Nie mylić z miłością

Okładka książki Nie mylić z miłością Katarzyna Nosowska
Okładka książki Nie mylić z miłością
Katarzyna Nosowska Wydawnictwo: Wielka Litera publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wielka Litera
2023-10-25
2023-10-25

Uwielbiam pióro Katarzyny Nosowskiej, niestety to jej najsłabsza pozycja...

Uwielbiam pióro Katarzyny Nosowskiej, niestety to jej najsłabsza pozycja...

Uwielbiam styl autorki, uśmiałam się po pachy, bardzo fajnie się jej słuchało przez audiobook. Polecam!

Nosowska w swojej trzeciej książce znów dzieli się refleksjami, tym razem o emocjach, miłości i okołomiłosnych sprawach.

Czasem pisze ogólnie, a czasem niebezpiecznie zapędza się w niezwykle intymne i osobiste rejony, prezentując czytelnikowi być może więcej, niż ten oczekiwałby otrzymać.

Trudno ocenić granicę prywatności, bo ona rozmywa się w rzeczywistości wszechobecnego ekshibicjonizmu. Każdy więc oceni, na ile fundowane tu wyznania go interesują lub generują dyskomfort.

Miałam też poczucie pewnej grafomanii, szczególnie w kontekście metaforyki. Bolało mnie to bardzo, gdyż metaforom w twórczości tekściarskiej Katarzyny Nosowskiej zachwycona poświęciłam kiedyś pracę licencjacką. A tutaj miałam wrażenie, że stąpała już po bardzo cienkim lodzie, balansując ryzykownie między artyzmem a kiczem.

Ale chociaż dla grafik warto sięgnąć po tę książkę. Przepięknie jest zrobiona, wypełniona estetycznymi ilustracjami (autorstwa Patrycji Niewiadomskiej),uczta dla oczu.

Ach, no i żeby nie było - były rozdziały, które czytałam z prawdziwą przyjemnością i uwagą. Były to na przykład te poświęcone zjawisku zazdrości czy wstydu.

Trudno ocenić granicę prywatności, bo ona rozmywa się w rzeczywistości...

Pięknie wydana, miło i szybko się czyta. Lubię styl Nosowskiej, choć zdaję sobie sprawę, że nie każdemu on pasuje.

Dwie pierwsze zdecydowanie lepsze👍

Dwie pierwsze zdecydowanie lepsze👍

Po poprzednich pozycjach Pani Kasi, sięgałam po tą książkę z wielkimi nadziejami. Rozczarowałam się. Trochę jakby wpisy z insta przelano na kartkę...

Tak naprawdę najwartościowsze są tutaj grafiki. Książka mnie wynudziła. Zupełnie nie wiedzieć czemu byłam nastawiona na to, że będzie to coś na wzór satyry. Okazało się, że są to zwykłe przemyślenia, które ani nic nie wnoszą do życia czytelnika, ani nie są specjalnie odkrywcze, ani nie są jej autobiografią. Nie poleciłabym nikomu. Kolejna gwiazda kolejny raz pomyślała, że jej przemyślenia na temat życia są na tyle interesujące, że warto by je spisać. Otóż nie warto.

Najsłabsza z tych dotąd napisanych. Lubię Kasię, fajnie było czytać co jej siedzi w głowie, ale nie poleciłabym dalej. Nie wpłynęłam na moje przemyślenia dotyczące miłości. Szkoda

Książka dla kobiet, o kobiecości. Otwarcie, bez ogródek, niczym przy rozmowie z dobrą znajomą, która nie boi się tematów tabu i otwarcie mówi nawet o niewygodnych uczuciach.
Warto po nią sięgnąć jeśli chcemy porozmawiać z taką przyjaciółką w nas samych, by wrócić wspomnieniami do wydarzeń z naszego życia, przystanąć i zastanowić się, może powspominać.
A z wieloma odczuciami, jak się okazuje dzięki Nosowskiej, nie jesteśmy same.

A z wieloma...

Katarzyna Nosowska napisała w sposób bardzo szczery, z dużą dawką humoru o problemach w relacji z rodzicami, partnerami ( od przedszkola po wiek dojrzały) z otoczeniem. Za wyjątkową szczerość i odwagę wyznaniu prawdy o jej życiu w książce Nie mylić z miłością stawiam 10 punktów.
To pozycja bardzo pożądana w naszym pruderyjnym kraju.
Polecam tę napisaną z dużą dawką humoru
wszystkim lubiącym czytać: babciom, aby lepiej rozumiały wnuczęta, nastolatkom, aby potraktowały swoje dramaty z większym dystansem i dojrzałym kobietą w ramach terapii, a także facetom, by spojrzeli na swoje relacje z większym ich zrozumieniem.
Czyta się szybko i z szerokim uśmiechem.
Polecam

To pozycja bardzo pożądana w naszym pruderyjnym kraju.
Polecam tę napisaną z dużą dawką...

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023