrowego dystansu, rozejrzeć się i zobaczyć te wszystkie tworzone przez nas absurdy. Oczywiście nie zawsze zgadzałam się z autorką ale nie o to chodzi. Czytałam z zaciekawieniem a refleksje po przeczytaniu książki uważam za bezcenne.

Pani Katarzyno, to będzie jedna z moich książek, do których będę wracał, gdy trzeba będzie coś przemyśleć, gdy będzie mi trudno, smutno. To książka przepełniona wartościami i ideałami, a jednocześnie zanurzona w tym zwyczajnym, "cielistym" życiu. Budzi ciepło i wyrozumiałość, ale też stawia wymagania. Dawkować rozdział po rozdziale, powoli.

Jedna z ważniejszych książek w tym roku, jedna z ważniejszych książek w moim życiu. Co dzień czytałam tylko 1 rozdział, delektując się nim i rozkładając na części pierwsze.

Książka rewelacyjna. Słuchałam na zmianę z czytaniem e-booka. Lepsza od poprzedniej książki Nosowskiej. Trafne spostrzeżenia.

Po przeczytaniu pierwszej ksiązki Nosowskiej musze przyznać że "Powrót z Bambuko" jest dla mnie rozczarowaniem.
Pierwsza książka miała w sobie życie, humor, barwne przykłady, oraz niebanalny dobór słów których konotacje nie bywały oczywiste.
Druga książka jest zbiorem luźnych przemyśleń i kilku przykładów z życia Nosowskiej, jednak wydobywa się z niej zapach staroci, jak...

Na półkach: , , , ,

Totalnie subiektywna i emocjonalna ocena. Nie interesuję mnie to, czy słuszna czy nie. Kocham panią Nosowską za jej szczerość, wrażliwość, dystans i poczucie humoru. Takiej książki potrzebowałam, takiej dawki humoru, szczerości, zadumy i zrozumienia.
Pani Kasia Nosowska dla mnie jest jedną z największych polskich Artystek. "Powrót z Bambuko" to dla mnie terapia, terapia...

Dyskusje

1 725