A Torch Against the Night

Sabaa Tahir Wydawnictwo: Razorbill Cykl: An Ember in the Ashes (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
angielski
1101998881
Razorbill
fantasy high fantasy young adult magia dystopia romans YA
A Torch Against the Night
An Ember in the Ashes (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
1101998881
fantasy high fantasy young adult magia dystopia romans YA
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Jeszcze lepsza niż pierwsza część - więcej magii, podróż i niesamowite zwroty akcji! Bardzo polecam

Na półkach: , , , ,

Trochę sobie na tą książkę poczekałam, ale było warto.

"Pochodnia w mroku" to drugi tom serii "Ember in the Ashes". Tak jak i w pierwszej części, nie jest kolorowo. Bohaterowie żyją w okrutnym świecie, a teraz zagraża im bezpośrednie niebezpieczeństwo ze strony najgroźniejszych ludzi w imperium. Jak się można spodziewać, dużo czasu nie mija zanim nowy Imperator napuści...

Na półkach: , , , , ,

"Większość ludzi jest tylko iskierką w wielkim mroku czasu. Ale ty taka nie jesteś. Jesteś pochodnią w mroku. Jeśli tylko zechcesz zapłonąć."

"Pochodnia w mroku" Saby Tahir to drugi tom ekscytującej serii - An Ember in the Ashes.
Przeczytałabym ją już dawno, gdyby nie to, że zepsułam sobie książkę zaglądając na koniec 🙈 i nie mogę sobie tego wybaczyć! Dowiedziałam się za...

Tom drugi utrzymuje poziom tomu pierwszego, autorka dobrze wykreowała świat, intrygi i bohaterów, podczas czytania nie da się nudzić, polecam :)

Na półkach: , , , ,

Druga część serii An Ember in the Ashes autorstwa Sabaa Tahir. Przedstawia wydarzenia bezpośrednio po pierwszym tomie.
W akademi na czarnym klifie zakończyła się ostatnia z czterech prób, i został wybrany nowy imperator Marcus, plebejusz który zwyciężył dzięki oszustwom i pomocy komendantki. Teraz gdy jest władcą potrzebuję sojuszników jak i kruka krwi, którym została...

Na półkach: , , , ,

Ta książka rozbiła moje serce na tysiąc kawałków Wiedziałam, że znów piszę się na jazdę bez trzymanki, ale to? Moje nadzieje legły w gruzach!
Niewielu autorom udaje się wzbudzić we mnie jakieś wyższe emocje podczas lektury. Zapewne dlatego, że czytam dość dużo i cierpię przez to na totalną znieczulicę. A Sabaa Tahir zrobiła to już drugi raz - ta kobieta to jakaś...

Druga część słabsza. Czasami nudziłam się czytając i musiałam robić przerwy. Przynajmniej przy końcówce akcja trochę nabrała rozpędu i było ciekawie. Dużo wątków do przewidzenia.

Najlepsza Helena! :)

Po dość ciekawym pierwszym tomie, przyszedł czas na kontynuację historii, która niestety choruje na klasyczną przypadłość tomów drugich, w dodatku okraszoną niezbyt ciekawym motywem drogi głównych bohaterów.
Wątki poboczne ukazane w książce przeciętnieją z każdą kolejną partią przeczytanych stron, to samo dotyczy głównych bohaterów. Ich perypetie po prostu nudzą.
Na uwagę...

Drugi tom przygód Eliasa oraz Lai podobał mi się trochę bardziej, a to wszystko ze względu na możliwość podróżowania po Imperium, zagrywkom niektórych bohaterów, emocjom towarzyszącym przy każdym rozdziale, a także... Nowej perspektywie - Helenie.
Mamy też nieco więcej magii oraz poznawania świata, który dotąd był dla bohaterów tylko bajką lub czymś niemożliwym do...

• Fantastyka
  • Fantasy