Powrót z Bambuko

Katarzyna Nosowska Wydawnictwo: Kayax, Wielka Litera publicystyka literacka, eseje
Kayax, Wielka Litera
literatura polska
publicystyka literacka, eseje
literatura polska

Ze spokojnym sumieniem umieszczam ją na półce ulubione. Przeczytałam jednego dnia. Nie mogłam się od niej oderwać, a gdy się odrywalam myślałam tylko o powrocie. Polecam. Nie napiszę o czym jest bo każdy może znaleźć w niej co innego.

"Powrót z Bambuko" niejako sprowadza nas na ziemię. Autorka demaskuje różne nasz irracjonalne zachowania i z charakterystycznym dla siebie przymrużeniem oka komentuje codzienność. W porównaniu z "A ja żem jej powiedziała..." jest tu może trochę mniej humoru, a więcej refleksji i pomocy w uświadomieniu sobie, że być może ktoś właśnie robi nas w bambuko. Świetnie wydana...

Zabawna, mocna, szczera. Wspaniała!

Kasię Nosowską uwielbiam od „nastolęctwa”; do tej pory wracam do przebojów Heya umieszczonych na playliście na spotifaju. Lubię jej słuchać w Akademii Sztuk Przepięknych Jurka Owsiaka. Teraz wraca z drugą książką pełną felietonów na tematy miłe i niełatwe. Uwielbiam jej dystans, jej humor, podziwiam odsłanianie bolesnych przeżyć i cenię wnioski płynące z doświadczeń....

Trafiła prosto w serce.

Nosowska powróciła z kolejną książką.
Ta, w odróżnieniu od poprzedniej, jest dużo bardziej poważna, gdyż artystka przytacza wiele historii z własnego życia, które były bardzo smutne, czasem wręcz refleksyjne.
Podczas czytania tej książki niekiedy denerwował mnie mentorski ton Pani Kasi, dlatego też nie podobała mi się ta książka, tak, jak jej poprzedniczka.

Kolejna książka Katarzyny Nosowskiej również udana jak poprzednia z tym,że tu troszkę poważniejsza,został w pamięci zwłaszcza rozdział o komunii..
Całość ogólnie bardzo pozytywna i z przyjemnością sięgnę po następną jeśli taka powstanie.👌👍

Rewelacja. Czekam na kolejną!

Szczerze mówiąc jestem pozytywnie zaskoczona tą książką po lekturze poprzedniej pozycji tej autorki. Spodziewałam się wygłupów i luźnego stylu. Ta pozycja jednakże, to już nie jest książka piszącej piosenkarki, ale jednak chyba śpiewającej pisarki. Dobrze napisane i przemyślane. Mam wrażenie, że kilka rozdziałów ma walor psychoterapeutyczny dla autorki i te rozdziały -...

Katarzyna Nosowska powraca i nie zawodzi. Wspaniała dawka humoru, pokazowy wręcz dystans do siebie i umiejętność pisania o osobistych przejściach w sposób inspirujący dla innych, bez cienia użalania się nad sobą. Brawo!

Dyskusje

• 2020