Stań się, czym jesteś

Okładka książki Stań się, czym jesteś Alan Watts
Okładka książki Stań się, czym jesteś
Alan Watts Wydawnictwo: Okultura filozofia, etyka
filozofia, etyka
Become What You Are
Okultura
2020-08-05
2020-08-05
Dariusz Misiuna
Tao zen buddyzm duchowość

Poziom abstrakcji tego tekstu jest z pewnością mniejszy niż oryginalnych buddyjskich przekazów i bardziej zrozumiały dla człowieka tzw. zachodu. Wciąż jednak jest dość wysoki.
To była ciekawa lektura. Nie wszystkie rozdziały były dla mnie zrozumiałe, stąd sądzę, że ten zbiór tekstów nadaje się zarówno dla laików, jak i dla ludzi trochę bardziej obeznanch z filozofią wschodnią.

Trudna w odbiorze, ale jako wprowadzenie do duchowości Dalekiego Wschodu - może być.

Pomijając, że Alan Watts jest świetnym filozofem, tematyka tej książki nie jest mi bliska.
Za dużo duchowości, w wydaniu którego nie czuję..

Za dużo duchowości, w wydaniu którego nie czuję..

Książka przybliży jak dostrzec egoizm i bezcelowość naszych starań w nadaniu wielkości życiu i byciu ,,kimś".
Nauka odpuszczania i rozprawa z przemijalnością.

Nauka odpuszczania i rozprawa z przemijalnością.

Książka jest warta polecenia. Można w niej znaleźć dużo mądrych rzeczy. Czasami widoczne jest jednak chamskie naciąganie pod tezę.

fantastyczna!

fantastyczna!